PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Opel Calibra


DuDziAs
03-06-2010, 14:05
Siema wszystkim... w niedalekiej przyszłości zamiaruje kupić pierwsze auto i zastanawiam sie tak nad Oplem Calibrą oczywiście bez wiejskiego tuningu często spotykanego w tym samochodzie.Według mnie jest to jedyne coupe za tak mała sume bo za ok.5tys a nawet mniej można znaleść naprawde w dobrym stanie...Teraz chciał bym się zapytać posiadaczy lub ludzi którzy mieli styczność z tym autem czy jest ono naprawdę awaryjne bo słyszałem ze często lubią się psuć a szczególnie blacharka jak to w Oplach.
Myślałem także nad BMW e36 coupe 2.0 vanos ale jest to narazie samochód nie na moją kieszeń choć o wiele bardziej podoba mi się od Calibry.
Może macie także wy jakieś propozycje bo ogólnie chodzi mi o autko jak to się mówi z polotem a nie jakiś Fiat Punto

SirGrafi
03-06-2010, 14:16
KOlego:) Opla sobie Odpuśc:) bo NAwet bez Tuningu Cie w NIm wyśmieja Niestety tak Teraz jest:) Rozejrzyj Sobie za GOlfem 3 Albo POlo:) GTI :) One Fajnie Chodząi Mało Awaryjne Autka Są:):]
Mój Szwagier mial 2 lata Temu FIATA PUNTO CABRIO 1.6 I Ono Jest lekki i Ma Mocy :D Fajnie sie Tym jezdzi:);] Wiec Sobie takich Autek Poszukaj:)
Pozdro:)

DuDziAs
03-06-2010, 14:26
No właśnie nad Golfem III myślałem a najlepiej 3drzwiowy GTI 1.8 lub 2.0 DOHC ale Polo to dpada i punto tak samo

SirGrafi
03-06-2010, 14:29
Kup Sobie GOlfika :) Jest Ich Dużo Częsci Tanie :) A Autko TAnie W Sumie I Fajnie sie nim jezdzi:):]
Więc to Chyba dla Ciebie bendzie najlepszy Wybór:)
Chyba ze HONDA CIVIC V-TEC:) To juz Inna Bajka:)

MEFI
03-06-2010, 14:43
Jesli chcialbyś kupic autko do 5tys ,napewno odradzal bym ci kupywanie opla Calibry ,stare auto i szybko sie psuje ;p kolega mial takie i szybko padala mu elektronika w tym aucie.

Jasli chodzi o Golfa III ,jego karoseria szybko pada rdza ,wiec sam nie wiem czy bym kupywal takie autko ,Golf II ma lepsza karoserie ,mimo ,ze to starsze auto :|

Proponowalbym ci nad kupieniem Audi 80 ,albo nad zbieraniem wiekszej sumy pieniedzy na inne i lepsze auto poniewaz do 5tys kupisz jakiegos zlamaka pojezdzisz nim troche,a potem ciezko bedzie sprzedac takie auto. najlepiej tak do 8 tys kupywac juz dobre auta.

Do 5tys naprawde ciezko znalesc dobre i zadbane auto.

Chyba,ze naprawde bym musial sobie kupic jakies auto do 5tys to napewno patrzylbym na Audi 80 b4 oczywiscie +gaz

DuDziAs
03-06-2010, 18:14
Chyba dobrze że odradzacie mi te Calibre bo większość ludzi z którymi rozmawiam na ten temat mówi że to złom a w Polsce 70% jest zajechanych przez małolatów więc ciężko znaleść w pełni sprawną technicznie.Audi według mnie jest najlepszym rozwiązaniem i w sumie taką 2.0 115KM w benie i w dodatku czarną na ładnych felach na szerokim rancie mógł bym przyjąc ehehehehehe

SirGrafi
03-06-2010, 20:35
hehe:):] No tylko ze do 5 Tys Sie nie zmiejscisz;) bo w Tej Cenie nie masz dużego Wyboru:) W Sumie Patrzyłem Sam z Ciekawosci ;) To Luknij sobie są Fajnie BMW 316i ,318 z Fajnym PrzebiegieM:) Dolozysz troszku i AUtko Bendzie śmigac:) :)

djmatti91
03-06-2010, 21:35
polo golf i punto moze ssac calibrze pod wzgledem wygody i komfortu. Calibra to bylo coupe dla bogatych, w polsce sprzedano tylko 2szt. Jego jedyny konkurent to vw corrado.

Przez import aut z zachodu calibra stala sie takim autem jakim jest. Zadbana calibra za 5tys? NIEMOŻLIWE. Calibry w orginalnym stanie ktore beda jezdzic latami bez awari kosztuja w niemczech po 15tys.

jak ty czlowieku wierzysz ze za 5tys kupisz bmke 316 czy 318 z aktualnym przeiegiem i w super stanie ze grosza do niej nie dolożysz?! POZDRO!

A co do blacharki... coz to stare auto widzialem mlodsze ktore byly roniwez zerdzewiale, jak sie nie dba o blache no to sa efekty jakie sa. A ople z tamtego okresu maja taka przypadłość nie ma aut idealnych.

Prawda jest taka ze kupujac auto do tej sumy takiej klasy jak calibra jest duzym ryzykiem. Bo to stare wozy i niestety czesto po przejsciach. Kupienie takiego auta z tamtego okresu aby byl ok jest jak trafienie 6tki w totka.

Kolo ci tu pisze ze calibra ble kup gti, a to gti nie wpadlo w rece wieskich tunerów i czyż nie jest z nimi tak samo?? Zobacz sobie ile kosztuje na mobile zadbany gti czy nawet kadett gsi.

co do audi 80 - to bardzo dobry wybor ale ich ceny sa ZA DUŻE. Egzemplarze bez klimy z 92r za 8 tys? NOŁ ŁEJ!

na forach nie dowiesz sie co kupić. Bo każdy bedzie ci polecał co innego.

Poprostu kup zadbane auto. A bedzie dobrze. Lepiej kupic cos gorsze wzgledem klasy, slabszego ale nowsze i bardziej zadbane.

Lucca.S
04-06-2010, 12:06
Opel Calibra - auto porażka i ani słowa więcej na temat tego złomu :)
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie do czego chcesz to auto.
Kupując auto za 5 tys nie wymagaj że kupisz coś zadbanego bo to nie salon. Przygotuj się na wydatek.
Polecam kupić auto uderzone, pojechane po boku leciutko. Wtedy masz większą pewność ze przed sprzedażą jeszcze jako tako było w dobrym stanie.
Nie napalaj się konkretnie na dany model tylko szukaj okazji, bo nie kupisz auta za pół roku...

LeONek
04-06-2010, 21:31
Czego Ty wymagasz od auta za 5 tysięcy złotych? Mówisz że Polo nie chcesz. Za takie pieniądze to nawet Polówki nie kupisz jakiejś przyzwoitej. Skoro nie masz pieniędzy to albo chodź na piechotę albo kup sobie mniejsze autko z mniejszym silnikiem. Chcesz zakupić auto z silnikiem 2.0? Powodzenia w utrzymaniu. Jak już tak na upartego to mogę Ci polecić jako największą alternatywą dla Ciebie Audi 80. W sam raz jak dla Ciebie. Duży motor, w gazie, duża gablota i może dasz sobie rade z utrzymaniem. Niemiec jak to Niemiec dokonasz naprawy w każdych warunkach i części są relatywnie tanie. Ale nie licz że za 5 tys to kupisz prawie nówkę nie śmiganą tylko starowinkę jakąś!

DuDziAs
05-06-2010, 10:49
Wczoraj rozmawiałem ze starszym bratem na ten temat i mówi że zna kolesia który sprowadza auta z Niemiec i sam nawet kupował od niego już 3 samochody.Polecił mi że za niską cenę można sprowadzić dość tanio Golfa II po lekkim NIEMIECKIM tuningu czyli ładna felga i obniżony a w dodatku takie auta są dobrze utrzymane.I stwierdziłem że taka dwójeczka bardziej by się opłacała niż jakaś zajechana calibra z Polski czy Golf III.Co o tym myślicie??? bo jak pisałem wcześniej nie napalam się już kupować samochodu tylko za jakieś kilka m-c...A że jestem młody i nie mam rodziny na utrzymaniu hehehehe to niepotrzrebne mi jest jakieś funkcjonalne auto...

Koleś Git
05-06-2010, 19:22
czemu calibra?
czemu wiejskie bmw?
czemu wieśniacki golf?
dudzias ,why?!

rover ,lancia ,peugeot.
jest tyle piękych samochodó..
a Ty calibra???

DuDziAs
06-06-2010, 09:17
Czemu????bo poprostu te auta mi się podobają i jak narazie nic tego nie zmieni

djmatti91
06-06-2010, 14:14
RE5PECT!

ktore auto w roku debiutu cali tak wyglądało :)

kszysiex
06-06-2010, 14:33
Honda CRX :) Albo Corado :D Obczaj te samochody

djmatti91
06-06-2010, 14:44
CRX - wymiata no ale przy cali jednak jest kanciakiem, do tego jest na plycie civica czyli to kompakt. No ale auto bardzo fajne jednak nie ta klasa.

a corrado - pozostawie bez komentarza, w przypadku cali widac ze jest na bazie wiekszego modelu opla czyli vectry a w przypadku corrado nie widac ze to plyta passata. Jest krótkie i wygląda jakby projektanci skrócili jego długość jadąc wprost na sciane w tyl i przód.

No ale to jzu kwestia gustu!

Taka mała ciekawostka... juz powooli astra II coupe bertone staje sie obiektem wiejskiego tuningu, i bedzie z nia tak samo jak z calibra, dresy zniszczą piękne auto.

i ma dla was kilka informacji o innych wersjach calibry a takze przyszłych ktore nie trafiły do produkcji:

http://calibrafan.free.fr/photos/cabaout9394.jpg
http://www.opel-calibra.info/calibra-studie2.jpg
http://calibrafan.free.fr/photos/bertone.jpg
http://www.opel-calibra.info/calibra-b-studie1.jpghttp://www.opel-calibra.info/calibra-b-studie2.jpg

U Mnie na wsi jest do opylanie tata audica 80 B3 - Audi 80 STAN SALONOWY!!!!!!! PEREŁKA, 1987r., 1800cm3, 75KM - otoMoto (http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13482116)

na zjeciach wygląda super, jesli chcesz moge ejchac ja zobaczyc i wtedy sie wypowiem szerzej i jesli fatycznie jest takl jak koles pisze to to aute jest warte swojej ceny i przejeździ nei tylko ciebie a kolejnego początkującego, te audie robia 400tys z palcem w dupie. Jesli jestes zainteresowany pisz! pojade zobacze i powiem ci czy warto przyjechac. za 5 napewno pojdzie

shizeR
08-06-2010, 10:39
Seat Leon Cupra R TSI 265koni to jest piekne auto ....Albo to nowa megana RS

DuDziAs
08-06-2010, 13:20
Seat Leon Cupra R TSI 265koni to jest piekne auto ....Albo to nowa megana RS

Chłopcze...skąd ja wezme 100tys czy nawet więcej na takie auto...tu dyskusja toczy się na temat samochodów za 5tys

djmatti91
08-06-2010, 14:07
patrzałeś ta audicke?

Microtek
13-06-2010, 22:02
DuDziAs odpuść sobie calibre.. też kupiłem teraz pierwszy samochód, byłem strasznie napalony na calibre i dalej jestem ale nie ma sensu, szybko się sypią podłogi w tych samochodach i nadkola, to jest podstawa, może są na allegro do 5-ciu tyś. ael ładne są na zdjęciach w opisie, wiem bo mój kuzyn ma calibre i cieszy się że się pozbył, oprucz tego że jest cienka blacharka to druga kwestia spalania,.. Wiesz że to samochód nie pierwszej młodości, są dośc stare i potrafią łyknąć do 10-12 litrów benzynki, w gazie to jeszcze pół biedy ale też trzeba te 10 l gazu liczyć. Jeśli chodzi o silnik to jak już się zdecydujesz to jedynie V8, V16-stki są baaardziej awaryjne, a jak jest zadbana V8 to nie jedną V16 prześcignie ;):piwo:

Ja jako pierwszy samochód wybrałem Nissana Primere P11, 2.0 TD 1996r.(też nie peirwszej młodości) ale nie narzekam, małe spalanie i większy komfort niż w oplu :) także śmiało mogę polecić ten samochodzik również Tobie :) pozdrawiam

EDIT:

Widze że jesteś z okolic Tarnowa, miał gość właśnie w tej miejscowości calibre do pchnięcia, cenił 3.500 zl, taka seledynowa, na allegro była takze mozesz popatrzec

Arecki91
26-07-2010, 23:27
a może coś już bardziej klasycznego? Mianowicie golf II gti silnik 1.8 KR. 139 km ładnie zamiata w tym autku i za 5000 zł można spokojnie dorwać może nie idealny ale całkiem przyzwoity egzemplarz. Pozdrawiam

seba01
26-09-2010, 09:40
Pozwól ze się wtrącę :)

Nie słuchaj ze Calibra to wiejskie auto dorwij z fajnym wypasem i już nie będzie ja kupiłem za 5.5tys z jasna skóra klima podgrzewanymi fotelami szyberdachem elek. normalnie full i odkąd kupiłem to nikt nie powiedział złego słowa o tym samochodzie :)

I Niesluchaj tych co nie mieli nigdy Calibry bo nie jest awaryjna i jak na 16 letnie auto nie jest pordzewiala i robiona tez nie byla (spr. miernikiem lakieru) a zeby nie byc gołosłowny Tutaj jest moja Calibra djseba92, zdjęcie Moje 2 kobietki ;)Kocham Cie x333 (3 z 15) w albumie Ja na Fotka.pl (http://www.fotka.pl/profil/djseba92/albumy/1,Ja/54246356,Moje_2_kobietki_Kocham_Cie_x333?auth***=e 2dad1fefb1329f6ab40b666ecba6221#foto)

Najlepiej to wejdź na forum Forum Calibra-Team (http://calibra-team.pl/forum/) Tam od klubowiczów można za grosze dostać naprawdę zadbana Calibrę i oni Ci doradza ewentualnie obejrzą ja przed kupnem . Ja jeszcze jakiś czas temu tez bylem z tych co gadali ze Calibra to gówno ze wiocha itp ale po tym jak o niej się dużo dowiedziałem zmieniłem zdanie i kupiłem i jestem bardzo zadowolony bo nigdy mnie nie zawiodła części tanie i mało pali bo 10/100 gazu to naprawdę mało a radość z jazdy wielka :)

seba01
26-09-2010, 09:50
A co do Bm'ek i VW daruj sobie bo nawet BMW 1.8 is 140 koni ma gorsze osiagi od CAlibry 2.0 115 koni to o czymś swiadczy :)

BMW Seria 3/M3 E36 Coupe 318 is opinie, oceny, testy, spalanie, dane techniczne • AutoCentrum.pl (http://www.autocentrum.pl/bmw/seria-3/e36/coupe/silnik-benzynowy-318-is-140km#eng)

Opel Calibra 2.0 i opinie, oceny, testy, spalanie, dane techniczne • AutoCentrum.pl (http://www.autocentrum.pl/opel/calibra/silnik-benzynowy-2.0-i-115km#eng)

Szczerze to ścigałem się nawet z 525 tds i objeżdżałem ja tak jak Civica wersja ta 105 konna chyba 1.5

Calibra to niedocenione auto ale jak Kupisz zadbana to naprawdę będziesz zadowolony

MercurialClinic
26-09-2010, 09:56
ja na twoim miejscu bym wziol Forda focusa ;) Świetne autko ;)

DuDziAs
28-09-2010, 19:50
Już trochę upłynęło czasu odkąd założyłem ten temat no i kasa na auto już prawie jest poczekam z miesiąc na kolejną wypłatę i coś zacznę szukać na serio lecz chyba nie będzie to Calibra ale coś w dieslu bo myśle że będzie ekonomiczniej jednak wciąż interesuje mnie dość duże auto typu Audi 80 ale może też być golf III.Teraz pewnie zapytacie czemu diesel a ja odpowiem że do mojego auta rodzice nie dołoża ani złotówki więc chce żeby bryka mało paliłą...Jak myślicie dobrze robie???czy mój portfel bardziej odczuje samochód w benzynie czy w dieslu bo jak narazie wszyscy namawiają mnie na diesla łącznie z moim bratem...jak z osiągami czy naprawdę diesel bedzie mułowaty???czekam na wasze odpowiedzi bo myślę że mi coś tam doradzicie...
Pozdro...wszystkim motoryzacyjnym maniakom...

pantab
04-11-2010, 15:57
tego opla strasznie rdza zżera

Wujek Michał
04-11-2010, 16:53
A co powiesz na opcje Benzyna+Gaz? Może jakaś astra w gazie badz cos od Hondy?

medmaxx3001
05-11-2010, 13:10
opcja benzyna+LPG będzie tańsza od ropniaka. więc mógłbyś poszukać tej calibry 2.0 8v z gazem , i oby nie była zżarta przez rudą. a co do porównania osiągów e36 1.8is z calibra 2.0 8v....... to chyba seba01 sobie kpisz . takie bmw objezdza audi 80 2.3 136KM a te z kolei objeżdża astre c20ne (2.0 115KM) , to co dopiero cięższą calibre ( mówisz że masz klime szyber skóry...... a to wszystko troche waży) - chyba że te BMW było bardzo zmęczone, kierownik tej bemy nie ogarniał jej totalnie albo wcale z Tobą sie nie brał.... to i udało Ci sie "wygrać"

DuDziAs
19-11-2010, 20:20
Calibra jednak odpada bo znajomy kupił niedawno 2.0 8V i strasznie mulasty i ocięrzale się zbiera...chyba zdecyduje się na audi 80 B4 2.0 115KM lub BMW3 E36 1.8 a jak mi się uda to może i vanos 2.0.Pomimo tago że Audi też trochę muławe to przynajmniej bardzo trwała i wygodna bryka,
Z dieslem też mi przeszło bo na benzynie z LPG lepiej wyjdę...
Dzięki wszystkim za rady...może trochę się przydały hehehe

djmatti91
20-11-2010, 14:58
czego wymagasz od aut z tamtej epoki? zastanowailes sie chociaz przez chwilę że auta tracą moc?? Jak pewnie w tej cali nie ma juz nawet 100km.

Gavronix
26-11-2010, 17:47
A Nissan almera albo pirmiera brałes pod uwage? to sa samochody naprawde nie do zajechania i bedziesz takim jezdzil i jezdzil a koledzy w cailbrach i audi pojada na szrot.Wystarczy popatrzeć na raporty bezawaryjności ,bije VW a nawet hondy. Ja swoja almerę dorwałem za 6,5(ktoś może nie uwierzyć ale auto nie ma ani grama szpachli ,szukałem rok) i nie zamieniłbym na nic innego 87 koni może i mało ale daje rade:) a jak nie to poszukaj gti kultowa maszyna:)