PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Pomocy - Odchudzanie, roztępy, dieta.


sqzzz
02-07-2008, 22:41
Cześć, odrazu przechodze do rzeczy.

Więc tak: Mam 14 lat, i jestem no cóż, grubasek. Waże: 82 Kg, i mam 167 cm wzrostu.
Kiedyś byłem przeciętny, chodziłem na siłownie od 12 lat przez 3 miesiace, ale, przestałem, i wtamte wakacje praktyznie nie ruszałem się od komputera.
Chodziłem do sklepu po słodycze i do kompa.

Teraz jak spojrzem w duze lustro, uwierzyłem ze przezwisko Gruby jest prawdziwe co do mojego ciała.

Pomóżcie ! Nie chodzi mi tutaj o poradniki, tylko o wasze zdanie.
Mozecie napisac jak było z wami i jak jest teraz.

Przytłem nagle, pojawiły sę roztępy, na nogach na ramionach i niesmacznie to wygląda.

Napiszcie jaks diete i napiszcie jak szybko zrzucic ten brzuch, wolałbym aby była to wasza opinia.

Pozdrawiam ! i czekam !

XeraN
03-07-2008, 11:21
To ja napisze cos na ten temat :)


Wiesz, jestes jeszcze dosyc mlody, masz dopiuero 14 lat...
Moim zdaniem kazda rygorystyczna i katorznicza dieta redukcyjna odpada w tym wieku.


Dlaczego? Dlatego, ze Twoj organizm wchodzi w stadium dojrzewania. Organizm doroslego czlowieka moze sobie poradzic (umie sie dostosowac) do braku pewnych skladnikow odzywczych, ktore (chcac nie chcac) eliminujemy badz podajemy w niewystarczajacych ilosciach przy diecie redukcyjnej. Tobie nie powinno ich zabraknac.


Co do rozstepow - istnieja roznego rodzaju masci, zabiegi...
Masci sa drogie, i nie ma pewnosci ze zadzialaja... Na jednego dzialaja, na innego nie.
Zabiegi laserowe daja wieksza pewnosc, ale sa duzo drozsze...


Moja rada dla Ciebie jest taka:
Masz wakacje. Zjazd od kompa na powietrze!
Zadbaj o duzo ruchu w ciagu dnia.
Rower, plywanie, gra w pilke itd.
Propozycji jest duzo...
Nie ograniczaj jedzenia, zwroc uwage CO jesz.
Wyrzuc calkowicie slodycze (chipsy, czekolady, batony itd. - doslownie WSZYSTKO).
Zrezygnuj z drozdzowek, slodkiego pieczywa itd.
Zapomnij ze istnieje cos takiego jak cukier ;)
Masz 14 lat, ale napewno jakies piwka w wakacje beda grane ;) Nie przesadzaj z iloscia.
Zadbaj o duza ilosc warzyw i owocow (z naciskiem na warzywa), oraz o ich zroznicowanie.
Miesa rowniez nie powinno zabraknac.


Postaw glownie na aktywnosc fizyczna :)
Jak bedziesz mial pytania to pytaj smialo.

vivek3
03-07-2008, 17:07
j.w. są wakacje rusz dupsko, zamien fife na kopanie pilki na osiedlowym boisku, poplywaj korzystajac z pogody. Odpusc sobie fast foody, i slodycze. Jesli masz sporo samozaparcia i checi mozesz wrzucic trening interwałowy :)

sqzzz
03-07-2008, 20:49
Panowie, macie, racje, problem w tym ze np jezdze duzo na rowerze bo upraiwam Down Hill, w piłke dosyc duzo i dobrze grac, co dziennie, na basen od czasu do czasu jezdze.
Problem w tym, ze za duzo slodyczy . . . Nie umiem sie od tego odzywaic, wiem ze jestem zdolny to szybkiebo schodniecia, mam takie proporcje, po prostu wiem, keidys nawet bralem chrom, pomagalo ale teraz nawet chrom nic nie daje.

Drugi problem, to taki, ze szybko potrzebuje sie odchudzic, po prostu do 11 Sierpnia powinienem zaobserwowac spore efekty.

Znalazlem w necia pare cwiczen brucha, problem w tym ze jestem leciwy.
Jak mozecie to poradcie jakies lajtowe cwiczenia PS XeraX jestes moze lekarzem ? Intieligenty jesteś w tych tematach ;p

XeraN
03-07-2008, 21:08
Nie, nie jestem zadnym lekarzem, wystarczy spojrzec na wiek w moim profilu ;)
Interesuje sie tym, czytam, stosuje...


Co do slodyczy - sam nieraz odczulem to na wlasnej skorze.
Prawdopodobnie odpowiedzialne sa za to wahania glikemii,
badz sama psychika.
Rada: spozywac posilki o stalych porach.
Dodaj do tego troche silnej woli i problem powinien minac.
Chrom pomaga utrzymac odpowiedni poziom cukru we krwi (glikemie).
Jednak sam nie stosowalem wiec sie nie wypowiadam,
u mnie wszystko wyglada zupelnie inaczej (jestem cukrzykiem).


Spore efekty w miesiac? Takie rzeczy tylko w Erze ;)
Nie spodziewaj sie cudow, to nierealne...
Jakies efekty beda widoczne,
ale napewno nie zrzucisz odrazu 15kg.
Jednak i tak polecam "walczyc", bo nabranie odpowiednich
nawykow tylko pomoze w przyszlosci :)


Cwiczenia brzucha NIE spalaja tluszczu z tej czesci ciala.
Paradoksalnie moga nawet wywolac zwiekszenie obwodu pasa
poprzez rozwijanie miesni brzucha.
Moga natomiast pomoc w polepszeniu wygladu brzucha,
jednak tak jak napisalem... nie oczekuj cudow w miesiac.
Druga sprawa to to, ze te cwiczenia wymagaja naprawde niewiele czasu,
zaledwie kilkanascie minut... a w wakacje chyba czasu Ci nie brakuje? ;)


Cwiczenia - tak jak napisalem wczesniej.
Aktywnosc ruchowa...
Plywanie, bieganie, sport itd,
lub tak jak napisal Vivek - interwaly...
Dosyc meczacy trening, ja na poczatku mialem nawet
odruchy wymiotne :mg: Z czasem przeszlo.
Wpisz w google "HIIT", a dowiesz sie wiecej.

drylek69
03-07-2008, 21:11
kolo zamiast tych słodyczy to kup sobie jakieś zdrowe jadło. jak nie odzwyczaisz się od nich to przyszłości długiej Ci nie wróże. najlepszy sposób na odzwyczajenie się hmm... nie wiem nie miałem takich problemów żeby się od czegoś odzwyczaić ale mozesz np spróbować odkładać słodycze do jednego kartonuyczy pudełka i niech leży na wieki albo najlepiej nie kupować tego świństwa wogóle i zacząć zbierać kasę na coś pożytecznego i zdrowego zamiast wydawać na słodycze.

sqzzz
03-07-2008, 21:21
A panowie, jeszcze jedno pytanko, załuszmy ze chudne, i co z rostępami ? Np mam ja na udach, koło dupy ;p hehe i jak bym schudl to one zostaja ?

XeraN
03-07-2008, 21:30
Moze znikna, a moze nie...
Jest szansa ze znikna,
ale jest tez obawa ze zostana...

Znam osoby ktore przez pol zycia nie moga sobie z tym poradzic,
a np. ja nie mialem nigdy ani jednego (nawet 1 cm ;) ).

sqzzz
03-07-2008, 21:33
Widzisz, ja niestety mam ich sporo, mama mói ze to od nagłego tycia.
Panowie, thanksy rozdane, napisze jak bedzie z efektami, głownie podizękownaia kieruje ku XeraNowi, postaram sie trzybac, napisanych przez ciebie rad. Pozdrawiam

Seduce
03-07-2008, 21:37
Wsiadaj na rower, popływaj trochę, chodź na spacery, postaraj się pobiegać itd. - ciągły ruch. Poprostu odejdź od kompa. Ogranicz jedzenie słodkości i tłuszczy, ale nie zagładzaj się na śmierć. Po pewnym odstępie czasu zauważysz na pewno różnice, gdy staniesz na wagę. Takie jest moje zdanie. Trzymaj się i gub kilosy :)

vivek3
04-07-2008, 12:07
Cwiczenia - tak jak napisalem wczesniej.
Aktywnosc ruchowa...
Plywanie, bieganie, sport itd,
lub tak jak napisal Vivek - interwaly...
Dosyc meczacy trening, ja na poczatku mialem nawet
odruchy wymiotne :mg: Z czasem przeszlo.
Wpisz w google "HIIT", a dowiesz sie wiecej.




tak, trening interwałowy jest najlepszym sposobem na redukcje tkanki tluszczowej. Nie potrzeba wiele czasu, a trening jest wyczerpujący ale i efektywny. Odruchu wymiotne na początku to nic strasznego, duzo osob tak ma i jest to naturalne

a co do slodyczy, no cóż musisz zmienic nawyki, na początku będzie trudno ale kilka dni i dasz rade. Jestes mlody, masz szybko przemiane materii, dasz rade

michol
04-08-2008, 20:56
jestem od ciebie niewiele starszy i miałem dokładnie ten sam problem , mam rozstępy na brzuchu , na barkach , na nogach nie widzę :P ważę 120kg mam 186cm wzrostu :) teraz są wakacje chodzę 6dni w tygodniu na siłowni, spędzam tam około 2godz. , wieczorem robię 6 weidera trochę się obawiam co do mojego obwodu w pasie bo jestem przy 11 dniu i wolał bym żeby mój obwód w pasie się nie zwiększył :) lubię siedzieć przed kompem , mama mówi że rozstępy mam od tycia lub od picia dużej ilości gazowanych napojów :) tata mi się nie dziwi że dużo jem bo w końcu muszę zaspokoić organizm odpowiednimi składnikami odżywczymi , jem raczej 3 razy dziennie , po siłce wcinam jakiegoś batona a za dnia zawsze coś trzeba słodkiego zjeść :P w tamte wakacje biegałem z kuzynką i zrzuciłem wagę o 10kg a w tym roku samemu to jakoś tak się nie chce :( postanowiłem że dopóki będę miał czas będę dużo ćwiczył na siłce aż wycisnę swoją masę :)

Pozdrawiam

vivek3
04-08-2008, 22:37
silownia 3 razy tydzien wystarczy w zupelnosci, zebu rzucic fat. Lepiej wez sie za aeroby lub interwały, i przypilnuj tego co jesz.

XeraN
07-08-2008, 03:27
tata mi się nie dziwi że dużo jem bo w końcu muszę zaspokoić organizm odpowiednimi składnikami odżywczymi , jem raczej 3 razy dziennie , po siłce wcinam jakiegoś batona a za dnia zawsze coś trzeba słodkiego zjeść :P w tamte wakacje biegałem z kuzynką i zrzuciłem wagę o 10kg a w tym roku samemu to jakoś tak się nie chce :( postanowiłem że dopóki będę miał czas będę dużo ćwiczył na siłce aż wycisnę swoją masę :)

Pozdrawiam


Przy Twojej wadze odstawilbym te slodycze..
W ogole trzymalbym sie z dala od wegli prostych...
Zrzuciles wage, a pozniej przytyles - typowy efekt "jojo".
Wyrzuc te batony do kosza, zacznij sie odzywiac
zgodnie z kanonami redukcyjnymi,
a napewno osiagniesz swoj cel...


Wycisniecie Twojej wagi nie powinno zajac Ci duzo czasu,
kwestia najdalej kilku miesiecy...


PS. Rozstepy to napewno nie od gazowanych napojow.
Za szybkie tycie - oto przyczyna.