PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Pioneer CDJ 2000 i CDJ 900


Peter Ivansky
11-04-2010, 01:00
Pioneer CDJ-2000
Recenzja


by Peter Deejay


---


Witam serdecznie ;) Jako że ostatnio miałem okazje przetestować nowe produkty Pioneera, postanowiłem napisać recenzje specjalnie dla 4C :) Mam nadzieję, że spodoba się i rozwieje wszelkie wątpliwości co do nowych playerów.


---


Słowo wstępu:


Setup jaki był udostępniony do testu to CDJ-800MK2 -> CDJ-900 -> DJM-800 <- CDJ-2000 <- CDJ-1000MK3, więc mogłem porównywać do bólu. Oczywiście byłem odpowiednio przygotowany. Zabrałem ze sobą płyty z Audio, MP3, WAVE, 2 pendrive (jeden przygotowany na RecordBox) a nawet DVD. Wszystko to aby sprawdzić, czy tak zwanie 'wszystko gra' jak należy. Oprogramowania w odtwarzaczach były najnowsze, 900 i 2000 spięte kablem Ethernet (Link), fader starty podłączone do każdego CDJ, a dźwięk puszony po cyfrze. Po włączeniu zasilania przystąpiłem do boju :icon_wink:


---


Test Pioneer CDJ-2000 (vs CDJ-1000MK3)


http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i4645_cdj20001.jpg

Specyfikacja ogólna:


- kompatybilne nośniki: CD Audio, CD-R, CD-RW, DVD±R, DVD±RW, DVD±R-DL, pamięci masowe USB, karty SD,
- kompatybilne formaty plików: MP3, AAC, WAV 16/24 bit, AIFF 16/24 bit,
- system plików kompatybilny z USB mass storage: FAT12, FAT16,FAT32,HFS+,
- zakres pitch +/-: 4 / 10 / 16 / 100 %,
- wysyłanie komunikatów kontrolnych MIDI po USB,
- pasmo przenoszenia: 4Hz -20 kHz,
- stosunek sygnał-szum ≥ 115 dB (JEITA),
- całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,0018% (JEITA),
- port USB-A oraz port USB-B,
- wyjście audio analogowe RCA, cyfrowe coaxial,
- gniazdo CONTROL (Φ 3,5 Mini-plug),
- gniazdo LINK (typu RJ45),
- poziom wyjścia audio: 2,0 Vrms,
- Zasilanie 220-240 V (50 Hz/60 Hz),
- pobór mocy: 28W,
- wymiary 320 x 405,7 106,4 mm,
- waga: 4,6 kg

---


Moje wrażenia:


Pierwsze po włączeniu zasilania: MEGA WOW! :D Wygląd cudo, podświetlenie masakra, w pozytywnym znaczeniu, nie jest tak oczojebne jak u Denona. Stojący obok CDJ-1000MK3 wygląda trochę ubogo, tak jak by był z innej epoki :) Niewiele myśląc i nie zastanawiając się wkładam CD Audio do slot-in, którą połknął szybko i cicho. Tagi i waveform także oczywiście zostały szybciutko zczytane. Wyświetlacz prezentuje się ładnie i przejrzyście. Zawiera informacje takie jak nazwa utworu i wykonawca, BPM, czas, % pitch, punkty Cue, Hot Cue i oczywiście waveform. Poruszanie po menu playera jest intuicyjne, wyszukiwanie tracków po literkach także. Liczik BPM bardzo dokładnie wskazuje wartość. Needle search jest bardzo praktyczne i dokładne. Jog jest moim zdaniem identyczny jak w 1000MK3, różni go tylko podświetlenie ringu. Pitch bardzo szybko reaguje, nie 'zamula', nie chodzi za lekko ani za ciężko - po prostu w sam raz ;). Loopowanie nie sprawia problemów, pętle można skracać. Hot Cue działa także bez żadnego 'halo'. Scratch jest na wysokim poziomie, nie jest cyfrowy i moim zdaniem trochę lepszy niż ten w 1000MK3. Jakość Master Tempo jest prawie idealna, lecz nieraz można usłyszeć lekkie zniekształcenie. Przyciski reagują bardzo szybko, precyzyjnie i mają wyczuwalny uskok. Utwory zgrywa się bardzo przyjemnie. Player bez problemu łyka płyty CD i DVD, obojętnie czy na nich jest to Audio, MP3 (CBR i VBR) czy WAV, nie ma problemów z ich obsługą. Pendrive czyta bardzo szybko, a te przygotowane w RekordBoxie w mgnieniu oka. Jak wiadomo RB oferuje bardzo duże możliwości, jak ustalanie pętli, Hot Cue, playlisty itd. Jak dla mnie jest to bardzo praktyczne. Link i fader start działa ok, nie mam żadnych zastrzeżeń. Trybu MIDI nie miałem okazji sprawdzić, ale mam nadzieję że działa także bezproblemowo.


---


Ogólna ocena:


Moim zdaniem CDJ-2000 jest bardzo udanym cedekiem, taki 1000MK3 po ostrym tuningu w dobrą stronę ;) Wszystkie nowe funkcje i ulepszenia są na wielki plus. 2000 za niedługi czas może stać się (stanie) standardem klubowym, a wtedy zostanie bardzo dobrze przyjęty przez grono DJ-ów. Jedynym jak na razie minusem jest cena, ale wiadomo że za jakość trzeba płacić :)


---

mattcardan
11-04-2010, 10:13
napisz czy cdj 900 odtwarza pliki mp3 zapisane na plycie cd...

ArteQ714
11-04-2010, 19:16
napisz czy cdj 900 odtwarza pliki mp3 zapisane na plycie cd...

:wnp:

Oczywiście, że odtwarza, a co innego chciałbyś mieć na płycie CD-R lub CD-RW, bo CD Audio jest już wymienione.

danio742
13-04-2010, 17:51
Polecam Do Clubu Pioneer 800MKII i Mikser Pioneer DJM-700-K I To Wystarczy Po Co Te Choinki 900 I 2000 Polecam Dj Arti

Woncky
13-04-2010, 19:06
Polecam Do Clubu Pioneer 800MKII i Mikser Pioneer DJM-700-K I To Wystarczy Po Co Te Choinki 900 I 2000 Polecam Dj Arti
[IRONIA MODE ON]
A ja Ci polecam honde civic do jeżdżenia i to wystarczy, po co kupować bmw m5? :wallbash: :wallbash: bo sam ją posiadam i jest dobra :sciana:
[IRONIA MODE OFF]
Gościu, przemyśl 5 razy za nim coś napiszesz, proszę Cię. Miałeś je chociaż pod rękami, że tak piszesz? A jak tak to wymień przynajmniej kilka sensownych argumentów... zirytowałem się.

Czekam na dalszy ciąg recenzji :piwo:

mattcardan
13-04-2010, 19:17
<sciana> trzeba sie wylansować na dj i wypisac 100 glupich postów

DJ Kiko
14-04-2010, 17:49
Dzieki za podzielenie sie informacjami;)

hauas
17-04-2010, 15:42
ja wlasnie kupuje cdj 900 po weekendzie
myslalem tez o 2000 ale sa 1000€ drozsze za pare :/

mam nadzieje ze sie nie zawiode ^_^

pozdrawiam!

alexv
28-04-2010, 19:00
Używałem CDJ2000 - i muszę wypowiedzieć się pozytywnie o nich ale takich pieniędzy za nie bym nie dał wolę 400. Plusem CDJ2000 jest niewątpliwie duży ekran, lepsze zarządzanie katalogami i szybsze czytanie USB. I podświetlenie moim zdaniem lepsze niż w CDJ400>

Jak dla mnie nie opłacalne jest kupować CDJ900 - PO CO? Jest 400, która ma więcej funkcji i jest bardziej mobilna i tańsza.

Gdyby Pionek zrobił odtwarzacz wielkości CDJ400 + wyświetlacz i zarządzanie od CDJ2000 był by to najlepszy odtwarzacz na świecie.

DoMeLo
28-04-2010, 20:36
Dzięki za recenzje. Informacje które napisałeś przydadzą się napewno. Ogólnie rzecz biorąc to piękna sprawa te odtwarzacze :P.

Revil O'Gallas
28-04-2010, 21:06
A ja musze rownierz powiedziec ze CDJ 2000 sa jedne z lepszych Playerow na ktorych gralem ... :) Unas w klubie postawili wlasnie 4x CDJ 2000 i naprawde na luzie sie na nich gra ;) tu sie z wami podziele zdjeciami... :)

http://iv.pl/images/02225335737674530929.jpg

http://iv.pl/images/72363580020565890758.jpg

Pozdrawiam :) :piwo:

Matt Sinsky
28-04-2010, 21:15
Muszę powiedzieć, że wygląda to dość kosmicznie.:P

greg_
28-04-2010, 21:24
klub musi świetnie sobie radzić skoro taką konsole pierdykneli, ale czy faktycznie 4 cdj2000 są aż tak potrzebne? Wizualnie klasa, ale wątpie by znalazł się jakiś ziom który potrafi wycisnąć z takiej ilości sprzetu wszystko (chodzi mi o granie rzeczywiście z 4 player'ków i korzystanie z jego wszystkich możliwości niż tylko do wciskania sampli w setach bo do tego wystarczy chociażby setka).
Tak czy siak wygląda to kozacko i jesli gra jest bardziej komfortowa od mk3 to pasowałoby to zmacać, tylko pewnie troche czasu będzie musiało minąć jak i cena bedzie musiala spaść by stał sie tak popularny jak tysiączki.

a.one
28-04-2010, 22:07
no i widzisz... 4x cdj2000 watpie zeby ktos umial obsluzyc rownoczesnie
A na lapku didżital didżej daje rady.
Taniej, mniej pudel i rowniez zjawiskowo to wyglada (lap+ xone4d) : >
no i taniej... łoteva

Walu
28-04-2010, 22:31
wyglad tej konsoli kladzie na kolana, ale mnie by trafilo jakbym mial grac z takiego ustawienia, czyste szpanerstwo jak dla mnie

mattcardan
29-04-2010, 13:14
a gdzie miejsce na laptopa ? i na co komu 4cd

Mr.Bastien
29-04-2010, 13:37
Revil O'Gallas
Miasto: Vienna / Austria

ehhh już miałem nadzieję że to gdzieś w polsce ;(
już chciałem się zapytać gdzie jest ten klub...
my jeszcze długo poczekamy zanim u nas będzie ten sprzecior stać :)
pozdrawiam...

~Kobuch~
04-05-2010, 19:56
fakt, na mnie sprzęt zrobił wielkie wrażenie, funkcji od cholery, jakościowo super i wgl. wszystko dopracowane. Tylko czy to jest potrzebne !? To już jest prawie jak komputer, niedługo i ID3 tag'ach będzie można na gadu pogadać a na odsłuchu na skype ;ff. Nie grałem nigdy na tym sprzęcie, jak zresztą 90% ludzi na tym forum. I nie ciągnie mnie do tego czegoś ;ff. Połowa funkcji zupełnie nie potrzebna. Wszyscy piszecie, że DJ musi grać na sluch i takie tam a podniecacie się tym wyświetlaczem który powie wam wszystko na temta utworu i wyświetli tak dokładnie całą ścierzkę, że aż oczy bolą. Dla mnie odtwarzacz jest to odtwrzania muzyki a nie do 10 rzeczy poza tym. Ewentualnei przeboleje jakie 2-3 efekty, chociaż też w odtwarzaczu raczej mi nie pasują. Takei jest moje zdanie na temat tych mini komputerów klubowych, które mają przy okazji odtwarzać muzykę, żeby DJ'owi się nie nudziło samo stanie na konsoletą/komputerem...

fakt, na mnie sprzęt zrobił wielkie wrażenie, funkcji od cholery, jakościowo super i wgl. wszystko dopracowane. Tylko czy to jest potrzebne !? To już jest prawie jak komputer, niedługo i ID3 tag'ach będzie można na gadu pogadać a na odsłuchu na skype ;ff. Nie grałem nigdy na tym sprzęcie, jak zresztą 90% ludzi na tym forum. I nie ciągnie mnie do tego czegoś ;ff. Połowa funkcji zupełnie nie potrzebna. Wszyscy piszecie, że DJ musi grać na sluch i takie tam a podniecacie się tym wyświetlaczem który powie wam wszystko na temta utworu i wyświetli tak dokładnie całą ścierzkę, że aż oczy bolą. Dla mnie odtwarzacz jest to odtwrzania muzyki a nie do 10 rzeczy poza tym. Ewentualnei przeboleje jakie 2-3 efekty, chociaż też w odtwarzaczu raczej mi nie pasują. Takei jest moje zdanie na temat tych mini komputerów klubowych, które mają przy okazji odtwarzać muzykę, żeby DJ'owi się nie nudziło samo stanie na konsoletą/komputerem...


sory za 2 posty, ale net zacina ;ff [radiowka] i jak odwiesil to sie okazalo ze podwojnie odp. wrzuciłem.

DjVvaldi
04-05-2010, 20:11
Dla mnie w takim ułożeniu w zupełności wystarczyło by 4x mk3 ;)

galik444
07-05-2010, 16:15
moze byc ciekawe ;) szkoda ze poza zasiegiem portfela :(

hauas
06-07-2010, 14:35
Jak dla mnie nie opłacalne jest kupować CDJ900 - PO CO? Jest 400, która ma więcej funkcji i jest bardziej mobilna i tańsza.



w ktorym momencie 400 ma wiecej funkcji od 900?? :wnp:

troche gralem na 400 kolegi i niedawno sam kupilem 900 i raczej nie ma porownania ale na korzysc 900

Konr@do
24-07-2010, 15:18
ehhh już miałem nadzieję że to gdzieś w polsce ;(
już chciałem się zapytać gdzie jest ten klub...
my jeszcze długo poczekamy zanim u nas będzie ten sprzecior stać :)
pozdrawiam...
a jednak nie tak dlugo ;p w E2k je maja :P

Walendziak
24-07-2010, 18:46
Energy dopiero co je kupiło. Na urodzinach 4clubbers w Primie (bodajże w kwietniu) już stały. ;)

DJ 2K
27-07-2010, 11:49
zgadzam sie z kolega Kobuchem sam gram w klubach mialem pod recami i 1000mk3 i 400 i denony 1200s i setki. sam zaczynalem przygode z dj'ka od pionkow 100 i moim zdaniem idealny odtwarzacz dzieki niemu opanowalem technike grania na sluch rozne style mixowania itp a przesiadajac sie z tych odtwarzaczy na kazdy inny model gra mi sie jak w virtualu z przyciskiem sync;p w dzisiejszych czasach mozliwosci sprzetowcyh jest tyle ze co 2 dj nie potrafil by zgrac tempa na sluch bo kazdy chwali sobie playery z licznikiem bpm itp . dla mnie liczy sie prostota i funkcjonalnosc i nie kreca mnie 1000mk3 800 itp kocham pioneer cdj100s i nigdy sie z nim nie rozstane pozdro:)

hardbas
03-08-2010, 13:26
Ja też wtrącę słówko do dyskusji.
Co do sprzętu - może i jest bajerancki, może ma tysiąc funkcji, bajerów, efektów-ale po co?
Większość dj-ów grających w klubach ma problemy z prawidłowym zmiksowaniem utworów a co dopiero umiejętne zastosowanie efektów (przykład dj-e Energy 2000)
Poza tym za cenę jednego pionka 2000 mozna mieć kompletną konsoletę Denona.
Tyle w temacie.
Pozdrawiam

hauas
03-08-2010, 15:15
Ja też wtrącę słówko do dyskusji.

Większość dj-ów grających w klubach ma problemy z prawidłowym zmiksowaniem utworów a co dopiero umiejętne zastosowanie efektów
Pozdrawiam

nie mierz wszystkich swoja miarka


Poza tym za cenę jednego pionka 2000 mozna mieć kompletną konsoletę Denona.
Tyle w temacie.


no to jeszcze lepiej kupic 10 konsol american audio za ta cene...
:wnp:

hardbas
04-08-2010, 07:42
Kolego Hauas. Nie mierze wszystkich swoją miarką.
Wejdź sobie na lokalik.tv i pooglądaj a przede wszystkim posłuchaj setów z imprez e2k i powiedz mi w ilu przypadkach mamy do czynienia z poprawnym miksowaniem utworów....

hauas
04-08-2010, 14:29
Kolego Hauas. Nie mierze wszystkich swoją miarką.
Wejdź sobie na lokalik.tv i pooglądaj a przede wszystkim posłuchaj setów z imprez e2k i powiedz mi w ilu przypadkach mamy do czynienia z poprawnym miksowaniem utworów....

to wyraz sie scislej, ze chodzi o sety z jakis tam dyskotek po zadupiach

powiedz, ze jedyne sety jakie slyszales pochadza stamtad i wtedy sie moze zgodze

Większość dj-ów grających w klubach ma problemy z prawidłowym zmiksowaniem utworówpiszac takie dziecioly pokazujesz, ze w d... byles g.... widziales, albo poprostu sam sie nie znasz na graniu ^_^

hardbas
04-08-2010, 15:42
dobrze, że ty hauas jesteś taki obeznany we wszystkim...poza tym trochę kultury

pol102
04-08-2010, 16:58
Grałem na secie złożonym z dwóch sztuk CDJ2000 i DJM2000 (dopięliśmy jeszcze CDJ1000MK3 do samplowania) i mogę powiedzieć, że... mikser brzmi lepiej niż 800ka ale jest mocno przebajerzony. Dawna prostota uciekła, to też porzuciłem DJM2000 na rzecz Denona serii 1700. Wracając do samych odtwarzaczy, najbardziej podoba mi się duży czytelny wyświetlacz oraz... kwantyzacja :) pętli nie da się popsuć ;) Reszta to stary doby 1000MK3.

hauas
06-08-2010, 01:35
dobrze, że ty hauas jesteś taki obeznany we wszystkim...poza tym trochę kultury

nie jestem obeznany we wszystkim, ale od kilkunastu lat jezdze po klubach w calej eu, i przesluchalem terabajty setow, wiec w tej kwestii akurat sie troche orientuje

jak czytam ludzi piszacych, ze W KLUBACH DJe nie umieja grac to wybacz, ale chyba jeszcze dluga droga przed toba..

Wracając do samych odtwarzaczy, najbardziej podoba mi się duży czytelny wyświetlacz oraz... kwantyzacja :) pętli nie da się popsuć ;) Reszta to stary doby 1000MK3.

wlasnie ostatnio obczailem ta kwantyzacje :) cd deki mam od niedawna, i rzeczy takie jak loopy na cd to dla mnie nowosc- jakkolwiek to nie zabrzmi :P

w 900 brakuje mi tej opcji "needle" w ktorej palcem najezdzasz na interesujacy cie kawalek utworu.. normalne przewijanie moglo by odbywac sie szybciej ;/

c-tite
06-08-2010, 14:51
Grałem na secie złożonym z dwóch sztuk CDJ2000 i DJM2000 (dopięliśmy jeszcze CDJ1000MK3 do samplowania) i mogę powiedzieć, że... mikser brzmi lepiej niż 800ka ale jest mocno przebajerzony. Dawna prostota uciekła, to też porzuciłem DJM2000 na rzecz Denona serii 1700. Wracając do samych odtwarzaczy, najbardziej podoba mi się duży czytelny wyświetlacz oraz... kwantyzacja :) pętli nie da się popsuć ;) Reszta to stary doby 1000MK3.

w którym momencie DJM-2000 jest przebajerzone?
cały trzon miksera to jedynie nieco inaczej rozplanowana DJM-800, INST FX działa dokładnie tak samo jak COLOUR FX w DJM-800 tylko zmienili efekty i dodali kontroler Parametru, główny efektor to rozłożony na części pierwsze efektor znany już od czasów DJM-500 (rozbudowywany aż do DJM-700)... i mógłbym tak w kółko... na tym mikserze gra się niemal identycznie jak na wszystkich pozostałych 4-kanałowych mikserach pionka od modelu DJM-500, a dostępne dodatkowe możliwości w niczym nie przeszkadzają w graniu, czyli chcesz - korzystasz, nie chcesz - nie korzystasz i grasz normalnie

jakolwiek X-1700 to fajny mikser to właśnie do niego pasuje bardziej słowo "przebajerzony", masa ustawień dostępnych tylko w schowanych menu, bardzo średnio intuicyjna obsługa efektora, na premierze X-1700 oprócz przedstawicieli Horna mało kto potrafił na początku stwierdzić ocb z tymi pokrętłami i jak przekładają się one na efekty itp. do tego wpakowana masa niepotrzebnych drogich komponentów audiofilskich, które w znaczący sposób podniosły cenę... i inne zonki w postaci dziur w sofcie (Denonowa klasyka) czy brak zapowiadanej od premiery (a to już rok) funckjonalności DVS

pol102
07-08-2010, 22:40
W tym, w którym upchnęli efektor na ekran dotykowy. Zgodzę się, że efektor ten sam, ale zmienione nazewnictwo i kilka bajerów to wciaż nie KORG.

X-1700 to jest właśnie główne zagrożenie dla całej serii mixerów Pionka. Bierze się to z jakości brzmienia. Efektor jest intuicyjny! 5 minut i wiesz wszystko. Grałem na całym secie Denona, 2 tygodnie temu i uważam, że mikser jest ideałem dla dużych klubów, gdzie liczy się jakość dźwięku. Co rozumiesz przez komponenty audiofilskie?

c-tite
08-08-2010, 05:06
X-1700 nie jest żadnym zagrożeniem dla mikserów Piona, Pion na całym świecie przez pierwszy miesiąc sprzedał DJM-2K więcej niż Denon X-1700 przez cały rok - to są tylko moje dywagacje, ale jak wytłumaczyć fakt, że na największych rynkach półtora miesiąca po premierze ciągle brakuje DJM-2K, każda partia jaką dostani dany dystrybutor schodzi w przeciągu kilku dni (Polska dostawa, 30 września, na stanie nigdzie nie ma), X-1700 to kolejny koncepcyjny niewypał Denona (po DN-HS5500), mikser przez te audiofilskie komponenty (np. przedwzmacniacze gramofonowe) jest niesamowicie drogi a nie oferuje oprócz "brzmienia" nic czego nie ma tańsza konkurencja, za taką kasę jest już Xone 4D, a brzmieniowo są przecież świetne Evo 4 czy starsze Xone:92...
do tego najśmieszniejsze że jak prześledzisz historię updatów X-1700 to zobaczysz, że poprawiali oni mnóstwo bugów dotyczących właśnie brzmienia, np. trzaski przy zmianie efektów itp.

wracając do DJM-2000 chciałbym, żeby ten efektor dotykowy działał tak jak w KORGU, bo w tej chwili to jest dla mnie najsłabszy element DJM-2000 (nieprzydatny), za to 7-stopniowe EQ i MIDI kładzie X-1700 na łopatki (polecam mój film jak można zaimplementować layery MIDI w Traktorze: YouTube - &#x202a;Pioneer DJM-2000 - TEST w INFOMUSIC.PL cz. II&#x202c;&lrm;)...

z tym że Pion nie ściągnął nic od KORGA, Touchscreen był już w SVM-1000, a jeszcze wcześniej w DJM-909 i to jest rozwinięcie tych ideii, zresztą Pion pierwszy zewnętrzny efektor DJski (EFX-500) wypuścił w 1998, czyli przed premierą Kaoss Padów...

jeżeli chodzi o DN-X1700 vs. DJM-2000 (czy dodajmy nawet Xone 4D) to nawet na forum Denona wątpią że ktoś wybierze ten pierwszy, w tej chwili ceny mikserów są identycznie, Denon może pochwalić się tylko Matrixem (i to nie obejmującym wejść cyfrowych) i powiedzmy, że brzmieniem i lepszym interfejsem (ale co z tego jak bez wsparcia DVS jest to mało warte)...

DJM-2000 ma za to 5 calowy Touchscreen, 3 efektory, w tym combo INST FX plus główny wywala w kosmos całą konkurencję, dedykowane Layery MIDI, 7-stopniowe EQ Raiderowość (czy ktoś w to wątpi) i przy okazji intuicyjność Piona (nie ma niczego naciapane, tylko wszędzie jest dużo miejsca do operowania...

DJ Bone
08-08-2010, 06:24
Kaoss wogóle chyba nie ma ekranu tylko coś takiego jak panel sterujący ( myszka ) w laptopie :P Tylko w którymś Kaoss Padzie jest touchscr. ale nie w mikserze.

greg_
08-08-2010, 07:22
To temat o playerach, a nie mikserach!

Panowie! Rozmawiamy tylko na temat!

Oby nie musiały posypać sie warny za off top!

djshop
10-08-2010, 23:05
zdjecia zrobione pod publikę - bardziej dla promocji klubu granie w takim ustawieniu bardzo kiepskie jezeli niemożliwe - nie widac okablowania - czesto spotyka sie na zachodzi że sprzet ustawia sie pod zdjecia a w praktyce jest ustawiany zupełnie inaczej
co do recenzji raczej nie wnosi za dużo gdyz nie opisuje nic z pseudo nowatorskich rozwiazań

chyba ze krótki opis - Needle search , rozwiązania które pokazał numar w ns7 rok wczesniej

pozdrawiam

Marisoli
01-09-2010, 17:06
Misiu kabelków nie widać bo to cacko komunikuje się troszkę bardziej nowatorsko niż kabelki .Grałem troszkę na tym . Fakt jest tylko jeden nie sprzęt czyni dj'a .

hauas
02-09-2010, 02:08
Misiu kabelków nie widać bo to cacko komunikuje się troszkę bardziej nowatorsko niż kabelki .Grałem troszkę na tym ..


LOL co za herezja

to jak sie komunikuje? bezprzewodowo?? :wnp:

kristo72
29-09-2010, 20:01
jak to sie ladnie mowi "jestem szczesliwym posiadaczem" cdj 2000 i napisze wam tylko tyle nie zamienilbym ich na zadne inne :) sa poprostu rewelacyjne,nie bede sie za duzo rozpisywal... przede wszystkim duze ulatwiaja prace :)



jak nie masz nic do powiedzenia to nie pisz.
jak nie masz czasu i chęci by napisać coś więcej to nie pisz.
Masz? Fajnie. Ale od prezentowania swoich setup'ów jest dział dj booth!

Kolejnym razem uznam to za nabijanie postów!
Bez wątpienia Twój post nie wniósł nic do tematu.


GregZakopane

Dj_Loop
25-10-2010, 20:30
miałem okazje grac na 2000 bajka sam posiadam 800 mk2 i nie narzekam :)
loopowanie na nich to czysta przyjemnosc :D
co do porownania Hardbas denona cdki to syf osobiscie grałem na nich szło ok ale utwory rozjezdzaja sie na kazda strone . a co do pioneerkow 400 zobaczymy ile za rok ich zostanie :) jog ktory przy lepszym mocniejszym graniu a nie zamulaniu za konsola chodzi jak czołg nie mowiac ze grałem na wielu modelach owych i w conajmniej 5 grajac na opcji vinyl delikatnie dokrecajac utwor cdk zachowywał sie jakbym dokrecał u góry tak jak w opcji cdj . 400 to syf za duzo upchane w za małym .... porownywac to do 2000 zenadu

DJ Matthaus
07-11-2010, 19:18
super playerki :)

Demid
21-11-2010, 20:10
nooo ;)
od jutra badz wtorku bede szczesliwym posiadaczem pioneerow cdj 2000 :)
mam nadzieje ze szczesliwym :)
ponoc same graja ? :D hahaha :D:zabawa3:

Romanoo
26-11-2010, 08:05
Na tych odtwarzaczach grałem pół roku w klubie. Powiem, że lepszych odtwarzaczy na rynku nie ma :) Przychodziłem do klubu z jednym pendrive'em i słuchawkami :) Szybko czyta. Bez problemów. Polecam, ale wiadomo - cena... Nie na polskie kieszenie...

SchizeQ
10-02-2011, 17:48
Może i sa wybajerowane i super funkcjonalne ale cena mocno odstrasza. A w Polskich klubach beda 'standardem' za kilkanascie lat? :(

Peter Ivansky
10-02-2011, 18:09
Może i sa wybajerowane i super funkcjonalne ale cena mocno odstrasza. A w Polskich klubach beda 'standardem' za kilkanascie lat? :(
juz sa standardem w wiekszosci duzych klubow ;)

SchizeQ
10-02-2011, 18:12
ale nie powiesz ze sa takim standardem jak 400 czy 800 :)

Matthew Stend
29-04-2011, 15:40
Fakt faktem praktycznie we wszystkich klubach te playery wchodzą na miejsce poczciwych tysiączek mk3.Osobiście posiadam CDJ 2000 i jestem z nich zadowolony nie sprawiają żadnego problemu,zamiast ciągnać do klubu ze sobą masę ****ów wystarczą dwa peny lub micro SD i impreza się kręci

Vnalogic
05-10-2011, 21:24
Posiadam od 2 lat zestaw cdj 2000 i powiem ze ten cd jest wart swojej ceny, na dzien dzisiejszy gdybym mial za niego dac jeszcze wiecej tez bym kupil, ale 100% mozliwosci uzyskuje sie tylko urzywajac recordboxa, jesli ktos gra tylko z plyt cd niech sobie kupi cdj 850 w tej cenie tez niema lepszego odtwarzacza.

matt21
31-12-2011, 16:38
CDJ 2000 piękna sprawa :) a tak zbaczająć od 2000 i 900 co myślicie o 850? ma wyjść czarna? będzie sie czymś różniła od poprzedniej czy tylko kolorem? :D i czy dobry to zakup?

ginocasto
05-01-2012, 08:40
tylko kolor - i to niestety w droższej cenie jak wszytkie Pionki w nowym roku:/. Ale 850 to dobry CD

tilek91
08-01-2012, 17:39
Przeczytałem całą recenzje i wszystkie komentarze, do playerow nic nie mam, na pewno są zayebiste, stycznosc z nimi pewnie dopiero za kilka jak nie kilkanascie lat.
Problem zauważam w tym że świat idzie do przodu, niedlugo setki itp 'popadają' a inne "lepsze" playery beda tansze i je sie kupi. Na mysli mam nowych dj wkraczajacych na tą sciezke, gdy juz nie bedzie playera bez licznika bpm, czy za kilkanascie lat bedą jeszcze istnieć tacy DJ którzy beda potrafić zgrać dwa kawałki na sluch?

Wkurza także fakt taki że dj'e nie potrafiacy grac bez licznika graja w wiekszych klubach za lepsza kase, a Ci ktorzy umiejetności manualne mają większe - cięzko jest im sie gdziekolwiek dostać i grają w domu.

Granie z licznikiem i waveform'em i innymi bajerami, moze i jest "fajne" ale czy wtedy osiąga sie maxymalną przyjemność z grania, ze swoich umiejetnosci, zadowolenia z siebie? nie ze sprzętu.

matt romanoFFF
19-01-2012, 14:42
Pioneer CDJ-2000 & DJM-900nexus Limited Edition Introduction - YouTube (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GYml12HpVX8#)!

Limitowana edycja białych CDJ 2000 ograniczona do tysiąca sztuk i DJM 900 do pięciuset.

Pozdrawiam

Dj Tech-Shadow
20-01-2012, 16:23
Puryści narzekaliby na szybkie brudzenie i odciskanie się palców, nie wspominając o bardziej widocznym ścieraniu się osłon. Niestety biały kolor mimo tego iż może bardziej "exclusiv" to w normalnym użytkowaniu porównując taki sam czarny zestaw stoi na straconej pozycji jako ten bardziej podniszczony.

PIONEER71
17-02-2012, 02:17
900 super jest chec grania ,posiadam osobiscie pioneer the best!!!!

somebodyy
20-03-2012, 14:45
CDJ 2000 to moje marzenie !!! Sam grałem na CDJ 1000 mk3 i DJM800 przez długi czas, ale w końcu sprzedałem tysiaki żeby zamienić je na dwa tysiaki. CDJ 900 to w sumie to samo co 2000 tylko kosztuje o połowę mniej. Jeżeli kiedykolwiek będę w posiadaniu któryś z nich, zostanę najszczęśliwszym człowiekiem

Dj. M...
06-03-2013, 09:39
Moze ktoś wie jak się odczytuje kartę pamięci w CDJ-1000mk3? Jaka to jest kombinacja klawiszy


musisz spamować?
Zadałeś pytanie w temacie o mk3 to po cholere piszesz kompletnie nie na temat w temacie 900/2000?

Ostrzegam, kolejnym razem warn!

greg_

A$AP FΣ厶îX ₲
01-04-2013, 20:21
Kurna jak ja chcialbym takie 4 biale playery :( Zostaje tylko uzbierac 28 000 zl...

__PuMa__
08-04-2013, 23:42
Wkurza także fakt taki że dj'e nie potrafiacy grac bez licznika graja w wiekszych klubach za lepsza kase, a Ci ktorzy umiejetności manualne mają większe - cięzko jest im sie gdziekolwiek dostać i grają w domu.

Granie z licznikiem i waveform'em i innymi bajerami, moze i jest "fajne" ale czy wtedy osiąga sie maxymalną przyjemność z grania, ze swoich umiejetnosci, zadowolenia z siebie? nie ze sprzętu.

Większej bzdury osobiście tutaj jeszcze nie przeczytałem. Wiesz ile te "bajery" dają w zrobieniu czystego, dobrze wyrównanego efektywnego i efektownego mixu ?

Jeżeli dla Ciebie "gra w większym klubie za lepsza kase" to klepanie utworów jeden po drugim, byle bez licznika bitów to idź gdzie indziej.

Bez wątpienia wszystkie te rzeczy mają nam ułatwiać życie. Zamiast się cisnąć lepiej poszukaj kolegi który ma taki sprzęt i zacznij ogarniać temat.

Interius
29-07-2013, 14:50
czy orientuje się może ktoś z Was ile plików na pendrivie lub dysku zewnerznym widzą dane odtwarzacze?
w porównaniu do moich numarków 800 które w jednym folderze widzą tylko 999 plików i niestety ani jednego więcej pytam bo albo 900tka będzie zakupiona albo okazyjnie 2000 :)

somebodyy
29-12-2013, 12:47
czy orientuje się może ktoś z Was ile plików na pendrivie lub dysku zewnerznym widzą dane odtwarzacze?
w porównaniu do moich numarków 800 które w jednym folderze widzą tylko 999 plików i niestety ani jednego więcej pytam bo albo 900tka będzie zakupiona albo okazyjnie 2000 :)

Co prawda nie korzystałem z 900 ale wydaje mi się, że widzi wszystkie pliki mp3/wave, które wrzucisz do Pendrive'a.

wojtas95
25-02-2014, 21:19
Szkoda, że o tych odtwarzaczach tak mało się mówi. Miałem ostatnio przyjemność pograć na 900 w wersji nexus. Naprawdę baaardzo przyjemnie chodzą jogi, piękny wyświetlacz, jednak plastik z jakiego 900 jest wykonana, przynajmniej dla mnie wygląda bardzo średnio. Mam nadzieję, że tylko wygląda, ale to okaże się po czasie. Druga rzecz która mnie zaskoczyła negatywnie, to podczas używania "Beat Divide" bez większych starań dwukrotnie zwiesił się player. Może to coś z tym danym egzemplarzem, bo jeśli tak jest we wszystkich, to może sprawiac to problem.

blackmister
25-02-2014, 21:34
900 był o ile pamiętam wszędzie znany za sprawą swojej awaryjności .. wobec tego jeśli i nowe nexusy będą równie wadliwe -nie będzie to dobry produkt ... a już przymierzałem się do zakupu, ale po poście @up stwierdziłem, że trochę poczekam na recenzje.

Pozdro

WSDJ Studio
09-06-2014, 13:33
Miałem tę przyjemność grania z tych cd-playerów.Polecam! :)

PulsaR
11-08-2014, 15:13
Niedawno rezydent pewnego klubu w którym był pożar pokazał fotke spalonego i później zalanego przez straż pożarną cdj 2000 nxs, twierdził on, że cdj dalej działał :) Wizualnie widać było spore zniszczenie.

Milker
11-08-2014, 16:14
Niedawno grałem na 900-setkach nexus i przyznaję: sprzęt najwyższej jakości :)

PulsaR
28-05-2015, 16:11
Mam pytanie do uzytkowników nxs. Czy waveform można przybliżać na każdym utworze z usb czy mp3 musi być przeanalizowane przez recordbox/a?

John Melts
29-05-2015, 13:55
Nie jestem pewien ale jak ja w 2000 nxs wrzucam penka to nie mam waveformow i domyslam sie ze musza byc przeanalizowane przez rekordboxa, przepraszam jesli sie myle.

pirat200
18-06-2015, 16:38
Witam , czy ktos z Was gral z CDJ korzystajac z laptopa jako biblioteki ??? Bo wkorza mnie czasami szukanie jakiegos utworku z pendriva !! I teraz : Jakie to polaczenie i czy moge lapkiem napedzac dwa cdj 900 ?? Z gory dzieki za pomoc :)

DjPrzemas
18-12-2015, 15:20
Witam, moje pytanie dotyczy Pioneera cdj 900, czy ktoś miał problem z pendrive w tym playerze? słyszałem ze ponoć często są problemy z czytaniem.. Planuje zakup używek i chciałbym się od Was co nie co dowiedzieć ;)

Devsik
12-08-2016, 18:45
Odtwarzacze są super. Bardzo przyjemnie sie na nich gra :)