PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Jak naprawić mokry telefon xD


KaJo.
17-10-2009, 16:44
Plastikowy, szczelny pojemniczek z wieczkiem
suszarka do włosów
ręcznik
2 woreczki z żelem silikonowym pochłaniającym wilgoć (Są w każdym pudełku z nowymi butami)
1.Natychmiast wyciągnij z telefonu baterię. Elektronice nie powinno się nic stać, jeśli nie będzie przyłączona do źródła zasilania.

2.Wyciągnij kartę SIM



(javascript:void(0))



3.Delikatnie wytrzyj ręcznikiem telefon, baterię i kartę sim.



4.Za pomocą suszarki do włosów (zimnego nawiewu), wysusz telefon, tak aby wyparowało z niego możliwie najwięcej wody.



5.Wsadź telefon, baterię oraz kartę sim razem z pochłaniaczami wilgoci do plastikowego pojemnika. Telefon trzymaj tam przez 3 dni.

Jeśli nie masz pochłaniaczy wilgoci połóż telefon na przeciwko klimatyzatora.



6.Jeśli twój telefon nie będzie działać po 3 dniach, sprawdź czy działa bateria. Jeśli nie, oznacza to że potrzebujesz tylko nowej baterii.

mi ten sposób raz zadziałał gdy utopiłem NOKIE :)
jeśli pomogłem podziękuj :)xD

Kameleon
18-10-2009, 13:06
no dobry tutorial, ciekawe czy działa, w niektorych przypadkach pewnie tak ... ;)
szkoda że nie napisałeś go 2 lata temu jak wpadł mi do umywalki :smiech:

District 9
31-10-2009, 20:06
nie bede sprawdzal czy dziala , ale dzieki , zapamietam rady :)

Matyk
31-10-2009, 22:17
Ja również nie będę testował... poza tym jeszcze nie zdarzyło mi się utpić telefonu :P

gawli1
16-11-2009, 15:22
Hehe muj kolega dał mi zadarmo nie dawno soniaka t230 i muwił że się ukąpał i nie działa i pomyślałem se no ddobra jak dają zadarmo :D. Pożyczyłem od kogoś baterie i o dziwo wszystko działało. No oprócz mp3 hehe. Ale telefonik troche przeżył bo graliśmy nim w zośke. Skubany wytrzymały jeszcze działał. Nie raz nim żucałem kopałem i to dość mocno. Nokia n95 by się rozpadła na kilka części. Nazwałem go mianem "FONOLOT" dlatego że miał fukcje kturych nawed najnowszy telefon nie ma np. Gra w zośke.

h33pY
16-11-2009, 20:12
Fajna pomoc. Nawet dobrze że napisałeś bo dzisiaj wykąpałem swój telefon w wannie.

DropHouse
21-11-2009, 22:56
Wielkie dzięki może się przydać :P pozdro

DirtTrack
08-01-2010, 19:02
Nie mialem takiego przypadku zeby miał "mokry tel" ale dzięki :P moze się keidyś przyda :P

_Patryk
20-01-2010, 17:39
ja mojego se utopiłem dość dawno ? ;D nie wiecie czy to zadziała ?
jest to se w910i ;D

pozdro fajny materiał ;D

Osiem222
25-09-2010, 20:31
na pewno się przyda;D Dzięki;)

Thomas Grand
17-07-2011, 11:41
Hehe muj kolega dał mi zadarmo nie dawno soniaka t230 i muwił że się ukąpał i nie działa i pomyślałem se no ddobra jak dają zadarmo :D. Pożyczyłem od kogoś baterie i o dziwo wszystko działało. No oprócz mp3 hehe. Ale telefonik troche przeżył bo graliśmy nim w zośke. Skubany wytrzymały jeszcze działał. Nie raz nim żucałem kopałem i to dość mocno. Nokia n95 by się rozpadła na kilka części. Nazwałem go mianem "FONOLOT" dlatego że miał fukcje kturych nawed najnowszy telefon nie ma np. Gra w zośke.

Człowieku ogarnij te ortografie!:lol2eh1:

Co to tutka bardzo dobry, jak mi wpadnie do wody kiedyś to przetestuję napewno.
Dzięki.:piwo:

_SmoQ_
17-07-2011, 15:09
chyba każdy wie i sam by na to wpadł, że trzeba wyjąć baterie i wysuszyć telefon ;p hah

P.S. jak od zimnego nawiewu może wyparować woda?! ;p może wyschnąć lub być zdmuchnięta ale parowanie?:D trochę śmieszne to ;)

"Delikatnie wytrzyj ręcznikiem telefon, baterię i kartę sim." hehe;D myśle, że każdy by wytarł mokry telefon xD przynajmniej tam gdzie się by dało;)

".Wsadź telefon, baterię oraz kartę sim razem z pochłaniaczami wilgoci do plastikowego pojemnika." na uj ten pojemnik?! myślę, że szybciej by wyschło normalnie na szafce niż w pudełko gdzie znajduje się wilgoć i do tego zamkniętego pudełka?!
wydaje mi się, że sam to pisałes ;p

rupi981
30-10-2011, 21:10
ja kieedyś wyprałem w pralce automatycznej telefon se 880i niestety nic nie pomogło no te 2 godziny mu baardzo zaszkodziło

Konr@do
31-10-2011, 14:08
mój stary SE utopił się w wannie wyjąłem baterie zostawiłem na noc ( chociaż od razu się włączył, ale nie wszystko działało xD ) zosawić w ciepłym miejscu i czekać :P ewentualnie rozkręcić i samemu osuszać ;D