PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Ćwiczenia na klatę


Esiu91
28-12-2009, 19:50
Hej.
mam pytanie, jakie są najlepsze ćwiczenia na rozrost klatki piersiowej?
i czy są jakieś "używki" na przyrost masy dostępne w aptekach?

Gall Anonim
28-12-2009, 21:00
1) wszelkiego rodzaju wyciskania hantli/sztangi
2) mozesz kupic conajwyzej kreatyne, ale do apteki po takie rzeczy sie NIE chodzi.

Frozen
29-12-2009, 12:10
2) mozesz kupic conajwyzej kreatyne, ale do apteki po takie rzeczy sie NIE chodzi.
generalnie się nie chodzi . Ale są preparaty na przyrost masy . Kwoty to 400 zł wzwyż !! Tylko aby dostać na takie coś receptę to trzeba chyba mieć ojca lekarza ; D

Sunvibez
29-12-2009, 12:21
Powiem Ci tak, że jeżeli chcesz ćwiczenia na klatkę piersiową to poszukaj w googlach "atlas ćwiczeń" na jednej ze stron jest ładnie wszystko opisane wraz z GIF-ami jak powinno się wykonywać dane ćwiczenia na poszczególne partii ciała.
Co do drugiego pytania to są suplementy/odżywki które wspomagają przyrost masy ;) m.in. Gainery, Carbo itd. bądź też różnego rodzaju formy kreatyn. Ale to już na forum kulturystycznym większa lektura :)

Daveese Rate
29-12-2009, 12:27
trzeba takze pamietac ze same odzywki nic za Ciebie nie zrobia
trzeba cwiczyc
mozesz kupic same bialko ;p
z wszystkimi tymi suplementami itp. trzeba sie liczyc ze jak przestanie sie cwiczyc mozna sie rozczarowac ...

ndw agroo89
29-12-2009, 14:50
NA KLATE TYLKO I WYŁOCZNIE CIERPLIWOSC I DOBRY TRENING!
ATLAS ĆWICZEŃ (http://www.kulturystyka.pl/atlas/) TU SOBIE POCZYTAJ BO TROCHE WIEDZY W TYM SPORCIE TO PODSTAWA.

A UŻYWKI W APTECE TO DOSTANIESZ SOJOWE BIAŁKA L-CARNITYNE NOI OCZYWISCIE POLSKI METANABOL HEHE

ATLAS ĆWICZEŃ -PROfesjonalne VIDEO & FOTO instruktażowe - KFD.PL (http://www.kfd.pl/atlas-cwiczen-profesjonalne-opracowanie-f92.html)

A TU MASZZ WIDEO JAK WYKONYWAC POSZCZEGÓLNE CWICZENIA-BARDZO PRZYDATNE:piwo:

Dj Mix
29-12-2009, 22:38
generalnie się nie chodzi . Ale są preparaty na przyrost masy . Kwoty to 400 zł wzwyż !! Tylko aby dostać na takie coś receptę to trzeba chyba mieć ojca lekarza ; D
ochłoń dzieciak i zmien dział bo jak juz sie mądrzysz to te sterydy na recepte są bardzo tanie, czesc refundowana za grosze -.-

Cam!
29-12-2009, 23:24
Kolega z duzym bicem na zdjeciu ma racje:P

a co do 2 pytania - odzywki owszem kupisz w aptece jak i w sportowych czy suplementowych sklepach:P, wspomagaja przyrost masy, ale pamietaj:

bez dietki nie ma sylwetki:D
a dopiero potem
"3" tabletki kretki dla poprawy twej sylwetki ;D (kretka - tak sie zazwyczaj mowi na kreatyne, podana jako przyklad, zdecydowanie na poczatku polecam sama diete + ewentualnie bialko i wegle w prochu! czyli jak kto woli gainer, lub osobno bialko z carbo)

no i dobry tren to podstawa lacznie z dieta

za rzeczy "na recepte" sie nie łap przynajmniej narazie;d (A co do ce to za omke z jelfy z recepta placi sie okolo 15 zl za 5 szotow, ogolnie dobry koks nie jest drogi, drogi jest cykl na nim - witaminy, dodatki do diety (bialka gainery, etc..), w zaleznosci od grupy danego sterydu (prosciej mowiac w zaleznosci jaka grupe dany koks posiada, koks rozklada sie gdzie indziej, metka np rozklada sie w watrobie przechodzac przez caly uklad pokarmowy, testosterony(w wiekszosci) np go omijaja, sa tez szoty jednak takie ktore watrobki nie omijaja np winko (winstrol depot)

blebleble

wer[;fw[ed;w[ed;w[e;435p234;f-;3f3 - dobranoc, jak mi sie tam kiedys zechce to cos jakies poradniki napisze

Dj Mix
30-12-2009, 08:21
blebleble

wer[;fw[ed;w[ed;w[e;435p234;f-;3f3 - dobranoc, jak mi sie tam kiedys zechce to cos jakies poradniki napisze
oszczedz nam tego.

spike1
31-12-2009, 21:37
do ćwiczeń które zostały już wymienione dodam przenoszenie sztangielki za głowę, dobrze działa na klatkę.

a co na przyrost masy? hmmm..... dieta

PiTeRql
01-01-2010, 00:21
najważniejsze na masę jest dieta białkowa , mleko, twarogi, jogurty, ryż, itp.
suple : białko ostrowia, ale tego w aptece nie kupisz ;)

ndw agroo89
01-01-2010, 09:08
Ostrowia boże! to jest tak nie dobre ze szok! sa o wiele lepsze białka w podobnej cenie.

Hoppe
01-01-2010, 10:06
Wyciskanie i pompki są najlepsze.

terefere
01-01-2010, 14:39
pompki są najlepsze.

Potwierdzam :] tylko, że efekty zauważysz bo dłuższym czasie, regularnym 'pompkowaniu' :P

HowToBePro
02-01-2010, 14:10
Na klate polecam rozpiętki.
Zajebiście rozciągają cyce :D
No, ale oczywisce najwazniejszym ćw na klate jest wyciskanie na płaskiej :)
Jeśli chodzi o odżywki to polecam gainera np. Trec XXL MASS + carbo, kreatyna i oczywiscie wysokobiałkowa dieta :)

wishoOtEk
12-02-2010, 13:00
Po tym co napisałeś wywnioskowałem iż jesteś początkującym w takich sprawach , nie rozumiem czemu od razu chcesz się zabierać za odżywki ? Ja ćwiczę już rok na sucho może nie ma takich efektów jak po odżywkach ale są i przede wszystkim jest ta satysfakcja że osiągam coś sam , bez koksów , bez prochów , SAM na sucho :] Tylko do tego trzeba mieć cierpliwość , silną wolę i oczywiście chęci , i mam nadzieje że wiesz co się stanie jak przestaniesz ćwiczyć a wpierdzielałeś odżywki ?:D

Ćwiczenia na klatkę ? Są różne ;
-Wyciskanie sztangielek
-Rozpiętki na ławce albo za pomocą sztangielek (hantle)
-wyciskanie na ławce poziomej / skośnej
-pompki z szeroko rozstawionymi rękoma ;>
-przenoszenie sztangielek za głowę w leżeniu ( na ławce )

_-Crusher-_
12-02-2010, 15:42
wishO...

Nie stawiaj koksów obok odżywek, bo to tak jakbyś pisał o widelcu i łyżce w sposobach jedzeniu zupy.
Co nam dają odżywki? I czy dzięki nim można osiągnąć sukces - szybciej?

Odżywki jest to forma legalnego wspomagania sportowego, nie tylko dla kulturystów, ale dla zawodników uprawiających sporty walki/ lekką i nie tylko. Są w 100% bezpieczne i po żadnych nie występują efekty uboczne (chyba, że pomylimy odżywki z prohormonami, które również ładnie są opakowane w takie puszki np. Trenadrol, lub przedawkujemy... )
Niemal każdy sportowiec korzysta z odżywek, tylko co to tak na prawdę jest?

Codziennie spożywamy białka, tłuszcze i węglowodany zawarte w każdym to posiłku, lecz żeby taki posiłek dostarczył nam jakiś korzyści to musielibyśmy na prawdę zjeść tego sporo. Odżywki uzupełniają nam dietę właśnie tymi niezbędnymi składnikami, zawierają w sobie dodatkowo nowoczesne formy szybkiej regeneracji włókien mięśniowych i różnego typu "dopalacze", których nasz organizm sam z siebie nie wytworzy.

Trening na sucho... owszem, na początku ;) oraz jeśli mamy zamiar chodzić na siłownię dla zdrowia, a nie przodować w celach typu rozrost masy/rzeźba. Za to trzeba się konkretnie wziąć jeśli już się decydujesz.

Jaka jest różnica na sucho i z odżywkami? Z odżywkami osiągniesz ten sam efekt, którego oczekujesz w 6 miesięcy, a bez odżywek w 3-4lata - widzisz to ? ;)


Myślę, że prosto to wytłumaczyłem, trening z odżywkami przynosi większe korzyści nam - większą satysfakcję, oraz pewność, że dobijemy oczekiwanego celu.


Co do treningu klatki to polecam rozdzielić trening na 3 części:

1 część: Wyciskania (np. ławeczka prosta, ławeczka skośna w górę hantlami)
2 część: Rozpiętki (np. uginanie ramion z hantlami, linki)
3 część: Rozciąganie klatki (np. przenoszenie hantla/sztangi łamanej za głowę w leżeniu)

Najprościej, najłatwiej i najefektowniej ;) Zmieniajmy ćwiczenia, żeby bombardować i zaskakiwać nasze mięśnie z każdej płaszczyzny, bo jeśli skupimy się na tych samych ćwiczeniach przez dłuższy okres, to popadniemy w katabolizm ;) (zastój)

Dzieki myśle, że pomoglem : *

djalarmus18
12-02-2010, 15:54
odrzywki mozna kupic tylko w specjalnych sklepach które sie z najdują w galeriach lub w cantrach miast a recepty na takie cus nie trzeba :d tylko wystarczy cwiczyc regularnie przynajmniej co 3 dni :d z przerwami :d na początek nieproponuje odrzywek mocnych na początek proponuje troszki pocwiczyc troszki na sucho jesli cwiczsz na sucho rok lub dwa lata :d to w zupełnosci wystarcza tobie odrzywka massacra :d lub x-pand:d niesą to tanie odrzywki ale gwarantuje ze z apare miechów zaowazysz rezultaty:d wiem bo sam je testowałem :d przez 5 piesięcy :D:d
pozdro mysle ze pomogłem:d

wishoOtEk
12-02-2010, 21:49
No tak ale po co komuś na początku ogólnie kreatyna itd , niech da się wykazać ciału a nóż widelec będzie miał geny do tego i obejdzie się bez tego ;> Pierwsze 3-4 miesiące powinien spróbować na sucho ;]

_-Crusher-_
13-02-2010, 09:02
odrzywki mozna kupic tylko w specjalnych sklepach które sie z najdują w galeriach lub w cantrach miast a recepty na takie cus nie trzeba :d tylko wystarczy cwiczyc regularnie przynajmniej co 3 dni :d z przerwami :d na początek nieproponuje odrzywek mocnych na początek proponuje troszki pocwiczyc troszki na sucho jesli cwiczsz na sucho rok lub dwa lata :d to w zupełnosci wystarcza tobie odrzywka massacra :d lub x-pand:d niesą to tanie odrzywki ale gwarantuje ze z apare miechów zaowazysz rezultaty:d wiem bo sam je testowałem :d przez 5 piesięcy :D:d
pozdro mysle ze pomogłem:d

Trochę bzdur ; P po pierwsze odżywki *

Teraz są takie czasy, że raczej odżywka to odżywka i nikt inny Ci syfu nie sprzeda, więc sklepy internetowe jak najbardziej są zaufane.
Ćwiczenia 1-2 lata na sucho to zadługo, jeśli do jakiegos celu dążysz, po 2-5 miesiacach mozesz juz zaczac brać ; )

Cykl kreatynowy na początek jest najlepszy, ponieważ daje najwieksze efekty!

ndw agroo89
13-02-2010, 09:08
Watpie w to crusher... Niech cwiczy ten rok złapie technike troche samo kontroli i wiedzy na ten temat dopiero ok 10 miesiecy nwez krete ale nie jakies x pandy czy massacry zacznij od zwykłej przystosuj organizm i dieta

Skillstorm
13-02-2010, 09:18
raczej pompki. dodaj do tego a6w na wzmocnienie brzucha i będzie git