PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Trening 3 x w tyg. ? pracując fizycznie.


Marcus Marc
10-03-2010, 11:58
Czesc mam pytanie;) dotyczy ono metod ćwiczeń oraz ich rozpis.

Od początku stycznia chodzę na siłownię i od tego czasu udało mi się przytyć 6 kg a bicepsie przybyło mi 3 cm... czyli efenkt jak dla mnie bardzo zadowalający, (ważę 73 kg, biceps 33cm) ale zastanawia mnie jedno czy moje ćwiczenia są prawidłowe... po prostu ćwiczę wszystko na raz 3 x w tyg. tj. trening klatki piersiowej, mięśni ramion, grzbietu, plecy oraz mięśni naramiennych (czasami)....

Nie wiem czy taki trening będzie dobry (w sumie w to wątpię) jak rozpocznę pracę i z tym wiąże się moje pytanie. Od przyszłego tygodnia zaczynam pracę i będzie to praca fizyczna (7,5 godz. dziennie) czyli mojemu organizmowi będzie dostarczany większy (jak nie ogromny) wysiłek, zatem jakie macie rady? może jakiś ciekawy rozpisek treningu? metody odżywiania, tak abym dostarczył niezbędną dla mojego organizmu energię i kalorie.

Ps: Aha dodam , że nie mam w planie wyglądać jak Schwarzenegger. ;p

kozawpns
10-03-2010, 14:27
Trening siłowy rozwija inne partie mięśni niż prac fizyczna, wiec siłownia jak najbardziej wskazana.
3x w tygodniu wystarczająco, możesz łączyć cwiczenia np. 1 dzien-klata,barki,triceps, 2- biceps,przedramie,plecy, 3-nogi,brzuch. Musisz przy tym zwiększyć porcje jedzenia, zwłaszcza dużo białka. W sumie minimum 3500kcal dziennie, zeby dalej Cie przybywało a nie ubywało ;) Więc jeśli nie korzystasz z odżywek, staraj sie jeść więcej miesa drobiowego, oraz wołowego(naturalna kreatyna), ryż, makarony, pieczywo pełnoziarniste, jajka. Owoce i soki owocowe też wskazane, zwłaszcza banany i grejfruty(naturalne HMB).

Ja pracując na budowie i cwicząc (z przerwami) przez cały tamten rok przytyłem 10kg, w łapce 5cm więc da sie;)

Hoppe
13-03-2010, 23:32
Ja sobie każdą partię mięśni ćwiczę osobno, klatka piersiowa jeden dzień drugi plecy i biceps trzeci bark i czarty nogi i mam to rozłożone na cały tydzień.

XeraN
20-03-2010, 22:50
Ja to widze tak:

Jezeli chcesz wykonywac cwiczenia kazdej partii miesniowej na treningu, to polecam FBW. Moze byc 3x w tygodniu.
FBW --> google, znajdziesz duzo rozpisek.

JEDNAK... trening nie jest najwiekszym problemem. Pracujac fizycznie, problemem jest DIETA. Musisz dostarczac dosc duza ilosc kalorii - nie powiem Ci jaka, bo sam musisz to "zbadac". Tak jak napisal to kolega wyzej, na pewno bedzie to 3500 kcal LUB WIECEJ.