PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : GOLF III Vs. VECTRA B


_karolina_
05-06-2009, 16:43
które autko byście bardziej polecali Golf II czy Vectra B uzasadnijcie krótko swoją wypowiedź

djmatti91
05-06-2009, 17:07
oczywiscie ze vectra... bardziej przestronna i komfortowa i powoli sie starzeje... a stereotypy typu opel sie sypie mozna odstawic na bok bo sypac sie moze egzemplarz a nie marka czy model.. (rownie dobrze moze sie sypac golf, mondeo itd. itp. jak mial szpachlową przeszłości lub cos w tym stylu) w koncu przypadki chodza po ludziach wiec po maszynach tez moga.. bynajmniej jedno jest pewne.. kupujac golfa czy viki trzeba uwazac bo jest wieeeeeeeeleeee bitych i kreconych egzemplarzy.. takze jak tylko znajdziesz zadbany egz. to ino lać i heja! Ja z cala pewnoscia bralbym vectre..

LukeX
05-06-2009, 17:14
Zdecydowanie Vectra auto ładniejsze i na pewno nie gorsze mechanicznie od Golfa. Kiedys miałem i przejechałem 50 tys km wyłącznie wymienijąc kilka elementów eksploatacyjnych jak łaczniki stabilizatora itp .wszystko innę działało bez zarzutu. Tylko jeśli wybierać to z 2 litrowym motorem :)

djmatti91
05-06-2009, 17:25
Tylko jeśli wybierać to z 2 litrowym motorem :)

ale to tez zalezy kto czego oczekuje od wozu :P jak ktos chce tylko poprostu jezdzic to nawte poczciwe 1.6 16v wystarczy..

Misle
07-06-2009, 11:29
Jeżdżę Golfem III ale wolałbym Vectre. Większe ładniejsze no i cenowo bardzo zbliżone a komfort całkiem inny.. jedyne co mnie strasznie drażni w Vectrze to lusterka. są bardzo małe.........

Piotrekk
07-06-2009, 20:01
a ja bym na twojm miejscu wybrał golfa 4 troszke dołozysz a masz według mnie najlepsze auto wedłu tych 2 co wymieniłesc.

Fredo1992
07-06-2009, 21:00
golf III jak chcesz bardziej autko ekonomiczne... takie zeby pojezdzic
a vectra to juz sie nadaje do szalenstw :D bierz jezeli lubisz sobie czasami wycisnac z samochodzika ;)

djmatti91
07-06-2009, 21:57
a ja bym na twojm miejscu wybrał golfa 4 troszke dołozysz a masz według mnie najlepsze auto wedłu tych 2 co wymieniłesc.

niby pod jakim wzgledem? to lepiej dolozyc i miec viki b fl..... na to samo wyjdzie...

vectra tez moze byc ekonomiczna np. silnik 2.0 di 16v 82km mowia ze muł.. ale ja mam go w zafirze i jak pokręcisz obrtami to nawet niźle sobie radzi.. wazne ze przy wyprzedzaniu tirow zdaje egzamin.. spalanie? 5l w trasie

Michal1989
08-06-2009, 10:08
vectra kolego, po 1 sam jezdze oplem nie narzekam na niego, malo wadliwy, tanie czesci itp ja stawiam na vectre : ))

djmatti91
08-06-2009, 13:03
vectra kolego, po 1 sam jezdze oplem nie narzekam na niego, malo wadliwy, tanie czesci itp ja stawiam na vectre : ))

to fakt.. mam tak samo ;) ale tzreba pamietac ze nei zawsze tak jest bo jak trafimy na autko z nie miła przeszłościa to wtedy bedzie inaczej.. dlatego opel ma taka opinie a nie inna... bo niestety wiekszosc egzemplarzy jest wytluczona itp. ale jednak... przypadek kolegi wyzej czy przypadki u mnie w rodzinie mowia ze nie zawsze

barteq91
08-06-2009, 13:33
które autko byście bardziej polecali Golf II czy Vectra B uzasadnijcie krótko swoją wypowiedź
Nawet nie wiem po co to porównanie bo wiadomą rzeczą jest że golfina wymięka przy vectrze, pod każdym względem. Golfa III ma co drugi dres, a Vectra jest zdecydowanie bardziej reprezentacyjna, ładniejsza, nowocześniejsza.

djviper
08-06-2009, 16:57
Co do Vectry powiem tak:
moja wersja którą przyjechałem z danii

2.2 dti wersja caravan rocznik 98/99
fabrycznie tuningowana przez opc - turbo irmiego i chip fabryczny.
moc ok. 168 kucy

przy wyprzedzaniu volva s40 - spojrzenie gościa - bezcenne


co do użytkowania - mam ją od 8 miesięcy i zrobiłem do tej pory 46 tys.
jedyne co robiłem przy niej to -
1. wymiana ERG (zawór recylkulacji spalin - psuje sie zazwyczaj co 60-80 tysięcy - gdy świeci check engine i turbina startuje nie przy 1700 obrotów a przy 2-2.3 tys znaczy że czas wymienić)
2. regeneracja alternatora - szczotki i układ elektryczny (koszt ok. 150zł)
3. największa bolączka vectry czyli sprzęgło co teraz mnie czeka - wymiana przewodów i uszczelek wewnątrz skrzyni dochodzących do wysprzęglika (lejący płyn hamulcowy przy temperaturze otoczenia powyżej 15 stopni to dość częsta awaria w vectrach, tak samo z ostrą jazdą na zimnym silniku trafiały się przypadki że rozleciał sie wysprzęglik hydrauliczny - koszt wysprzęglika firmy sahs ok. 800 zł.) Koszt uszczelniaczy i przewodów w serwisie bo nie radzę kupować zamienników wynosi ok. 180zł + montaż ok. 300 zł ponieważ trzeba podnosić silnik i opuszczać skrzynię ew spuścić silnik na saniach.

Zdecydowanie odradzam wersje benzynowe ponieważ kolega miał i przeklął - 2x wymiana silnika z powodu pękniętego paska rozrządu.
Wersje diesla mają rozrząd na łańcuchu i potrafi on wytrzymać spokojnie ok 700 tys.

tak więc tyle ode mnie na temat poczciwej wiki

jak coś to więcej info na pw.

badboy9589
11-11-2009, 20:52
wybralbym Golfa III 1.9 TDI 90 lub 115km - najlepszy kompromis pomiędzy spalaniem a osiągami... a silniek nie do zdarcia.

Biturbo
12-11-2009, 10:32
vectra B fajne autko czest bujam 1.6 16V 115KM benzynka :))

mmm miodzio super si eporwadzi autko bardzo fajne i komportowe ale jak sie docisnie to troche smok sie robi!!!
Bardziej polecam Vectre niz golfika za male cacko hehe

_Small_
12-11-2009, 10:56
Rowniez bralbym Vectre .
Auto wieksz ei napewno bardziej komfortowe .
Golf to juz auto dosc leciwe..pozatym nigdy mi sie nie podobal :P
Takie auto dla mas..
Bierz Vectre ;)

Skatepi
24-11-2009, 14:36
a ja bym na twojm miejscu wybrał golfa 4 troszke dołozysz a masz według mnie najlepsze auto wedłu tych 2 co wymieniłesc.

Dokładnie zgadzam sie z Piotrkiem , sam mam golfa IV i jestem bardzo z niego zadowolono aż za bardzo przez ten tuning ;d ;p ;]

djmatti91
28-11-2009, 12:07
niedawno sam stalem sie posiadaczem viki ;) kocham ople i zawsze stawiam je na pierwszym miejscu.. jestem bardzo zadowolony z tego autka :)

Opel Vectra, djmatti91 (http://www.polskajazda.pl/Samochody/Opel/Vectra/83447) - zapraszam do oględzin.

szału nie ma.. ale dla mnie i tak jest wyjątkowa ;)

luk1988
28-11-2009, 13:05
Zdecydowanie odradzam wersje benzynowe ponieważ kolega miał i przeklął - 2x wymiana silnika z powodu pękniętego paska rozrządu.
Wersje diesla mają rozrząd na łańcuchu i potrafi on wytrzymać spokojnie ok 700 tys.

tak więc tyle ode mnie na temat poczciwej wiki

jak coś to więcej info na pw.

Przez swoją głupotę 2 razy wymieniał silnik, tak to jest jak się nie dba o podstawowe elementy. Nie bądź taki pewien tych 700 tys. Jak się rozleci to samo będzie co w przypadku paska, z tym że pasek z podzespołami kosztuje 200 a łańcuch 1000.

Michal1989
03-12-2009, 11:16
ja obstaje za vectra, sam mam opla, wiem ze auto malo wadliwe, dobrze sie jezdzi, fajne autka, ekonomiczne, duzo miejsca :) a co do golfow, to gdzie sie nie obejzysz to golf jedzie, jakos mi sie to auto przejadlo :)

Sebol92
07-12-2009, 17:39
to oczywiste że Viki B
auto większe bardziej komfortowe lepiej wyposażone

wogóle moim zdaniem nie ma porównacji golfa mk3 do Viki b to nie ta klasa...

viki B porównuje sie np z passatem ,a golf mk3 z astrą prędzej...

sam mam viki b 2001r i nie narzekam aż miło patrzeć jak sie jeszcze zmodyfikuje furke przez tunera Irmscher :)