PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Co to FRAZA? Kiedy wchodzić utworem?


Strony : 1 2 3 [4]

DjKlimo
03-02-2013, 16:33
Bo określił że moje pytanie jest durne , ja sie chcialem upewnic kazdy kiedys zaczynal . Dobra koniec i all wiem .

nakedinbluenote
28-03-2013, 18:01
Świetny opis frazowania! Zaczynam przygodę z dj'ką ale muzyczne pojęcie mam ze względu na wcześniejsze doświadczenia, ale tutaj spotykam się z najprostszym i jednocześnie bardzo konkretnym opisem. U was się to inaczej je, ale rozumiem i wychodzę z tematu z nową wiedzą. Thanks man! ;)

k4li
03-04-2013, 10:58
Witajcie. Jestem typowym amatorem, który tam pogrywa sobie w wolnych chwilach i sam próbuje dojść do wszystkiego powoli :). Mianowicie chodzi mi o wkręcanie nutek :) Mianowicie leci sobie na decku nutka ktora sie kończy i bedzie wchodziła na końcową stopę no i wiadomo zaczyna sie wkrecanie drugiej. I moje pytanie brzmi, czy macie jakies sposoby zeby idealnie trafić ze na 1 decku konczy sie i od razu na drugim dogra sie tak że od razu ona praktycznie jest wkręcona i nie ma ze stopa koncowa laczy sie z druga stopą początkową. Czy po prostu wy tak wyliczacie sekundy ze zaraz po 1 wkreci sie druga czy mniej wiecej na tzw szczescie i wyczucie badz jeszcze inaczej? Mysle ze mnie zrozumiecie. Pozdrawiam wszystkich użytkowników, Kamil:piwo:

gldr
03-04-2013, 11:11
możesz zawsze po wyborze kawałka który będziesz grał następny szybko na słuchawkach obczaić na ile wchodzi, na ile się kończy, i jak tak będziesz robił z każdym następnym to będziesz wszystko wiedział

Sanbit
03-04-2013, 11:11
Zależy co grasz.
zazwyczaj utwór house/electro/bla bla zaczyna się breakiem w 1 lub około 1:30 minucie.
Tyle samo trwa mniej więcej zejście poprzedniego utworu (w tym przypadku ile by nie trwało to mało istotne)

Reasumując... musisz po prostu wiedzieć co grasz a później już logika "kiedy wystartować" z kolejnym utworem by zejście grającego było na wejście wchodzącego.

nyguss
03-04-2013, 11:48
Z czasem sam wypracujesz sobie taki "system" ze bedziesz trafiał. Kiedyś zeby trafic z bitem potrzebowałem kilka prób, teraz często kilka razy decyduje się w ostatniej chwili zagrać inny track i wszystko się udaje kwestia praktyki i znajomości utworu.

nexon_tkn
10-04-2013, 17:22
Witam, otóż ćwiczę beatmatching od tygodnia, wcześniej też trochę próbowałem, ale teraz bardziej na poważnie. Na razie nie stać mnie na sprzęt, więc muszę bitować na VDJ, ale robię to na słuch. Chciałbym się dowiedzieć (od kogoś obeznanego oczywiście) czy dobrze wchodzę we frazie, czy dobrze bituje, czy wybieram dobre momenty do przejść tj. zejście głównego motywu 1 tracka i wejście głównego motywu 2 tracka (jak ja to nazywam) oraz czy gatunkowo dobre nuty dobrałem? Czekam na odpowiedź, jest to dla mnie bardzo ważne i chciałbym usłyszeć jakieś rady co jeszcze muszę zrobić.

P.S. Wiem, że equalizacja jest niezadowalająca, ale na razie się uczę i na VDJ trudno jest equalizować.

Nexter
11-04-2013, 20:54
Hej, zaczynam tak bardziej na poważnie przygodę z tym, co uznaję za fajną zabawę!
Bawiłem się na Vdj'u tak o, grałem, robiłem przejścia ( nie zawsze udane... ) itp.
Teraz mam prośbę do WAS, abyście ocenili mój edit/zwał jak zwał.. :P
Zippyshare.com - HarlemTrouble.mp3 (http://www42.zippyshare.com/v/86677417/file.html)
Dobrze to robię?

POWRO
03-06-2013, 14:29
Jako tako wejście we fraze jest, ale nad mixem musisz jeszcze dużo popracować :)

Dj Enem
15-06-2013, 14:53
Witam wszystkich , gram już 5 lat głównie muzyka elcetro hosue i komercja .
Chciałbym zaczac grac coś bardziej czarną muzę i oto zwracam się do was z pytaniami :
1.Od czego zaczac wg ?
2.Jakie strony polecicie lub wykonawców
3.Co z tempem bo niektóre piosenki mają 90 a druga 180 lub 160 ?
4.Jak sprzejścia robic , z pętli czy od razu z cue ?

Posiadam kontroler Pioneer ddj-t1 :)
Pozdrawiam !!

Dragon Fly
15-06-2013, 21:21
Zacznij od ogladania videomixow na YT. Napewno duzo zobaczysz. Przejscia to raczej jakies scrach'e. Co do tempa to jesli kontrolujesz Traktora to w rozwinieciu okienka masz opcje aby przyspieszyc tempo 2 razy albo zmniejszyc. I wtedy mozna korzystac z synchronizacji. Nie wiem dlaczego takie rzeczy sie dzieja z tempem ale zdarzylo mi sie to kilka razy.

hadas
20-06-2013, 22:36
Witajcie mam takie pytanko do was miałem pół roczną przerwę, wiem może nie którym się nie spodoba jestem początkującym, siedzę w vdj, niedawno wydawało mi się że potrafię dosyć dobrze robić przejścia ale ostatnio coś mi nie idzie, trenuje, próbuje i raz wychodzi raz nie.
Wiem co to fraza, wiem że trzeba dobierać dobrze utwory.
Mam do was takie pytanie więc:

1. Gdy wchodzę z nutką najlepiej jest wejść od początku czyli 00:00:00 czy można wejść z 2/3 frazą?
2. Utwór zazwyczaj ma dwa refreny gdy drugi się kończy w którym momencie wchodzić ? Ostatnia fraza refrenu ? Po refrenie?

Zaznaczam że nie czytałem żadnych poradników oprócz o frazie i nie oglądałem żadnych filmików bo tam nic rozsądnego nie ma ;/

Boczek21
11-08-2013, 10:40
Witam, jestem samoukiem i nagrałem kilka "mixów" i chciałbym wiedzieć co sądzicie o tym-
www3.zippyshare.com/v/20780525/file.html"
Nikt z moich znajomych raczej nie słucha tego rodzaju nutki a ocena jest dla mnie ważna.

Rought Cash
11-08-2013, 11:08
Witajcie mam takie pytanko do was miałem pół roczną przerwę, wiem może nie którym się nie spodoba jestem początkującym, siedzę w vdj, niedawno wydawało mi się że potrafię dosyć dobrze robić przejścia ale ostatnio coś mi nie idzie, trenuje, próbuje i raz wychodzi raz nie.
Wiem co to fraza, wiem że trzeba dobierać dobrze utwory.
Mam do was takie pytanie więc:

1. Gdy wchodzę z nutką najlepiej jest wejść od początku czyli 00:00:00 czy można wejść z 2/3 frazą?
2. Utwór zazwyczaj ma dwa refreny gdy drugi się kończy w którym momencie wchodzić ? Ostatnia fraza refrenu ? Po refrenie?

Zaznaczam że nie czytałem żadnych poradników oprócz o frazie i nie oglądałem żadnych filmików bo tam nic rozsądnego nie ma ;/



Wlasnie ogladajac filmiki mozesz duzo z tego wyciagnac,jak ogladajac 10 minmix jednego
znajomego bardzo duzo wyciagnalem i teraz wiem kiedy wejsc i jak robic np 20 nutek w 10 min.
I jeszcze na vdj grasz to chyba jest takie ulatwienue ze widzisz wszystko tak wiec nie wiem w czym problem,nic samo nie przychodzi czwicz do tad az zacznie ci wychodzic.





Boczek:
Wiec jedna i najwaznieksza uwaga to taka ze wogole robisz zle przejscis,zle wchodzisz w fraze i wychodzi jak wychodzi,proponuje poczytac jeszcze troche i tym jak wchodzic i kiedy w fraze ,z biegiem czasu wszystkiego sie nauczysz i powinno byc lepiej

lalaland
14-08-2013, 00:19
Hej! Podobnie jak wielu z Was jestem samoukiem. Jeśli ktoś znajdzie chwilę, będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie dotyczące mojego seta. Gatunek to house i jego okolice :-)

https://soundcloud.com/mordaty/2-1

Z góry dziękuję!

XRAFI1992X
24-02-2014, 01:53
Oceni ktoś mojego seta? ;D


Nie no odkopuje temat bo nie ma co robić ;] Pozdro dla nocnych pracocholików;]

DDStudio
13-03-2014, 18:41
1. Gdy wchodzę z nutką najlepiej jest wejść od początku czyli 00:00:00 czy można wejść z 2/3 frazą?
2. Utwór zazwyczaj ma dwa refreny gdy drugi się kończy w którym momencie wchodzić ? Ostatnia fraza refrenu ? Po refrenie?

Zaznaczam że nie czytałem żadnych poradników oprócz o frazie i nie oglądałem żadnych filmików bo tam nic rozsądnego nie ma ;/


Na to nie ma żadnej reguły i odnosić się można do konkretnego przykładu, a nie całości.

DelmaZMaslem
19-03-2014, 18:49
Jest szansa na ponowny upload zdjęć w pierwszym poście?

M.Project
27-03-2014, 12:17
Również proszę o upload zdjęć w pierwszym poście.

korbiniak
26-04-2014, 14:12
Mógłby ktoś Jeszcze raz wrzucić te zdjęcia? Nie chcą się wyświetlić.

DjDragon20
15-05-2014, 17:33
Mam prosbe oceni ktos te przejscia?

mausik
16-05-2014, 11:19
1-30-1:54
4:35-4:45
6:30-6:50
9:35-10:07
- posłuchaj sam i odpowiedz sobie na pytanie, wg. mnie kwadratowo

Muzycznie się nie wypowiadam, nie moje klimaty

DjDragon20
20-05-2014, 13:14
a teraz jest lepiej czy gorzej



i drugi


sorki za komercyjne klimaty ale ucze sie grac pod ,,kluby"

mausik
20-05-2014, 13:55
1 set
1:04 - 1;22 - nie ma to jak rozjechany suchy bit,
5:00 - 5:14
Ogólnie nudno, wiem ze to nie sety teen-min-mix, ale jak bym dostał na imprezie 5 minut tego samego bitu bez żadnych accapeli/vocali to chyba bym oszalał z nudów, nie wiem w jakich klubach się tak gra, skoro uczysz się grać pod kluby...

2set, co ja mam oceniać, do 3;30 zadnego przejscia, suchy bit, potem tsunami, dziwne szybkie zejście na szybkość, bez EQ, na rozbujanie Tsunami czekamy dobre pół minuty, kończy sie utwór a tu co? 6;50 totalne nie trafienie, kręcenie "i follow rivers" do 128.
Aviciiego słyszę od 11;02 znowu totalnie nie trafione, rozjechane, przy nudnym bicie, nagły fade down,

Ogólnie
eq leży i kwiczy, frazowanie też, staraj się grać koniec frazy z wokalem jednego utworu, start vocalu z następnego, ćwicz przy normalnych housach, najłatwiej to załapać,
aa i niech to nie wyglada tak że wokal się zaczyna i dopiero fader up, niech już w tle z wyciętym dołem, przyciętym o środku i górce gra motyw poprzedniego utworu.

zostawiam Ci link z fajnymi dynamicznymi setami,
DJ Fleury | Mixcloud (http://www.mixcloud.com/DjFleury/)

DjDragon20
20-05-2014, 20:59
lepiej czy gorzej?

mausik
22-05-2014, 15:40
Przejścia stanowczo za długie dla tego gatunku
4;40 - się przestraszyłem nie wiem co miałeś ... brak miksu,
8:00 dalej źle,
11:00 tragedia - gorzej

Najpierw nauczyć się bitować potem frazować - na razie jest słabo. (nikt od razu nie urodził się Tiestem)
Ćwicz na housach, powiadam ci że będzie łatwiej.

Sory ale nie będę teraz słuchał twoich miksów bo są nudne, muzycznie nie moje klimaty i bez efektów

D-DEE
07-06-2014, 08:51
Cześć,Taki mała ściąga odnośnie frazy.

2795

DjDragon20
13-06-2014, 00:39
siemka do oceny tutaj tylko jedno wejscie skopałem.

DjDragon20
15-06-2014, 16:09
i do oceny to

Sycixon
25-06-2014, 09:38
Siema.
Chciałbym Wam wytłumaczyć na czym polega "granie na frazy".
Zauważcie że Dj'e na których się wzorujecie grają płynnie, wszystko ładnie się pokrywa. Właśnie tego będziemy się uczyć.
Otóż niektórzy myślą że to nie ma znaczenia w którym momencie startujemy drugim utworem. Są niestety Dj'e którzy grają "jak bądź" i powstają zgrzyty, patataje, bass na bass, vocal na vocal, syf, sodoma i gomora. Utworem który poleci jako następny, należy wejść ZAWSZE, tylko i wyłącznie w pierwszym bicie nowej frazy (Schemat poniżej, czarny prostokąt z czerwoną kropką)
Nie będę tu cytował tekstów z wikipedii. Opisze to własnymi słowami. Wali mnie to jak ktoś tu wpadnie i mnie zjedzie że pisze "po chłopsku" i nie mam o tym bladego pojęcia. Napisze to tak żeby wszyscy skapowali ocb.

Fraza - to cząstka budowy utworu. Każda fraza posiada 8 taktów, z czego każdy takt posiada 4 bity.
Z każdą nową frazą przybywa np. loop, vocal, pad, lead (chociaż czasami przez 2 frazy leci jeden motyw ale to jest mały szczegół). Obojętnie czy to hardstyle, house czy hands up, wszędzie struktura utworu jest taka sama.

schemat 1. Tu macie schemat jednej FRAZY i z czego ona się składa. 8 taktów po 4 bity (razem 32 bity we frazie). Czerwony kwadrack mówi nam o początku frazy, właśnie w momencie tego kwadracika "startujemy" - wciskamy play, lub puszczamy płytę vinylową.

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:Ygeyng6Lgepe-M:http://images32.fotosik.pl/431/2611f78d8101f998.jpg
http://images32.fotosik.pl/431/2611f78d8101f998.jpg

http://www.up.clubbers.pl/img/08fraza.jpg

Teraz mili Państwo, bierzemy pierwszy lepszy utworek. Np. John Morley - Naughty (Klaas Remix)

Schemat 2. Do ćwiczeń. Jest to polegający na tej samej zasadzie schemat co wyżej ale ułożyłem to w inny sposób żeby wygodnie Wam było ćwiczyć (również 32 bity). Powiększcie sobie tego gifa bo tylko taki pozostał w necie :P

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:e3cdBZjAOI_HPM:http://images24.fotosik.pl/311/161c6e1363ef62e7.jpg

http://images24.fotosik.pl/311/161c6e1363ef62e7.jpg

http://www.up.clubbers.pl/img/24fraza.jpg

Legenda:

1 takt = czerwony
2 takt = niebieski
3 takt = zielony
4 takt = pomarańczowy
5 takt = błękitny
6 takt = fioletowy
7 takt = żółty
8 takt = różowy

Wydrukować nasz schemat 2, wziąć zapałke, długopis lub coś cienkiego co macie pod reką. Puszczacie utworek i jednocześnie jedziecie w rytm (tak jakbyście tupali nogą) przesuwacie zapałke, długopis itp, według wskazówek zegara zaczynając od czarnego kwadracika z czerwoną kropką.
Zauważycie że gdy dojedziecie z powrotem do czerwonej kropki z kwadracikiem to w utworku sie coś zmieni. Dojdzie bassik, jakiś clap, loop etc. Przesuwajcie tak przez jakąś część utworu, potem weźcie inny i zobaczycie że WSZĘDZIE dzieje się tak samo. Pojawiają sie niekiedy brake, jakieś przejścia które nie są zaliczane do fraz (np. Naughty (Klaas Remix) moment 3,59 - 4.01), tzw. "przeszkadzajki" lub "puste takty". Można z tego wywnioskować zasadę "Gram to co znam". Nie grajcie utworów których nie znacie bo mogą się zdarzyć przykre niespodzianki.
Pamiętajcie żeby utwór zacząć od razu od bitu (punkt cue). Po wciśnięciu play ma utworek od razu lecieć, nie może być żadnej ciszy.

Jeśli chcecie widzieć jak to działa w praktyce zapraszam na mój kanał youtube Mattheo Da Funk - YouTube (http://youtube.com/djmattheo) . Chętnie udziele podpowiedzi i wskazówek :)


Ten system opracowałem SAM, żeby móc przelać swoją wiedzę innym. Mnie uczono troszkę inaczej, nie przez Internet :).

Mam nadzieję że opisałem wszystko... Życzę owocnej pracy.

Czekam na komentarze bo sie trochę narobiłem :)



P.S. W niedalekiej przyszłości planuje zrobić tutorial video, coś na wzór pana Ellaskins z tym że po Polsku :)






Mattheo mógłbyś wstawić lub podesłać jeszcze raz te schematy? Będę bardzo wdzięczny.

dyziok1998
25-06-2014, 21:27
Dobrze rozumiem że fraza jest wtedy kiedy cos sie zmienia czyli pierwszy bit fraz jest przykładowo miedzy 1:40 a 1:41 w w/w piosence (tam gdzie jest schemat fraz) Zazwyczaj są frazy zaznaczone jakimś dzwiękiem innym i przy 125bpm do 130bpm fraza trwa od 15 do 17 sekund .Dobrze rozumiem??

Maxx1986
12-07-2014, 00:05
Fajnie to tłumaczycie

Adriano77
16-07-2014, 13:26
Temat ciekawie i bez zbędnego gadania opisany. ALE: Trzeba sobie jasno powiedzieć- nie każdy może być DJem. Wiem, że takie są teraz trendy i możliwości ale no bez przesady.

D-DEE
17-07-2014, 17:26
Dobrze rozumiem że fraza jest wtedy kiedy cos sie zmienia czyli pierwszy bit fraz jest przykładowo miedzy 1:40 a 1:41 w w/w piosence (tam gdzie jest schemat fraz) Zazwyczaj są frazy zaznaczone jakimś dzwiękiem innym i przy 125bpm do 130bpm fraza trwa od 15 do 17 sekund .Dobrze rozumiem??

Dyziok1998

Fraza (z gr. phrásis - zwrot) jest to cząstka budowy formalnej utworu, składająca się z dwóch lub kilku motywów, tworzących zamkniętą myśl muzyczną i określoną całość wyrazową. Często zwana jest dwutaktem, ponieważ w klasycznej budowie formalnej składała się zwykle z dwóch taktów.
''cytat za Wikipedia''

Czyli jak widzisz jest ona w najmniejszej formie zapisu nutowego składa się dwóch taktów. czyli 8 bitów dalej może być 16 bitów , 32 bity , 64 bity. Jak widać utwory z przedziału muzyki typowo tanecznej utrzymane są w prostym metrum 4/4 czyli cztery takty składające się z czterech ćwierćnut. Frazy zazwyczaj poprzedza jakiś dźwięk, czy to talerza czy innego instrumentu ale nie koniecznie tak musi być bo utwory są różnie skonstruowane.Ale przeważnie za każdą nową frazą wchodzi jakiś nowy motyw lub też wraz z jej końcem schodzi inny. Myślę że powinieneś na początku wybrać jakiś wyraźny jasny w barwie utwór znaleźć pierwszy bit, odmierzyć 8 lub 16 bitów wsłuchiwać się w zmiany.Możesz użyć jakiegoś programu DAW z metronomem lub innego softu np. Traktor lub VDJ. I słuchać,słuchać,słuchać potem próbować wchodzić fraza w frazę i dalej słuchać,słuchać,słuchać...następnie jak już ogarniesz ten pułap to bierzesz się za EQ słuchasz,słuchasz,słuchasz jakie następują zmiany, jakiej barwy jest za dużo, czego brak, i co nie pasuje. Musisz pamiętać o pewnych zasadach których nie da rady przeskoczyć, żaden soft deck czy inny sprzęt nie zrobi za Ciebie idealnego miksu.
Do tego potrzeba setek godzin ćwiczeń, wsłuchiwania się w utwory itd. musisz mieć lub wykształcić w sobie instynkt kiedy możesz lub musisz wejść z nowym kawałkiem, wiedzieć gdzie jest dobre miejsce do przejścia w nowy utwór. Musisz to widzieć w myślach i czuć nie patrząc na wskazania wyświetlacza.Musisz też wyczuwać tempo utworów bez pomocy auto bpm i myślę że jeśli to ogarniesz to będziesz na dobrej drodze.Powodzenia.

Chrusciak
17-08-2014, 23:16
Można prosić o odświeżenie obrazów ? Bardzo byłbym wdzięczny :)

Oskarro
18-08-2014, 22:29
Można prosić o odświeżenie obrazów ? Bardzo byłbym wdzięczny :)


Proponuję skierować to pytanie wiadomością prywatną do jego autora :)

fanti
27-09-2014, 14:29
Witam i proszę o ocenę przejść.

03:24; 06:50; 09:35; 12:20; 14:56



Pozdrawiam
Fanti

blackmister
27-09-2014, 16:16
Oprócz 3:24 reszta nawet OK. Dobrze że nie "łupanka", bo bym w ogóle nie słuchał :) pozdro :)

fanti
28-09-2014, 14:52
Witam,

Dzięki za ocenę.
Jak przesłuchałem po nagraniu to też stwierdziłem, że jedna fraza za wcześnie ten pierwszy mix.

Pozdrawiam

keke
20-10-2014, 20:16
Polecam zaktualizować zdjęcia ;)

DjDragon20
23-12-2014, 16:55
mam pytanie jesli fraza zaczyna sie wokalem to na ile bitow przed fraza mam wejsc?

mausik
23-12-2014, 19:18
dość głupie pytanie,
Wchodzisz wtedy fraze szybciej...

blackmister
23-12-2014, 19:43
Pytanie bez sensu jak i odpowiedź. Wchodzić możesz kiedy tylko zechcesz i czy tam jest wokal czy nie, nie ma to najmniejszego znaczenia.

Jeśli ma być równo, to wchodzisz w momencie, gdy właśnie zaczyna się wokal (sic!), który to, jak mniemam, w tym wypadku jest początkiem frazy..

damcio31
31-12-2014, 14:00
Witam poszukuje kogoś kto pomoże mi od stycznia ogarnąć i wyjaśnić wszystkie aspekty bycia DJ cos w formie kursu przez Skype , a jeśli ktoś jest z Kielce i byłby na tyle miły aby mi osobiście pomoc to super.

Jeśli byłby ktoś na tyle miły zapraszam na pw lub e mail:[email protected]

Mogę zapłacić jak za normalne korepetycje :)


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


Jeszcze raz dodasz taki sam post i będziemy wyciągać większe konsekwencje...


_______________________________________________

Woncky

bloterzoter
31-01-2015, 15:29
Witajcie, będę wdzięczny jeśli ktoś rzuci "uchem" na moje przejścia :)

Kolejno: 03:36, 07:00, 11:30, 14:56, 19:52, 23:40

https://www.youtube.com/watch?v=Zf-WuigsfAA

blackmister
01-02-2015, 12:28
Ogólnie jest OK, bo czemu miałoby być źle, nie? ;) Po 3:53 wydaje mi się, że minimalnie Ci się rozjechało,jak już nie miałbym się do czego naprawdę przyczepić, cały czas słuchaj i koryguj na bieżąco coś takiego.

Na dłuższą metę jakby nie patrzeć takie "sprawdzanie" przejść jest bez sensu. Dlaczego ? Większość z Was przecież to potrafi- jednym słowem wszystkie są OK. Nie mówię tu o nie wiadomo jakim badziewiu, bo wiadomo, że każdy się stara zrobić jak najlepiej, więc dlatego analogicznie jest tak mało tych "gorszych". Trzeba by było być nie wiadomo jak wymagającym żeby czepiać się nie wiadomo czego... cały taki "check" tych przejść to zupełnie indywidualna sprawa. Dla mnie np. źle brzmi coś takiego jak w tym chyba ostatnim przejściu- mało emocjonalne- gdy szybko ściągasz fader... osobiście nie preferuję czegoś takiego, by nowa fraza już nowej nutki brzmiała "ciszej"/mniej energicznie niż przed końcem poprzedniej fazy (gdzie np bas jest silniejszy) na której robi się właśnie przejście... Ale może takie było założenie autora? Może tak to miało brzmieć? Dlatego IMHO dążenie do jak najlepszych przejść i "sprawdzanie" ich przez inne osoby jest nieco bez sensu. Wg mnie- jak bit się nie rozjeżdża, nie ma żadnych większych przesterów przy przejściu- to już jest OK, a reszta, jak grający dalej pociągnie to przejście i jak je zakończy to już jego prywatna sprawa, która- jeśli prawidłowa- nie powinna podlegać ogólnej opinii, tym bardziej jeśli wszystko brzmi spójnie i "fajnie".

pozdro ! ;) i nie bać się mieć własnego stylu.

bloterzoter
01-02-2015, 19:49
Dzięki za komentarz, zawsze dobrze poznać opinię kogoś kto siedzi w temacie, szczególnie gdy się dopiero zaczyna :)

dyziok1998
10-03-2015, 18:23
Witam kto chciałby posłuchać mój set aby ocenic czy dobrze frazuję?Bo nie wiem tak dokonca czy łapię te frazy.Link wysyłąm na priv

lalaland
23-09-2016, 10:04
Panowie, będę bardzo wdzięczny za ocenę. Wróciłem do grania po dłuższym czasie, co - niestety - odbiło się nieco na technice :-) Będę jednak wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki. Pozdrowienia!

Link: https://soundcloud.com/mordaty/mordaty-5

KiloMleka
15-01-2018, 17:19
Odśwież Gif/Jpg, jesli to nie problem.
Dzieki

Interius
15-10-2023, 01:15
Było to 15 lat temu kiedy Tworzyliśmy ten dział!!!
Razem próbowaliśmy tu działać i robić coś dla innych...
Ty MDF nauczyłeś mnie właśnie tu na forum to i owo a nawet i więcej..
Szkoda tylko że nasze to co zrobiliśmy poszło w kąt (pomijając ten wątek akurat)

FazZi85
18-10-2023, 18:12
mam pytanie jesli fraza zaczyna sie wokalem to na ile bitow przed fraza mam wejsc?
w pierwszym beat-cie ;)

8 16 32 64

Dj Matias
28-01-2024, 14:02
Kurdę ten temat jeszcze istnieje !!! ??? pamiętam jak z 15 lat temu uczyłem się po nocach i próbawałem ogarnąć te całe wejścia w frazy. Opanowane i zawsze pamiętam że nauka przyszła właśnie z tego tematu:)

Curled Boy
18-03-2024, 15:48
super informacje bardzo przydatne