PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Odchudzanie + Capoeira + Dieta


Schusterek
07-08-2009, 00:36
Witam ;)

Mam bardzo ważną prośbę...

Mianowicie mam 18 lat 175 wzrostu ważę 82 kg...

Znalazłem dietę tylko nie wiem czy mogę jeść posiłki w szkole? obiady? nie ma ich w diecie...

Ponadto uprawiam capoeire. Czy to wystarczy zamiast biegania?

Wykonuję także ABS

Do tego Thermo speed (dopiero zaczynam)

Głównie chodzi mi o to jedzenie,

Znalazłem gdzieś taką dietę (tu na forum)

1 posilek: Płatki owsiane 100 g, mleko 250 ml
2 posilek: 2 bułki grahamki - 170g, ser biały 50 g, szynka z indyka 50g, pomidor
3 posilek Jogurt naturalny - 400 ml
4 posilek Ryż 100g, pierś z kurczaka 200 g, oliwa z oliwek, warzywa
5 posilek Pierś z kurczaka 200 g/tuńczyk
6 posilek banan/lub obyc sie bez, po godzinie 19-19.30 nic nie jesc


czy jedzenie musi być restrykcyjnie przestrzegane? jeżeli dostanę w stołówce zupę pomidorową to jej nie jeść? Bardzo proszę o pomoc. Za ustalenie jakiejś diety (może nawet być lekko głodząca) dam plusy.
pozdrawiam.:litosc:

Gentelman D
07-08-2009, 13:26
Przy odchudzaniu najważniejsze są cztery sprawy:
1. Dieta, jeśli jej nie masz nawet nie zaczynaj redukcji,
2. Aeroby, wysiłek z odpowiednim tętnem,
3. Trening siłowy,
4. Spalacze, tak one są dopiero na końcu.

Jeśli chodzi o twój przypadek. Dieta do poprawy, w sumie ogólny zarys jest ok, ale jak naprawdę chesz schudnąć to akurat wszystko w tej kwestii musi być dopięte na ostatni guzik.

Ponadto uprawiam capoeire. Czy to wystarczy zamiast biegania?
Na pewno pomoże to w redukcji, ale to nie to samo co aeroby. Bieganie jest najlepsze, oczywiści z tempem 65%-75% Hr max, wtedy najefektowniej palimy tłuszcz. Myślę ,że na początek 30 min 3x w tygodniu starczy, potem wraz ze wzrostem kondycji zwiększasz czas trwania.

Wykonuję także ABS
Dobrze, że wykonujesz, ale na redukcji mięśnie nie rosną , no chyba że jesteś fenomenem genetycznym ale to inna bajka. A co do samego ABS-u uważam że jest ok.


Czy jedzenie musi być restrykcyjnie przestrzegane? jeżeli dostanę w stołówce zupę pomidorową to jej nie jeść?
Przeczytaj co wyżej napisałem o diecie.
Możesz sobie ustalić jakiś dzień bez diety np. sobota, gdzie wcinasz wszystko, ale z umiarem, ja tak robię i nie narzekam.

Za ustalenie jakiejś diety (może nawet być lekko głodząca) dam plusy.
O to chodzi, że dieta NIE MOŻE być głodząca, to do niczego dobrego nie prowadzi. Owszem chudniesz, ale tylko na wadze, nie palisz tłuszczu, ale mięśnie i wodę.
Zwalniasz metabolizm, co w późniejszym etapie prowadzi do tego, że wszystko co zjesz odkłada się w tłuszcz, efekt jojo. Twoja sylwetka robi się jeszcze gorsza niż przed redukcją, uważaj na to, też się kiedyś tak nabrałem...

Co to ułożenia diety,to twoja jest w miarę ok, dzisiaj, albo jutro (jak będziesz chciał) ją poprawie.

Jeszcze jak byś zaczoł trenować siłowo, wtedy by było idealnie. No chyba, że już trenujesz, to ok.


Dobra, trzymaj się.

Schusterek
07-08-2009, 15:05
O siłę się nie martwię, bo jestem dość silny... Tylko chciałbym abyś poprawił mi tę dietę, mam jeszcze pytanie jak się ma do tego palenie papierosów?

Gentelman D
07-08-2009, 16:08
O siłę się nie martwię, bo jestem dość silny...
Wiesz nie o siłę mi tu chodzi, trening typowo siłowy znacznie przyspiesza metabolizm,a co za tym idzie spalanie tłuszczu.

Ale dobrze mówisz, że jesteś silny, ok. Podaj wyniki w WL, MC i PRZYSIADZIE ???

Dietka:

1 posilek: Płatki owsiane 100 g, mleko 250 ml, 2-3 jajka.
Najważniejszy posiłek, bez niego nie wychodź z domu.

2 posilek: 2 bułki razowe- 100g, ser biały 80 g (ser od biedy ujdzie,ale lepiej jak by to było np. jakaś ryba, pierś kurczaka itp.), dodaj jeszcze troche oliwy z oliwek, pomidor.
Szynki, kiełbasy itp.to przetworzony "syf", kompletnie nic nie wart, zapycha tylko żołądek.

3 posilek: Kasza 100g, pierś z kurczaka 150g, oliwa z oliwek, warzywa.
Ryż ma wysoki IG, tylko po treningu, lub intensywnym wysiłku fizycznym.

4 posilek: Tuńczyk, daj tu troche warzyw, możesz też dodać oliwki z oliwek.

5 posilek Twaróg 125g, oliwka z oliwek.
Na noc unikamy weglowodanów, bo odkładają się w postaci tkanku tłuszczowej.


banan/lub obyc sie bez, po godzinie 19-19.30 nic nie jesc
Banan na noc pomaga... w zatłuszczaniu się.

A z tym nie jedzeniem po 19-tej to jest mit w który wierzą tylko zdesperowane kobiety. Rozumiem chodzisz spać o 20.00, wtedy jedzenie o 19.00 ma sens, ale co zrobisz jeśli ktoś kładzie się o 24.00 ?? Tyle godzin bez posiłku spowolni metabolizm ,pisałem już wyżej do czego to prowadzi. Więc ostatni posiłek powinien być spożyty 1h przed snem, nie o ustalonej konkretnej godzinie.

jak się ma do tego palenie papierosów?
Ano tak się ma, że wpływa negatywnie. No chyba nie myślałeś, że palenie papierosów pomaga.


Dobra tyle ode mnie, odchudzanie nie jest wprew pozorom wcale takie trudne, trzeba się tylko trzymać kilku zasad przez dłuższy okres czasu i sukces murowany. Najtrudniejsze w tym wszystkim jest właśnie trzymanie tych zasad...

Cycekk
08-08-2009, 12:12
Witam ;)

Mianowicie mam 18 lat 175 wzrostu ważę 82 kg...



Nie odchudzaj się ;) A przynajmniej nie wchodź na jakieś rygorystyczne diety redukcyjne.

Po prostu ćwicz tą capoeire, chodź na siłke ewentualnie jakieś aeroby wrzuć i zdrowo się odżywiaj, a wyjdziesz na tym najlepiej :piwo:

Schusterek
09-08-2009, 21:21
O siłę się nie martwię, bo jestem dość silny...

Dietka:

1 posilek: Płatki owsiane 100 g, mleko 250 ml, 2-3 jajka.
Najważniejszy posiłek, bez niego nie wychodź z domu.

2 posilek: 2 bułki razowe- 100g, ser biały 80 g (ser od biedy ujdzie,ale lepiej jak by to było np. jakaś ryba, pierś kurczaka itp.), dodaj jeszcze troche oliwy z oliwek, pomidor.
Szynki, kiełbasy itp.to przetworzony "syf", kompletnie nic nie wart, zapycha tylko żołądek.

3 posilek: Kasza 100g, pierś z kurczaka 150g, oliwa z oliwek, warzywa.
Ryż ma wysoki IG, tylko po treningu, lub intensywnym wysiłku fizycznym.

4 posilek: Tuńczyk, daj tu troche warzyw, możesz też dodać oliwki z oliwek.

5 posilek Twaróg 125g, oliwka z oliwek.
Na noc unikamy weglowodanów, bo odkładają się w postaci tkanku tłuszczowej.


banan/lub obyc sie bez, po godzinie 19-19.30 nic nie jesc
Banan na noc pomaga... w zatłuszczaniu się.

A z tym nie jedzeniem po 19-tej to jest mit w który wierzą tylko zdesperowane kobiety. Rozumiem chodzisz spać o 20.00, wtedy jedzenie o 19.00 ma sens, ale co zrobisz jeśli ktoś kładzie się o 24.00 ?? Tyle godzin bez posiłku spowolni metabolizm ,pisałem już wyżej do czego to prowadzi. Więc ostatni posiłek powinien być spożyty 1h przed snem, nie o ustalonej konkretnej godzinie.




Na takiej diecie cały czas żyć? a Za obiad co jeść? Sorki że pytam ale wolę się dowiedzieć niż potem robić źle.

Gentelman D
12-08-2009, 17:36
Na takiej diecie cały czas żyć? a za obiad co jeść? Sorki że pytam ale wolę się dowiedzieć niż potem robić źle.

A chcesz osiągnąć sukces w sprawie odchudzania?

Schusterek
13-08-2009, 15:20
Na takiej diecie cały czas żyć? a za obiad co jeść? Sorki że pytam ale wolę się dowiedzieć niż potem robić źle.

A chcesz osiągnąć sukces w sprawie odchudzania?


Proste że tak :) I już zrozumiałem :) Dziękówa ;)

A Tak ps. dzięki za dietę ;) Już widzę efekty !!

Patriot
13-08-2009, 22:03
gentelmen co to znaczy ze ryz ma wysoki ig, wiesz w ogole jaki to jest wysoki ig?
nikt nie rozgotowuje ryzu wiec ma ig takie samo jak np makaron razowy czyli srednie
pomine tez fakt ze zalecasz aeroby, a do kazdego posilku piszesz ze ma dodawac oliwy (capoeire wiadomo ze w nocy nie ciwczy, wiec?), to chyba oczywiste ze w okolotreningowych posilkach nie spozywamy tluszczu
i nie kazda szynka to syf, wystarczy umiec czytac etykiety by wiedziec ktora jest ok.

Gentelman D
15-08-2009, 13:45
Gentelmen co to znaczy ze ryz ma wysoki ig, wiesz w ogole jaki to jest wysoki ig? Nikt nie rozgotowuje ryzu wiec ma ig takie samo jak np makaron razowy czyli srednie.

No tak, ale zapomniałeś chyba że kolega nie jest w trakcie budowania masy tylko redukcji, więc ryż biały (nawet nie rozgotowany) ma i tak zbyt duży indeks glikemiczny, co może stanowić problem. W okresie budowania masy to co innego, ale na razie o tym nie rozmawiamy. Przy odchudzaniu zdecydowanie lepiej, jako źródło węglowodanów sprawdza się: ryż brązowy, kasze i tak jak mówisz makarony razowe.

Pomine tez fakt ze zalecasz aeroby.
Dlaczego pominiesz, uważasz że to jest zły rodzaj treningu?

A do kazdego posilku piszesz ze ma dodawac oliwy (capoeire wiadomo ze w nocy nie ciwczy, wiec?), to chyba oczywiste ze w okolotreningowych posilkach nie spozywamy tluszczu.

W sumie tak, ale na pewno widziałeś jak wyglądają diety CKD i tam wcale oliwki nie żałują. Oczywiście tutaj masz racje, zapomniałem dodać, że nie "samą oliwą człowiek żyje", tak samo jest z kaszą jak i tuńczykiem. Powinno się zmieniać, urozmaicac posiłki.
Jako źródła tłuszczy można dać np: orzechy, pestki dyni, migdały, siemię lniane lub tłuste ryby. Tak właśnie wygląda dobra dieta.


I nie kazda szynka to syf, wystarczy umiec czytac etykiety by wiedziec ktora jest ok.
Chcesz to jedz te przysmaki, ale nie namawiaj do tego nikogo. Fakt kiełbasy, parówki, szyniki itp. to białko zwierzece, ale znajduje się ono w towarzystwie ogromnych ilości tłuszczy oraz konserwantów co nie pozwala zaliczac tych produktów do kategori "zdrowe".

Pracowałem kiedyś w sklepie i widziałem co się "wyprawia" z takimi "szynkami" i wcale etykieta nie ma nic od tego... niestety...

Jan Kowalski
15-08-2009, 22:31
Gentelman D,
Co do szynek to sie nie zgodze bo mozna wyrwac dobre wiejskie mięcho prosto od rzeżnika i samemu oporządzić i wtedy wie co sie ma i podejrzewam ze Patriot wlasnie takie mięsa mial na mysli.
I wg mnie w proponowanej przez Ciebie diecie jest za duzo węgli. Chcesz sie redukowac to jedz jak najmniej węgli, jak bedzie za malo to sam to poczujesz (oslabienie, brak energii) i dolozysz troche. Jak bedzie za duzo to niestety nie poczujesz efektu od razu lecz po jakims czasie...patrząc na rosnące fałdy ;)

Gentelman D
19-08-2009, 18:31
Co do szynek to sie nie zgodze bo mozna wyrwac dobre wiejskie mięcho prosto od rzeżnika i samemu oporządzić i wtedy wie co sie ma i podejrzewam ze Patriot wlasnie takie mięsa mial na mysli.

No chyba że tak, jak masz pewne źródło to się zgodzę, że taka żywność może być "dobra". Ale jeśli chcesz kupować ze sklepu... to przeczytaj wyżej co o tym myślę.


Wg mnie w proponowanej przez Ciebie diecie jest za duzo węgli. Chcesz sie redukowac to jedz jak najmniej węgli, jak bedzie za malo to sam to poczujesz (oslabienie, brak energii) i dolozysz troche. Jak bedzie za duzo to niestety nie poczujesz efektu od razu lecz po jakims czasie...patrząc na rosnące fałdy.

Wiesz, dużo zależy od organizmu. Ale ok, co proponujesz początkującemu, dietę low-carb, CKD? Nie wiem czy to będzie dobry pomysł, kolega stosujący taką dietę na pewno będzie osłabiony, może mu brakować węglowodanów, a to może doprowadzić do tego że np. zje sobie czekoladkę, żeby poczuć się lepiej... wiesz o co mi chodzi.

Według mnie na początku przygody z redukcją lub dla osób mających powyżej 15% bf, lepszym rozwiązaniem będzie dieta z ujemnym bilansem kalorycznym (zacznijmy od -300 kcal), przykładowo przy takim rozkładzie: Białko 30%, Węglowodany 50%, Tłuszcze 20%. Będą rosły fałdki? Nie ponieważ, dostarczymy mniej energii niż potrzebujemy.

Jeśli chcesz zejść poniżej 15% bf, wtedy ok, diety niskowęglowodanowe sprawdzą się w 100%. I dopiero od tego etapu powinno się stosować spalacze.

Takie jest moje zdanie na ten temat.

Jan Kowalski
19-08-2009, 22:59
Gentelman D, tak naprawde to ile ludzi, tyle diet. Nie ma jednej uniwersalnej, kazdy powinien ukladac sobie indywidualnie diete wyliczajac BTW oraz kalorie.

Ja np zawsze na redukcji ograniczam wegle do 1/5 tego co spozywalem w okresie masowania i w razie ewentualnego dyskomfortu (brak sily, oslabienie, zmecznie, brak checi do treningu) dokladam stopniowo wegli az dyskomfort zniknie. Tym sposobem, bywa tak, ze nawet na redukcji potrafie zachowac wage z okresu masowania i zmniejszyc BF. Ale to tylko moja metoda i wiem ze nie dla kazdego moze byc odpowiednią.

Gentelman D
20-08-2009, 17:51
Tak naprawde to ile ludzi, tyle diet. Nie ma jednej uniwersalnej, kazdy powinien ukladac sobie indywidualnie diete wyliczajac BTW oraz kalorie.

Ano właśnie, dochodzimy tutaj do sedna sprawy. Jak by wszystko działało na wszystkich sprawa była by o wiele prostsza. Niestety tak nie jest i trzeba eksperymentować...

Kiedyś gdzieś słyszałem takie powiedzenie, "Jedyną zasadą jest brak zasad" i uważam, że to stwierdzenie jest tutaj bardzo na miejscu.

Frozen
21-08-2009, 03:48
ta dieta to jest chyba na masę - bynajmniej tak sądze .
użyj google .
i znajdź dietę na schudnięcie a nie przytycie .
mało węglowodanów , słodyczy , mięsa , tłuszczu . Dużo owoców i warzyw . Mleka .

Jan Kowalski
21-08-2009, 10:28
ta dieta to jest chyba na masę - bynajmniej tak sądze .
użyj google .
i znajdź dietę na schudnięcie a nie przytycie .
mało węglowodanów , słodyczy , mięsa , tłuszczu . Dużo owoców i warzyw . Mleka .

Co Ty za glupoty wypisujesz. Diety redukcyjne sa bogate w białko (miesa, ryby, jajka) oraz tzw "dobry tluszcz" czyli izomery cis kwasow tluszczowych (kwasy tluszczowe nienasycone) (orzechy, oliwa z oliwek). W dietach redukcyjnych ilosc weglowodanow jest znacznie mniejsza od zapotrzebowania na nie, przez organizm. Pozatym w dietach redukcyjnych stosuje weglowodany o jak najnizszym IG - indeksie glikemicznym, poniewaz produkty te w mniejszym stopniu wplywaja na poziom glukozy w naszej krwi. A co do mleka to raczej wstrzymywal bym sie ze spozywaniem go w okresie redukcji. Mleko zawiera laktoze, a jest to weglowodan, cukier, pochodny glukozy, ktora jak wszyscy wiemy w nadmiernych ilosciach (ktore bardzo latwo przekroczyc) prowadzi do zatluszczania organizmu.

Poza tym jak Ty stosujesz podobna diete zaproponowana przez Gentelman D do masowania no to gratuluje i zycze powodzenia w zdobywaniu cennych kolejnych centymetrow do magicznego 35cm w ramieniu :)

Schusterek
04-09-2009, 00:04
Dyskusja się zakończyła ;) Jak narazie dieta całkiem całkiem
Btw. ryż ma być biały czy brązowy? ? ?

ROMERO
29-10-2009, 18:51
Ogólnie podstawą diety jest ryż brązowy, więc taki spożywaj ;)