PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : [18.06.09] Czy lepiej kupić rowerek czy bieżnię?


akaksa
18-06-2009, 15:52
:dziewczyna::litosc::litosc::litosc::litosc:

XeraN
23-06-2009, 11:59
To zalezy co bardziej lubisz i na co zdrowie pozwala.
Osoby z duza nadwaga powinny unikac biezni ze wzgledu na stawy.

_Kinga_
29-06-2009, 21:51
Zgadzam się z XeraNem, ma rację. Bieżnia obciąża stawy. 3eba się nad tym zastanowić, żeby nie było problemów za kilka lat.
Zależy też czy lubisz biegać, czy wolisz jeździć na rowerze? Jeśli to 1 to bieżnia, 2 to rower. Ten drugi jest też praktyczniejszy zajmuje mniej miejsca, jest tańszy, itd. Nie napisałaś po co Ci ten sprzęt, więc ciężko cokolwiek doradzić, czy chcesz poprawić kondycję, czy zgubić tłuszczyk, sprecyzuj to trochę, bo to też ważne.

XeraN
29-06-2009, 22:52
Zgadzam się z XeraNem, ma rację. Bieżnia obciąża stawy. 3eba się nad tym zastanowić, żeby nie było problemów za kilka lat.

Na wlasne oczy widzialem, gdy dziewczyna w wieku ok. 20-22 lat (dosc otyla) dostala kontuzji kolanaw trakcie szybkiego marszu na biezni. Tak wiec niekoniecznie musi to dotyczyc "starszych" osob, ale oczywiscie takie sytuacje rzadziej sie zdarzaja :)



Zależy też czy lubisz biegać, czy wolisz jeździć na rowerze? Jeśli to 1 to bieżnia, 2 to rower. Ten drugi jest też praktyczniejszy zajmuje mniej miejsca, jest tańszy, itd. Nie napisałaś po co Ci ten sprzęt, więc ciężko cokolwiek doradzić, czy chcesz poprawić kondycję, czy zgubić tłuszczyk, sprecyzuj to trochę, bo to też ważne.

Dokladnie.
Mimo tego, ze na biezni spalisz wiecej kalorii, przede wszystkim liczy sie komfort psychiczny.
Bez niego szybko zrezygnujesz z cwiczen (znam to z autopsji).

Poza tym, ponownie patrzac na post autorki, mysle, ze moglas obszerniej opisac problem, niz tylko emotikonami...


PS. IIKiNiAII, witam w tym dziale :)

_Kinga_
29-06-2009, 23:13
Witam, witam postaram się udzielać, w końcu w tematyce sportu czuję się jak ryba w wodzie.

Masz rację, że Koleżanka zamiast emotikon mogła się rozpisać, Mam nadzieję, że tu zajrzy i użyje szczegółów.

Bieżnia bieżnią, ale najbardziej zachęcam do biegania w terenie.(zdrowiej) Na spalanie tkanki tłuszczowej biegi rano na czczo,(powyżej 30 minut) natomiast dla poprawienia/utrzymania kondycji pora dnia już nie jest ważna.

Czekam na opis na czym polega problem, bo inaczej ciężko cokolwiek doradzić.

XeraN
30-06-2009, 00:12
Bieżnia bieżnią, ale najbardziej zachęcam do biegania w terenie.(zdrowiej) Na spalanie tkanki tłuszczowej biegi rano na czczo,(powyżej 30 minut)

Polecam na pierwszych treningach nie dawac za duzego tempa, nie kazdy moze robic aeroby na czczo :)
Aby zapobiec hipoglikemii, miej w zanadrzu np. coca-cole (zwykla, nie light!).
Jezeli beda sie zdarzac zawroty glowy, zaburzenia rownowagi, po prostu klopoty z normalnym funkcjonowaniem, wtedy aeroby zupelnie na czczo nie moga miec miejsca.


PS. Kinia, mam nadzieje, ze dolaczysz do "ekipy" udzielajacych odpowiedzi w tym dziale ;)

Gall Anonim
26-09-2009, 12:21
ja bym wybral bieznie podczas biegania wiecej miesni jest zaangazowanych niz podczas jazdy na rowerze, a pseudoteorii ze bieznia bardziej obciaza stawy niz np bieganie po ulicy wloz miedzy bajki, roznica bylaby jedynie miedzy bieganiem po betonie a bieganiem po trawie

o tym zeby podczas treningu pic cocacole to juz nie wspomne, dobry kwiatek :D

AYC
26-09-2009, 12:44
ja bym wybral bieznie podczas biegania wiecej miesni jest zaangazowanych niz podczas jazdy na rowerze, a pseudoteorii ze bieznia bardziej obciaza stawy niz np bieganie po ulicy wloz miedzy bajki, roznica bylaby jedynie miedzy bieganiem po betonie a bieganiem po trawie

o tym zeby podczas treningu pic cocacole to juz nie wspomne, dobry kwiatek :D

Raczej tutaj chodzilo o to ze biegi bardziej obciazaja stawy niz rowerek.
Wg mnie najlepszym urzadzeniem do aerobow jest orbitrek, poniewaz angazuje zarowno dolne jak i gorne partie i nie obciaza stawow tak jak bieganie.

Gall Anonim
26-09-2009, 14:32
Raczej tutaj chodzilo o to ze biegi bardziej obciazaja stawy niz rowerek.
Wg mnie najlepszym urzadzeniem do aerobow jest orbitrek, poniewaz angazuje zarowno dolne jak i gorne partie i nie obciaza stawow tak jak bieganie.
na orbitreku nie jestes w stanie osiagnac taka intensywnosc jak biegajac jezdzac na rowerze, co np przy interwalach jest niezbedne..
juz nie mowiac ze orbitrek wymusza okreslony ruch ktory ogranicza zaangazowanie wiekszej liczby miesni (jak podczas biegania), na rozgrzewke dobry, nic poza tym

AYC
26-09-2009, 21:39
No i sie nie zgodze bo mozna osiagnac taka sama intensywnosc jak biegajac czy jezdzac na rowerze. Tylko to troche inny typ cwiczenia. Rowerek tak samo ma okreslony zakres ruchu. Bieganie strasznie obciaza stawy, zwlaszcza jesli ktos wiecej wazy.

koomak87
07-10-2009, 14:32
A ja podejdę do tematu z innej strony: jeśli masz grube uda to unikaj rowerka. Bieganie powoduje wtedy lepsze efekty, tj. uda nie robią się grubsze. Wypróbowane na sobie :ay:
Pozdrawiam!

AYC
07-10-2009, 14:41
o tym zeby podczas treningu pic cocacole to juz nie wspomne, dobry kwiatek :D

Sorry stary ale z tego co ja wiem Xeran jest cukrzykiem, a cukrzyk zawsze powinien miec wegle proste pod reka, wlasnie w razie hipoglikemii. Ale zdrowi ludzie moga sobie darowac

Gall Anonim
07-10-2009, 20:50
Sorry stary ale z tego co ja wiem Xeran jest cukrzykiem, a cukrzyk zawsze powinien miec wegle proste pod reka, wlasnie w razie hipoglikemii. Ale zdrowi ludzie moga sobie darowac
jedna z zasad dla cukrzykow brzmi:

"4. Zrób listę złych cukrów. Unikaj tych, które najszybciej wchłaniają się z przewodu pokarmowego i powodują szybki wzrost stężenia glukozy we krwi. To znaczy, że musisz sobie odmawiać przede wszystkim: słodkich ciast, mlecznej czekolady i czekoladek, słodyczy, cukru sypkiego i w kostkach, słodzonych cukrem soków owocowych, lodów, miodu, konfitur, syropów, coca-coli. Możesz od czasu do czasu sięgnąć po te produkty w wersji niskocukrowej. Uważaj na słodkie owoce, np. winogrona."

p.s do kogo ty to chlopie piszesz, jak ktos ma cukrzyce to wie jak ma postepowac gdy ma hipoglikemie,juz dosc swoich madrosci w tym dziale nabazgrales, najpierw opanuj podstawy dietetyki, a potem rozpisuj sie o typach cukrzycy.
co do czytania ze zrozumieniem to moze zapoznaj sie z glownym nurtem tematu kolego kowalskY.

AYC
07-10-2009, 22:03
Tak ale jezeli nastepuje gwaltowny spadek poziomu cukru we krwi to najlatwiej niedobor tego cukru uzupelnic cukrami prostymi ktore to sie najszybciej wchalaniaja. Ja nie mowie o codziennym piciu coli tylko w danym wypadku. Takze czytaj ze zrozumieniem. Pozatym to wszystko zalezy od typu cukrzycy.

Mr. T
08-10-2009, 22:55
Osobiscie wybralbym bierznie. Rowerek rowerkiem jednak to nie to samo co dobry bieg. Poltorej miesiaca praktycznie codziennych biegow w moim przypadku zdzialal cuda. Bardzo ladnie zrzucilo fat z miejsc w ktorych ewidentnie mi narosl ( brzucho, uda, tylek ) przy czym nie stosowalem jakiejs szczegolnej diety. Ot zmniejszylem do minimum z minimum fast food nie obzeralem sie na kolacje i unikalem kolorwych napojow. Z drugiej strony nie wiem nawet po co to komiksowe pytanie. Sprecyzuj co chcesz osiagnac to wtedy sie napisze. Byc moze bieg i obciaza stawy u osob z nadwaga aczkolwiek nikt nie kaze temu komus byc w biegu przez 30 minut. Powoli acz do skutku. Przykre jest jedynie to iz 30 minut to niestety minimum przy spalaniu fatu. niektorych zraza.