PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Oszczędny samochód


Frozen
18-06-2010, 00:17
Witam ;)
Posiadam BMW E36 318 z 1993 roku .
Średnie spalanie wynosi mi jakieś 11l /100 km
; /
Jak na mnie jest to za dużo !! Jeszcze nigdzie nie pracuje , mama da mi 20 zł na tydzień na paliwo . A ze te 20 zł to nawet 50 km nie zrobię ; / Więc... zastanawiam się nad czymś innym . Za BMW chcialbym zgarnąć jakieś 8 tyś. zł . Raczej nic nie dołożę , bo nie będę miał skąd . Więc po prostu podajcie mi jakieś modele aut do 8 tyś. zł , które w miare fajnie wyglądają , mają dość obszerny bagażnik (nie żadne matizy , bo mi skrzynka subwoofer`owa nawet nie wejdzie ; | ). Nie cierpię diesel`i , obiecałem sobie , że nigdy nie będę miał auta na diesel`a , lecz...sytuacja wymaga . Mam ciężką nogę , średnio jeżdżę po 120 - 160 km/h . Ostatnio jechałem kumpla Ibizą z jakoś 2002 roku . Średnią prędkość miałem 160 km/h a średnie spalanie to 6.3 diesel`a ; O
Dlatego chcę to zmienić , bo paliwo co raz droższe a mi od Stycznia zawsze świeci się rezerwa w baku ; //

Stevie
18-06-2010, 00:23
Moja rada Frozen - zagdaj na gg do Michello...wiem że jest w temacie.

djmatti91
18-06-2010, 09:58
jesli jezdzisz duzo "wokół komina" to diesel cie nie uratuje, spali to samo co benzyna. Mało tego krótkie trasy dla diesla to nie za dobrze. Praktycznie kazde auto klasy twojej bmki z tym samym silnikiem spali to samo, oczywiscie w trasie mozna uzyskac ładny wynik ale wiadomo wiecej sie jezdzi po miescie.

można założyć gaz ja ze swojego doświadczenia wiem ze to bardzo duża oszczędnośc, jeździłem miesiac na benzynie i szło z portfela aż miło, teraz zdanie "do pełna" na brało innego znaczenia. tak jak do twojego auta to gez sekwencyjny to 2000zł.

Nawet jeśli zmienisz auto na mniejsze dajmy na to golf czy astra w silnikach 1.6 to w miescie to spalanie bedzie klasowac sie an podobnym pozimie, mi vectra 1.6 16v brała 10l w miescie.

Jest jeszcze kilka sposobów na oszczędzanie, jesli twoje auto jest przystosowane do paliwa PB95 to lej takie a nie 98. Drozsze paliwo opłaca sie lac jak jedziemy w trase, bo w normalnie jeździe możemy go spalić nawet wiecej. Operacja pedałem gazu tez jest ważna dawaj gazu płynnie i nie do końca a do takiej wartości gdzie auto bedzie szło ładnie. Najlepsze spalanie jest do 3tys obr/min. Ludzie maja takie przyzwyczajenie ze wrzucaja na luz gdy np. jedziemy z gorki, BŁĄD!! Gdy wrzucamy na luz auto musi dostarczyc dana ilośc paliwa a gdy zostawimy auto na biegu i pusci,y gaz wtedy dopływ paliwa jest odcięty. oczywiście to wszyto to małe szczególy i bzdety ale często znaczące.

ale myśle ze rada jest prosta NOGA Z GAZU

Ja kiedys zrobiłem test "w okól komina" spaliłem 8,9l LPG na 100km!! - maxymalna prędkość 100km/h spokojne ruszanie. Można? MOŻNA!!

kolega ma vectre 2.0 16v 150km i na komputerze pokazuje mu w trasie 6,5l na 100km do prędkości max 120km/h

Frozen
18-06-2010, 12:55
co to znaczy "w okół komina"? :)

Btw. te wszystkie rady i sztuczki są mi znane ;)
Tak czy siak , częściej jeżdżę w trasy niż po mieście .
Tak więc było by to auto na trasy ;) W ciągu tygodnia robię 1000 km (około).
Mieszkam na większej wsi , ale generalnie mało jako tako jeżdżę w trybie miejskim .

Jeśli jakieś auto spalało by mi nawet poniżej 7l na 100km to pokusił bym się nawet na jazdę średnią w granicach 110 km/h : ) (w sensie że więcej niż 100km/h ale mniej niż 140 km/h) : )

djmatti91
18-06-2010, 14:03
w okol komina tzn w okolicy czyli krotkie trasy, sklep, szkola, dziewczyna itp.

MicheLLo
18-06-2010, 16:44
matti... ja Cie proszę...
książki poczytałeś?
bez obrazy ale te Twoje rady pozwolą na zejście z 11L na 10,5L. tyle w temacie.
to samo piszą na www. ekonomicznajazda.pl jeśli taka strona w ogóle istnieje (okazało się że istnieje jednak :P)

Frozen szuka auta które spali mnie a nie słów "wujka dobra rada"

za 8tys dość ciężko może być znaleźć rozsądnego i godnego uwagi Diesla, ale możesz sie rozejrzeć za oszczędnymi silnikami beznyznowymi. w miarę młode możesz dostać Punto II, Ibizy dość w cenie stoją, roczniki 2000 to wydatek powyżej 10-11 tys w benzynie nawet ;/
c.d. nastąpi

a jeśli chcesz faktycznie spalać mniej niż 7 przy niedużym silniku benzynowym, to faktycznie prędkość powinna oscylować w granicach 120km/h (oczywiście zależne to jest od miliona innych czynników ;P)

Michal1989
18-06-2010, 19:46
to moze zalozenie gazu do auta rozwiaze problem ze spalaniem i kasa ?
ja sam posiadam astre f 1.4+LPG no i 20 zl to dla mnie 100 km :D
albo moze poczaj sobie w okolicy jakiegos autka z malym silnikiem np corsa ,moze jakis seat corboba, punto, moze cos z forda ? takie mniejsze silniczki moze i nie maja mocy w ciul ale sa oszczedniejsze i jesli robisz tak duzo km to to powinno byc rozwiazaniem ;D