PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Problem z brzuszkami


DuDziAs
14-06-2010, 17:24
Siema wszystkim ćwiczącym mam taki mały problem...
Ćwiczę już dość długo i naprawdę mam dobre efekty jednak nigdy nie chciało mi się ćwiczyć brzucha a teraz kiedy mam dobrze rozwiniętą klatę bary i biceps pasowało by także aby brzuch nie odstawał od reszty więc z kumplami zakupiliśmy do naszej siłki ławkę skośną do brzuszków...
No więc gdy zrobie ze 2 serie po 15powtórzeń czuję lekki ból w tzw.krzyżu nie wiem jak się to dokładnie nazywa ale chodzi chyba o odcinek lędżwiowy...I teraz pytanie do was skąd ten ból???l może niepoprawnie ćwiczę czy coś???nawet przy pracy fizycznej mnie NIE boli tylko wtedy gdy ćwiczę może ta ławka jest jakaś wadliwa bo moi kumple też odczówają taki ból...
Doradzcie coś bo zapał do ćwiczeń jest i nawet sprzęt jest a tu taki zong
Może jakaś specjna rozgrzewka????

mawi91
14-06-2010, 18:50
Witam, jako że sam trochę ćwiczę to mogę tylko polecić Ci ćwiczenie na wzmocnienie mięśni krzyżowych. Sam miałem podobny problem - wynika on z tego, że chyba krzyż jest słaby i nie przyzwyczajony. Te ćwiczenie wykonujemy na takiej hmm.. ławce do ćwiczenia mięśni właśnie krzyżowych. Polega to na tym, że kładziesz się na takiej ławce brzuchem, zaczepiasz nogami i bierzesz sobie np. 10kg talerz i opuszczasz i podnosisz tłów.

Nie wiem czy jasno opisałem o co w tym ćwiczeniu chodzi - starałem się ;P

DuDziAs
15-06-2010, 09:33
Wiem o co biega...spróbuje dziś tak poćwiczyć

Sided
15-06-2010, 10:45
Jak ćwiczyć mięśnie brzucha? (http://www.kulturystyka.pl/artykul98/) przeczytaj

Hoppe
15-06-2010, 20:22
Ja miałem tak jak ćwiczyłem wiosłowanie.

Konrado9
26-06-2010, 21:54
POLECAM ABS 2 .łądnie buduje mase miesniowa brzucha