PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Rzuty wolne C. Ronaldo


SinceAge
07-03-2010, 10:26
ELo:) dzis mam cos dla fanów pilki noznej i tych ktorzy lubią grac w tę gre xD
Napewno wielu z Was zastanawia sie nad sekretem wykonywania rzutów wolnych przez Cristiano. Zastanawaicie sie czemu ona nabiera takiej prajektorii lotu i czemu mimo swej sily uderzenia jest ona tak precyzyjna. wiadomo. by leciala ponad 100 km na godizne trzeba pracowac:) tu daje Wam kilka wskazówek jak poprawnie uderzyc takową pilke:)

Oto podstawowe spostrzeżenia na temat techniki uderzeń Portugalczyka. Przede wszystkim, gdy ustawia piłkę na murawie, wentyl futbolówki skierowany jest w jego kierunku. Gdy uderza piłkę, stara się trafić właśnie w tę jej część, gdzie znajduje się wentyl. To najtwardsza część piłki, dzięki czemu uderzenie w nią powoduje, że futbolówka osiąga większą szybkość w powietrzu, a bramkarzowi sprawia więcej trudności.

A więc ustawia piłkę, a wcześniej ugniata stopą trawę w miejscu, w którym położy piłkę. Łatwiej wtedy dobrze piłkę uderzyć, taki "dołek" pozwala jej na wykonanie pewnego rodzaju "skoku". Gdy piłka jest odpowiednio ustawiona, wentylem do piłkarza, Ronaldo robi kilka odmierzonych kroków do tyłu i ustawia się w pozycji gotowej do uderzenia.

- I tutaj kolejna ważna uwaga. Ronaldo ustawia się prawie w linii prostej do miejsca, w które chce trafić w obrębie bramki przeciwnika. To naprawdę trudna technika do wyćwiczenia, początkowo czujemy się nieswojo, ponieważ naturalnym jest, że przy wykonywaniu rzutów wolnych potrzebujemy podbiegnięcia do piłki pod pewnym kątem. Wtedy ułożenie naszego ciała pozwala nam uderzyć piłkę tak, jak tego chcemy. A Ronaldo z tego kąta podbiegu nie korzysta, stoi bezpośrednio za piłką.

Kolejna uwaga, Cristiano stara się uderzyć piłkę wyprostowaną stopą, która ustawiona jest niewiele ponad murawą. W zasadzie trafia w piłkę także tą częścią buta, gdzie znajdują się sznurowadła. Prosto w najtwardszą część futbolówki. To daje strzałowi siłę, jaką demonstruje Ronaldo podczas bicia rzutów wolnych.

Kilka spraw, o których jeszcze nie rozmawialiśmy. Ronaldo praktycznie nie cofa nogi tuż po uderzeniu piłki. Strzał jest szybki i ostry. Noga w kolanie cały czas ułożona w dół, nie ma ruchu do tyłu, stopa nie idzie także "za piłką" do przodu już po uderzeniu. Ważne tez jest oczywiscie ułozenie ciala. jesli sie odchylisz wiadomo ze pilka poleci nad poprzeczką.

to na tyle:) zycze owocnej pracy nad soba:)

P.S jesli ktos nie lubi CR (sa tacy) to niech sie lepiej nie wypowiadaja. prezentujemy jego umiejetnosci a nie wyglad badz zachowanie:p

DJ Kiko
09-03-2010, 17:34
Hehehe...ciekawe ciekawe z tym wentlem;)Jak siądzie na podbicie pożądnie to leci bez względu czy to w wentylek czy nie;)Mimo wszystko wole technicznie udeżać na bramke ale i nie raz trzeba uwalić z dystansu czy z wolnego i taka precyzja może sie przydac;)Pozdrawiam

brain
01-04-2010, 18:48
oo dzięki bede miał co nowego do wyćwiczenia oczywiście gram amatorsko ale moze połamię kolegów paluszki ale tym których nie nawidzę

Roniq20
01-04-2010, 20:15
hehe ;] ja gram w klubie :) ale raczej w lidze tego nie bede próbował raczej na treningu :) thanks

Koleś Git
01-04-2010, 20:22
pozdro 600.
zawsze chciałem poznac tajemnice tych wolnych.
dzieki Ci stary.

Osiem222
25-09-2010, 19:51
bardzo ciekawe;D trzeba wypróbować;)

xtraxx
04-10-2010, 19:57
Teraz będę niszczył kolegów z podwórka uderzeniem a'la CR.
Dzięki za poradniczek. Czasami lubie poczytać o takich ciekawostkach ;p

xxElectroBoyxx
30-07-2011, 16:56
hah ^^ może i coś w tym jest ;D
ale i tak nic nie da to takiemu, który nie będzie czwiczył, bo Cristiano to ćwiczył w cholere czasu, a wy tu już wypisujecie, że bd łamać palce kolegą z podwórka itp ;) chciałbym to zobaczeć ;D piłka przy uderzeniu CR7 dostaje takiej rotacji, ze choćby byście chcieli ją złapać jako bramkarz w każdej chwili może skręcić ; ) poprostu trenujcie, trenujcie to napewno efekty będą :)

DjDydson
31-07-2011, 18:25
Hmm ja wam coś powiem moim zdaniem to nie jest to co ty tu piszesz !
Tylko jego na zamówienie Korki . Zobaczcie Beckhama on też ma korki na zamówienie i dzięki nim tak podkręca piłkę:D

DJ Incartey
20-08-2011, 13:57
źródło: Bravo Sport? xD

Stretch
20-08-2011, 14:45
Ronaldo w Realu strzela inaczej niz jak grał w MU

Ten strzał nazywa się : knuckleball

Polecam oglądnąć ten filmik :

Buduiza Football Pt. 18 - YouTube

DJ.Public
20-08-2011, 17:02
Przeciesz na filmiku to nie ronaldo ale strzały elegancko wykonywane!!!:):):)

Stretch
20-08-2011, 18:41
Przeciesz na filmiku to nie ronaldo ale strzały elegancko wykonywane!!!:):):)

Wiem że nie Ronaldo, to Buduiza :P

Adrian<3trance
21-08-2011, 09:19
Ja ********. Ale ten buduiza jest zajebisty. Obejrzałem jego tutorial jak wykonywac tego knuckleball'a i jak bd czas to sie popróbuje dla zwały. Poradnik o rzutach CR7 też w porządku. Dzięki

Stretch
21-08-2011, 11:57
Kto umie niech wstawi filmik, popatrzymy, pooglądamy może coś więcej się nauczymy :P
Mi to na razie słabo wychodzi ale zauważyłem jedną ważną rzecz, najważniejszy jest podbieg.Bo jak źle podbiegniesz to już nie strzelisz idealnie.Ronaldo ma wyliczone ile musi odejść od piłki, ale to jest wersja dla niego więc radze każdemu taką "wersję" znaleźć.

Loopez
21-08-2011, 13:47
O kurde, wielki thanks, przyda się ; )

Ma wprawę chłopak ; )

Takie coś się ceni, to jest technika ;]

Dj_Krut
22-08-2011, 21:29
Jak bym posiadał taką technikę to był by szał

W pewnych momentach to wydaje mi się że to nie naturalne , mógł ktos przy tym troszkę pomajstwować

..::M@niek::..
08-01-2012, 20:01
Ja mam krótką radę dla tych co próbują tak kopać: Najpierw nauczcie się (tak dla wprowadzenia) kopać piłkę prostopadle, ponieważ przy takim strzelaniu należy kopać podobnie z tą różnicą, że stopę jeszcze trochę przeciągnąć (jeśli prawą nogą to w lewo, jeśli lewą to w prawo) w bok. Po dłuższych ćwiczeniach powinno wychodzić.
Nawet R Carlos musiał dużo trenować swoje uderzenie i czasem knuckleball stosował.
Warto też się zaopatrzyć w buty które posiadają system do lepszego podkręcania piłki, takie z gumką na bucie - jakieś predatory, ctr 360 ale mocno z boku, więc efekt może być mniejszy, no i oczywiście laser 90. Buduiza ma predatory, a więc trchę mu ułatwiają tę sztukę. Co do CR7 to może tak być że mercurialami ciężej to wykonać, ale tak jak już ktoś pisał, że mogą mu robić na zamówienie pokrycie choćby cieką wartwą gumy na cholewce.

Potajtany :)
09-01-2012, 14:44
Dla mnie filmik nie robi sensacji,fakt faktem ze ładne są strzały lecz piłka jest ustawiona praktycznie w tym samym miejscu,pochodźcie przez dwa tygodnie dzień w dzień na boiska,orliki i podobnie będziecie strzelać.A im więcej takiego treningu tym będziecie strzelać jak na filmiku,

MRN93
10-01-2012, 12:47
Prawdą jest że elegancko to wykonał :) z wolnych umiałem strzelać ^^
Ale jak on to robi że ta piłka taką fajną rotacje w powietrzu dostaje i nagle leci tak jak miała ? :D epic

KaCp3rS
11-02-2012, 21:06
To co jest tu napisane to G**** prawda...
Ja od siebie polecę testy Castrol'a na których jest CR7 i tam jest wszystko pokazane i omówione
a tak wgl to C.Ronaldo i jego strzały są nie do podrobienia :)

CR_7
12-07-2012, 18:24
Trochę śmieszny ten tutek :) bo zbyt dużo o tych wolnych nie ma ;) ja na przyszły raz dałbym jakiś filmik :D

LookAp
12-07-2012, 20:03
Wolałbym nauczyć się strzelać jak Cazorla, niż Ronaldo bo wykopywać piłkę za bramkę to Ja już potrafie.

Criss Dave
12-07-2012, 20:36
Trudna sztuka do opanowania. Udało mi się kilka razy z przypadku.
Tak zwany Knuckleball
Dużo tutoriali jest na YT.
Np :

Cristiano Ronaldo Longshot Knuckleball Tutorial | How to shoot a Knuckle Ball | english/englisch - YouTube