PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Mazda 323f


homer00
08-04-2010, 20:24
Witam. Czy ktoś ma z was Mazdę 323f (rocznik od 89 do 94) ?? Chciałbym poznać jej wady i zalety gdyż rozważam jej zakup i nie wiem czy aby na pewno obrałem dobry kierunek. Proszę o wasze komentarze.

Pozdrawiam

Pawelo_17
08-04-2010, 21:39
Generalnie nie polecam...przednie szyby szybko rysują się za sprawą wadliwego systemu elektrycznego opuszczania, zawieszenie niezbyt na nasze drogi trzesie jakbyś jechał taczką :P, kiepskie wykończenia w środku, blacha szybko leci... jedynie silnik można tu pochwalić

wujekkuna
14-04-2010, 23:00
Mam 3 mazdy. Ogolnie to rewelaczjnz silnik, niezawodna, fakt ze jedziesz jak taczka ale to tak jak coltem, golfem czy innym autem tanim i malym. Ogolnie cena-jakosc wzorowo.

Piootru$
15-04-2010, 14:08
Blacharka ! Pożal się Panie Boże, po 10 latach auto gnije.
Moja jest z 96 a leci jak tralala.
Silnik fakt nie do zdarcia, elektronika tak w miarę.
Jeżeli to Twój pierwszy pojazd to polecam. Ale uważaj przy zakupie, sprawdź wszystko, najlepiej jedź z kimś kto jest już właścicielem owej mazdy albo jakimś za przyjazionym mechanikiem/blacharzem. Bo po co wydać 2k zł by potem to się sypało.

c2h5cho
15-04-2010, 19:05
Powiedzcie mi w którym samochodzie z tego rocznika blacha nie gnije?
Polecam, bo wszystko co przez Mazde było zrobione jest godne polecenia.

Wujek Michał
15-04-2010, 19:23
Powiedzcie mi w którym samochodzie z tego rocznika blacha nie gnije?
Polecam, bo wszystko co przez Mazde było zrobione jest godne polecenia.

-Toyota Corolla
-Audi a3,a4...
-Honda Accord
długo by jeszcze wymieniać .

Jesteś w błędzie jeśli twierdzisz ze wszystkie mazdy sa godne polecenia np . 6 sypią się jak głupie a wiem coś o tym bo pracuje przy tym na co dzień . 323 jest wytrzymałym samochodem biorąc pod uwagę mechanikę bo blachy już tak dobre nie są. Mazda dużo straciła na współpracy z Fordem to już nie sa te mazdy co kiedyś. Myśle jednak ze jeśli znajdziesz zadbany egzemplarz bedziesz z niego zadowolony.

c2h5cho
12-05-2010, 19:07
po co zamiesciłes tutaj Honde Accord i Audi a4, jesli to jest całkowicie inna klasa.
Twierdzisz ze Honda NIE gnije???? to chyba nie widziałes Hondy z tamtego okresu. Złego rdza nie bierze... Mazda 6 ma tylko problemy z rdza na nadkolach, ale modele po lifcie maja juz poprawiona blacharke. Mazda 6 (1.8)została ogłoszona najbardziej bezawaryjnym samochodem jaki zostal wyprodukowany. To jest auto dla ludzi z charakterem, zreszta jak kazda Mazda. Napisze tak:
-jesli Niemca to tylko Audi,
-jesli japonca to tylko: Mazda, Mitsubishi, Honda.
Mazda sie odłaczyła od Forda tzn: Ford sprzedał swoje udziały, dzieki czemu Mazda moze wreszcie wyjsc na "prosta".

pol102
12-05-2010, 19:33
Mam 323 z końca roku 97 czy przejściówka... Jedyne miejsce o słabej blacharce to dolna część tylnego nadkola, a reszta jest mega :)

djmatti91
12-05-2010, 19:39
jak sie nie chce miec problemow z rdza, wymianami drogich czesci i wysokim spalaniem to polecam dobry rower :) ew. komunikacje miejska...

samochod idealny = pojęcie nie istniejące