PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Fiat Albea - Sekwencja?


DirtTrack
02-06-2010, 17:11
Witam

Chciałbym zapytać co myślicie o sekwencji w fiacie o silniki 1.2 80KM co z silnikiem? będzie dawał rade? Bo mój ojciec mówi że a mały silnik a jadząc [L] tam było punto 1.2 i miało ponad 300tys na gazie i się elegancko trzymało a jeździ dzień w dzień pytałem instruktora i mówił że mało co w nim wymieniał a przy silniku nic..nawet przewodów do świec nie wymieniał a na gazie powinno sie co 20tys bo niby sie zużywają wcześniej.. Co o tym myślicie?

domber89
02-06-2010, 19:29
powiem Ci tak kolega ja mam sekwencje w aucie i nie mogę narzekać auto chodzi bardzo dobrze tylko ze ja mam silnik 1.8. niby na sekwencji auto coś tam traci na mocy ale nie dużo ja np tego nie odczuwam . a przy tak małym silniki warto ci zakładać gaz ??? chyba ze robisz bardzo dużo kilometrów i Ci się szybko zwróci.

shizeR
02-06-2010, 20:23
To chyba normalne ze na LPG traci sie osiągi ale to nie są jakies wielkie spadki . A co do tych przewodów To co gaz ma do tego ? :P

M@rtin
02-06-2010, 20:33
Przy takiej pojemności kolego odradzam ci gaz!;d Zbyt mały silnik! Lepiej poj. 1.4 i wyżej i do tego sekwencje;) Silnik 1.2 na gazie będzie taki zamulony(słaby) ze szokk! także odradzam!;D

SamTive
02-06-2010, 21:54
Ohhh...Widzę,że wszyscy na nie! A ja na tak!
Po pierwsze,sekwencje zakładają nawet do silnika FIATowskiego 899 cm3(sam mam w Sejku,były również w Uno,Cinkusiu).Jest co prawda przymulony,ale to już sprawa ustawienia.Zakładają również do 1.0 Fire (zazwyczaj Uno) lata im to niesamowicie.
Po drugie,jeśli chcecie po szarżować autem na sekwencji to zwiększyć dawkę gazu i śmigać,problemu nie ma,tylko że spalanie również się zwiększy.
Pozdrawiam

DirtTrack
03-06-2010, 11:00
Aktualnie pali około 6-7 benzyny a to wychodzi strasznie drogo:P w sensie takim że jak na weekendzie po 200-300km robić albo i więcej to choć inwestycja w sekwencje jest dość duża to się opłaca. A nie wiecie ile sekwencja do Fiata Albea będzie kosztowała>?

big teep
03-06-2010, 11:08
sekwencja? 2300, 2200 gdzieś... zakładaj nie patrz na to, że mały silnik jak dużo km robisz to zwróci ci się;) ja mam silnik 1.2 i też mam założony gaz... nie patrz na to, że ci mówią, że słabszy wiadomo troche słabszy ale co z tego jak z takim silnikiem jak masz nawet na benzynie nie masz z czym startować... zakładaj jak masz dużo km robić naprawdę ci się zwróci ;)

DirtTrack
03-06-2010, 21:01
No zdziwił byś sie :P że nie ma z czym startować :P jest tam niskoobrotowy silnik wiec daje rade:)

djmatti91
03-06-2010, 22:30
gaz sekwencyjny nie pogarsza osiągów auta!!!!!!!!!!!!! ludzie do cinquecento montuja gaz!

Po za tym :) Niskoobrotowy silnik to DIESEL

Ja nie wyobrazam sobie swoich finansów teraz gdybym dalej smigal na benzyne. Zakładalem gaz w styczniu i juz mi sie zwroicil

ja do vectry 1.6 16v dalem za gaz 2000. A ceny zaczynały sie juz od 1700zl.

Moc panowie traci sie wtedy gdy założy sie zwykły gaz lub poprostu ejst on źle założony. Druga sprawa jesli ktos nie dba o auto z gazem to to auto bedzie awaryjne. W mojej rodzinie przejeździly juz 3 auta na gaz i nigdy zadnych problemów. Teraz jest 4rte. Jak narazie OK.

M@rtin
04-06-2010, 12:11
Druga sprawa jesli ktos nie dba o auto z gazem to to auto bedzie awaryjne..

Matti a może wyjaśnisz jaśniej jak należy o nie dbać??
Trzeba wymieniać filtry czy jak?? dysze jakieś??:litosc:

djmatti91
04-06-2010, 12:48
filtr i swiece co jakies 20tys km. Filtr to przy kazdym przeglądzie instalacji gazowej czyli co 10tys km. Taki przęgląd w okresie gwarancji ejst obowiązkowy by ja utrzymac. Jeśli go nie zrobisz masz po gwarancji.

Co jakis czas auto warto przepalić benzyną. Tzn jakies 80-100km w trasie przełączyć sie an benzyne. Nie zaszkodzi to samochodowi