PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : BMW 530d 00


Black Life
26-02-2010, 12:06
Witam Maniaków papa

Mam takie pytanie odnośnie tego auta rok 1999 lub 2000 bo mam zamiar kupic urzekło mnie wygoda i moca :X ;)
Czy ktos sie orientuje ile takie cóś pali tylko prosze o odp. tych którzy sie znaja bądz posiadaja takie auto
1) śr. spalanie
2) max. spalanie (jak juz sie prawie do dechy przyciska)
3) takie podjazdy (miasto)
;)

I czy polecacie te auto ?? :>

:piwo:

mccgregor22
26-02-2010, 21:36
bmw nie należą do oszczednych samochodow,ale jezeli chodzi Ci o moc to polecam jak najbardziej:),w utrzymaniu bmka tez nie jest tania jezeli chodzi o naprawy itp...
na miescie 8 -10L
w trasie 7-8L
srednio 8L
pozdrawiam i zycze milego tankowania:)

big teep
26-02-2010, 21:57
bmw nie należą do oszczednych samochodow,ale jezeli chodzi Ci o moc to polecam jak najbardziej:),w utrzymaniu bmka tez nie jest tania jezeli chodzi o naprawy itp...
na miescie 8 -10L
w trasie 7-8L
srednio 8L
pozdrawiam i zycze milego tankowania:)

ee mi się wydaję, że znacznie więcej na mieście gdzieś 10 to leciutko weźmie ;)

wujekkuna
27-02-2010, 00:40
moge Ci powiedziec ile paliła wersja 7 z tym silnikiem. na trasie czy butowało sie czy nie to na automacie od 8 do 9.5.
Miasto to roznie ale nawet i 12. Ogolnie te 212 KM sie z powietrza nie bierze :P
A tak w ogóle to w 530d z 2000 roku była moc 184 KM dopiero potem je ulepszyli na 193 chyba :)

Wrzucam linka do raportow spalania i do opinie uzytkownikow :) Sam jak kupowałem auto to korzystałem z tej strony :D
http://www.autocentrum.pl/oceny/bmw/seria-5/e39/silnik-diesla-530-d-184km-1998-2000

Pozdrawiam i mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości.

bojlerPL
03-06-2010, 11:22
nie wiem jak w E39. ale w E46 wychodzily 3 modele tego silnika. 180 kilka koni 190 kilka koni i 200 kilka koni. nie pamietam dokladnie a nie chce wprowadzac w blad.
3 litrowy dieselek w E39 jak dla mnie na miescie spali kolo 12 a w trasie 9-10.

SirGrafi
03-06-2010, 11:56
Wiesz Jeśli Chcesz Kupić BmW jeszcze 530 D :) To Musisz sie Liczyc z Duzymi Wydatkami i Opłatami za Takie AutO:)
Auto Moze i nie jest Drogie ale Musisz wziaśc pod Uwage Swoje Zarobki na Je Utrzymanie Opony do Takiego Auta Dobre ok 2 tys W Zwyż:)
Potem OPłaty Ubezpieczenie też nie małe od NIego Bendzie ze wzgledu na Trzy Litrowy Motor:)
Moc Co prawda w Nim Jest:) ale to Auto juz jest Stare i Moim Zdaniem za dużo do Niego Dołozysz;)
bo Przyjdzie wymiana Rozrządu:D Czy Czegos Innego To Porfel Bendzie Pusty:)
Ale Ogułem Autkiem bardzo Wygodnie sie jezdzi KOnfort Jazdy jest :)
Ale KOszty Utrzymania Duże:) A spalanie zalezy od Tego Jak jezdzisz Myśle ze przy spokojnej Jezdzie kolo 13 Litrów:P bo nie wierze ze takie BMW Pali po 8 Litrów:)<lol>
MOja TOYOTA z Silnikiem 1.6 Tyle PAli

Lucca.S
04-06-2010, 12:19
Widać kolega powyżej nie miał styczności z Bmw i trzyma się zasady, że auto o dużej pojemności żre jak smok - BZDURA!!.
3 litrowy TDS to najlepsza jednostka dieslowska BMW. Silnik bardzo dynamiczny, elastyczny, ekonomiczny i tralalala :)
Spalanie porównywalne a nawet mniejsze niż 2,5 tds, ale to zależy również od ciężkości bucika :)
Jak przycisniesz tak Ci spali. do 12 litrów w mieście przy niezłym kacie. trasa - potrafi zejść poniżej 7 ale trzeba liczyć kolo 8. Średnie kręci się koło 9-10 zależy jaki cykl trasy jest jeżdżony.
Komfort jazdy ? Bajeczka :) masywne auto stabilne, bezpieczne. Chcesz powariować? Ładnie się pokręci dookoła, bo mechanizm różnicowy ma większe tarcie wewnętrzne co powoduje że nie kręci się tylko jedno koło o mniejszym obciążeniu, tylko pociągnie ładnie na dwa kapciuszki :)
Jednym słowem bierz BMW i nic innego!
Polecam 540i 4,4 benzynka 286 kucyków (oczywiście manual). Wsiądziesz i nie będziesz chciał wyjść :)

M@-Ti
07-06-2010, 12:29
Wiesz Jeśli Chcesz Kupić BmW jeszcze 530 D :) To Musisz sie Liczyc z Duzymi Wydatkami i Opłatami za Takie AutO:)
Auto Moze i nie jest Drogie ale Musisz wziaśc pod Uwage Swoje Zarobki na Je Utrzymanie Opony do Takiego Auta Dobre ok 2 tys W Zwyż:)
Potem OPłaty Ubezpieczenie też nie małe od NIego Bendzie ze wzgledu na Trzy Litrowy Motor:)
Moc Co prawda w Nim Jest:) ale to Auto juz jest Stare i Moim Zdaniem za dużo do Niego Dołozysz;)
bo Przyjdzie wymiana
(javascript:void(0)) Rozrządu:D Czy Czegos Innego To Porfel Bendzie Pusty:)
Ale Ogułem Autkiem bardzo Wygodnie sie jezdzi KOnfort Jazdy jest :)
Ale KOszty Utrzymania Duże:) A spalanie zalezy od Tego Jak jezdzisz Myśle ze przy spokojnej Jezdzie kolo 13 Litrów:P bo nie wierze ze takie BMW Pali po 8 Litrów:)<lol>
MOja TOYOTA z Silnikiem 1.6 Tyle PAli

No i kolejne z bzdur, które wypisujesz w tym dziale.
Po pierwsze to polecam zajrzeć do słownika, po drugie skończ 18 lat, zrób sobie prawo jazdy i pojeździj troszkę samochodami (zaznaczam nie jako pasażer), dopiero później się wypowiadaj i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Jak kolega wyżej, 3.0 tds to najlepsza jednostka diesla w Bmw jaką wyprodukowano.
Jeśli chodzi o spalanie to, trzeba na prawdę jeździć bardzo ostro, żeby osiągnąc spalanie w granicach 12 litrów (miasto).
Warto kupić ten samochód przede wszystkim za komfort i bezpieczeństwo, a części również nie są nie wiadomo jak bardzo drogie.