PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Co to FRAZA? Kiedy wchodzić utworem?


Strony : [1] 2 3 4

Mattheo
23-01-2008, 18:08
Siema.
Chciałbym Wam wytłumaczyć na czym polega "granie na frazy".
Zauważcie że Dj'e na których się wzorujecie grają płynnie, wszystko ładnie się pokrywa. Właśnie tego będziemy się uczyć.
Otóż niektórzy myślą że to nie ma znaczenia w którym momencie startujemy drugim utworem. Są niestety Dj'e którzy grają "jak bądź" i powstają zgrzyty, patataje, bass na bass, vocal na vocal, syf, sodoma i gomora. Utworem który poleci jako następny, należy wejść ZAWSZE, tylko i wyłącznie w pierwszym bicie nowej frazy (Schemat poniżej, czarny prostokąt z czerwoną kropką)
Nie będę tu cytował tekstów z wikipedii. Opisze to własnymi słowami. Wali mnie to jak ktoś tu wpadnie i mnie zjedzie że pisze "po chłopsku" i nie mam o tym bladego pojęcia. Napisze to tak żeby wszyscy skapowali ocb.

Fraza - to cząstka budowy utworu. Każda fraza posiada 8 taktów, z czego każdy takt posiada 4 bity.
Z każdą nową frazą przybywa np. loop, vocal, pad, lead (chociaż czasami przez 2 frazy leci jeden motyw ale to jest mały szczegół). Obojętnie czy to hardstyle, house czy hands up, wszędzie struktura utworu jest taka sama.

schemat 1. Tu macie schemat jednej FRAZY i z czego ona się składa. 8 taktów po 4 bity (razem 32 bity we frazie). Czerwony kwadrack mówi nam o początku frazy, właśnie w momencie tego kwadracika "startujemy" - wciskamy play, lub puszczamy płytę vinylową.

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:Ygeyng6Lgepe-M:http://images32.fotosik.pl/431/2611f78d8101f998.jpg
http://images32.fotosik.pl/431/2611f78d8101f998.jpg

http://www.up.clubbers.pl/img/08fraza.jpg

Teraz mili Państwo, bierzemy pierwszy lepszy utworek. Np. John Morley - Naughty (Klaas Remix)

Schemat 2. Do ćwiczeń. Jest to polegający na tej samej zasadzie schemat co wyżej ale ułożyłem to w inny sposób żeby wygodnie Wam było ćwiczyć (również 32 bity). Powiększcie sobie tego gifa bo tylko taki pozostał w necie :P

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:e3cdBZjAOI_HPM:http://images24.fotosik.pl/311/161c6e1363ef62e7.jpg

http://images24.fotosik.pl/311/161c6e1363ef62e7.jpg

http://www.up.clubbers.pl/img/24fraza.jpg

Legenda:

1 takt = czerwony
2 takt = niebieski
3 takt = zielony
4 takt = pomarańczowy
5 takt = błękitny
6 takt = fioletowy
7 takt = żółty
8 takt = różowy

Wydrukować nasz schemat 2, wziąć zapałke, długopis lub coś cienkiego co macie pod reką. Puszczacie utworek i jednocześnie jedziecie w rytm (tak jakbyście tupali nogą) przesuwacie zapałke, długopis itp, według wskazówek zegara zaczynając od czarnego kwadracika z czerwoną kropką.
Zauważycie że gdy dojedziecie z powrotem do czerwonej kropki z kwadracikiem to w utworku sie coś zmieni. Dojdzie bassik, jakiś clap, loop etc. Przesuwajcie tak przez jakąś część utworu, potem weźcie inny i zobaczycie że WSZĘDZIE dzieje się tak samo. Pojawiają sie niekiedy brake, jakieś przejścia które nie są zaliczane do fraz (np. Naughty (Klaas Remix) moment 3,59 - 4.01), tzw. "przeszkadzajki" lub "puste takty". Można z tego wywnioskować zasadę "Gram to co znam". Nie grajcie utworów których nie znacie bo mogą się zdarzyć przykre niespodzianki.
Pamiętajcie żeby utwór zacząć od razu od bitu (punkt cue). Po wciśnięciu play ma utworek od razu lecieć, nie może być żadnej ciszy.

Jeśli chcecie widzieć jak to działa w praktyce zapraszam na mój kanał youtube http://youtube.com/djmattheo . Chętnie udziele podpowiedzi i wskazówek :)


Ten system opracowałem SAM, żeby móc przelać swoją wiedzę innym. Mnie uczono troszkę inaczej, nie przez Internet :).

Mam nadzieję że opisałem wszystko... Życzę owocnej pracy.

Czekam na komentarze bo sie trochę narobiłem :)



P.S. W niedalekiej przyszłości planuje zrobić tutorial video, coś na wzór pana Ellaskins z tym że po Polsku :)

irrelevant
23-01-2008, 18:12
no dzieki wielkie.... zaczynam sie uczyc xD
pozdro!

Zixu
23-01-2008, 19:56
Lol jestes wielki jezsze jak rafael mi poweidizal ze 4 razy do 8 liczy to juz wogole zalapalem i przejscia gites wychodza :smoke:

Kill3r
23-01-2008, 20:46
Mattheo, dzieki wielkie, teraz ide cwiczyc, wielkie thanks dla ciebie.
Pozdro !!!!

irrelevant
24-01-2008, 03:03
Chwalmy sie efektami po pierwszym dniu nauk mattheo ;)
heh u mnie cos takiego...
3 przejscie do dupki :P
najbardziej pod koniec mi szlo oraz z poczatku :]
Benki dwa nawet fajnie wyszly xD



----------
Edit by Mattheo:

Siedziałeś do 4 w nocy, widać że Ci zależy i wkładasz w to dużo serca, oby tak dalej. A co do przejść. 2 pierwsze bardzo dobre. 3 przejście wszedłeś w połowie frazy a nie na początku ale jak sie tak zdarzy to to nie jest koniec świata aczkolwiek naszym założeniem jest zrównać frazy tak żeby szły idealnie. Następne przejście jak wchodzi Benek, lekki konik, Benka trzeba było troszke pitch bendem zwolnić i by było ok. Przejście Benek na Benek, nie robi się tak... Bass na bass się nakłada i powstają dziwne dźwięki. Nie mixuj tego samego artysty ze sobą.

Podsumowując, Rafael jesteś na dobrej drodze, poćwicz jeszcze trochę a kolejnym etapem proponuje zająć się doborem utworów. Pozdro!

Kill3r
24-01-2008, 08:23
Cos ode mnie:




Cos tam wyszylo, zreszta nie mi to oceniac
Pozdro :D



----------
Edit by Mattheo:

Rada. Ćwicz na Traktorze 3, kliknij dwukrotnie myszką na liczniku BPM (wyłączy się) i ćwicz. Na VDJ się nie nauczysz. Teraz do rzeczy.
Vol.1 (mój styl hehe xD) co do fraz jest jak najbardziej ok, tylko całkowicie stłumiłeś MID, nie wiem po co :). Aha i nie dawaj flangera na przejście please... W ogóle efekty, scratche itp narazie odstaw.
Vol.2 PIEKNIE! Nie zauważyłem kiedy było przejście musiałem jeszcze raz się wsłuchać. Jak najbardziej OK.
Vol.3 C-Bool tak robi przejścia. Szybkie przejścia crossem. Jak obierzesz sobie taki styl to nie mam nic przeciwko, ja jednak wole żeby mi np. przez 2 frazy leciał mix. Nie kill'uj zupełnie mida, możesz go skręcić ale nie całkowicie. Pozatym equalizacje trzeba na mixerze ćwiczyć, na VDJ, traktorach itp nie ma tak łatwo bo myszką tak szybko nie dojedziesz tam gdzie trzeba.
Podsumowując. Masz poczucie rytmu tak jak Rafael. Obydwoje wkładacie w to serce. To mi sie podoba. Oby tak dalej. Po paru godzinach już załapaliście o co chodzi i zrozumieliście że mixowanie nie należy do najłatwiejszych... Czekam na kolejne wypociny w nowym poście. Pozdro.


Dzieki za piekny komentarz co do przejsc, musze sie przyznac, ze e-h nigdy nie miksowalem, zrobilem to tak, bo chcialem sprobowac, czy wyjdzie, a co do drugiego urywka to Trance miksuje juz bodajze od 7 miesiecy, wiec mam to dobrze wytrenowane, ale jeszcze raz wielkie dzieki, na pewno skorzystam i przerzuce sie na Traktora.
Pozdro !!!!

PS: Niedlugo wrzuce nowe wypociny, tym razem tylko Trance :D

Karolbrzoza
24-01-2008, 13:40
Mattheo no jestes wielki ze to opisales w tak fajny sposob :) Ja nie chwalac sie juz wczesniej wiedzialem co i jak i o co chodzi :) Ale opisane swietnie kazdy kto zaczyna sie wogole uczyc to powinien rozpaczac od tego tutorialka zeby juz na poczatku zaczynac dorbze :) pozdrawiam Mattheo :)

DiPrime
24-01-2008, 15:33
he
dla mnie to tez jest tak oczywiste ze nie wiem ze mozna z tego zrobic tutorial
widze ze niektorzy uzytkownicy nie wiedza o tym :)
Jesli komus pomogles to tylko na twoj plus idzie
pozdro

Mattheo
24-01-2008, 16:00
he
dla mnie to tez jest tak oczywiste ze nie wiem ze mozna z tego zrobic tutorial
widze ze niektorzy uzytkownicy nie wiedza o tym :)
Jesli komus pomogles to tylko na twoj plus idzie
pozdro

No widzisz dla Ciebie to oczywiste ale są tacy którzy tego nie wiedzieli więc chciałem im to przybliżyć ;). A tutorial da sie zrobić jak sie chce.

Klimazz88
24-01-2008, 16:07
ja nigdy nic nie liczylem ale schemat faktycznie i taktycznie sie zgadza:)

irrelevant
24-01-2008, 20:18
no nawet klimazz nie liczyl xD hah


dla mnie to tez jest tak oczywiste ze nie wiem ze mozna z tego zrobic tutorial
widze ze niektorzy uzytkownicy nie wiedza o tym

Ile grasz ? :>

Grzegor
24-01-2008, 20:58
Ja też spróbowałem i o to co mi wyszło :)



Mam nadzieje że da się tego jako tako słuchać, mam nadzieje na jakieś wskazówki :D

Dzięki za komentarz Mattheo.A to moje drugie dzielo, o ile można je tak nazwać :)




pozdro :)

----------
Edit by Mattheo:

1. Daj numerowi się rozkręcić :D rób przejścia od 1,30 do końca w dół.
2. We fraze wszedłeś, ale troche patataji wyszło ;)

Ćwicz dalej ;)

DazzlingWhite
25-01-2008, 18:25
ja tego nierozumiemem ale sprubuje thx

Thomas Lost
25-01-2008, 23:20
No no jesteś kozakiem ze chciało ci sie to tłumaczyć ale gdy gra sie jakiś czas już nie trzeba liczyć samemu sie słyszy kiedy fraza sie zaczyna mnie uczono jeszcze że można wchodzić na 4 nie na 1 ale na 1 zawsze to lepiej wychodzi i lepiej jestwchodzic na 1 :) pozdrawiam i życze powodzenia przyszłym djom :D

DazzlingWhite
26-01-2008, 09:15
moje wypociny ocen


----------
Edit by Mattheo:
:O. Co Ty zrobiłeś? :). Bo nie moge sie połapać... We fraze napewno nie wszedłeś... Pracuj dalej

DiPrime
26-01-2008, 10:33
no nawet klimazz nie liczyl xD hah




Ile grasz ? :>

troszke zle napisalem :)
ja tez nie licze ale wiem ze to tak wychodzi
pozdro

ps . nie wazne ile gram

DazzlingWhite
26-01-2008, 11:16
ja tego niemoge skumac pomuz mathheo

----------
Edit by Mattheo:

W czym mam Ci jeszcze pomóc? W tutku masz opisane to co trzeba, przeczytaj i troche włóż w to pracy :)

The Madman
26-01-2008, 11:34
widze ze wytlumaczyles ludziskom o co chodzi z frazami :) ja nie preferuje gry na frazy nawet w tych utworach co znam poprostu slucham jak leci i sam dobieram odpowiedni moment, na sluchawkach sprawdzam jak wchodzi 2 utwór i jade dalej nie chce mi sie sluchac tych fraz a jesl icos nie wyjdzie to jakis efekt sie zpodaje albo vinylem backspina i leci jak tralala

Mattheo
26-01-2008, 12:14
widze ze wytlumaczyles ludziskom o co chodzi z frazami :) ja nie preferuje gry na frazy nawet w tych utworach co znam poprostu slucham jak leci i sam dobieram odpowiedni moment, na sluchawkach sprawdzam jak wchodzi 2 utwór i jade dalej nie chce mi sie sluchac tych fraz a jesl icos nie wyjdzie to jakis efekt sie zpodaje albo vinylem backspina i leci jak tralala

Własnie nam pokazałeś jaki z Ciebie chałturnik i amator :)
Zapodawaj sobie efekty... Najlepiej flendżera na przejście, albo delay na mikrofon... Cześć...

The Madman
26-01-2008, 14:46
Witam Matheo widziałem że się odezwiesz :) Powiem tyle że każdy ma swój styl grania i nie zawsze gra frazami no i gdzie pisze że inne style mixowania niż na frazy są złe i amatorskie ??? Czy ktoś przykazał że musisz koniecznie zawsze zagrać na frazę ??? Może masz jakieś zboczenie co do tych fraz ale to nie znaczy że inne style i techniki są złe i nie wolno ich używać. Aha jeszcze jedno rzadko używam flangera a delay wogóle tak dla ścisłości :) I wytłumacz mi co to znaczy chałturnik i nie nazywaj innych amatorami jeśli w życiu ich nie widziałeś i niewiesz co sobą reprezentują :) To że jesteś wysoki rangą nie znaczy że możesz pluć na innych.

Mattheo
26-01-2008, 15:04
Offtop ON:
Ranga nie ma tu nic do rzeczy. Tak masz racje, mam zboczenie co do fraz i techniki grania. Nie znosze jak ktoś nie wchodzi we fraze, gra patatajami i daje do tego flanger na przejście...
Offtop OFF:

The Madman
26-01-2008, 15:06
nie gram patatajami ani zadnymi koniami :) flanger tez nie uzywam na przejscie bo to glupota wytluamcz mi jeszcze chalturnika :D

Forquez
26-01-2008, 17:47
Tutaj cos odemnie ;]

viva carnival-derb.mp3 (http://www.speedyshare.com/925658550.html)
przejscie.mp3 (http://www.speedyshare.com/894807562.html)
przejscie2.mp3 (http://www.speedyshare.com/126594734.html)

edit 1:
mp2.mp3 (http://www.speedyshare.com/447926539.html)
mp5.mp3 (http://www.speedyshare.com/624645403.html)
mp6.mp3 (http://www.speedyshare.com/192806397.html)
mp7.mp3 (http://www.speedyshare.com/153333143.html)

Jakbys mogl sie rozpisac co w tych przejsciach bylo nie tak bylbym wdzieczny bo nie wiem co mam poprawic:piwo:

edit2: cos nowego z dzisiaj :devilred:
tiesto.mp3 (http://www.speedyshare.com/491574541.html)
shog.mp3 (http://www.speedyshare.com/177638400.html)


----------
Edit by Mattheo:

1. OK
2. Troche zacina... We fraze wszedłeś i jest całkiem ok :)
3. I tu jest najgorzej... Dziwne to przejście jakieś :)

Dobrze Ci idzie, jeszcze troche poćwiczyć i będzie malina :)

Edit:

Słabo... Nawet bardzo. Poćwicz pare dni i wtedy mi wyślij :). Pozdro.

Grzegor
26-01-2008, 20:50
Moje trzecie wypociny :D Jak to nie będzie to to nie wiem co zrobię ;/



pozdro! :papa:




----------
Edit by Mattheo:

Uuu... Konie wyszły. Poćwicz najpierw zgrywanie bitu.
Pozdro


Może to bedzie lepsze :D



----------
Edit by Mattheo:

Niewiele lepiej ale lepiej... Musisz jeszcze sporo potrenować. Poćwicz i wróć z przejściem za pare dni. Pozdro

Mr.Bastien
27-01-2008, 16:17
nie no zajefajny Tutorial naprawdę dziękuję ci za to :*:*:* za chwilkę coś skleję i wrzucę myślę że ocenisz mi to... ;)
Pozdro...

DazzlingWhite
28-01-2008, 10:59
chyba mi sie udało



----------
Edit by Mattheo:

No jakieś tam przejście jest, we fraze ok o to chodzi, ale rób troche dłuższe te przejścia. Wróć za pare dni z kilkoma przejściami. Pozdrawiam.

Max Designe
28-01-2008, 16:05
no ja np szczerze to o tym nie wiedziałem człowiek sie ciągle uczy a głupi umiera :D

irrelevant
28-01-2008, 16:43
Badaj miszczu :D
teraz inny styl... hands up ;]
sorry ze nie od momentu gdy "wchodzilem" ale zapomnialem nagrac :D heh
na moje ucho w miare w miare

Arkos
28-01-2008, 23:37
W virtual dj nawet te kwadraciki pod bitami nawet są pooznaczane. co 4 bity kwadrat jest grubszy:)

DazzlingWhite
29-01-2008, 13:45
przejscie 1

przejscie 2

irrelevant
29-01-2008, 17:19
W virtual dj nawet te kwadraciki pod bitami nawet są pooznaczane. co 4 bity kwadrat jest grubszy:)

na sprzecie raczej tego nie bedziesz mial ;)

_Cortez_
29-01-2008, 18:14
Co powiesz na to ? 00:04 sie zaczyna :)

Wczoraj dopiero dostalem, cwicze ;) I z czasem bede dorzucał do tego posta przejscia :)

pozdros

----------
Edit by Mattheo:

Nice... Naprawde :). Fajnie wyszło. Idealnie. We fraze i zero koników :D. Oby tak dalej ;)









Edit by Cortez

1.

2. (ta sama nuta, ale lepiej według mnie wyszło tutaj)

i kolejne, przed momentem zrobione:



Zależy mi na twojej ocenie ponownie :)

----------
Edit by Mattheo:

Mega delikatny rozjazd ale na imprezie nikt by sie nie zorientował ;). Jest super generalnie.
Nie wiedziałem że DNS1000 ma taki fajny scratch he he :P. Pozdro ;)


By Cortez:

---------

DN S-1000 to był świetny wybór :)
Trochę mi się rozjechało, wiem :)

Dziś nagram jeszcze trochę :) pozdros

Prince
29-01-2008, 23:41
nie widzialem tego tematu wczesniej:) bardzo fajnie to opisales . wreszcie ludzie zrozumieja o co w tym chodzi.:piwo: tez zaraz cos zapodam :D sprawdzasz tu przejscia na kompie czy sprzecie?

Mattheo
30-01-2008, 14:50
Wszystko na kompie, nawet przykłady były robione na Traktorze :D

Prince
30-01-2008, 15:19
cos tam zrobilem he he :D



---------
Edit by Mattheo:

NO I O TO CHODZI :D. Pozdro ;)

DazzlingWhite
30-01-2008, 18:06
moje kolejne piekne przejscie


----------
Edit by Mattheo:

Mowilem Ci - pocwicz i wroc za pare dni. Jest lepiej. Juz wchodzisz we fraze ;). Ale troszke tam konia sie zrobiło :P. Pocwicz jeszcze troche bo Ci to dobrze idzie. Pozdro

The Madman
30-01-2008, 19:53
troche slychac male kopyta trzeba pracowac trening czyni mistrza :D

DazzlingWhite
31-01-2008, 13:26
teraz to mi wyszło super mattheo ocen

----------
Edit by Mattheo:

Nie wrzucaj już nic aż do poniedziałku inaczej dostaniesz warna bo mówiłem Ci już pare razy żebys wrócił za pare dni a Ty mi codziennie wysyłasz po pare przejść. Człowieku :). Jest już lepiej. Wcześniej jak do poniedziałku nie chce NIC widziec z Twojej strony, masz pare dni na trening :). Pozdro.

Mr.Nelu
04-02-2008, 08:16
Super ;D... załapałem odrazu oco kaman te cwiczenie z tymi taktami na kułeczku jest genialne :P Dzieki za pomysł i gratuluje za pomysłowosc :)) jak wykorzystam jusz tą taktyke w praktyce i to nagram , napewno puszcze upa :P Thanks

thesldr
05-02-2008, 07:36
----------
Edit by Mattheo:
Nie mixuj tego samego artysty ze sobą.


Nie no akurat ta zasada nie ma sensu ;) Pozdrawiam

Mattheo
05-02-2008, 19:44
Nie no akurat ta zasada nie ma sensu ;) Pozdrawiam
Czemu tak myslisz? Argumenty... To pograj sobie 5 utworów tego samego artysty pod rząd a publika zaśnie na stojąco :)

thesldr
05-02-2008, 19:59
To zalezy bo niektorzy artysci maja zroznicowany styl ;)

Argumenty?
5 kawalkow pod rzad Maxa Farenthide'a, East Clubbersow, Alchemistow, Boysow, Marcus Schossow, Rocco, Pulsedriver.. naprawde publika by nie usnela :)

Mattheo
05-02-2008, 21:18
No dobra :). Ja mam taką zasade że nie mixuje ze sobą tego samego artysty...
Pozdro.

DazzlingWhite
06-02-2008, 11:40
wrucilem i jak przejscie


----------
Edit by Mattheo:

Pięknie chłopaku :). Widać efekty. Tak trzymać! :piwo:

majti
06-02-2008, 22:30
Mam pytanko co myslisz o tym... to pierwsza moja proba po przeczytaniu twojego tematu.. ogolnie to moja pierwsza proba przejsc z uzyciem fraz....



----------
Edit by Mattheo:
Co do fraz jest OK :). Nie wchodź bass na bass, tylko z numeru który wchodzi odejmij na maxa LOW, innymi słowem poćwicz nad pracą EQ :). Pozdro.

tybin
07-02-2008, 17:55
szczeze inaczej to sobie wyobrazalem ;) teraz dużo łatwiej idzie z przejsciami ;) wielkie dzieki kolego za turotial ....
nie myslalem by play nacisnac by wejsc fraza we fraze :P teraz juz wiem

Marc Voltano
08-02-2008, 19:40
Takie dwa na vdj

----------
Edit by Mattheo:

1. Po pierwsze :D. Co to za nuta? I can? Fajna :). Delikatny rozjazd, ale co do fraz jest ok ;).

2. Delikatny rozjazd i również wszedłeś we fraze ;).

Podsumowując jest ok, dobrze Ci to idzie tylko te rozjazdy... Trzeba nad tym popracować. Pozdro ;)

Marras
09-02-2008, 09:18
robiłem przejscia zawsze na wyczucie,i nie zawsze były takie jak chciałm, a teraz jest zupełnie inaczej. WIELKIE DZIEKI. THX FOR YOU

Marc Voltano
09-02-2008, 11:28
1. Ultra Nate - Automatic (E-Squire Remix) + Armand Van Helden - A Girl Like You (Dave Spoon Remix)
2. Armand Van Helden - Playmate(Jesse Rose Remix) + Topmodelz - Living On A Prayer( Tommasos Preacher Remix)
Teraz cos z nowego setu muzyki ktora mi sie ostatnio podoba czyli trance :):


---------
Edit by Mattheo:

W połowe frazy wszedłeś :)

sqzzz
13-02-2008, 21:33
Mattheo ... Na początek, wielkie dziękuje za post, bo się bardzo przydał.
Mam pare pytań, czy moge się rozpisać ?
Zawsze grąłem na swój sposób, nie pisąłem jak to robie, ani nie mówiłem.
Słucham twojego przejscia i nie rozumiem czy:
-Jesli leci Fedde no i odliczamy fraze, to klaasa moge zciszyc na maksa zrobic fraze i wcisnąć play a potem zgłosnic klaasa a następnie wyciąć bass w fedde no i dac w klaas bass ?
Czy klaas musi byc ustawiony na maxxa z głośności i trzeba trafic w fraze ?


----------
Edit by Mattheo:

1. Ja nie licze fraz... Nigdy tego nie robiłem, po prostu w mej głowie już sie wyrobił że tak powiem "zmysł" i robie to automatycznie... To jak jazda samochodem :). Najpierw chodzisz na kurs, pilnujesz wszystkiego żeby wcisnac sprzeglo, zmienić bieg a po 2 latach jazdy myślisz o laskach które stoją na ulicy a prowadzisz automatycznie... Z mixowaniem jest tak samo :).
2. Nim w Fedde jest "put your hands up for detroit" i potem wchodzi motyw z Klaasa... 2 frazy wczesniej na max sciszonym Klaasie daje play i potem wchodze :). Bass mam oczywiście stlumiony, potem tylko podmieniam miejscami zeby nie szedl bass na bass... Tyle :)

A Więc, Mattheo dodaje tu 4 kawałki które są swierzo upieczone i czekają na edycje :p
Prosze zebyś lookną na nie:

Mix 01


Mix 02


Mix 03


Mix 04


Wszystki Specjalnie w 320 HQ !
Pozdrawiam ...
Uwaga ! Sorrka ale pomyliłem linki !
Pierwszy to pix 4 drugi to 3 trzecio to 2 i czwarty to 1 ! Sorrka Mattheo

2. Koniki...
3. Z początku rozjazd, potem skorygowałeś... Nie wiele lepiej ale... Ale lepiej :)
4. Najlepsze z tego wszystkiego :)

Ja bym proponował potrenować jeszcze troche, nie wiele Ci brakuje :). Pozdro.

Bast3k
15-02-2008, 21:28
mattheo piekna sprawa masz u mnie duze piwko jak bedziesz w bełchatowie:) dzieki

Kamilss
17-02-2008, 09:34
Ahhh Mattheo posłuchaj tego ;/


W skali 0-10 będzie chociaż 1? :D Aff ;/ No nie wychodzi mi;]


---------
Edit by Mattheo:

Nie bawmy sie w ocenianie 1-10 bo Ci dam np. 5 i pomyślisz ze Ci dobrze wyszło no i kupa bedzie... Jest bardzo słabo. Już jest wszystko wyjaśnione, poczytaj dokładnie ten caly temat, posłuchaj przejść innych, ściągaj jakieś sety, idź na impreze, popatrz na DJ'a (tylko do Enerdżi nie idź) no i sie wzoruj...

DominiqueD
18-02-2008, 12:00
ja za bardzo niewiem o co chodzi ale już upam moje przejście:)

z john dahlback - bobobear na john dahlback - skrutt




---------
Edit by Mattheo:

:). Po co takie długie? ;). A co do przejscia to nie jest źle.. Poćwicz troche jak nie wiesz o co chodzi :)


---------

już wiem o co chodzi bo namalowałem sobie te koło z bitami :)

Dj Foee
20-02-2008, 16:44
No to teraz czas na mnie :P
Moje pierwsze wypociny :

Próba 1


Próba 2


Próba 3




PS. Troche rozjazdy były. Zawsze dokładnie w bit niemoge wejść i musze korygować :/

PS.2. Dodam, że przejścia robiłem na VDJ 4.0. Tam jest prościej bo masz licznik BMP i łatwo można skorygować "rozjazdy".
Jak ktoś wcześniej napisał, w Traktorze 3 można wyłączyć ten licznik, więc chyba sobie go ściągne i na nim poćwicze :)

Jakby ktoś mógł ocenić - byłbym bardzo wdzięczny :D
Pozdro 4 all.


---------
Edit by Mattheo:

Gdyby nie te rozjazdy byłoby super ;). No to teraz potrenuj bitowanie, ale proponuje ściągnąć w tym celu PCDJ lub Traktora i wyłączyć licznik.

ToT
20-02-2008, 22:05
no nawet klimazz nie liczyl xD hah No a po co to liczyć ;> to słychać kiedy się zmienia coś w utworze, przynajmniej ja słyszę :P Nie da się grać inaczej niż wchodzenie we frazę bo nigdy to się nie zgra. Poradnik bardzo dobry, ja się właśnie w taki sposób nauczyłem grać ;) Znać utwór to podstawa. Utwory które ja gram znam na pamięć i słuchałem ich z 20 razy co najmniej. Zapodaję 3 przejścia w moim wykonaniu i po swojemu, ale jest to tez tak jak radzi Mattheo. Mattheo napisz co o tym sądzisz.


----------
Edit by Mattheo:

Ok :). Tylko dla mnie tempo za duże :D. Gdzie nie gdzie sie pojawi rozjazd ale ogólnie jest ok :). 3 przejście najlepsze :D. Robisz tak samo jak ja :D (podczas przejścia 1 fader w dół) i tak sie bawie :D. Ładnie ładnie :)

The Madman
21-02-2008, 18:13
dla mnie bardzo fajnie :) tak trzymac

ToT
21-02-2008, 19:05
Tylko dla mnie tempo za duże :D. Robisz tak samo jak ja :D (podczas przejścia 1 fader w dół) i tak sie bawie
Wiem 139 to za szybko jak na to, powinno być 136 ale ja lubię szybciej coś odpalić, taki mam styl xD w jakim BPM najlepiej grać taką muzę ;> bo ja house/electro gram 139, dance, hands up 150 (fajnie tak xD) i hardstyle 155. No ja nie widzę innego sposobu na robienie przejść niż ten co ty. Chyba ze gra sie na radio editach (club mix -> radio edit -> club mix) lub nutkach amatorskich w których fraza jest w ogóle wykonana po swojemu ;)

Mattheo
21-02-2008, 19:18
House/electro dla mnie max 134, wyżej juz źle brzmi... Hands Up'u nie gram, ale tak 145 myśle ;)

The Madman
23-02-2008, 08:13
ja gram hand up i wchodzi najlepiej 140 czasami schodze nizej a wyzej bardzo rzadko bo poprostu nie wchodzi

ToT
23-02-2008, 08:50
ja gram hand up i wchodzi najlepiej 140 czasami schodze nizej a wyzej bardzo rzadko bo poprostu nie wchodzi
LOL na pewno nie tak wolno :P to w w enegry grają 143. Ja tam wolę 150 i wychodzi super, a co do house to dzięki Mattheo.

DazzlingWhite
23-02-2008, 11:31
teraaz juz przescie bez liczenia czekam na wypowiedz


--------
Edit by Mattheo:

Da sie? No pewnie ze sie da :). O to chodzi ;). Fajna ta 2 nuta jak sie nazywa? :D

1.freddy_fader_and_rico_nl-the_riddle_(andrew_spencers_electro_riddle_mix)
2.Jakarta - One Desire (Mondotek Edit)

Bast3k
27-02-2008, 16:33
cos odemnie

maciussss
27-02-2008, 20:39
swietny artykuł keidys czegos szukałe w necie podobnego ale niestety nie znalazłem szkoda ze + nie moge dac ;)) zabieram siem za cwiczenie

Grzegor
02-03-2008, 10:46
Po kilkunastu dniach ćwiczeń postanowiłem wrzucić następne moje przejscie :D Wydaje mi sie że zrobiłem wszystko ok :D Tak więc czekam na wypowiedź :D




----------
Edit by Mattheo:
Słabo... Koniki :). Poćwicz jeszcze.

The Madman
02-03-2008, 20:36
I ja też coś wrzuce bo akurat mam już trochę to ma teraz by mi pewnie lepiej poszło :) tylko na końcu zapomniałem przy jednym przejściu wyłączyć kill bass :) pozdro

MatiaX
06-03-2008, 18:59
Brawo :) Ja tez sprawdzilem i rzeczywiscie to moze pomoc w nauce :D Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam ;)

Dj Foee
21-03-2008, 12:53
Szkoda, że tutaj już prawie nikt nie zagląda :/
Bo naprawde fajny temacik :)

Ja dodam coś odemnie, może ktoś to kiedyś sprawdzi czy fajnie wyszło :)

Pierwsze przejście :


Drugie przejście :


Pozdrawiam.

Edit.
Dzięki za przesłuchanie i opinie :)
Chciałem Twoje przesłuchać, ale coś mi zippyshare nie działa :/


----------
Edit by Mattheo:
1. No nieźle nieźle, rozjaździk był ale generalnie może być.
2. Tu już jest słabo. Koniki... Popracuj jeszcze troszke ;)

The Madman
21-03-2008, 15:43
1 ok w drugim troche koniki slychac :)

D-Paul
30-03-2008, 16:39
A jedno przejście ode mnie xD Na traktorze robione ;)



----------
Edit by Mattheo:
W połowe frazy :)

OXYG3N
31-03-2008, 19:44
Elegancko D-Paul:D:D

Mattheo
12-04-2008, 03:48
Dj Gazor, nie moge Twojego odsłuchać... Wrzuc jeszcze raz.
Reszta sprawdzona :)
Sorki za opóźnienie, ale ostatnio mnie czas goni :/

D-Paul
12-04-2008, 18:46
A jedno przejście ode mnie xD Na traktorze robione ;)



----------
Edit by Mattheo:
W połowe frazy :)


No fakt :) Potem to słychać :P Ale dla mnie ewidentnie w 4sekundzie (biorąc po uwagę ten plik z moim przejściem) zaczynała się fraza :D A tu wygląda na to że jeszcze 16tkę trzeba było później :D

Dobra niżej masz wejście o 16 bitów później. Wychodzi na to, że w 19sek zaczyna się fraza :O Trochę dziwnie...

B-Morth
12-04-2008, 20:36
O cos takiego chodzi?

ViMaRiO
13-04-2008, 07:44
coś od siebie :P



a i nie zawsze się na frazy wchodzi :P
czasami trzeba też na odsłuch;) jak ktoś wyżej powiedział - każdy powinien swój styl wypracować i z tym się zgodzić muszę ;)

pozdrawiam :)

LOCCO
13-04-2008, 13:56
Granie to każdego osobista sprawa :)
Gdyby wszystcy grali tak samo nie było by za ciekawie :)
A o frazach to chyba każdy wie ;)
Sam nie opracowałeś tego sposobu, może metodę przedstawioną powyżej tak :D
Ale sposób na takowe łączenie beatów był znany od zawsze :)
Pozdro :)

D-Paul
13-04-2008, 21:45
Jeszcze jedno przejście ode mnie :D

Dj_Crest
17-04-2008, 05:56
Kufa dobre to
od kiedy zaczolem miksowac na reloopkach to wiedzialem ze trzeba robic tak jak tutaj to MAT opisales tylko nie wiedzialem jaka technika a ty ja teraz zdradziles hehehe ty ty ty :PPP

wsluchiwalem sie w koncerty wielkich de jotow i w live sety a nigdy nie wiedzialem dlaczego im to tak zajebiscie wychodzi a mi nie chociaz pioseneczka 1 z 2 rowno lecialy :(((

ja to nazywam "granie motywem" poprostu zeby mialo to rece i nogi sens....

wielkie dzieki MAT cium aj lof ju hehe

wojtekj
21-04-2008, 18:00
A oto moje przejścia:





Tak mniej więcej wyglądają moje wszystkie przejścia :D

Pozdro

DvL
25-04-2008, 10:55
No i ja spróbowałem ;]:icon_lol:

wsumie zawsze wiedziałem ze trzeba wybrac odpowiedni moment ale ze znalezieniem go byl mały problem ;) a teraz juz chyba nie istnieje :D :piwo:

czekam na ocene! z góry dzieki!
pzdr!:icon_lol:

FEED BACK
25-04-2008, 19:26
ja nigdy nie licze ale pomysł dobry a co do nieznanych piosenek też są sposoby (przezemnie opracowane)aby sie czysto zgrały nuty

Gulcza$
02-05-2008, 15:44
jak ktos bawi sie juz ok 0,5-1 roku w Virtual DJ to nie musi nic liczyc tylko to sie slyszy. Mnie nawet jak by obudzili w nocy i puscili od polowy jakas nute to wiedzialbym kiedy jest 8 takt i kiedy nalezy wejsc z nastepna nutka:) Kwestia wprawy. Nic innego.

baddy
28-05-2008, 20:32
Dwa moje przejścia:

1.



2.


Proszę o ocenę/krytykę :rockon:

ADEK0
08-06-2008, 21:01
ja nigdy nie licze ale pomysł dobry a co do nieznanych piosenek też są sposoby (przezemnie opracowane)aby sie czysto zgrały nuty

mógłbyś się z nami podzielić :piwo:

Dj_Edi
18-06-2008, 08:51
ja mam tez i powiedzcie mi Tylko czy są dobre :P pozdrawiam ;P


nr 1: :PP


nr 2: :PP



;)

ToT
18-06-2008, 09:01
kOz-!
1 przejście trochę Ci się rozjeżdża
a 2 to te same co 1
Ogólnie jesteś na dobrej drodze, tylko wycisz jeszcze trochę basy z jednego kanału.

Dj_Edi
18-06-2008, 09:12
OK ;) DZIEKI ZA UWAGE ;p próbuje dlaje :P

pzdr ;D

Dj_Edi
18-06-2008, 09:51
nr 3: :rockon:




juz lepszy czy dalej zle?
pomozice mi ;P jakbysci emogli... to powiedzcie co musze zrobic zeby bylo lepiej ;P pzdr ;)

ravek
18-06-2008, 16:14
Sama struktura schematu jest prosta. A jak poradzic sobie z "niewyraznymi" bitami? Nie kazda piosena zaczyna sie tick tick tick, duzo utworow ma takie dziwne bity i ciezko je zmixowac z innym kawalkiem na traktorze dj studio. Macie na to jakis pomysl? Z gory mowie, ze zielony nie jestem w temacie i nagralem sporo ciekawych setow.

pozdro

PEKIN CLUBBERS
19-06-2008, 01:37
A ja to chyba za sto lat? nic kazdy ma swoja bzika+konika.OK i czasami brak czasu,bo zycie zycziem,ale tez trzeba podjac inne wyzwania/ nauczycielu hej pozdro

_cHomik_
19-06-2008, 15:43
Moje pierwsze przejście... x]


Prosze o szczere komenty :P

DazzlingWhite
19-06-2008, 20:07
Moje pierwsze przejście... x]


Prosze o szczere komenty :P
ćwicz ćwicz nie wchodzisz w fraze

baddy
19-06-2008, 20:20
Dwa moje przejścia:

1.



2.




Oceni ktoś moje ??

ravek
20-06-2008, 08:52
Oceni ktoś moje ??

Co tu oceniac? Sam chyba slyszysz. Pierwsze w porzadku drugie nie, slychac w tle jak wchodzi drugi utwor i jak sam zapewne przyznasz nie jest to dobre przejscie. Oswiecilem Ciebie:D

ToT
21-06-2008, 08:55
nr 3: :rockon:




juz lepszy czy dalej zle?
pomozice mi ;P jakbysci emogli... to powiedzcie co musze zrobic zeby bylo lepiej ;P pzdr ;)
Lepiej, ale na koniec się leciutko rozjeżdża i musisz wyciszyć bas z jednego!!
Bo bas się nakłada i brzydko wychodzi. Basu możesz nie wyciszać jak grasz np w jakimś klubie dużym to wtedy to wychodzi nawet lepiej, ale domowe sety wyciszać.

Sama struktura schematu jest prosta. A jak poradzic sobie z "niewyraznymi" bitami? Nie kazda piosena zaczyna sie tick tick tick, duzo utworow ma takie dziwne bity i ciezko je zmixowac z innym kawalkiem na traktorze dj studio. Macie na to jakis pomysl? Z gory mowie, ze zielony nie jestem w temacie i nagralem sporo ciekawych setow.

pozdro
W podsłuchu wyszukujesz początku utworu, gdzie pojawi się jakiś dźwięk i to jest 1 bit.

Oceni ktoś moje ??
1 przejście dobre, coś w stylu m-brother przesunięcie crosfadera
2 przejście też jak najbardziej dobre tylko nie potrzebnie zrobiłeś jedno bitowe wyciszenie. Nie słuchaj ravka bo przejście ma być słyszane. To jest już inny gatunek i tutaj się gra trochę inaczej.

ravek
21-06-2008, 14:55
W podsłuchu wyszukujesz początku utworu, gdzie pojawi się jakiś dźwięk i to jest 1 bit.


Nie zrozumiales mnie kolego. Wiem o co chodzi z frazami. Mam tylko problem ze zgraniem 2 trudnych utworow. np. Dj Shah - Who will find me (konczy sie dosc dobrymi uderzeniami) i jako wchodzacy po nim Randy Katana- Another Wave (to jest tylko przyklad). Albo dobry przyklad jest na utworach POP, gdzie od poczatku praktycznie jedzie sie vokalem i naprawde ciezko takie utwory zgrac.

pozdro

ToT
21-06-2008, 15:19
Aaaa na takie coś nie ma ustanowionej reguły gdyż utwory pop i radio edity są robione według własnych upodobań i każdy gra się inaczej. Ściągnę za chwilę te 2 utwory i wrócę z editem

Dj_Edi
21-06-2008, 22:38
HARD kiCk dzieki ;P
potrenuje jescze i cos wrczuc e;P
plus leci w twoja strone za pomoC ;D
pzdR :P

Pan Kaliniak
25-06-2008, 12:32
To ja dam przejscie do ocenki:


Pozdro:)

Suceed
25-06-2008, 18:42
Panowie i panie, gdzie są te schematy w 1 poscie? Bo ja tam nic nie widze. Sam test jest ...

macro
26-06-2008, 01:10
Hard Kick (http://www.clubbers.pl/members/hard-kick.html) kolego nie piszemy 3 postów pod sobą za to warn powinien polecieć!!!!

Choć z rangą klubowicza to chyba można bo wyższej już nie zdobędziesz!! :P

Dobry temat mattheo zrobiłeś ja np bez zadnych schematów i liczenia wiem kiedy sie nowa faza zacznie :D jakos to sie czuje :P

Pozdrawiam

IbizaBoy
09-07-2008, 12:49
Panowie i panie, gdzie są te schematy w 1 poscie? Bo ja tam nic nie widze. Sam test jest ...

Ja tez własnie nie widze...

ToT
09-07-2008, 22:33
To ja dam przejscie do ocenki:


Pozdro:)
No przejście dobre ale coś mi się nie podoba ten podkick. Troszkę ruszyć jednym z utworków i git będzie :)

Hard Kick (http://www.clubbers.pl/members/hard-kick.html) kolego nie piszemy 3 postów pod sobą za to warn powinien polecieć!!!!

Choć z rangą klubowicza to chyba można bo wyższej już nie zdobędziesz!! :P

Dobry temat mattheo zrobiłeś ja np bez zadnych schematów i liczenia wiem kiedy sie nowa faza zacznie :D jakos to sie czuje :P

Pozdrawiam
Od upominania są moderatorzy a nie ty, jak coś Ci nie pasuje użyj opcji raportuj zły post.
A ty za to zdobędziesz -,- Ja nie jestem na forum po rangi ani po to żeby się chwalić ile postów napisałem tylko żeby ściągać muzykę i pomagać czasami.
Teraz napisałem wszystko w 1 poście, pasuje?
Panowie i panie, gdzie są te schematy w 1 poscie? Bo ja tam nic nie widze. Sam test jest ...
Linki do obrazków już nie działają, jak wam zależy to zagadajcie do Mattheo to może wystawi nowe.

Cam!
13-07-2008, 17:27
[URL="http://www4.zippyshare.com/v/90840964/file.html"] - poprosze o ocene przejścia :)

DjMikeWalker
14-07-2008, 21:06
A oceni ktos moje przejscie ??

ToT
14-07-2008, 23:13
- poprosze o ocene przejścia :)

Zdecydowanie nie mój klimat (gatunek) i się nie znam ale jak dla mnie to tam nie ma przejścia xD Albo przejście bardzo dobre albo nie wiem, niech ktoś inny oceni bo kompletnie nie mam gustu w tym gatunku.

A oceni ktos moje przejscie ??


Ten szpan Jucie Pen (Alex M) Full :P
1. Jak dla mnie za wcześnie wszedłeś z 2 utworkiem ale nie ma źle, fajny pomysł na przejście.
2. Znów za wcześnie wszedłeś i wokal się nałożył i trochę Ci się rozjechało na początku. Takie przejścia najlepiej robić w taki sposób poczekać aż skończy się melo i puścić 2 utwór ale wyciszony, na słuchawkach doregulować beaty i wejść delikatnie z wyciszonymi basami lub poczekać na następną frazę i wejść mocno.

Cam!
15-07-2008, 09:37
- przejscie jest w 25/26 sekundzie :)

- a tu kolejne przejscie do oceny (tym razem electro)

ToT
15-07-2008, 09:52
- przejscie jest w 25/26 sekundzie :)
Tak mi się tez zdawało i słychać taki pod głos z 2 nutki ale nie wiem czy tka ma być, nie ocenie tego bo nie znam się ;p
- a tu kolejne przejscie do oceny (tym razem electro)
To przejście to takie szybkie, przesunąć fader i już ale dobre, tylko wydaje mi się że nie we frazie brakło jeszcze jednego beatu. Jak ci się chce to zrob jeszcze jedno tylko że tym razem takie normalne dłuższe ale z electro

Cam!
20-07-2008, 11:58

Ponczek90
28-07-2008, 01:50
CZemu was rok temu nie znalazłem:P
Takie porady dobre, a ja wszystkiego sam się nauczyłem bez jakiejkolwiek pomocy.
Normalnie thx dam za pomysł

Digital Mode
28-07-2008, 11:49
dla mnie tez to oczywiste i nigdy nie liczylem:)
tak na chlopski rozum sobie to bralem xD
ale faktycznie schemat sie zgadza
brawa dla pomyslodawcy tego tutorialu!!!:)

_cHomik_
30-07-2008, 09:13

ToT
30-07-2008, 14:00
Wydaje mi się że nie ma wejścia we frazę ale nie wiem czemu nie potrafię twojego stylu ocenić :P Musi to zrobić ktoś inny


Troszkę Ci się rozjechało te przejście. Przyspiesz jeszcze troszeczkę i jakoś trochę słaba więc może to przez to ale ogólnie dobrze ;)

Cam!
31-07-2008, 10:18
wejscie we fraze jest na 100 % , tylko dodalem vokal z 2 nuty przed przejsciem :)

DazzlingWhite
01-08-2008, 20:15
komen nie wchodzi w fraze wogle poczytaj jeszcze raz tutorial ze zrozumieniem

Greg6227
13-08-2008, 13:52
Coś takiego przejdzie? Czy nie bardzo?

rafijoza
27-08-2008, 13:21
w 1 poscie mowa o jakis schematach ktorych nie ma, niby cos kolorami zaznaczone ale nic nie widze... tylko czarna cziconka i linki na niebiesko...

baddy
27-08-2008, 13:40
w 1 poscie mowa o jakis schematach ktorych nie ma, niby cos kolorami zaznaczone ale nic nie widze... tylko czarna cziconka i linki na niebiesko...

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:5Zc3N_yIbqRBjM:http://www.up.clubbers.pl/img/24fraza.jpg

ToT
30-08-2008, 19:51
to jest proste, fraza składa się z 32bitów. bity dzielimy po 4 żeby było prosto. liczymy uderzenia (basy) od 1 basu musimy naliczyć 32 i w 1 nowej frazy czyli 33 basie wejść. Łatwiej już się nie da opisać :D

Sébastien Cox
05-09-2008, 00:09
Ja tam nic nie liczę ;P To się czuje kiedy można wejść :) Wystarczy mieć wyczucie rytma ;d

macro
29-09-2008, 22:54
Ja tam nic nie liczę ;P To się czuje kiedy można wejść :) Wystarczy mieć wyczucie rytma ;d

Dokładnie to si po prostu czuje :)

baddy
30-09-2008, 16:24
ja także nie liczę, po prostu czuje sie to kiedy ma się wejść w bit
jak to napisali koledzy wyżej

trening trening i jeszcze raz trening..

Borys.
06-10-2008, 09:45
Robione na wyczucie ;) ( jak zawsze zresztą robię :P )
Przejście zaczyna się w 42s.
Dlugi nie jest, bo wg mnie dluze byc nie musailo :P
Czekam na ocenę :P

Cam!
06-10-2008, 13:35
według mnie dobre udane przejscie ;)

sqzzz
09-10-2008, 21:36
Borys, co to za kawąłki, ładne przejście, a wałki mozesz podać tytuły ?

Borys.
10-10-2008, 16:58
Pierwszy to: John O'Callaghan - Rotterdam (Original Mix) tylko oczywiscie troche szybszy ;)
a drugi to: Orjan Nilsen feat. Mr Mark - Vivida

Kamis
10-10-2008, 17:48
Czesc :)
sprawdz t orobiłem na szybkiego i zapomniałem nawet bassu wyciszyc powoli w pierwszym utworze bo wiem ze tak sie robi jak duzy jest :)

tu umiesiałem przejscie odrazu z mixu jednak wole szkołe ktora preferuje robie nie przejscia z kanału na mix a Ty co o tym sadzisz ??



Zippyshare.com - dsdsds.mp3 (http://www2.zippyshare.com/v/30412184/file.html)

sqzzz
10-10-2008, 18:04
membersofdiscoWłaśnie, rzecz polega na tym, że trzeba wyciszyć bass i wejść odpowiednie z drugim kawąłkiem, u ciebie to miało miejsce, ale troche za puźno wszedł ten drugi kawałek, pracuj pracuj a przyjdą efekty.

sqzzz
10-10-2008, 18:05
Borys91Dzięki za nutki, a co do przejścia to trafiłeś idealnie, Na tym cała rzecz polega. Pozdro

DiegoXXX
31-10-2008, 23:26
dzieki za tutka :) pozdro ;]

Explode57
11-11-2008, 15:20
Nie wiem czy oto chodzi bo ja zroumialem żeby puścić pierwszego bita w odpowiednim momecia utowru ?? :slucham::blink: Czy tak ??
Żeby się zgrały

baddy
01-12-2008, 16:09
Powinienieś puscic utwór nr 1 z pierwszym bitem, wtedy gdy w 2 utworze bedzie sie zaczynać nowa fraza, musisz nalozyc pierwszy bit z utworu 1 na pierwszy bit 2 utworu

kamilkam154
01-12-2008, 16:36
Będzie coś z tego? ;)

Life4Music
13-12-2008, 14:30
thx za dobre wytlumaczenie;) powoli zaczynam lapac o co w tym wszystkim chodzi :P:D

cichymc2
01-01-2009, 22:11
podaje swoje krotkie przejscie, robione na behringerze djx700 podlaczanym do kompa ( na cd'ki nie mam pieniedzy narazie), mikser mam krotko i sie powoli wdrazam wiec przyda sie ocena kogos doswiadczonego :)

Radial
01-01-2009, 23:05
podaje swoje krotkie przejscie, robione na behringerze djx700 podlaczanym do kompa ( na cd'ki nie mam pieniedzy narazie), mikser mam krotko i sie powoli wdrazam wiec przyda sie ocena kogos doswiadczonego :)

wiesz na kompie to jest całkiem inna różnica jak się dosiądziesz do decków to ci się wszystko pomyli :D :D :D ale moim zdaniem to jeszcze nie najgorzej jak na kompa :)

cichymc2
02-01-2009, 20:41
moje nastepne dzielo :)

B-Max
04-01-2009, 13:22
moje nastepne dzielo :)


Zbyt nerwowe przejście, daj dwóm kawałkom trochę razem pograc, a nie odrazu przejscie 2 sekundowe ;)
pozdrawiam

Kamis
04-01-2009, 13:28
cichymc2-jak wszedlęs z 2 nuta to bylo zostawic to 1 i powoli wyciszac w niej bass i w odopowiednim momencie utworu zejsc z mixu na kanał 2 utworu ...;)

cichymc2
04-01-2009, 14:19
chodzilo mi wlasnie o cos w stylu szybkiego przejscia crossem bez zgrywania ( dosyc podobne do siebie kawalki byly) :) ale dzieki za opinie ;)

B-Max
04-01-2009, 14:45
Zależy kto jak lubi, ale uwierz mi, że lepiej brzmi jak dwa numerki grają ze sobą, ja osobiście nie przepadam za takimi szybkimi przejściami...no i trochę nie dopracowałeś
pozdro!

ps. Czekam na Twoje przejście, ale dłuższe :)

PatrickDethnexe
04-01-2009, 17:21
Moje przejście z Discofreunde - Careless Whisper (club edit) na Eddy Wata - I Love My People (FAT&slim Remix) [trwa do 0:56, troche mi się rozjechały] i drugie przejście z ILMP na Porn Kings vs. Dj Supreme - Up To Tha Wildstyle (Spencer & Hill Remix) [zaczyna się w 02:33 i leci do końca] :D



Czekam na ocenę :P

B-Max
04-01-2009, 19:26
Nie wiem o co chodziło z tym przyciszeniem, no ale przejście jakieś takie nie wiadomo o co biega..Ty masz nam pokazac jak wbijasz we fraze!!

PatrickDethnexe
04-01-2009, 20:11
może tutaj będzie lepiej słychać, wbijam jak jest drugi kanał ściszony i potem go podgłaszam

B-Max
05-01-2009, 14:34
Dobrze jest :)
Dograne jest, fraza jest
super :) a na czym robiłeś?

cichymc2
05-01-2009, 15:57
nastepne przejscie :) zapraszam do oceniania :) przydalby sie ktos kto pomoze wyszukac i wyeliminowac bledy ;p trening czyni mistrza :)

0;18 wchodzi basik z drugiego;p

PatrickDethnexe
05-01-2009, 16:03
nastepne przejscie :) zapraszam do oceniania :) przydalby sie ktos kto pomoze wyszukac i wyeliminowac bledy ;p trening czyni mistrza :)



jako zwykłego słuchacza nic mnie w ucho nie ugryzło, więc chyba dobrze :D

B-Max - vdj :) w traktora dopiero 'wchodze' :D dzięki za ocene

ToT
05-01-2009, 16:37
nastepne przejscie :) zapraszam do oceniania :) przydalby sie ktos kto pomoze wyszukac i wyeliminowac bledy ;p trening czyni mistrza :)

0;18 wchodzi basik z drugiego;p
dobrze przejscie, ale wycisz bass, kick, low z 1 jak wchodzisz 2.
uzywasz opcji autobeat? bo z tym zorbic przejscie to nie problem

cichymc2
05-01-2009, 16:40
podaje poprawke tego przejscia szybkiego nieudanego ;p mysle ze jest lepiej;>

cichymc2
05-01-2009, 16:44
uzywasz opcji autobeat? bo z tym zorbic przejscie to nie problem

przejscia robie na vdj, najpierw staram sie zgrac tempo na sluch a potem, potem wybieram Cue, i wlaczam, a z wejsciem w beat nie mam problemow praktycznie zadnych :) ale dzieki za ocene :)

ToT
05-01-2009, 18:31
podaje poprawke tego przejscia szybkiego nieudanego ;p mysle ze jest lepiej;>

Wejść we fraze umiesz i wychodzi Ci to nawet, ale tutaj przejscie za wczesnie. poczekaj az skonczy sie melodia.
umiesz zastosowac to w praktyce lecz musis pomyslec nad fajnym przejsciem. ustaw sobie hotkeye, ja kiedy mialem na 1 kill low z 1 decka a na 2 z 2decka i poporstu klikam i trzymam i nie ma, latwiej sie na tym robi. musisz duzo cwiczyc ale beda z Cebie ludzie ;)

cichymc2
05-01-2009, 20:16
wielkie dzieki za opinie :) w miare czasu mam nadzieje ze bede sie rozwijal :D szkoda tylko ze nie mam cd'kow bo granie z kompa to nie to samo co na sprzecie a sam mikser to nie wszystko :)

ToT
05-01-2009, 22:55
Ja Ci powiem że prawie to samo lecz lepsze przejścia są no i musisz bpm na słuch jechać xD

Mattheo
06-01-2009, 21:43
No w końcu udało mi sie zebrać do kupy i zrobić aktualizacje :)
Przepraszam że się nie odzywałem ale praca powoduje brak u mnie czasu :/
Pozdrawiam.

vasashi
06-01-2009, 22:40
Dzięki :) wydrukowałem ten schemat i biorę sie do pracy :)
Pozdrawiam

DjKandzior
07-01-2009, 23:35
cos odemnie robione na szybko chcialem tylko sie dowiedziec czy o to wlasnie chodzi ?

B-Max
09-01-2009, 18:28
cos odemnie robione na szybko chcialem tylko sie dowiedziec czy o to wlasnie chodzi ?

O to tu kamam ;) znakomicie :) powodzenia

Mattheo
09-01-2009, 19:19
Kandzior ale vixiarnia :) :D
no ale ok frazy sie nałozyly, szkoda ze takie konie ;)

DjKandzior
09-01-2009, 23:06
yeach xD czyli glupi nie jestem xD ja zawsze wciskalem cue w przypatku Cdeka po 4 bicie wyjdzie to samo jak ty omowiles tylko troche cudowania jest

Dj Neex
10-01-2009, 10:46
A ja mam takie pytani czy CUE moge sobie ustawic np na pierwszym beacie drugiej frazy?? tzn przez poczatek leci sam bass no to pierwsza fraza potm juz dochodzi np clap i to liczmy druga frazą. Z góry dzieki za odp ;D

Skierka
10-01-2009, 15:22
Możesz ustawić w drugiej frazie, ale czy ja wiem czy to jest lepsze? Może puścić od początku i poczekać trochę a przejście zrobić dopiero na drugiej frazie :) Pozdro

Dj Neex
10-01-2009, 16:19
niech sie ktoś odezwie do mnie na gg 7466761 ktoś kto rozumie dobrze te frazy z góry wielkie dzieki ;) bo nie rozumiem jeszcze jedenj drobnej rzeczy ;)

vasashi
10-01-2009, 17:39
;d.mp3 (http://www4.zippyshare.com/v/35538608/file.html)

o to chodzi ?

B-Max
10-01-2009, 21:08
Konie jak nie wiem, frazy nie ma, pracuj jeszcze

Mattheo
11-01-2009, 02:10
;d.mp3 (http://www4.zippyshare.com/v/35538608/file.html)

o to chodzi ?

Daj se siana ziomuś :) nie każdy może być Dj'em. Po tym urywku widze że nie czujesz ocb.

Dj Neex
11-01-2009, 11:21
a słuchajcie bo nie bardzo czaje xD na utworze którym wchodze suatwiam punk cue na pierwszym beacie frazy OK , a utwór kiedy schodzi to w którym momencie mam ruszyc z utworem pierwszym... to tez jest jakos uzależnione od frazy gdzies na końcu czy przyjmujemy sobie ze np minute przed końcem piosenki.... wszystko inne rozumiem tylko tego nie :P z góry wielkie dzieki za pomoc

Mattheo
11-01-2009, 12:32
To już musisz wyczaić. Nie wchodź motywem na motyw. Graj to co znasz. Ja osobiście wchodze w ostatniej frazie z "motywem", przez całą fraze odsłuc***e na słuchawkach a potem pac i leci ;) jak wstane i sie ogarne to nagram próbke :)

B-Max
11-01-2009, 14:31
Nie zawsze każde przejście ma byc takie same. niektóre szybsze, niektóre wolniej...improwizacja, jak cos nie wyjdzie, konie. to szybko dokrecasz..etc.

DjKandzior
11-01-2009, 15:32
Kandzior ale vixiarnia :) :D
no ale ok frazy sie nałozyly, szkoda ze takie konie ;)


wiem ze konie ;P bo pisalem czy o to chodzi ja spalem jak to robilem xD dlatego ;P chcialem tylko wiedziec czy o to chodzi^^

kamilkam154
13-01-2009, 18:26
Tutaj jest moje :]
Mam nadzieję że teraz ktoś odpowie :)


Wiem że trochę jeszcze eq by się przydało pobawić ale nie chciało mi się już następny raz nagrywać :P

carambaa
12-02-2009, 10:37
zerknął by ktoś na to ??

z góry dzięki.

Sylvanos
27-02-2009, 18:13
A to mój secik.. proszę o ocenę, komentarze i wskazówki - techniki miksowania, nad czym należy popracować i co jest ok.

Nie wrzucałem tego w Promo Mix ponieważ jest to mój pierwszy set i chcę wiedzieć nad czym popracować zanim zacznę coś publikować:)

Miałem mały kłopot po nagraniu bo nagrał mi się tylko prawy kanał (:/) i musiałem skopiować go na lewy, żeby grało z dwóch.. nie miałem już siły na 2 raz.

http://www6.zippyshare.com/v/27061771/file.html <-dałem tak, bo kod się rozsypuje

Tracklist
1. MacFly - Conga
2. Modern Talking - Brother Louie (Alan Runner Electro 2009 Remix)
3. Armand Van Helden - You Don't Know Me (Teo Moss Remix)
4. D'Azoo At Night vs De Lorean - Rapture (Twister Dub)
5. Mousse T - Horny 2009 (Alex Gaudino Remix)
6. Ron Rockwell - Axel F. 2009 (Club Mix)
7. RHCP - Dani California (Elkana Paz 2k9 Remix)
8. Glamrock Brothers - Ma Baker (2-4 Grooves Remix)
9. Aquagen - Hard to Say I'm Sorry 2k9 (Extended Mix)
10. Dj Koba - Freind
11. D-Seven - Children (Promo Unreleased Mix)
12. Bon Jovi - Run Away (DJ ZAM Remix).mp3
13. Mario Lopez - I Believe (Club Mix)
14. De-Grees - Circle In The Sand__Ti-Mo Remix
15. The Real Booty Babes - Played-A-Live (A & S Bangin' Remix)
16. Mangaja -Shattered Dreams Mellow (Reflector Remix)
17. Dj Squared - Its My Life (Dj Gollum Remix)

Electic Bart
27-02-2009, 21:42
no jako pierwszy do nawet niezle

Sylvanos
28-02-2009, 08:06
no jako pierwszy do nawet niezle

Ale mówcie coś dokładniej - ja się nie boje krytyki, w koncu to ona dobrze wykorzystana pozwala dążyć do perfekcji :)

Robb powiedział, żebym nie bał się EQ i nie wchodził w trakcie wokalu :)

ToT
28-02-2009, 09:32
no jako pierwszy do nawet niezle
sie nie znasz to sie nie odzywaj...
set ze tak powiem beznadziejny pod wzgledem technicnzym. nei zauwazylem zebys wszedl chcoiaz raz w fraze, utwory Ci sie rozjezdzaja i nigdy nie ma przejscia we fraie. poczytaj jeszcze o tym

Cafe Del Mar
06-03-2009, 09:35
a jaka masz opcje jesli piosenka nie jest 4-taktowa chocby np guru josh project - infinity (klaas rmx) ?? poradnik jak najbardziej przydatny i interesujacy:)

FazZi85
27-03-2009, 17:14
Temacik spoko wiele rzeczy już wiedziałem mniej więcej co i jak, ale dobrze też sobie czasem i przypomnieć/odświeżyć to i owo

Mattheo
28-03-2009, 10:07
a jaka masz opcje jesli piosenka nie jest 4-taktowa chocby np guru josh project - infinity (klaas rmx) ??

Hmm nie rozumiem? Utwór, jak utwór składnia ta sama, może Cię bassline myli.

Shurik
05-04-2009, 01:08
Obczajcie te dwa przejścia:

Dobrze? Źle? Czekam na opinie.

FazZi85
05-04-2009, 12:25
A to ja może odpowiem na pytanie w tym topicu a mianowicie Fraza to jest taki moment w którym jest najlepiej wcisnąć [play]

Takkeshy
06-04-2009, 20:50
Witam

Ostatnio wymodzilem taki mix w klimatach trance. Można powiedzieć ze to moje pierwsze tego typu dzieło. Dlatego właśnie bardzo liczę na wasze opinie. Będę wdzięczny zarówno za komentarze pozytywne jak i negatywne ;) Zachęcam do ściągania! :piwo:

Czas: 58:49 min
Rozmiar: 80,7 MB
Jakość: 192 kbps

Tracklist:
01. Andy Blueman - Everlasting (Frederic's Sounds from the Soul Emotional Intro Edit)
02. Will Atkinson - Enough is Enough (Mac and Taylor Remix)
03. Miller and Divini - Many Years
04. Armin van Buuren feat. Sharon den Adel - In and Out of Love (Richard Durand Remix)
05. Alex M.O.R.P.H. feat. Roberta Harrison - Photograph (Jonas Hornblad Remix)
06. Simon Patterson - Thump
07. Armin van Buuren feat. Cathy Burton - Rain (Cosmic Gate Remix)
08. Adam Nickey - Slider (Sean Tyas Remix)
09. Diabllo - Exotica
10. Matt Cerf feat. Jaren - Let Me Breathe (Bissen instrumental mix)
11. Patrick Plaice and Frank Ellrich - Sticky Tape (Marcus Schossow Remix)


http://www.4clubbers.com.pl/images/mini/down2.gif (http://www1.sharebomb.com/1923140139.html)


w razie problemów: Alternatywny Link (http://www1.sharebomb.com/1923140139.html#dlinfo)


:rockon:

Picus
08-04-2009, 16:22
Loo dzieki nie widzielm wczesniej tego. A zaj****cie mi to pomogło:) Dzieki thx leci do Ciebie:)

DjUrqo
08-04-2009, 17:14
LOL na pewno nie tak wolno :P to w w enegry grają 143. Ja tam wolę 150 i wychodzi super, a co do house to dzięki Mattheo.
No tak ale w energy to ja nie wiem czy dropsy daja przy wejsciu....bo Oni tam przyspieszaja za mocno nie da sie bawic przy tych nutach... pozdro :)

dexter1515
14-05-2009, 18:18
mam takie jedno pytanko.

niby wszystko logicznie opisane ale jak wejde z drugim kawałkiem odpowiednio w pierwszy bit frazy tego głownego kawałka to zanim zgram tempo tych kawałków to mi sie wszystko rozjedzie i dobre wejscie w fraze idzie na marne.

Ma ktos na to jakiś pomysł. Nie zdąze od momętu wejścia z drugim kawałkiem wyrównać BPM i mi już te frazy sie zle nakładają .

Pozdrawiam.

The Madman
14-05-2009, 18:21
wlasnie sek w tym zeby zgrac jak najszybciej :) ucz sie a na pewno dasz rade z czasem bedziesz mogl robic przejscia nawet co 1 min :) lub krocej hehehe...

FazZi85
14-05-2009, 18:27
Trening czyni mistrza, zresztą nie ty jeden tak masz, nawet najlepszym zdarzają się kobyły ;)

dexter1515
14-05-2009, 18:38
widze że DUŻO mi do was brakuje . Jednak każdy od czegoś zaczynał.

Chociaż czy jest to wykonalne że Pierwszy kawałek ma tempo np 130 a drugi 133 . To po Dobrym wejściu w frazę jest szansa zgrac (ustawić) tempo tak żeby te frazy się nie rozjechały ??. Od rozjechania się kawałków dzielą nas sekundy. Te klika sekund to wg mnie za mało żeby tempo ustawić.


Dzięki Wszystkim za zainteresowanie .

FazZi85
14-05-2009, 19:43
użyj suwaka pitch i już wczesniej sobie ustaw tempo 1wszego lecącego utworku;)

DonnieBrasco87
15-05-2009, 20:30
nie wiem czy ktos wczesniej to opisywał, ale sa takie kawałki ktore maja fraze składajaca sie z 8 taktow a pozniej 2 takty i dajej 8 taktow. Zdarza sie to na koncu kawałka( dla przykładu Metropolis Garetha Emerego). Troche to dziwne bo jesli juz sie wszystko ładnie ustawi to pozniej frazy sie nie pokrywaja i jest zonk. Juz w paru przypadakach tak miałem, troche to irytuje bo trzeba pauzowac drugi utwor. Moze ktos wie czemu producenci tak robia ?? moze dlatego zeby nam utrudnic zycie ?? :P

DJ Oski
14-06-2009, 04:49
Hehe sam kiedyś do tego doszedłem xD
Szkoda że jak się uczyłem to nie zobaczyłem tego poradnika bo trochę czasu mi to zajęło ale teraz to się frazy słyszy :)
Pewnie komuś początkującemu się to przyda bo DJ każdy powinien wiedzieć co to fraza.

FazZi85
14-06-2009, 21:08
najlepiej zrównywać po prostu utworki i zgrywać je ze sobą i grac na słuch najlepiej

Mattheo
16-06-2009, 15:26
nie wiem czy ktos wczesniej to opisywał, ale sa takie kawałki ktore maja fraze składajaca sie z 8 taktow a pozniej 2 takty i dajej 8 taktow. Zdarza sie to na koncu kawałka( dla przykładu Metropolis Garetha Emerego). Troche to dziwne bo jesli juz sie wszystko ładnie ustawi to pozniej frazy sie nie pokrywaja i jest zonk. Juz w paru przypadakach tak miałem, troche to irytuje bo trzeba pauzowac drugi utwor. Moze ktos wie czemu producenci tak robia ?? moze dlatego zeby nam utrudnic zycie ?? :P

Zdarzają się czasami takie niespodziawajko-przeszkadzajki, trzeba po prostu dobrze znać utwór żeby nie zrobić gafy w secie :)
Co do pytania wyżej nt rozjeżdzania się fraz. Muszą Ci się clapy pokrywać, bo jak nie to się kocioł zrobi. Sugeruj się wysokimi tonami.

FazZi85
16-06-2009, 16:07
[...] Sugeruj się wysokimi tonami.
Możesz jaśniej czy pomyliłeś pojęcia? A może ja coś nie kumam. Bo wychodzi na to że nie basami? Bas czyli np bęben wchodzi przecież wtedy kiedy najlepiej wcisnąć play w 2gim odtw. i możliwe że już jest zrównane tempo[o ile wcześniej już sobie zrównaliśmy], a jak nie to zrównać wtedy należy i później wpuścić głośno, dobrze to rozumiem? jak nie to możesz poprawić :angel:

DjKandzior
16-06-2009, 20:38
Możesz jaśniej czy pomyliłeś pojęcia? A może ja coś nie kumam. Bo wychodzi na to że nie basami? Bas czyli np bęben wchodzi przecież wtedy kiedy najlepiej wcisnąć play w 2gim odtw. i możliwe że już jest zrównane tempo[o ile wcześniej już sobie zrównaliśmy], a jak nie to zrównać wtedy należy i później wpuścić głośno, dobrze to rozumiem? jak nie to możesz poprawić :angel:


Mattheo mowi ze bass masz wyciac na tym kawalku co zgrywasz zebys slyszal wszyskie niedociagniecia ;) wtedy fajnie slychac Clap's czy tam jakies inne Sample naj lepiej jak bass wytniesz to Srednich tonow daj na mixerze :) ja tak robie

FazZi85
16-06-2009, 21:24
to akurat wiem że trzeba bassy ścinać, tonami wysokimi, ale to w utworku wchodzącym czy w kończącym się? w którym lepiej?

Mattheo
16-06-2009, 22:24
Dokładnie o to mi chodziło. Bo jak dudni Ci bass to ciężko jest zgrać bo nic nie słyszysz.
Na maxa mid i high, wtedy się wygodnie zgrywa (nie zapomnij potem skręcić gałek z powrotem na środek)
:)

Michael Electro
16-06-2009, 22:45
Do ocenki dwa przejscia. W drugim wiem ze skopcilem wjazd drugiej nuty bo pozniej zauwazylem ze Gaina mialem za duzo i drugi raz juz nie nagrywalem. :P

1. 2.

edit. //

Jeszcze dwa przejścia do ocenki :P

3.
4.

FazZi85
17-06-2009, 08:49
no to spoko tylko z tego co logicznie myśląc to w utworku wchodzącym, a nie w kończącym bo ten co sie kończy leci na sali :)

Mattheo
17-06-2009, 09:46
no to spoko tylko z tego co logicznie myśląc to w utworku wchodzącym, a nie w kończącym bo ten co sie kończy leci na sali :)

Ehh :P nawet tego nie mówiłem bo to przecież logiczne :) wyobraź sobie impreze bez niskich tonów :LOLL:

ravek
20-06-2009, 13:46
Dla absolutnie zielonych, oprócz wiedzy teoretycznej, polecam jakiś program do mixowania muzyki na komputerze, np. sławny traktor. Pomoże to w zrozumieniu, wyobrażeniu struktury utworu. Może to wyjaśni znaczenie słowa FRAZA. A potem można już przejść na pioneery cdj100 i ćwiczyć słuch:) Rada z własnego doświadczenia. I nie dołować się, że nie wychodzi sklejanie na sprzęcie. Aby dobrze grać na słuch trzeba bardzo dużo grać, wtedy zobaczycie, że umiejętność sama przyjdzie. To jest coś jak np. nauka jazdy rowerem na jednym kole:)

FazZi85
20-06-2009, 13:51
Dokładnie racja, jest właśnie to ale hehe najważniejsze jest to żeby zrównywać szybko tempo danego utworku i ładnie znaczy łagodnie go wpleść w kawałek który już leci, tylko tak aby nie było zbyt strasznych wielkich tzw. kobył :D

A mam jeszcze jedno takie pytanie bo np: jak gramy utworek np na 135 lub na 140 to jak zrobić żeby przejść na inną "prędkość" / "szybkość utworku"?
chodzi mi o to żeby było to ładnie zrobione to jesteśmy na 140 a pasuje zejść niżej na 130 to co zrobić?
To pytanie do fachowców raczej :) bo wiem że można skratcha zrobić albo jakiś efx dodać, ale bez samych efx można tego dokonać jakoś? W sumie ten temat chyba po to jest by sobie wyjaśniać jakieś nie dociągnięcia.

Ps. Fajnie by było jakby ktoś czasem ocenił mojego seta oczywiście już nie długo zapodam jak nagram na wolnym czasie coś ;)

Prince
20-06-2009, 16:54
Na upartego mozesz przyspieszyc z 130 na 140( a pozniej na 130) ale bedzie to kiepsko brzmiec. Najlepiej schodzic wolniej do tego tempa czyli wprowadzic np 2 kawalki przed tym "docelowym" z 130 uderzeniami zwalniajac powoli tempo. Zawsze mozesz z 130 przyspieszyc do np 134 - 135 ;)

ravek
20-06-2009, 19:21
Dokładnie racja, jest właśnie to ale hehe najważniejsze jest to żeby zrównywać szybko tempo danego utworku i ładnie znaczy łagodnie go wpleść w kawałek który już leci, tylko tak aby nie było zbyt strasznych wielkich tzw. kobył :D

A mam jeszcze jedno takie pytanie bo np: jak gramy utworek np na 135 lub na 140 to jak zrobić żeby przejść na inną "prędkość" / "szybkość utworku"?
chodzi mi o to żeby było to ładnie zrobione to jesteśmy na 140 a pasuje zejść niżej na 130 to co zrobić?
To pytanie do fachowców raczej :) bo wiem że można skratcha zrobić albo jakiś efx dodać, ale bez samych efx można tego dokonać jakoś? W sumie ten temat chyba po to jest by sobie wyjaśniać jakieś nie dociągnięcia.

Ps. Fajnie by było jakby ktoś czasem ocenił mojego seta oczywiście już nie długo zapodam jak nagram na wolnym czasie coś ;)


Prędkość 140 ??????? TO co Ty, wixę zapodajesz ?? A sposob na taka zmiane tempa? hmmm...
Jest coś takiego jak Funkcja MASTER TEMPO ( KEY jezeli katujesz w traktorze xD ). Otoz sluzy ona do zmiany prędkości odtwarzania bez wpływu na wysokość tonów. Na chlopski rozum, z wlaczona funkcja MT, zmiana tempa o kilka procent nie jest az tak zauwazalna ( uslyszalna :) ). I robisz tak: przed przejsciem pierwszego utworu w drugi, zmieniasz tempo 1 utworu do 135 bps (z wlaczona funckja MT oczywiscie), a tempo drugiego utworu , ktory ma zalozmy 130, zwiekszasz do 135 ( MT ON). I masz dwa kawalki po 135, sklejasz je, zatrzymujesz pierwszy kawalek, bo przeciez drugi leci. No i stopniowo zmniejszasz tempo, nie "na chama", tylko tak z wyczuciem.
To tyle:)

FazZi85
21-06-2009, 17:25
heh vixe może nie, ale tak czy siak to ludziom jeszcze sie podoba nawet widać w klubach tych dobrze znanych, a co więcej to ja traktora nie preferuje raczej, wiem że można zmniejszać powoli i stopniowo chyba że jest taki moment kiedy rozpoczyna się fraza i np jest moment ciszy to można sobie suwakiem przesunąć na daną predk.

Pod publikę sie powinno grać, a nie dla siebie ;)

HowToBePro
21-06-2009, 18:31
Wszytko ładnie napisane :) nikt nie powinien miec problemow ze zrozumieniem. Big thx

_Koras
21-06-2009, 20:32
Mattheo jestes prze *ujjjjjjjj!!!

Super to wytlumaczyles ;P kumam juz cos ... teraz tylko cwiczyc :P dzieki wielkie !

ravek
22-06-2009, 00:55
heh vixe może nie, ale tak czy siak to ludziom jeszcze sie podoba nawet widać w klubach tych dobrze znanych, a co więcej to ja traktora nie preferuje raczej, wiem że można zmniejszać powoli i stopniowo chyba że jest taki moment kiedy rozpoczyna się fraza i np jest moment ciszy to można sobie suwakiem przesunąć na daną predk.

Pod publikę sie powinno grać, a nie dla siebie ;)

Pod publike tak, ale zalezy pod jaka publike:) Jezeli chodzi Tobie o przedzial wiekowy 13-20 i znane kluby na "E" to sie z Toba zgodze. Nic nie mam do takiego stylu, bo sam kiedys bylem mlody i lubilem sie wyzyc na disco skaczac bez skladu i ladu do lupaniny. Ale jezeli gra sie dla ludzi powyzej 21 roku zycia kawalki powyzej 135 to patologia. No chyba, ze mowimy o niezniszczalnej Majorce itp. :)

Michael Electro
23-06-2009, 21:07
Oceni ktos moje przejscia stronke wczesniej ?? :P

FazZi85
24-06-2009, 14:35
Ravek ale weź pod uwagę to że hardstyle jedzie znacznie powyżej 140 i to jest dla ludzi powyżej 21roku życia :P eheh i to jest dopiero łupanina 140 to takie tempo wg mnie hmmmm już maxymalne na polskie kluby, ale zdarzają sie takie przecież zresztą jakby nie patrzeć na sety znanych os. to wychodzi średnio 135-137

Maciach
19-07-2009, 02:07
ja powiem tyle od siebie
niekoniecznie trzbea trzymac sie zawsze fraz :) trzbe poprostu grac na wyczucie i to coś trzeba poprostu CZUC ! :) Ja o ile pamietam nie mialem z tym problemow nawet na poczatku przygody z dj'ka :) wiem, wiem skromny jestem :) ale dla tych którzy poczatkuja: poprostu spróbujcie aby muzyka trafiła do Was a wtedy ją poczujecie i mixowanie bedzie przychodziło znacznie łatwiej :)
pozdroos

takie cos odemnie :D



aha i jak juz mowilem z tymi frazami niekoniecznie musi byc wejscie co 32bity moze byc napryzklad co 16 przy kawalkach klaasa bo on lubi dawa haty co 16bitow i fajnie wtedy przejscie wychodzi :)


aha i chcaiłem cos jeszcze dodac... :hahaha: śmieszą mnie niesamowicie typy z przedrostkiem "dj" przed nickiem, a nie umieją dobrze zrobic przejscia na vdj :hahaha: normalnie szkoda Was :litosc: ja bym sie wstydził takiego czegos ... :)

pozdro again :D

HISKY
19-07-2009, 15:51
Ja to wiedziałem ale Mattheo bardzo fajnie to wytłumaczył i radzę każdemu to załapać ;) Bo bez tego możecie wejść utworem w dziwnie nieoczekiwanym przez innych momencie ;) Pozdro :D

FazZi85
19-07-2009, 16:22
A ja mam problem taki że spoko wszystko niby jest ale nadal coś nie tak znaczy sie jak sie nie wejdzie w frazę to można wejść np na 4 beat po frazie? czy trzeba czekać na kolejny początek frazy.

A i jeszcze jedno teraz to ja już nic nie umiem :(
Nie wiem co robić

Maciach
19-07-2009, 23:11
A ja mam problem taki że spoko wszystko niby jest ale nadal coś nie tak znaczy sie jak sie nie wejdzie w frazę to można wejść np na 4 beat po frazie? czy trzeba czekać na kolejny początek frazy.

A i jeszcze jedno teraz to ja już nic nie umiem :(
Nie wiem co robić

jesli Ci sie nie uda wejść we frazę to broń boże nie na 4 bit :) minimum na 16 dopiero :) a najlepiej na 32, czyli na druga fraze oczywiscie :) acha i jesli ktos ma problem z trafieniem we fraze ... łatwo sie kapnać kiedy sie zaczyna potym jak konczy sie pierwsza, czyli naprzykład brakiem kicka (bassu) w ostatnich 4 bitach :) np.

x - kick (bass [32 kicki - jedna fraza])
* - brak kicka (bassu)

(1 fraza) xxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxx-****- i tu sie zaczyna druga fraza, czyli zgrywamy na pierwszy bit tej frazy :)

mysle ze w miare jasno to opisałem


aha no i ktos tam juz wczesniej pisal ze frazy różnia sie odsiebie tym ze wraz z nowa fraza (co 32 bity) przybywa jakis nowy dzwiek... moze to tez w jakis sposob ułatwić sprawę :)

pozdro :piwo:

FazZi85
20-07-2009, 14:16
to akurat wiem że co jakaś fraza jest to jest nowy dźwięk, ale różne utworki są różną budowę mają, ale ogólnie chodzi o to że trzeba trafić w frazę najlepiej i ściąć bass tonami wysokimi;)

Jak coś nie tak napisałem to można poprawić hehe;)

B-Max
20-07-2009, 17:01
Różne są techniki, możesz wejśc jak chcesz np bez basu (tony niskie) ...

Mattheo
20-07-2009, 17:56
łatwo sie kapnać kiedy sie zaczyna potym jak konczy sie pierwsza, czyli naprzykład brakiem kicka (bassu) w ostatnich 4 bitach :) np.

x - kick (bass [32 kicki - jedna fraza])
* - brak kicka (bassu)

(1 fraza) xxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxx-****- i tu sie zaczyna druga fraza, czyli zgrywamy na pierwszy bit tej frazy :)



Często jest też vocal w ósmym takcie (****)
x - kick
y - clap

xyxy-xyxy-xyxy-xyxy-xyxy-xyxy-xyxy-touch my body
nowa fraza i tak znowu :P

ROBERTKO
21-07-2009, 23:11
Ode mnie dwa przejścia:) myślę, że nie najgorzej jak na 1 raz:P
2 wg mnie lepsze ale byłbym wdzięczny jak by ktoś ocenił.:)
1.
2.

FazZi85
22-07-2009, 11:24
jak dla mnie nr.1 jest takie hmmm może przeciętna osoba nie usłyszy tego, ale jest mały błąd, o ile sie nie mylę, ale nawet najlepsi błędy popełniają, tylko znać po sobie nie dają ;) zresztą nie mi to oceniać bo są lepsi ode mnie przecież jeszcze na tym forum oni na pewno lepiej jeszcze ocenią Ciebie
nr2. nie wiem co to jest jak dla mnie za wolne ale co prawda lepsze

artenoDivi
22-07-2009, 12:54
wielkie thx ;) za ten tutorial
bardzo mi pomógł ;)

Mattheo
22-07-2009, 15:02
Robertko podaj mi nuty z mixa nr 1 to ja Ci pokaże jakbym to zrobił "po swojemu" ;)
Generalnie nie pasuje mi ten mix.

ROBERTKO
22-07-2009, 17:43
Robertko podaj mi nuty z mixa nr 1 to ja Ci pokaże jakbym to zrobił "po swojemu" ;)
Generalnie nie pasuje mi ten mix.

1. Candeejay - If I Were You (Michael Woods Remix) a druga to Jerry Ropero Feat. Cozi - The Storm (Long Version):)

2. Chriss Ortega Feat Chandler Pereira - Love Is Here (Original Mix) a druga
Deadmau5 feat. Kaskade - I Remember (Original Mix):)

PS Dzięki za oceny;)

Davees
14-08-2009, 13:54
Może ktoś oceni? :)

Cam!
14-08-2009, 16:24
Może ktoś oceni? :)

nie mieszaj na poczatku extendetów /clubow z radiowkami bo nei ladnie to bedzie wychodzic

takie 5/10

Ted Inch
15-08-2009, 09:51
Frazy takty bity to podstwy do produkcji utworow. Oczywiscie mozna wymyslec inny bardziej przebojowy sbosob grania jak i tworzenia. Dla przykldu podam postac mistrza konsolety Eddiego Haliwella. Ten pan nie rzadko nie stosuje wchodzenia w frazy tylko schodzenia z polbitu. Nie umiem tego wytlumaczyc bo to trudne ale trzeba grac zeby to wyczuc (uslyszec) .

Co do tutoriala bardo ciekawy. Jak juz zalapiesz co i jak z wchodzeniem na jeden (w pierwszy bit frazy) to polecam zbadanie klucza utworu. Jest to bardzo przydatne bo nie kazdy utwor ma ten sam klucz. Wtedy juz tylko praktyka i miksowanie charmonijne jakie stosuje Armin Ferry czy innni sa w zasiegu reki. Oczywiscie im lepszy sprzet do miksowania tym lepiej.

Do liczenia klucza ja stosuje Mixed In Key. W sieci mozna znalesc schematy kola kluczy i jak z nich korzystac Na YouTube rowniez sa Tutoriale o tym. Pozdrawiam.

mastermind1
15-08-2009, 12:06
Widze ze tu jakaś szkółka się robi, cale forum liczy bity:P

MusicIsMyHotSex
17-08-2009, 18:15
Witam
Proszę o ocene moich przejśc

1. 2. 3. 4.

FazZi85
03-09-2009, 16:10
Moje skromne próbki proszę o ocenę, chodzi mi o to czy dobrze jest to zgrane
01.
FAZZI - RECORDED AUDIO 03 - WRZ - 2009 03 - 38 - P1.MP3 - OdSiebie.com (http://odsiebie.com/pokaz/5263264---0c8a.html)

02.
FAZZI - RECORDED AUDIO 03 - WRZ - 2009 03 - 40 - P2.MP3 - OdSiebie.com (http://odsiebie.com/pokaz/5263294---9041.html)

03.
FAZZI - RECORDED AUDIO 03 - WRZ - 2009 03 - 42 - P3.MP3 - OdSiebie.com (http://odsiebie.com/pokaz/5263314---3414.html)

04.
FAZZI - RECORDED AUDIO 03 - WRZ - 2009 03 - 44 - P4.MP3 - OdSiebie.com (http://odsiebie.com/pokaz/5263397---1818.html)

05.
FAZZI - RECORDED AUDIO 03 - WRZ - 2009 03 - 50 - P5.MP3 - OdSiebie.com (http://odsiebie.com/pokaz/5263475---a7ce.html)

06. Nie zwracajcie uwagi w tej próbce na te zabawy, chodzi o przejścia
FAZZI - RECORDED AUDIO 03 - WRZ - 2009 03 - 56 - P6.MP3 - OdSiebie.com (http://odsiebie.com/pokaz/5263664---1825.html)

Z góry dziękuję za ocenę oczywiście biorę pod uwagę to że sie nie będzie podobało ale prosił bym o surowe i szczere oceny.

ojtek
05-09-2009, 23:10
Witam wszystkich serdecznie :)

Chcialbym Wam przedstawic moje dwa poczatkowe Seciki, jeden po 3 dniu nauki na Traktorze, a drugi po prawie tygodniowym treningu.

Set po 3 dniach nauki na traktorze 3:
2009 - 08 - 25 20H55M51.MP3 - OdSiebie.com (http://odsiebie.com/pokaz/5317134---74bb.html)

Set nagrywanie nie dlugo po pierwszym, Page Up ;)

2009 - 08 - 27 18H49M31.MP3 - OdSiebie.com (http://odsiebie.com/pokaz/5317643---1020.html)

Prosze o oceny :))

Major XD
07-09-2009, 12:30
no to ode mnie 2 przejscia licze na ocene :)

przejscie 1


przejscie 2

RemSal
07-09-2009, 12:40
no to ode mnie 2 przejscia licze na ocene :)

przejscie 1
przejscie 2



To może ja się wypowiem;) Pierwsze i drugie przejście zrobione podobnie. We frazę wszedłeś dobrze tylko spróbuj następnym razem zrobić coś z tym basem bo najpierw schodzisz z pierwszej nutki basem do zera a później delikatnie podkręcasz bas z drugiej. Można czasem wyciszyć od razu bas z pierwszej i w tej samej chwili podbić bas z drugiej nutki chociaż jeżeli grasz na VDJ to będzie trudno bo myszkę ma się tylko jedną. a tak spoko przejścia;)

Major XD
07-09-2009, 12:55
To może ja się wypowiem;) Pierwsze i drugie przejście zrobione podobnie. We frazę wszedłeś dobrze tylko spróbuj następnym razem zrobić coś z tym basem bo najpierw schodzisz z pierwszej nutki basem do zera a później delikatnie podkręcasz bas z drugiej. Można czasem wyciszyć od razu bas z pierwszej i w tej samej chwili podbić bas z drugiej nutki chociaż jeżeli grasz na VDJ to będzie trudno bo myszkę ma się tylko jedną. a tak spoko przejścia;)


dzieki wielkie za ocene : ) postaram sie z tym basem zrobic inaczej : )

Mike S
09-09-2009, 21:51
A co wy na takie przejscie. A wiec ponieważ w vdju niema odsluchu mozna wrzucic utworek, nacisnac loopa na np 8 czy 16 bitow puscic go wraz z fraza i powoli podglaszac jezeli co kolwiek uslyszymy nie tak sciszamy i majstrujemy przy eq a jezeli wszystko jest okey to po prostu odloopowac wraz z nastepna fraza i z kolejna wejsc. Plus jest taki, ze mozemy sobie wypuscic utworek i mamy jeszcze chwile czasu na wyczekanie momentu bo oczywiscie tamten utworek jest zloopowany i nigdzie nam nie ucieknie ;) co wy na ten sposob powiecie ?

Zaraz wrzuce przyklad jak to brzmi, mysle, ze nie tak zle :)

EDIT

W tym przejsciu zapomnialem odloopowac wraz z fraza zaraz postaram sie wrzucic nastepne




P.S prosilbym o jakis komentarz odnosnie tych przejsc :). Z gory dziekuje

Fantazjusz
11-09-2009, 17:34
Pytanie !!!!!

Co robic jak nie uda nam sie wejsc w pierwszy beat frazy? Przejscie z gory skazane na to ze nie bedzie poprawne? A wejscie zo 8 i 16 beatow?

Mike S
11-09-2009, 17:45
Fantazjusz

Lepiej wejsc w 16 lub czekac do nastepnej frazy ale na normalnym sprzecie taka sytuacja ci sie nie zdarzy bo sobie punkt cue ustawiasz co juz jest duzym plusem i na dodatek dokrecasz sobie jogiem w przod/tyl jak nie trafisz rowno w beat :P. Co prawda nie gralem jeszcze na sprzecie ale mniej wiecej tak to rozmiem :). Jezeli chodzi o softa to jest troche gorzej bo nie ustawimy sobie cue i nieda sie dokrecac bo nie slyszymy drugiego utworu.

Fantazjusz
11-09-2009, 18:05
Gdzie indziej czytalem ze frazy mozna podzielic na 8(2takty), 16(4takty) i 32(8takt) bitowe nie tylko 32. Chodzi mi ze jak nie wejdzie sie w w 1 bit frazy 32bitowej a pozniej nie ma nic innego tylko suchy beat to lyypa (?)

Na VDJ mozesz strzalkami regulowac, cos jak jog, ustawiasz cue. Czy chodzi Ci o cue na lecacym utworze ? Bo to na VDj jest wiec nei wime czemu gorzej?

Zola1908
11-09-2009, 18:23
Witam, też chcę poddać do oceny moje przejście a więc :

Przejście 1


Przejście 2


Proszę o surową opinię bo chcę wyćwiczyć robienie przejść do perfekcji :)

Mike S
11-09-2009, 19:41
Zoala ladne przejscia :). Na czym robiles tylko soft czy moze masz kontroler/mixer ew. konsole ? Bo nie slychac zadnych bassow na wejscie i ci sie ladnie zgrywaja a i czy robiles za 1 proba czy probowales pare razy ? A moje ktos moze ocenic :P ?

Zola1908
11-09-2009, 19:46
Kingston robiłem w programie Traktor i robiłem za 1 próbą z tym, że bawię się tym programem jakiś miesiąc więc mam jakieś pojęcie o okręcie :)

A co do twoich przejść to ja tam nic nie słyszę, nie wiem dlaczego

Mike S
11-09-2009, 20:04
Hmm jak to nie slyszysz ? Nie mozesz pobrac/wejsc na link czy ci sie nie odtwarza ? A co do traktora ja niestety nie umiem sie nim obslugiwac a zaluje bo w nim dzwiek o niebo lepszy niz w vdju ;/ a wogole jaka wersje uzywasz ?

Zola1908
11-09-2009, 20:13
To napisz mi na PW to Ci powiem co i jak w traktorze, a w Twoich przejściach nie słyszę żeby tam przejście z jednej do drugiej piosenki było

Mattheo
14-09-2009, 12:58
Panowie przepraszam że nie odpisuje na PW, ale dziennie mi piszecie tyle listów że się nie wyrabiam...
Pozdrowionka :)

FazZi85
14-09-2009, 13:06
No to jesteś rozchwytywany po prostu;) ale tak czy siak musisz przysiąść i odpisać powoli na te wiadomości, no i mam nadzieję że ocenił by ktoś moje próbki;)

Fantazjusz
14-09-2009, 21:34
Czy ktos moglby mi wyjasnic czemu vdj jest gorszy do nauki od traktora? Licznik BPM tez mozna wylaczyc....

Dj Encore
20-09-2009, 14:42
Czy ktos moglby mi wyjasnic czemu vdj jest gorszy do nauki od traktora? Licznik BPM tez mozna wylaczyc....


Na traktorze masz więcej takich opcji, które masz na normalnym sprzęcie. Do tego wyglądają podobnie i musisz też się troche namęczyc przy przejsciu. A na VDJ sama automatyka, prawie 0 wkładu własnego... Powiem Ci, że po 5 miesiącach djowania na traktorze, wiedziałem w 99% co i jak, kiedy przyszło zmierzyć mi się z normalnym sprzętem ;]

@Topic
Jestes swietny, masz moje uznanie ;] Napenwo skorzystam ze wskazówek

Pozdro

Nomad
20-09-2009, 23:24
Napewno sie przyda - dzieki wielkie;p
PS: to chyba plus ze próbujesz samemu tłumaczyc według twojego rozumowania a nie kopiujesz z wiki;p

Mike S
28-09-2009, 17:14
A ja mam jeszcze takie pytanie a mianowicie jak wejść nutą która odrazu się zaczyna vocalem na drugą nutę która się już właściwie kończy. Jak ktos nie zrozumie o co mi chodzi to potem dokładniej opisze bo teraz sie spiesze ;)

FazZi85
28-09-2009, 17:18
w piosenkach d.p. np ogólnie to prawie wcale się przejść raczej nie robi choć też zależy od nutki jaka leci, zdarzają sie przecież takie nutki że przejście można zrobić, albo trzeba zrobić :)

Co do wokalu i nutki kończącej to hmmm myślę że odpalić po prostu w odpowiednim momencie zresztą zależy jaka to jest nutka, najlepiej wg. mnie po prostu wejść frazą we frazę.

Sylvanos
28-09-2009, 17:52
Teraz ja proszę o ocenkę.. format oog - troszkę słaba jakość bo po formacie jeszcze nie skonfigurowałem do końca Audacity...

Długo tu nie pisałem, a po tym jak zostałem skrytykowany (i dobrze!) poćwiczyłem.
Teraz chcę wiedzieć czy jestem na dobrej drodze, czy może coś jest nie tak.

ojtek
29-09-2009, 21:25
Jezuuu !
Czlowieku ale sie wystraszyle, nie wiedzialem ze mam tak glosno ustawione i jak zalaczylem twoj plik to omalo z krzesła nie spadlem. Ze glosno masz nagrywanie.

Przejscie Ci sie udalo, naprawde bylo fajne. Ale ciezko jest to dostrzec przez ten szum...

pawlikn
24-10-2009, 14:03
Na początku chciałbym podziękować Mattheo za ten temat ;)
Od razu mówię, że jestem bardzo początkujący odnośnie obsługi programów typu Vdj ( bawię się w to dosłownie 5 godzin, bo dopiero dzisiaj pierwszy raz zainstalowałem ten program) i mam dla was moje przejście do oceny, ponieważ chciałbym aby ktoś mi powiedział czy ćwiczę w dobrym kierunku i jakie błędy popełniłem.

Oto moje przejście

ojtek
24-10-2009, 21:21
Nie wbijaj tak Faderem z poprzekrecanymi gainami, poprobuj pierwsze porobic dluzsze przejscia, na poczatku myslalem ze ten Vocal to juz zaczynajace sie przejscie (chyba ze to taki remix), i ze bedzie git, co mnie zdziwilo po 5h pracy...

ps co za za druga nutka, supcio vocal, daj nazwe :))