PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Mercedes a BMW - podobieństwa i różnice


Manianoxx
07-01-2010, 19:06
Witam Wszystkich



Piszcie tu swoje sugestie na temat podobieństw tych 2ch luksusowych samochodów co je łączy a co dzieli i czy warto kiedyś któryś z nich sobie kupić ??

Michal1989
07-01-2010, 20:12
wypowiem sie na ten temat tak : bmw jest dobrym samochodem, fajne osiagi, dobre niemieckie silniki i ogolnie jest fajne, sportowy design, wykaczenie tez maja dobre, mercesdesy to ostatni szczebel drabiny w klasach samochodow, mercedesy sa najlepszymi samochodami, ogolnie niemieckie auta sa solidne, bmw, mercedes, opel i vw, ale mercedesy sa najlepszymi przynajmniej dla mnie, kazdy kto sie zna na samochodach i ma troche pojecia to wie ze mercedesy sa na samej gorze, mozemy to zobaczyc po starych mercach np beczkach jezdza do tej pory, to jest technologia ;)

djmatti91
07-01-2010, 20:20
no mercedesy dzisiejsze to juz nie to co kiedys.. wzgledem awaryjnosci. Przez "beczkę" MB prawie zbankrutował bo uzytkownicy prawie ich nie reperowali.. no ale przejdźmy do rzeczy

mercedes - spokojna, opanowana limuzyna.. nie znajdziemy w nim sportowego zadzioru chyba ze sięgniemy po wersje coupe ktorych nie brakuje lub cos z serii amg ;)

bmw - no tutaj ewidentnie konstruktorzy naciskaja na sportowy styl limuzyn, wg. mnie bmki szybko sie starzeja.. ale sa modele ktore sa piekne do dziś.

ja gdybym mial wybrac miedzy bmw a mb wybralbym mercedesa.. ma wiecej klasy i jest bardziej uporzadkowanym autem i wiekszy prestiz.. glupi przyklad.. czy jakis mercedes jest uwazany za dresowoz??

Manianoxx
07-01-2010, 22:58
Dj Mati ma racje ;) dresiarze takimi luksusami jak mercedesy się nie wożą bo ich nie stać. Ja tak samo właśnie bardzo kocham Mercedesy bo one mają w sobie to coś tylko mnie niestety na ten model narazie nie stać :( ale moze w przyszłości kupie sopie jakiegos CLK sportowego jak kiedys sie dorobie :))

Biturbo
11-01-2010, 15:48
dla Mnie to dwa Niemieckie koncerny które są trwałymi, komfortowymi i konkretnymi cackami. Co ich łączy to na pewno oś tylna jako napęd. Mocne i trwałe silniki które mogą robić setki tysięcy km. Konkretne furki, mało kiedy zawodne. Mercedes trochę wyższa klasa od bejcy... Łączy ich też duże zużycie paliwa xD...

ELTRINO
11-01-2010, 17:54
wypowiem sie na ten temat tak : bmw jest dobrym samochodem, fajne osiagi, dobre niemieckie silniki i ogolnie jest fajne, sportowy design, wykaczenie tez maja dobre, mercesdesy to ostatni szczebel drabiny w klasach samochodow, mercedesy sa najlepszymi samochodami, ogolnie niemieckie auta sa solidne, bmw, mercedes, opel i vw, ale mercedesy sa najlepszymi przynajmniej dla mnie, kazdy kto sie zna na samochodach i ma troche pojecia to wie ze mercedesy sa na samej gorze, mozemy to zobaczyc po starych mercach np beczkach jezdza do tej pory, to jest technologia ;)


Opel przedewszystkim nie jest niemiecki!!! To marka GM A do tej pory jeżdż nawet maluchy i trabanty więc też są super wozami?

djmatti91
11-01-2010, 18:30
opel nie jest niemiecki?? sięgnij kolego w historie potem się wypowiedz :) fakt nalezy do GM ale to nie wyklucza ze nie jest niemiecki. Zresztą ERA niemieckich samochodow skonczyla sie w polowie lat 90tych. Nie oszukujmy sie ale taraz malo ktora marka produkuje wlasne silniki ;] a podzespoly i akcersoria sa wyrabiane w krajach innyych. Dajmy na to... poduszki i pasy oraz kieerownice sa robione w polsce ;]. Kiedys jak otwierales maske niemieckiego auta to bylo czuc szwabską robotę. wszedzie made in germany i wielkie napisy ACHTUNG!

nawiasem MINI nalezy do BMW i nie jest angielski? sory ale zyjemy w tak ułomych czsaach ze tylko najwieksze firmy swiata wszytko wykupują... np. VW a dlaczego vw jest tak duzym koncernem?? bo ma rynek na calym swiecie... nawet ciezarowki w ameryce robia a w afryce sa zupelnie inne modele podobnie jak w azji. A noi ma pod soba audi skode i seata a taka skoda ma popyt bo jest tania i ma silniki TDI wiec ludzie kupuja... o trwalosci nadwozi i plstkich sie nie wypowiem ale silniki maja dobre i jest na nie poytt proste.

maluchy i trabanty jezdrza po ulicach tylko ktory z nich robil za auto rodzinne lub dostawczak do malej firmy rodzinnej i ma na liczniku 300tys km?? napewno zaden. nie myl pojęć

Misle
11-01-2010, 21:25
Moje zdanie na ten temat wyrobiłem sobie już dawno..

Do rzeczy:)

Na 1 miejscu niezmiennie pozostaje AUDI. Mercedes jest 2, Biemdablju ----->3..

Nie moge strawić tych starszych modeli BMW ale jak widze X6 albo nową " siódemke" to mnie ciarki przechodzą:)

W porównaniu Mercedes-BMW wygrywa oczywiście Merc.

takie moje zdanie BAJO

Michal1989
12-01-2010, 22:41
dzieki djmatti91 za poparcie mnie, widze ze jakis swiezak w historri samochodow wylecial z tekstem, zapoznaj sie troche z historia kolego, dopiero potem pisz,a co do starych mercedesow to djmatii91 dobrze napisal, maluch przejedzie Ci 300 tys i bedzie smigal jeszcze? jak mi pokazesz foto malucha co ma 300 tys zrobione i jezdzi masz flache u mnie ;)



_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


Offtopic ... WARN


_______________________________________________

Koras!

Misle
13-01-2010, 17:28
maluch przejedzie Ci 300 tys i bedzie smigal jeszcze? jak mi pokazesz foto malucha co ma 300 tys zrobione i jezdzi masz flache u mnie ;)



Mój maluch jak go oddawałem na szrot miał przejechane ok 180 000 i jeździł więc na pewno znajdziesz takiego z przebiegiem 300 000...


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


Pisz na temat.. warn za off top.


_______________________________________________

Magg.

raaaar
14-01-2010, 16:48
Niezawodne mercedesy przestały być produkowane w 1998r.
Jeżeli właściciel będzie o niego dbał, to będzie liczył przebieg w milionach :)

S.U.H.Y
14-01-2010, 17:23
Ja odziedziczyłem Mercedesa po tacie, a on jeździ teraz Freelanderem :)

Mercedes 190 2.0, 4 stopniowa skrzynia biegów, 1990r.
Może ma muła trochę..., bo ma ;), ale powiem wam, że jest to niezawodne auto.W te największe mrozy palił jak dziecko na draśnięcie, i tych co się pytałem którzy mają identyczne meśki też chwalą.A z ogrzewaniem w środku to już nawet nie pisze bo jest bajka po 500m wali gorącem:)
Mamy go 4 lata i jak na razie tylko była wymieniana misa olejowa, wiadomo jak to na wsi..., a poza tym lać paliwo i jazda!!!
Brat ma znowu BMW 325 TDS z 1995, sprowadził ze zachodu,pojeździł około 6 miesięcy i okazało się, że pompa paliwowa jest do regeneracji.Zresztą one tak mają te pojemności.Nie chciała palić, paliwo schodziło z powrotem do baku.Ale po zrobieniu za 800zł chodzi jak pszczółka;) w mrozy też pali jak mój mercedes, ale to już nie jest to.Bo gdy lepiej przymroziło musiał włączać Webasto na 15 minut.Podoba mi się tylko w niej to, że ma kopyto, w końcu 143 koniki.
Lecz głos pochwały pozostawiam przy mercedesie :)

Bo Bez Gwiazdy Nie Ma Jazdy!!! ;)

Nie miałem innej foty hehe mojego merola :)

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-01/ffecfb5a.jpg

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-01/e1e4c29a.jpg

kulik100
14-01-2010, 17:32
Proste BMW 18+
Mercedes 50+

BurgerCk
28-01-2010, 13:13
heh ciężko wybrać które auto lepsze :)
Mercedes to dla kogoś starszego stonowanego dla którego pierwszorzędnie liczy się komfort jazdy i jakość wnętrza
BMW to sportowa zadziorność ,precyzyjny układ kierowniczy i osiągi.
są oczywiście wyjątki jednak mówię tu o samochodach sportowych a nie z rodziny AMG.
Jakościowo ?
Nie można ocenić ...
,,Beczki'' samochody nie do zajechania to fakt.nie wiadomo jak BMW bo z reguły miały takich właścicieli z którymi wiodły cięższy żywot niż Mecenasy :)
jeśli chodzi o nowe auta to BMW wygrywa niewątpliwie.często słychać o 5-letnich rdzewiejących Mercach.
Wydaje mi się że nie da się subiektywnie ocenić tych 2 aut gdyż te marki są dla indywidualistów raczej i każdy wybiera sobie coś pod siebie :)

AreK'87
28-01-2010, 15:54
Merccccccc!!!!!!!! bmw dla wiesniakow i dresiarzy gdy widze jakiegos typa w nim to tylko sie smieje pod nosem LOLLLLL juz lepiej jak by Pande kupił XD

Max Hot
28-01-2010, 16:41
Co za ludzie, co za naród ;), wielcy z was znawcy i eksperci od samochodów, a skreślacie BMW tekstem o jego popularności wśród wieśniaków i dresów... może nie koniecznie tu ale był też temat o BMW, gdzie hurtem tego typu opinie ;), chyba warto by było podać jakieś konkretne argumenty, a nie wyjeżdżać z przebrzmiałymi stereotypami ;). Mercedesy... klasa sama w sobie ;).

b0b3k
04-02-2010, 20:16
Witam! Jestem szczęśliwym posiadaczem MB W201 2.0D 1989r. Niestety gabarytowo brakuje troszkę do takiego Mercedesa o jakim myślimy jak tylko usłyszymy tą prześliczną nazwę:P Z tego co słyszałem to bez żadnych remontów można nim jeździć wiele ponad 1mln km z czego jestem bardzo zadowolony:D Mój akurat jest w stanie "kolekcjonerskim" po prostu ideał:) Ten, że 20 letni staruch przy -27 stopniowym mrozie mnie nie zawiódł:D

A teraz coś na temat BMW. Według mnie jest to również niezawodny samochód, jeżeli oczywiście będziemy o niego dbali (jak o każdy inny). Nie mam nic do tej marki, ale jeżeli jest w oryginalnym stanie, czyli bez żadnych "AGROTUNNING'ÓW" Mój znajomy ma od października 318i e36 i jest z niej bardzo zadowolony:)

Ale jeżeli miał bym wybierać to tylko i wyłącznie MB:) Najpiękniejszy jest W124 (coupe) produkowany na początku lat '90:)

Patry69
08-02-2010, 19:15
Mój znajomy ma od października 318i e36 i jest z niej bardzo zadowolony:)
Własnie jestem zadowolony!! a te stereotypy sa nie prawda!!! na wielu forach bardzo chwala e36 jest bezawaryjne, ma bardzo dobre osiagi, swietnie trzyma sie drogi i hamulce powalaja:D
Wiec prosze kto nie mial okazji jedzic nie kometujcie BMW!:P
A co do MB to wedlug to samochody podobne klasa do BMW maja duzo podobnych rozwiazan konstrukcyjnych:P
a o to moja w 100% orginalna bez zadnego tuningu:)

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-02/27b7becc.jpg (http://fotoo.pl/)

b0b3k
08-02-2010, 20:41
A to mój MB:)

http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i2685_IMG0064Large.JPG

c2h5cho
08-02-2010, 21:12
Diesel -> Mercedes
Benzyna -> BMW

Kiedy jazda Mercedesem moze sprawiać przyjemność?

http://img31.imageshack.us/img31/247/mercedesr.jpg (http://img31.imageshack.us/i/mercedesr.jpg/)

Oczywiscie to zart tylko:icon_surprised:

Ja napisze, ze prawdziwe niezniszczalne Mercedesy skonczyły sie na modelu w124. Kiedys czytałem na forum ze Mercedes po roku od wyjechania z fabryki zaczał rdzewiec:litosc: Masakra
Bmw nie jest tak wytrzymały jak Mercedes, sporo Beemce brakuje do Mercedesa.

b0b3k
09-02-2010, 18:17
c2h5cho (http://www.4clubbers.com.pl/members/c2h5cho.html)

Mój MB sprawia radość z jazdy, kiedy jedziesz "góra" 90km\h, podziwiasz piękne krajobrazy lubelszyzny i po przejechaniu 100km (zbiornik, ok. 45l) nie widzisz żeby wskazówka od paliwa się chociaż o odrobinę ruszyła:) :P o to tutaj głównie chodzi:D

Co do tej rdzy masz rację.. Wystarczy wziąć MB E klasę z rocznika załóżmy: 1998 i od razu widać ogniska rdzy..:/