PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Golf IV a VI. Blacharka


pff
10-05-2010, 20:32
Od dłuższego czasu, zastanawiam się nad możliwością przełożenia przodu od golfa VI do IV.
Czy blacharz sobie z tym poradzi?

MicheLLo
10-05-2010, 20:36
Mam nadzieje że sobie z tym nie poradzi, a jeśli na siłe chcesz mieć wioske zrobioną z auta to wrzuć sobie progi z laminatu i deske do prasowania przyklej/przynituj ponad tylna szybę.

a tak szczerze to wiekszy pozytek i ladniejszy uzyskasz efekt gdy zalozysz mu ladna felgę i ładną oponę, delikatnie ściągniesz do ziemi i dopieścisz lakier...

Kez
10-05-2010, 20:41
tez bym tak nie eksperymentowal.. kolega wyzej ma racje :)

djmatti91
10-05-2010, 20:43
o widze ze golfiarze juz powoli sie łapią za czwórki :D

nie ma szans.. chyba ze ktos jest dobrym hardcorem :)

dokaldnie jak kolega wyzej.. dobra felga i dziekuje dobranoc

pff
10-05-2010, 20:59
Proszę bez tej wioski mi tutaj ( ;
Zerknij na to:

http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/8/o/Volkwagen_golf_GTI_2846322.jpg
Czy wg Ciebie, to wiocha ?
Wybacz, ale w wieku 20 lat, nie stać mnie na golfa VI. Pewnie jak 80-90% młodych ludzi z forum. Środek samochodu, prawie niczym się nie różni. Więc wolę mieć przerobioną 4 za 30 tysięcy niż zapierniczać jeszcze ponad rok, i kupić VI.

djmatti91
10-05-2010, 21:12
moze inaczej.. orginalny golf VI ok. ALe 4 przerobiony na 6?? sorki ale wez sobie pomysl.. przerob np. audi a4 b5 na b7 ...NOŁ ŁEJ!

ja bym wolal jednak jeszcze zapierniczac 4ka przez rok ale w roginale pbo pozniej spzredac takie cos to jest 2x trudniej. A jest wielu ludzi w twoim wieku ktorych nie stac nawet na golfa III wiec nie wiem... chyba ci zle ze masz takie szczescie i stac cie na jazde takim autem jak golf 4 ktore jest dobre i prezentuje sie dobrze na drogach.

pff
10-05-2010, 21:23
To nie tak. Mam szczęście? Może tak.
ALE
Nikt mi nie powie, że mam je za darmo. Każdy może mieć to, co mam ja. (A na prawdę pochodzę z przeciętnej rodziny. Szanuję tych biedniejszych jak i bogatych.) Ale jak to jest w Polsce. Ten ma, bo ojciec mu kupił. Gó..o prawda. Pracowałem po 15h dziennie, przez kilka miesięcy, wcześniej po 12 przez około roku. W wieku 20 lat posiadam wiedzę dzięki której praktycznie mogę postawić dom. Od 0 po malowanie ścian. I nie tylko to. Rurociągi, kanalizacje czy głupie ogrodzenia wraz z układaniem płytek czy kostki brukowej. Tą wiedzę też dał mi ojciec?
Jeśli ktoś coś chce, to do tego dąży. A nie siedzi na dupie i narzeka och jak mi źle!
Odpowiesz mi, skoro tak, to dużo zarabiasz, i szybko pójdzie Tobie zbieranie pieniędzy na VI. Ale nie chcę samochodu za 60 tysięcy. Wolę teraz się pobawić, dać 10 tyś za lekko klepniętą 4. 15 tyś za blachy od VI. 4 za lakierowanie. 3 na felgi. I koszty blacharza. Około 35 tysięcy. A wiem, że nie będzie to miało o dużo gorszego efektu, niż oryginalna VI. A różnica to jak by nie patrzeć 20 tysięcy. No hello za to już mam dobrą Hondę CBR'kę.

MicheLLo
10-05-2010, 21:23
Proszę bez tej wioski mi tutaj ( ;
Zerknij na to:

http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/8/o/Volkwagen_golf_GTI_2846322.jpg
Czy wg Ciebie, to wiocha ?
Wybacz, ale w wieku 20 lat, nie stać mnie na golfa VI. Pewnie jak 80-90% młodych ludzi z forum. Środek samochodu, prawie niczym się nie różni. Więc wolę mieć przerobioną 4 za 30 tysięcy niż zapierniczać jeszcze ponad rok, i kupić VI.

ale przyjacielu co Ty chcesz osiągnąć? no powiedz...
to zdjęcie co pokazałeś to jest Golf VI a nie Golf IV przerobiony na Golfa VI. wyjdzie jedna wielka wioska z tego i nic więcej. Jeśli Cie nie stać na Golfa VI, to nie rób na siłe czegoś co i tak nie będzie Golfem VI.
Jeśli miałbym zapierniczać ponad rok i kupić potem VI to wolałbym tak właśnie zrobić niż rzucać sie w tłum i robić z siebie pośmiewisko. Naprawde myślisz że to będzie ładne? zapomnij o efekcie takim jak na zdjęciu, dlatego że nie tylko przód robi efekt ale całość samochodu która dalej będzie Golfem IV i kompletnie nie będzie się zgrywać z resztą.po co chcesz ładować pieniądze i je tracić skoro samochód dalej będzie Golfem IV, dalej będzie jeździł jak Golf IV. poza tym to dołączysz do grona (golf = wioska). są jeszcze inne aspekty takich operacji pod tytułem "tam dokleje, tam dospawam itp..." samochód musisz ubezpieczyć, samochód musi przejść przegląd, a Ty jakby nie było ingerujesz w fabryczne sprawy modelu, takie, któe były odpowiednio zaprojektowane. pomyśl sobie jak takie auto się złoży jeśli zdarzy Ci się przydzwonić w cokolwiek. ale masz rację, po co o tym myśleć skoro będziesz mieć z przodu Golfa VI, widzisz wzrok ludzi którzy idą naprzeciw Ciebie... to co za Tobą Cie nie interesuje, tam może być Golf IV.
Reasumując... żyjmy nadzieją że nikt się tego nie podejmie:) jak Cie nie stać to zostań przy tym co masz a nie działaj wg zasady "zesraj się a nie daj się" :)

Kez
10-05-2010, 21:24
eh, ja to jak na razie marze, by kupic sobie trojeczke, a wy mi o szostkach gadacie :) ja osobiscie zostawilbym czworke taka jaka jest, dla mnie jest po prostu ladna sama w sobie, to moje zdanie.. byc moze apetyt rosnie w miare jedzenia. nie wiem.

SDH
10-05-2010, 21:28
a z tyłem co zrobisz? pół na pół będziesz miał

sory za off top ale bardzo mnie to interesuje:P

djmatti91
10-05-2010, 21:30
druga sparwa jest taka iz 6tka jest szersza wiec... nie da sie takl poprostu wpasowac przod 6tki do 4rki. JUz widzialem takie operacje ze kolesie przerabiali merce w124 na okularniki e klassy....

i co? F A I L

no ale jak tam cchesz.. zrob sobie 6tke.

ale ja za te 35tys kupilbym sobie Vtke na twoim miejscu.

wogule mam vectre b i chce przebrobic przod na vectre c. co myslicie o tym? :D

pff
10-05-2010, 21:34
SDH, zapomniałem dopisać, że jeśli była by możliwość przełożenia przodu, to i tyłu.

djmatti, a tego nie wiedziałem, że VI jest szersza. To już w dużej mierze wszystko komplikuje, bo szpachlu zamiast blach nie chcę

djmatti91
10-05-2010, 21:35
no to chyab normalne ze szersza auta rosną nie zauważyles tego??

SDH
10-05-2010, 21:37
to jest nie możliwe do zrobienia.
to się nie może udać.

pff
10-05-2010, 21:40
Szerokość golf IV - 1735mm golf VI - 1786
5 cm różnicy...

Najlepiej będzie, jesli udam się do profesjonalnego blacharza, i on mi odpowie czy to ma sens ;)

radomSKY
13-05-2010, 00:10
jak nie chcesz mieć zwykłej 4 to rozejrzyj sie za przodem od bory, da sie to zrobić w 100% i nawet nie wygląda najgorzej

widziałem takiego JEDNEGO i to jeszcze w bieli całkiem ładnie sie prezentował na 18"

pozdro i dobrych efektów w modzeniu

_WonskI_
13-05-2010, 14:38
kolega wyzej dobrze mowi jak już to tylko front z bory dobra fela troche modów i bedzie kozak tu masz pare fot jak to wyglada :)
Imageshack - noname050el5.jpg - Uploaded by hiddenlucas (http://img257.imageshack.us/i/noname050el5.jpg/)
c81947eb577f1cce.jpg | oldi | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e77f6b7a44ad3fb6.html)
f47a174a3a0e6694.jpg | oldi | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e11f82bf9eb107c8.html)
http://i730.photobucket.com/albums/ww309/Snowbrd15/DSC_0918-1.jpg?t=1246412884
a co do tego co trzeba to lampy, błotniki, maske, pas przedni, zderzak, grill i te wszystkie pierdołki :P
pozdro

Seduce
13-05-2010, 14:51
wiejskiemu tuningowi STOP :)
hehe masz kolego pomysły, dobrze, że nie budujesz statku kosmicznego.

Wujek Michał
13-05-2010, 19:57
Zrobić się da pewnie jakoś. Ale po co?
Wieśwagenom STOP

MicheLLo
14-05-2010, 21:32
nie zapomnij jeszcze o zmianie zegarów.
mam nadzieje że blacharz wykaże sie zdrowym rozsądkiem... albo powiem inaczej, dobry blacharz poda Ci 1000 racjonalnych powodów aby tego nie robić i odmówi zrobienia tego.... "czegoś" żeby nie spartolić sobie profesjonalnej opinii którą posiada. Słaby blacharz powie że sie da by wyssać kasę i spierdzieli robotę ;)

albo mam pomysł! napisz do VW żeby ich konstruktorzy Ci to zaprojektowali a potem Ci ktoś to zrobi ;)

DirtTrack
20-05-2010, 13:57
sensu raczej z tego nie będzie chyba że ktoś sam jest blacharzem i sobie by sam z "pasją" to zrobił :P