PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Co to FRAZA? Kiedy wchodzić utworem?


Strony : 1 2 [3] 4

Walu
23-01-2011, 22:19
jesli "nagle" robia sie konie, to znaczy, ze masz lewe kawalki i ktos przed wrzuceniem do neta troche sie nimi pobawil, dla hecy \(^_^)/

Odpowiadajac na powyzsze pytanie: Tak, aby nie bylo koni, trzeba idealnie ustawic tempo. Jednakze, nie nawet przy idealnie ustawionym pitchu, nie obejdzie sie bez korekty jogiem co jakis czas, bo zazwyczaj tak sie dzieje, ze jednak trzeba to kontrolowac i basta.

SinceAge
23-01-2011, 22:36
do autora:
chlopie to ze mają takie samo tempo to nie znaczy ze Ci sie ładnie zgrają. kazdy utwór posiada takie cos jak fraze. i we fraze musisz trafic. kolokwialnie mowiac muszą Ci sie zgrac uderzenia stopy xD
zreszta masz tutek:
http://www.4clubbers.com.pl/djs-pomoc/150753-co-fraza-kiedy-wchodzic-utworem-czytaj.html

Przemol942
23-01-2011, 22:53
Ok, dzieki wam wielkie za pomoc ; )

Freaksane
23-01-2011, 22:58
Znaczy samo zgranie bitów na słuch nie sprawia mi takiego problemu ale wkurza mnie to ze zgram sobie bity i przez 5 sekund leci mi rowno i nagle zaczynam slyszec ze jeden z utworow przyspiesza i zaczynają sie konie. Najtrudniej jest mi dostosować to tempo,bo robiąc na sluch nie wiem czy mam przyspieszyc utwor czy go spowolnic. Wy jak to robicie i traficie z bitem zeby nie było koni to juz cały czas wam idzie równo? czy trzeba dostosowac pierw idealnie to tempo?
najpierw idealnie dostosowujesz, a jak sie rozwala, to bitujesz i minimalnie podkrecasz na suwaku. to trzeba wycwiczyc. jak wycwiczysz, to wiesz, czy drugi utwor jest za szybko, czy za wolno.

jesli "nagle" robia sie konie, to znaczy, ze masz lewe kawalki i ktos przed wrzuceniem do neta troche sie nimi pobawil, dla hecy \(^_^)/

prawdopodobienstwo ze znajdziesz taki lewy kawalek jest male. po prostu trzeba umiec bitowac. wiekszosc kawalkow w necie [najbezpieczniejsze sa te HQ, jestem w stanie to powiedziec z wlasnego doswiadczenia] to nie sa kombinowane wersje. chyba ze sciagasz z Bog wie jakich stron i grasz Bog wie jakie RIPy.

Peter Ivansky
24-01-2011, 02:23
bez licznika na poczatku nikt sobie nie da rady... chyba ze bedzie szukał po 3 minuty az ustawi dobre tempo.

Gorszej bzdury nie słyszałem ;D

ASmarcelek
24-01-2011, 09:56
Przemol jeśli kawałki rozjeżdżają się po 5 sek to one nie są zgrane ;x

moim zdaniem jeśli lecą równo bez koników przez ok.20-30 sek to dopiero są zgrane :)

pol102
07-02-2011, 02:29
Jak dobrze się przestrzeli frazę to i tak nikt nie pozna. Jak przeskoczysz jeden bit w nowej frazie, tuż po ostatniej frazie z melodią, na skręconym dole to nie ma opcji żeby było źle. Niemniej jednak to kwestia wyczucia, bo jak się wejdzie "nie na frazę" po downbrake'u to "olaboga" - gorzej niż konie.

JKPardyak
12-02-2011, 01:48
Pierwsze podchody, proszę o ocenienie i podpowiedzi :)


efekt kiludziesięciu minut rozkminiania :)

p.s. jak ustawic odsłuch na traktorze ?

Zola1908
12-02-2011, 05:48
Poczytaj jeszcze ze 20 razy co to fraza ćwicz dwa razy tyle a może coś się uda bo na razie kicha

SchizeQ
12-02-2011, 07:29
p.s. jak ustawic odsłuch na traktorze ?
dobrze pogogluj to znajdziesz polskie forum poswiecone wylącznie traktorowi ;)

LuqVanD
13-02-2011, 19:44
Normalnie mistrzowskie wykonanie;)

Dj Master !
19-02-2011, 15:01
"S3bek1 (http://www.4clubbers.com.pl/members/s3bek1.html)" Dobra robota ; ) Pracuj dalej ; ) Jest Git 10/10

djtrush
22-02-2011, 18:39
A sprawdźcie moje wypociny ;) byłbym wdzięczny !:)

Potajtany :)
24-02-2011, 17:55
Pierwsze podejście :)
Oceńcie bo chyba Klapa całkowita :)

elektryk23
24-02-2011, 18:05
Obawiam się ,że te wypociny wyciąłeś z czyjegoś setu jesli nie mam racji to podaj tytuły tych tracków

ifElse
24-02-2011, 18:08
Na jakim sprzęcie to robiłeś? Virtual DJ ??

pol102
24-02-2011, 18:22
Jest fraza ale nie ta co powinna być ;d
Nie gramy na suchy bit ;)

Danny Rush
24-02-2011, 18:22
Ja tam od kiedy pamiętam potrafiłem wchodzić utworem w odpowiednim miejscu. To wszystko idzie na słuch wziąść. Czasami zdarzą się wpadki ale to strasznie rzadko.

xxwojtek1991xx
25-02-2011, 00:28
Oceni ktos moje :)
1.
Zippyshare.com - PROMO DJ 3.mp3 (http://www5.zippyshare.com/v/71662551/file.html)

2.
Zippyshare.com - PROMO DJ.mp3 (http://www6.zippyshare.com/v/18132471/file.html)

3.
Zippyshare.com - fraza jest .mp3 (http://www53.zippyshare.com/v/35777729/file.html)

katun
28-02-2011, 06:35
Pierwsze podejście :)
Oceńcie bo chyba Klapa całkowita :)



Panowie przepraszam za OT, ale nie wiem jaki tytuł ma ta pierwsza nutka. Podpowiecie?
Edit: można post usunąć, przepraszam moderatora, dowiedziałem się już o utwór.

To może napisz do autora postu i się dowiesz!
Zamiast zaśmiecać temat bezsensownym postem zacznij troche używać głowy.
Jeszcze raz będzie off top i poleci warn!

GregZakopane

DjAdii
09-03-2011, 21:23
niedawno zacząłem się bardziej "przyjaźnic" z muzyką harstyyle, jak oceniacie przejscia ? co jest źle ? Proszę o rady itp :)
+ polecą !



PRZEPRASZAM ZA PRZEWIJANIE ... ;p ale ogólnie chodzi mi o przejscia


ciężko Ci załozyć taką prosbe tam gdzie wszyscy?
Ostrzegam tylko, kolejnym razem nie będe na tyle wyrozumiałY!
Temat łącze z odpowiednim tematem!

GregZakopane

T-M-S
09-03-2011, 21:26
cieniutko, ale nie wypowiem sie więcej, bo szczerze mowiac nie jestem zorientowany od str. technicznej co i jak ;) Martinz powinien Ci pomóc, bo robi sety HS :)

łap link do jego seta: KLIK (http://www.4clubbers.com.pl/promo-mix/605863-pc-hardstyle-power-luty-2011-mixed-martinz.html)

Kamis
09-03-2011, 21:28
jak juz to ten dzial

http://www.4clubbers.com.pl/djs-pomoc/150753-co-fraza-kiedy-wchodzic-utworem-czytaj.html

Shji
10-03-2011, 20:54
hej na konsoli rzeźbie już jakoś od miesiąca i mam pytanie odnośnie przejścia (jedno z moich lepszych ;p)
mam prośbę mógł by ktoś ocenić pod względem technicznym, moim zdaniem brzmi nie źle ale ja się tyle znam co nic. z góry dziękuję :)

Dejwis
10-03-2011, 21:20
Mój post może nic nie wniesie :D Może się mylę :D Może co po niektórzy będą mieli mi za złe :D Ale napiszę krótko.

Jeżeli nie ma się wyczucia rytmu, to lepiej nie brać się za dj'kę. Ponieważ podczas grania będziesz się (nie wiem czy to dobrze określę) tylko męczył. Jak ma się wyczucie rytmu, to intuicyjnie wyczuwa się kiedy można wkraczać z drugim kawałkiem.

No miałem pisać krótko, ale jeszcze coś wstukam :D Ja, kiedy dostałem od kuriera moje cd-player'y i podpiąłem je pod mixer, to po około godzinie (czas na ogarnięcie player'ów i spróbowaniu zagrania czegoś) stwierdziłem że granie jest proste :D

P.S. Chyba że prócz wyczucia rytmu, trzeba jeszcze mieć to "Coś" :D

Matthew Stend
13-03-2011, 13:13
Tak sobie was słucham i po prostu ubaw po pachy a Freaksane to chyba nigdy nie zkończyła dejayskiej szkoły i tak wyrywa kartki z rozdziału a nie leci po kolei.Zamiast przechodzić od razu do dokręcania wałka na przejście to każdy ceniony DJ ci powie ani ustawienie tempa ci nie pomoże ani dokręcanie jak nie potrafisz ustawić perfekcyjnie punktu CUT!!!!.Ustawiony perfekcyjnie cut to potem bajka z dokręcaniem wałka.Bo niech każdy sobie ustawi byle jaki cut i nie się wbije we frazę i może sobie do usranej śmierci wyrównywać bity jeździć tempem z góry na dół a i tak będzie koń.Jeśli ktoś nie umie ustawić perfekcyjnie cut na przejścia to niech zapomnie o Dejayce,bo bez podstaw ta zabawa jest OBOWIĄZKOWA!

rizzle
13-03-2011, 13:25
Tak sobie was słucham i po prostu ubaw po pachy a Freaksane to chyba nigdy nie zkończyła dejayskiej szkoły i tak wyrywa kartki z rozdziału a nie leci po kolei.Zamiast przechodzić od razu do dokręcania wałka na przejście to każdy ceniony DJ ci powie ani ustawienie tempa ci nie pomoże ani dokręcanie jak nie potrafisz ustawić perfekcyjnie punktu CUT!!!!.Ustawiony perfekcyjnie cut to potem bajka z dokręcaniem wałka.Bo niech każdy sobie ustawi byle jaki cut i nie się wbije we frazę i może sobie do usranej śmierci wyrównywać bity jeździć tempem z góry na dół a i tak będzie koń.Jeśli ktoś nie umie ustawić perfekcyjnie cut na przejścia to niech zapomnie o Dejayce,bo bez podstaw ta zabawa jest OBOWIĄZKOWA!

chyba chodzi ci o punkt cue ?

zboro1991
17-03-2011, 19:08
hahahaha punkt cut ;D widziales kiedys cd player ? ;p

MAJSTER KLEPKA
19-03-2011, 19:56
oceńcie moje przejscie





ocencie frazy i bitowanie

Andy Rush
20-03-2011, 10:43
Lucas Bardzo ładnie... :) ! jak ja się zbiore i zechce mi się odpalić playerki, to też coś nagram :) !

Marcus M
21-03-2011, 13:51
Proszę o ocenę mojego przejścia:

ESKEY DJ
21-03-2011, 17:23
Marcus M - z takiego głębokiego fajnego basu przeszedłeś w moment kiedy w drugim jest pustka, sama linia melodyczna... tak nie może być.

Marcus M
21-03-2011, 18:02
Ok :) Wielkie dzięki za odpowiedz. Postaram sie wyeliminować błędy,ale to chyba też wina drugiej nuty,
bo dopiero w połowie sie rozkręca

Freaksane
22-03-2011, 15:08
@up
jesli rozkreca sie dopiero w polowie, zacznij miksowac juz wczesniej; jedynie na sluchawkach i wejdz z drugim utworem pozniej, kiedy juz sie rozkreci :) ewentualnie zlap cue zeby nie bylo tej pustki. ogolnie byla za wczesnie zmiana basu i to byl mankament, gdybys zostawil tamten bas i dogral do breakdownu drugiego kawalka i dopiero zszedl, brzmialoby o wiele lepiej. keep workin :)

o i znalazlam jeszcze takie cus, a to ciekawe;
Tak sobie was słucham i po prostu ubaw po pachy a Freaksane to chyba nigdy nie zkończyła dejayskiej szkoły i tak wyrywa kartki z rozdziału a nie leci po kolei.Zamiast przechodzić od razu do dokręcania wałka na przejście to każdy ceniony DJ ci powie ani ustawienie tempa ci nie pomoże ani dokręcanie jak nie potrafisz ustawić perfekcyjnie punktu CUT!!!!.Ustawiony perfekcyjnie cut to potem bajka z dokręcaniem wałka.Bo niech każdy sobie ustawi byle jaki cut i nie się wbije we frazę i może sobie do usranej śmierci wyrównywać bity jeździć tempem z góry na dół a i tak będzie koń.Jeśli ktoś nie umie ustawić perfekcyjnie cut na przejścia to niech zapomnie o Dejayce,bo bez podstaw ta zabawa jest OBOWIĄZKOWA!
kolego na jakiej podstawie twierdzisz ze nie znam podstaw djingu? :) znam, dlatego doradzam na tyle, na ile to ogarniam. bo nie powiedzialam mu, ze ma dobry cue ustawic- zwykle niedopatrzenie, masz racje, wazny szczegol, ale po prostu sforgocilam. zdarza sie, nie? swoja droga, punkt "CUT" jak ty to mowisz nazywa sie "cue". zreszta kto powiedzial, ze nie potrafie ustawic punktu cue? UDOWODNIJ, ze tak jest :D moja konsola uzywa funkcji auto cue [zreszta wiele playerow taka funkcje ma] od poczatku bitu [chyba ze w ktoryms kawalku go nie wylapuje i musze ustawiac recznie], to logiczne, ze wchodze bitem na odpowiednia fraze, bituje a pozniej przechodze do miksu. jesli Ty nie umiesz złapac cuesa, to Ty masz problem, nie ja :P to sie nazywa nadgorliwosc, kolego.

MAJSTER KLEPKA
23-03-2011, 12:23
Oceńcie moj przejscie

clubraverz
23-03-2011, 13:34
Tak sobie was słucham i po prostu ubaw po pachy a Freaksane to chyba nigdy nie zkończyła dejayskiej szkoły i tak wyrywa kartki z rozdziału a nie leci po kolei.Zamiast przechodzić od razu do dokręcania wałka na przejście to każdy ceniony DJ ci powie ani ustawienie tempa ci nie pomoże ani dokręcanie jak nie potrafisz ustawić perfekcyjnie punktu CUT!!!!.Ustawiony perfekcyjnie cut to potem bajka z dokręcaniem wałka.Bo niech każdy sobie ustawi byle jaki cut i nie się wbije we frazę i może sobie do usranej śmierci wyrównywać bity jeździć tempem z góry na dół a i tak będzie koń.Jeśli ktoś nie umie ustawić perfekcyjnie cut na przejścia to niech zapomnie o Dejayce,bo bez podstaw ta zabawa jest OBOWIĄZKOWA!

szkoła Djska? nigdy o takiej nie słyszalem - trzeba grać grać i sie uczyć
ale fakt faktem nie ma wyczucia - to człowiek moze sie za ta konsola zmeczyc i ttyle :D

punkt CUT? wtf... chyba CUE ale nie ważne, no nie wchodzi się z kawałkeim między pierwszym a drugim uderzeniem to chyba normalne ani nie ustawia się cue pomiędzy dwoma pierwszymi beatami tylko tuż przy kicku na 1, 2, 4 frazie, grunt to ma być parzyście ;) a tempo normalka że trzeba wyrównać.

Wogóle po co tłumaczycie podstawowe rzeczy jakbyście byli megaznawcami jak ktoś chce i lubi to sam się tego nauczy i nie bedzie słuchał ani czytał takiego trucia

Freaksane
23-03-2011, 13:52
@Lucas Deyong calkiem niezle :) koniuf nie bylo, co najwazniejsze.

Keyone
26-03-2011, 21:57
Witam ...
Forum 4C czytam od ok 3-4 miesięcy, przeważnie dział DJ Zone ...
Muzyka klubowa interesuje Sie odkąd pamietam jednak bez większego pociągu do mixowania do czasu kiedy poznałem kilku dj-ów
W miedzy czasie przychodzilem do nich do konsolety i podpatrywalem czym oni wogole Sie bawią - i Sie zaczęło ...
Po jakimś czasie tak mi Sie to spodobało ze poprosiłem aby mi szybko wytłumaczył o co chodzi i dał spróbować przed impreza ...
Ok 5-6 razy dostałem taka szanse / kolejnym krokiem było 25 min przed publicznością ( niewielka grupka )
Bardzo mnie to wciagnelo , MoZe jeszcze nie ogarniam tak przejść a co najbardziej kiedy co i jak dobrać jeśli chodzi o filtry EQ czy choćby kiedy używać crossfadera czy fadera głosnosci danego kanału w mixerze ...
Chciałbym poznać wasze opinie czy warto dalej brnac w ten Beat ;)

Zippyshare.com (http://www27.zippyshare.com/v/16123940/file.html)

Wszelkie krytyki miłe widziane :-)

Potajtany :)
03-04-2011, 21:25
Rzucie okiem na moje wypociny,



PS nie zwracajcie uwage na efekty :)

Oczywiście krytyka mile widziana :)

Freaksane
05-04-2011, 14:04
@mateusz33
pierwsze przejscie jakos takie dziwne. wydaje mi sie ze zjechales z kawalkiem faderem. lepiej by bylo ucinac powoli soprany i tony srednie a potem zmienic bas; bardziej plynnie by siadlo. sprobuj, imo fajna dosc metoda. i poza tym troszke Ci sie rozjechalo.
drugie przejscie za dlugie, ten lead mogl wchodzic juz wczesniej tylko po cichu zeby sie nie gryzl, a potem mogles siasc od razu na ciekawszym basie drugiego kawalka zamiast zostawiac suchy bit pierwszego:)
to przejscie do "ajleli nanana"+ do take over control i ostatnie chyba najgorzej wyszly...
i nie kombinuj z glosnoscia. przy afrojacku to najbardziej bylo slychac :P

wszystko idzie wypracowac, wiec cwicz dalej. :)

tomanee
17-04-2011, 22:34
Hej

Mam takie pytanie związane z przejściami. Mianowicie nagrywając moje trance'owe mixy uzyskał mi się taki efekt kapcia.

Chodzi mi o dźwięk stopy, podczas mixu tak się nakładają że brzmią lekko jak kapeć.

Czy jest ktoś w stanie wyjaśnić mi dlaczego tak się dzieje?
Jest to może wynik niedokręcenia joga? różnej głośności utworów?
Poniżej zamieszczam przykład.



Pozdrawiam


Na drugi raz wpinaj się w istniejące tematy.

Greg_

Rooreck
17-04-2011, 22:40
Po pierwsze są nie dokręcone, po drugie pracuj EQ, nie tylko bass ścinaj.

tomanee
17-04-2011, 22:51
Dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie w takim razie:

Jak w takim mixie wymieniać bass?

Po prostu pod koniec frazy przerzucić bass z grającego utworu na 0 a z wchodzącego na 50% ?

Rooreck
17-04-2011, 22:55
nie 50% tylko 100% gwoli ścisłości, ale pokrętło na środek. tak jak zawsze.

Efekt kapcia jest spowodowany rozjeżdżaniem beat'ów, musisz dokładniej równać tempa, słychać tam, że dokręcasz co jakiś czas.

Możesz spróbować ściąć troszeczkę razem z basem, ale nie całkowicie środek, bo trance charakteryzuje się dość wysokim kick'iem.

clubraverz
17-04-2011, 23:00
ten kapeć to dwie nierówno nałożone na siebie stopy jedna baardzo blisko drugiej i powstaje taki kapeć z podwójnego kicka, po prostu frazy są nierowno nałożone i bity się rozjeżdżają:)

skręcaj niskie tony ze średnimi podczas mixxxxxu, kończący się kawałek ścinaj na EQ (niskie,średnie) a zgraj wchodzący bez zmian ustawień i powinno grać tak jak ma być:)


Rooreck'a też posłuchaj bo ma rację;) (Witam i pozdrawiam użytkownika Rooreck ze wspólnego miasta:))

tomanee
17-04-2011, 23:08
nie 50% tylko 100% gwoli ścisłości, ale pokrętło na środek. tak jak zawsze.

To też miałem na myśli :)


Możesz spróbować ściąć troszeczkę razem z basem, ale nie całkowicie środek, bo trance charakteryzuje się dość wysokim kick'iem.

Czy jest to możliwe że trochę winy na siebie bierze mój mixer? Mam stary, wycofany już z produkcji Numark DM-1050. Chyba ma już z 2 lata :)
Mówią tak gdyż praktycznie zawsze wjeżdżam z utworem mająć bass na 0, średnie na 50% i wysokie na 50% (tzn. gałka na dokładnie na lewo)

tomanee
17-04-2011, 23:10
skręcaj niskie tony ze średnimi podczas mixxxxxu, kończący się kawałek ścinaj na EQ (niskie,średnie) a zgraj wchodzący bez zmian ustawień i powinno grać tak jak ma być:)


Masz na myśli by wchodzący track wszedł mając: wysokie, srednie i niskie na 100%? a operował bardziej kanałem schodzącego tracka?

Rooreck
17-04-2011, 23:20
Greg popraw mu te posty, nie warn'uj kolegi :) Pozdro Grzesiu!


Mówią tak gdyż praktycznie zawsze wjeżdżam z utworem mająć bass na 0, średnie na 50% i wysokie na 50% (tzn. gałka na dokładnie na lewo)
To jest bez sensu co robisz, jak zakręcisz wszystkie potencjometry na EQ, to powinien być efekt ten sam jak byś miał wyciszony kanał, z tego wynika, że mając zakręcony bass i na pół ścięte średniaki i wysoki, to tak jakbyś miał volume fader na 50 %.

Grunt to dobrze dokręcić kick.

Nie trzymaj się żadnej zasady przy equalizacji, pamiętaj że to czego ujmujesz zależy tylko od potrzeba, np. jak miksujesz utwory z mocnym, wyrazistym clap'em (Prawie wszystkie House'y) to ścinasz troszeczkę wysokie, tyle, żeby 2 na siebie się nakładające nie robiły nieprzyjemnego hałasu.

Bass ścinasz zawsze i zamieniasz, możesz to robić płynnie, np na 4, 2 lub 1 beat lub na granicach frazy gwałtownie i zdecydowanie.

Pamiętaj jeszcze, że na EQ raczej się ujmuje niż dodaje, mój mikser mam 2 lata jeszcze nigdy potencjometry nie były na prawej połowie wychylenia :)

O regulowaniu krzywych cięcia Faderów nie wspomnę, bo to nie tego wina raczej.

(Witam i pozdrawiam użytkownika Rooreck ze wspólnego miasta:))
Pozdrawiam z okolic Ronda Grzegórzeckiego!!! xD

clubraverz
17-04-2011, 23:29
Masz na myśli by wchodzący track wszedł mając: wysokie, srednie i niskie na 100%? a operował bardziej kanałem schodzącego tracka?

dokładnie tak:)


kawałek schodzący ściąć na EQ bo wiadomo że za chwilę będzie się kończył a kontynuację mixu zapewnia drugi kawałek więc jak już wchodzi to nie ma sensu przy nim grzebać.

jeżeli pierwszego nie wytniesz a skupisz się na drugim to w momencie gdy pierwszy sie skończy a go nie wytniesz to będziesz miał dziurę w EQ i wyraźnie będzie to słychać, natomiast w momencie gdy wchodzi drugi kawałke pierwszy przy końcu można śmiało obcinać na eq.

W kawałkach typu extented mix kawałki się kończą w momencie gdy np. drugi motyw główny się skończy i zostaje tylko kick/clap/perkusja
i właśnie w tym momencie dobrze jest zaczynać nowy motyw a stary obcinać chociaż nie ma reguły na to "kiedy wejść" :)

a tak jak powiedział Rooreck nie przekręca się gał maksymalnie w prawo bo sobie zakres przesterujesz i będzie śmiszny efekt :D

Wczoraj byłem w pewnym klubie i Dj np bawił się gainem a że miał słuchawki na uszach to nie słyszał jak głośniki pierdzą :D


Pozdrawiam z okolic Ronda Grzegórzeckiego!!!


Pozdrawiam z okolic Prądnika Czerwonego :D

tomanee
17-04-2011, 23:31
Pamiętaj jeszcze, że na EQ raczej się ujmuje niż dodaje, mój mikser mam 2 lata jeszcze nigdy potencjometry nie były na prawej połowie wychylenia :)


To już troche nie rozumiem.
Bo teraz tak napisałeśże zrozumiałem jakbym miał wchodzić z utworem mając: bass na 0, średnie i wysokie w okolicach 50%?


A crossfader'a nie używam bo jest zepsuty :D posługuję się faderami głośności.



Edit. Teraz popróbowałem z ustawionymi wysokimi i średnimi na maxa a bassem na samym dole. I kurcze - działa :D

Czy takie przejścia mają uzasadnienie?

clubraverz
17-04-2011, 23:36
To już troche nie rozumiem.
Bo teraz tak napisałeśże zrozumiałem jakbym miał wchodzić z utworem mając: bass na 0, średnie i wysokie w okolicach 50%?


A crossfader'a nie używam bo jest zepsuty :D posługuję się faderami głośności.

Wchodzącego masz nie zmieniać - Wchodzący = b/z (bez zmian)
Schodzący = o/z (obcinamy zakresy)



http://img822.imageshack.us/img822/5637/rysunek1k.jpg

jak ktoś sprawnie posługuje się EQ, to nie musi nawet przyciszać/podgłaśniać voluma
bo wycięcie zakresu powoduje nic innego jak wyciszenie danego pasma

no chyba że jest jakaś różnica w db między kawałkami.

tomanee
17-04-2011, 23:53
Hmm.

Czyli podczas wejscia utworu - oba grają tak samo, i dopiero potem podczas mixu zmniejszam zakresy schodzącego kawałka.

clubraverz
17-04-2011, 23:55
tak, tylko pamiętaj że frazy muszą być już zsynchronizowane i równiutko ze sobą iść :)

tomanee
18-04-2011, 00:02
Ok, to jeszcze powiedz mi tylko, bo teraz sobie tak zagrałem w międzyczasie dwa mixy z średnimi i wysokimi na górze, a bassem na 0 i w sumie wyszło to bardzo dobrze. Tak chyba też można grywać? owszem to pewnie zależy również od kawałków jakie się zgrywa. Ale chyba takie mixy mają podstawe?

Rooreck
18-04-2011, 00:05
To już troche nie rozumiem.
Bo teraz tak napisałeśże zrozumiałem jakbym miał wchodzić z utworem mając: bass na 0, średnie i wysokie w okolicach 50%?

Nie na 50% tylko tak jakbyś miał normalnie, w sensie że nie dodajesz w zwykłych miksach....


A crossfader'a nie używam bo jest zepsuty :D posługuję się faderami głośności.


chodziło mi o fadery, niektóre mają regulację krzywej cięcia i mogłeś mieć rozregulowane, ale ten co ty masz tego nie ma więc sobie głowy nie zawracaj.


Edit. Teraz popróbowałem z ustawionymi wysokimi i średnimi na maxa a bassem na samym dole. I kurcze - działa :D
No widzisz, ten utwór który w danym momencie przejmuje inicjatywę ma mieć EQ na środku, a kręcisz i kombinujesz z tym który ma dopiero wejść lub, odpowiednio, schodzi już.


Czy takie przejścia mają uzasadnienie?
Jakie przejścia?

Edyta:

Ok, to jeszcze powiedz mi tylko, bo teraz sobie tak zagrałem w międzyczasie dwa mixy z średnimi i wysokimi na górze, a bassem na 0 i w sumie wyszło to bardzo dobrze. Tak chyba też można grywać? owszem to pewnie zależy również od kawałków jakie się zgrywa. Ale chyba takie mixy mają podstawe?
Tak się gra właśnie, korygujesz górę i średnie tylko w razie potrzeby :)

tomanee
18-04-2011, 00:15
Tak się gra właśnie, korygujesz górę i dół tylko w razie potrzeby :)

W sensie że zrobilem takie wejście:

http://img571.imageshack.us/img571/9862/rysunek1ka.jpg (http://img571.imageshack.us/i/rysunek1ka.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

minęły dwie frazy i zamieniłem bassy.

Rooreck
18-04-2011, 00:16
No dokładnie tak masz robić zawsze, natomiast wysokie lub średnie korygujesz TYLKO W RAZIE POTRZEBY,

tomanee
18-04-2011, 00:24
Dziękówa stary :)

W sumie teraz próbowałem tylko z lekką equalizacją i brzmiało równie dobrze, ale tym razem obniżyłem głośność drugiego utworu i bardzo pomogło. Bardzo mi brakuje kontrolera głośności danego kanału takie jakie sa w pioneerach bo dużo moich nagrań jest o różnej głośności.

Dzięki jeszcze raz

Walu
18-04-2011, 09:06
Pamiętaj jeszcze, że na EQ raczej się ujmuje niż dodaje, mój mikser mam 2 lata jeszcze nigdy potencjometry nie były na prawej połowie wychylenia :)

bzdura Bzdura BZdura BZDura BZDUra BZDURa BZDURA

Lapy za to urywa? Jak sluchasz muzyki na winampie to po co tam jest to eq? Jak sluchasz na dobrej wiezy, to po co to tam jest? Zeby zostalo na srodku wszystko, bo w przeciwnym razie wybuchnie?

Bass ścinasz zawsze

mit Mit MIt MIT

Wykonywalem mase mixow, gdzie musialem basy miec na sobie, oba po "jeden" (nie, to nie znaczy ze oba knoby sa w pionie lub oba tak samo wychylone/uciete), zeby przejscie z jednego kawalka na drugi nie bylo lipne i nie bylo nagle slychac calkiem innego brzmienia. To jest wlasnie dobor kawlkow, ktorego koleczko Camelota nie uwzglednia i uposledza sety dji winampow, ktorym kawalki dobiera program. Kombinacji przechodzenia bassem jest wiele, ale polecam samemu to odkrywac.

Jedyne dobre co Rooreck tutaj napisal, to zeby nie skrecac hi i midow przy wchodzeniu kwalkiem tylko trzymac fader nizej. Nie rozumiem po cholere "wchodzic" knobami, jak faderem sie ma lepsza kontrole i jest on tylko jeden a nie dwa :|

Tak wiec podsumowujac - jedyna rada jaka powinna pasc w tym temacie, to granie z jedna zasada - nie ma zasady, po prostu ma byc zaje*iscie. Kazde przejscie ma byc pomyslane, rozplanowane, wykonane niecodziennie, a nie w kolko - fader powolutku w gore (czasem od razu caly w gore), przejscie basem "na raz" albo powolutka wymiania. Stosujac w/w schematy, mozesz conajwyzej zagrac bardzo przecietny set.

Rooreck
18-04-2011, 12:37
bzdura Bzdura BZdura BZDura BZDUra BZDURa BZDURA

Lapy za to urywa? Jak sluchasz muzyki na winampie to po co tam jest to eq? Jak sluchasz na dobrej wiezy, to po co to tam jest? Zeby zostalo na srodku wszystko, bo w przeciwnym razie wybuchnie?

Ładnie kolorowo, jednak w tym poście dołożyłeś do pieca. :)
Po to producenci, inżynierowie, i inni robotnicy siedzą godzinami nad masteringiem, kręcą potencjometry kompresorów, korektorów barwy, żeby potem jakiś idiota nie kręcił EQ w klubie bez uzasadnienia.

Fakt faktem, istnieje spora zależność kto dany kawałek masterował, bo wielu producentów nie ma o tym najwyraźniej (niestety) pojęcia.

mit Mit MIt MIT

Wykonywalem mase mixow, gdzie musialem basy miec na sobie, oba po "jeden" (nie, to nie znaczy ze oba knoby sa w pionie lub oba tak samo wychylone/uciete), zeby przejscie z jednego kawalka na drugi nie bylo lipne i nie bylo nagle slychac calkiem innego brzmienia. To jest wlasnie dobor kawlkow, ktorego koleczko Camelota nie uwzglednia i uposledza sety dji winampow, ktorym kawalki dobiera program. Kombinacji przechodzenia bassem jest wiele, ale polecam samemu to odkrywac.

(...)

Tak wiec podsumowujac - jedyna rada jaka powinna pasc w tym temacie, to granie z jedna zasada - nie ma zasady, po prostu ma byc zaje*iscie. Kazde przejscie ma byc pomyslane, rozplanowane, wykonane niecodziennie, a nie w kolko - fader powolutku w gore (czasem od razu caly w gore), przejscie basem "na raz" albo powolutka wymiania. Stosujac w/w schematy, mozesz conajwyzej zagrac bardzo przecietny set.

To wszystko prawda przyjacielu, jednak do tego każdy dochodzi sam, w wyniku zdobytego doświadczenia, większej swobody, lepszego poznania możliwości sprzętu i własnej kreatywności.

Jadnak nie uwłaczając, z tego jakie odnoszę wrażenie kolega który występuje do nas ze swoim problemem, nie zna do końca (nie mówię absolutnie, że nie wie o co chodzi, proszę tego nie odbierać negatywnie :))
działania 3 pasmowego korektora w mikserze DJ'skim, więc uznałem że na początku lepiej uogólnić zagadnienie jakim jest equalizacja w miksie DJ'skim.

Sam jak gram np. Tech house'y, bardzo lubię zrobić względnie długi fade'ing baseline'ów.

Tak jak powiedziałeś nie ma gotowej recepty na przejście, ale wyczucie przychodzi z czasem.

Pozdrawiam!!!

Walu
18-04-2011, 13:27
nie znam sie na produkcji i na masteringu, ale nagralem dosc setow z eq ustawionym wedle gustu i uwazam, ze dopiero wtedy kawalki brzmia, a nie leca. W tym sporcie nie ma zasad, ma byc dobrze.

Zeby nie byc goloslownym, zalaczam mix dwoch kawalkow, oba wydane w topowych Tranceowych labelach, wiec watpie, zeby producenci nie znali sie na masterowaniu.



oraz orientacyjny obrazek jak mniej wiecej wygladalo eq obu kawalkow, gdy to nagrywalem

http://www66.zippyshare.com/thumb/6362300/file.html (http://www66.zippyshare.com/v/6362300/file.html)
Sa to oczywiscie ustawienia 1. kawalka przed przejsciem i 2. kawalka po przejsciu. Co bylo w trakcie - to nie wazne.

Dodam jeszcze, ze po przejsciu i tak jest ciut za duzo basu w 2. kawalku. Nie polecam sluchac z zippy, za dobre przejscie zeby tak je pokarac :(

; >

Rooreck
18-04-2011, 14:12
ja odsłuc***e twoje przejście na monitorach KRK Rokit RP6 G2, moim zdaniem jest ok, ale bez rewelacji, niestety trochę za dużo wysokich, zbyt mało dołu co widać na załączonym obrazku.

Ale zresztą to jest kwestia bardzo względna, zależy co się gra, zależy co komu odpowiada.

Moja zdanie jest takie, że nie warto dodawać, a jeśli już w ogóle to bardzo nieznacznie.

Walu
18-04-2011, 14:19
A nie wpadles na to, ze to eq to jest moja interpretacja? Ja to ustawilem tak, bo wtedy przejscie jest czyste, a Ty sluchajac u siebie w domu masz chyba jakis korektor i mozesz to ustawic pod swoje uszy, pozostawiajac mix czystym. Jakbym dal wszystko w pion to by byla kapusta, a nie mix, bo kazdy kawalek gra inaczej, a moim zadaniem jest to wyrownac. W sumie slaby przyklad wybralem, bo tutaj i tak tego eq na obrazku nie widac, ale inne sa juz moje sekretne i chyba nie bede upublicznial, pozdr

Rooreck
18-04-2011, 14:53
Ja to rozumiem, podkreśliłem, że odsłuchałem na monitorach bo to najczystsza droga, bez żadnej korekcji po drodze, więc nie pozostawiam złudzeń.

Różne miksy brzmią inaczej w warunkach domowych czy studyjnych a inaczej w warunkach klubowych.

Każdy ma swoją filozofię miksu, nie ulega wątpliwości, istnieją kwestie sporne bez rozwiązania.

Pozdrawiam!

tomanee
18-04-2011, 15:01
Jadnak nie uwłaczając, z tego jakie odnoszę wrażenie kolega który występuje do nas ze swoim problemem, nie zna do końca (nie mówię absolutnie, że nie wie o co chodzi, proszę tego nie odbierać negatywnie :))
działania 3 pasmowego korektora w mikserze DJ'skim, więc uznałem że na początku lepiej uogólnić zagadnienie jakim jest equalizacja w miksie DJ'skim.


Nie nie, to to ja ogarniam, mixuje od dłuższego czasu i sam robie też swoje nuty, ale dopiero niedawno się przerzuciłem na normalne CD-player'y i przy nagrywaniu setów te kapcie czasem mi wychodziły :P

Bardziej mnie interesuje odpowiedź czysto techniczna typu - kapeć powstaje gdy jest lekko niedokręcony jog, a w equalizacji jest za dużo średnich i niskich tonów (coś w tym stylu).

Ktoś mi już kiedyś powiedział, że to jest niedokręcony jog i że tutaj potrzeba 'dobrej' equalizacji. Ale określenie 'dobra equalizacja' nie za bardzo to wyjaśnie, bo nie ma powiedziane na czym polega zła equalizacja i czemu equalizacja ma wpływ na kapcia :)

Walu
19-04-2011, 09:11
Po to producenci, inżynierowie, i inni robotnicy siedzą godzinami nad masteringiem, kręcą potencjometry kompresorów, korektorów barwy, żeby potem jakiś idiota nie kręcił EQ w klubie bez uzasadnienia.


Zaintrygowalo mnie to, wiec postanowilem poczytac, popytac i poszperac. Otoz dowiedzialem sie, ze mastering to nie jest ustawienie miedzy soba 3 zakresow czestotliwosci, co ja zrobilem krecac knobami w mixerze. To co teraz napisze nie bedzie zapewne fachowa definicja, ale na potrzebe djki, jesli nie jest zaklamana - powinna byc ok. Mianowicie, kazdy z utworow sklada sie z pojedynczych dzwiekow zlozonych w jedna calosc. Kazdy dzwiek jednak moze oddzialywac zle lub dobrze z innymi, a zadaniem masteringu jest doprowadzic do harmonii miedzy nimi, tak aby kazdy brzmial maxymalnie dobrze w otoczeniu reszty. Przekrecajac eq w mixerze nie modyfikujemy poszczegolnych dzwiekow, tylko zakres czestotliwosci, w sklad ktorych wchodzi x dzwiekow, juz do siebie dopasowanych.

Jak to jest Rooreck w koncu? Ja dalej uwazam za mit trzymanie eq w pionie i chyba zdania nie zmienie ; >

Rooreck
19-04-2011, 11:50
Zaintrygowalo mnie to, wiec postanowilem poczytac, popytac i poszperac. Otoz dowiedzialem sie, ze mastering to nie jest ustawienie miedzy soba 3 zakresow czestotliwosci, co ja zrobilem krecac knobami w mixerze.
Więc informuję Cię, że mastering to zabieg wykańczający produkcję, poprzedzony miks down'em. W sporym uproszczeniu ma na celu uzyskanie odpowiedniej barwy i brzmienia utworu, oraz maksymalne przygłośnienie bez przesteru. Doświadczeni inżynierowie dźwięku podczas masteringu używają takich zabiegów, aby w klubie brzmiał on tak jak ma w ich zamierzeniu brzmieć...

To co teraz napisze nie bedzie zapewne fachowa definicja, ale na potrzebe djki, jesli nie jest zaklamana - powinna byc ok. Mianowicie, kazdy z utworow sklada sie z pojedynczych dzwiekow zlozonych w jedna calosc. Kazdy dzwiek jednak moze oddzialywac zle lub dobrze z innymi, a zadaniem masteringu jest doprowadzic do harmonii miedzy nimi, tak aby kazdy brzmial maxymalnie dobrze w otoczeniu reszty. Przekrecajac eq w mixerze nie modyfikujemy poszczegolnych dzwiekow, tylko zakres czestotliwosci, w sklad ktorych wchodzi x dzwiekow, juz do siebie dopasowanych.

No widzisz, tak szukałeś, tak szukałeś i znalazłęś definicję, ale nie masteringu a mix down'u... heh...

Jak to jest Rooreck w koncu? Ja dalej uwazam za mit trzymanie eq w pionie i chyba zdania nie zmienie ; >
Ja nie zamierzam Cię przekonywać do mojego zdania, jak sądzę ty mnie do twojego, każdy z nas opiera swoją pozycję na podstawie doświadczenia i wiedzy, nie ważne kto ma więcej racji, po prostu 2 różne filozofie, podobne spory jak PC vs. MAC, Serato vs Traktor...

clubraverz
19-04-2011, 19:36
Zaintrygowalo mnie to, wiec postanowilem poczytac, popytac i poszperac. Otoz dowiedzialem sie, ze mastering to nie jest ustawienie miedzy soba 3 zakresow czestotliwosci, co ja zrobilem krecac knobami w mixerze. To co teraz napisze nie bedzie zapewne fachowa definicja, ale na potrzebe djki, jesli nie jest zaklamana - powinna byc ok. Mianowicie, kazdy z utworow sklada sie z pojedynczych dzwiekow zlozonych w jedna calosc. Kazdy dzwiek jednak moze oddzialywac zle lub dobrze z innymi, a zadaniem masteringu jest doprowadzic do harmonii miedzy nimi, tak aby kazdy brzmial maxymalnie dobrze w otoczeniu reszty. Przekrecajac eq w mixerze nie modyfikujemy poszczegolnych dzwiekow, tylko zakres czestotliwosci, w sklad ktorych wchodzi x dzwiekow, juz do siebie dopasowanych.

Jak to jest Rooreck w koncu? Ja dalej uwazam za mit trzymanie eq w pionie i chyba zdania nie zmienie ; >

Chłopak pytał wogóle o coś innego, on pisze o kapciu a Ty o masteringu i EQ, on pytał o EQ w mikserze a nie o mastering i EQualizację w utworze,
w utworze equalizuje sie po to żeby harmonia między dźwiękami była tak jak piszesz, a EQ w mixerze jest po to żeby uwydatnić dźwięk w samym mixie ponieważ czasem trzeba tu przykręcić mniej, tam skręcić więcej
różni autorzy mają różne techniki EQualizacji i czasem one się różnią między sobą a co za tym idzie różnią się w utworach i czasem trzeba je skorygować, bywa że w "extented mixach" początek zaczyna się kick&clapem więc w kończącym się utworze można uwydatnić perkusję żeby początech wchodzącego kawałka nie był łysy, można też wycinając dół a uwydatniając środek i górę z kawałka z wokalem zrobić mashup z basem kawałka na drugim odtwarzaczu.

Jeżeli dźwięk dociera do naszych uszu z zakresu 20-20 000Hz to podziel sobie przez 3 i wychodzą zakresy które na mikserze się podbija (no mniej więcej)


Ja dalej uwazam za mit trzymanie eq w pionie i chyba zdania nie zmienie


a kto powiedział że EQ trzeba zawsze trzymać w pionie, gały są po to żeby używać ich w razie potrzeby a nie zawsze, wiadomo że przy zgrywaniu niekoniecznie bas z basem musi być w pionie bo wtedy może się zdarzyć że stopy będą na siebie nachodziły i będzie dudniło, poza tym na parkietach zabawa składa się nie tylko z wygibasów non stop ale też z PAUZ albo "Odpoczynku" gdzie pasuje żeby ludzie odpoczęli i przygotowali się na następny kawałek wtedy można wogóle skręcić dół w przejściu.

Różnie jest a jak kto gałek używa to już jego wyobraźnia mu podpowiada i kreatywność, nie ważne jak, ma brzmieć profesjonalnie i tyle a w jakim stylu to zrobi DJ to już sprawa indywidualna. Są różne zdania na ten temat i nie trzeba się ograniczać na "tylko własne racje" rozwój to też analizowanie racji "innych", dwoje ludzi może patrzyć na to samo ale będą to widzieć w różny sposób, spór się zaczyna dopiero wtedy gdy jedno poczuje że jego racja jest lepsza niż kolegi i będą się upierać przy swoim:)

El Jefe
19-04-2011, 19:44
Lepiej nie mogłeś tego ująć.
Bardzo dobra robota :ok:


p.s mozna wchodzi na wokale i linie melodyczne ale to wyzsza szkola jazdy,a Ellaskin's jest niesamowity

Pozdrawiam

Walu
19-04-2011, 21:42
clubraverz, przeczytaj jeszcze raz mojego posta (nawet pare wczesniejszych, nie tylko moich), potem przeczytaj jeszcze raz swojego i zastanow sie co napisales. Jesli dalej uwazasz, ze Twoj post ma sens odnosnie calosci, wroc do poprzedniej strony, przeczytaj znowu i pomysl jeszcze raz.

Dla potomnych wyjasnie

niekoniecznie bas z basem musi być w pionie bo wtedy może się zdarzyć że stopy będą na siebie nachodziły i będzie dudniło

Tak sie dzieje najczesciej, gdy grasz kawalki o tej samej tonacji lub pokrewnej. Basy to jedyne tony w utworach, ktore sie sumuja jesli nalozymy na siebie 2, 3, 5 utworow (najczesciej, gdy dobrane sa tak jak wyzej napisalem), dlatego jest ogolna zasada wchodzenia z wycietym knobem low, bo gdy tego nie zrobimy, basu bedzie 2x wiecej przez co cierpia glowy sluchaczy oraz glosniki basowe. Jednak czasem bywaja kawalki, ktore lepiej razem brzmia, gdy w obu basu jest tyle samo (PODKRESLAM! tyle samo nie znaczy ze oba knoby maja to samo ustawienie).

clubraverz
19-04-2011, 21:57
clubraverz, przeczytaj jeszcze raz mojego posta (nawet pare wczesniejszych, nie tylko moich), potem przeczytaj jeszcze raz swojego i zastanow sie co napisales. Jesli dalej uwazasz, ze Twoj post ma sens odnosnie calosci, wroc do poprzedniej strony, przeczytaj znowu i pomysl jeszcze raz.

Dla potomnych wyjasnie



Tak sie dzieje najczesciej, gdy grasz kawalki o tej samej tonacji lub pokrewnej. Basy to jedyne tony w utworach, ktore sie sumuja jesli nalozymy na siebie 2, 3, 5 utworow (najczesciej, gdy dobrane sa tak jak wyzej napisalem), dlatego jest ogolna zasada wchodzenia z wycietym knobem low, bo gdy tego nie zrobimy, basu bedzie 2x wiecej przez co cierpia glowy sluchaczy oraz glosniki basowe. Jednak czasem bywaja kawalki, ktore lepiej razem brzmia, gdy w obu basu jest tyle samo (PODKRESLAM! tyle samo nie znaczy ze oba knoby maja to samo ustawienie).

nie powiedziałem że NIE :)
co nie oznacza że mój post nic nie wnosi ;)

Walu
19-04-2011, 22:13
w takim razie cytowanie przez Ciebie moich wypowiedzi w takim kontekscie jak to zrobiles uwazam za niewlasciwe
wybacz, ale dbam o swoj wizerunek, nawet ten "anonimowy"

Dodam jeszcze, zeby nie byl to pusty post, ze ten caly mastering to jest wizja inzyniera, a majac mixer z eq kazdy moze brzmienie ustawic po swojemu - kazdemu kto wyrazi chec sluchania bede do smierci powtarzal, ze glupota jest bac sie przestawic te knoby inaczej niz na 12stą, jezeli czujesz, ze kawalek w wersji z wytwroni brzmi jałowo.

clubraverz
19-04-2011, 22:25
w takim razie cytowanie przez Ciebie moich wypowiedzi w takim kontekscie jak to zrobiles uwazam za niewlasciwe
wybacz, ale dbam o swoj wizerunek, nawet ten "anonimowy"

Dodam jeszcze, zeby nie byl to pusty post, ze ten caly mastering to jest wizja inzyniera, a majac mixer z eq kazdy moze brzmienie ustawic po swojemu - kazdemu kto wyrazi chec sluchania bede do smierci powtarzal, ze glupota jest bac sie przestawic te knoby inaczej niz na 12stą, jezeli czujesz, ze kawalek w wersji z wytwroni brzmi jałowo.

to tylko forum :)
cytowałem żeby było wiadomo do czyjej wypowiedzi się odnoszę ;)

glupota jest bac sie przestawic te knoby inaczej niz na 12stą, jezeli czujesz, ze kawalek w wersji z wytwroni brzmi jałowo

to jest racja :) stąd napisałem że:


Różnie jest a jak kto gałek używa to już jego wyobraźnia mu podpowiada i kreatywność, nie ważne jak, ma brzmieć profesjonalnie i tyle a w jakim stylu to zrobi DJ to już sprawa indywidualna


i właśnie to co napisałeś miałem na myśli, różni inżynierowie pracują nad masterem kawałków i mogą się różnić:


różni autorzy mają różne techniki EQualizacji i czasem one się różnią między sobą a co za tym idzie różnią się w utworach i czasem trzeba je skorygować


a teraz

w takim razie cytowanie przez Ciebie moich wypowiedzi w takim kontekscie jak to zrobiles uwazam za niewlasciwe


moje pytanie - DLACZEGO? i co zrobiłem nie tak? :)

tomanee
19-04-2011, 23:29
Dla potomnych wyjasnie

Tak sie dzieje najczesciej, gdy grasz kawalki o tej samej tonacji lub pokrewnej. Basy to jedyne tony w utworach, ktore sie sumuja jesli nalozymy na siebie 2, 3, 5 utworow (najczesciej, gdy dobrane sa tak jak wyzej napisalem), dlatego jest ogolna zasada wchodzenia z wycietym knobem low, bo gdy tego nie zrobimy, basu bedzie 2x wiecej przez co cierpia glowy sluchaczy oraz glosniki basowe. Jednak czasem bywaja kawalki, ktore lepiej razem brzmia, gdy w obu basu jest tyle samo (PODKRESLAM! tyle samo nie znaczy ze oba knoby maja to samo ustawienie).

Fantastyczna wypowiedź, takie uwielbiam.


A mówiąc a pro po masteringu.

Każdy kawałek będzie brzmiał inaczej bo każdy inżynier pracuje w innych warunkach. Każdy pracuje w innych warunkach akustycznych, mają różne słuchawki i różne monitory studyjne, a czasem próbują też dodać do utworu coś od siebie.

Mastering audio jest dziedziną bardzo bliską SZTUCE. Jest to dlatego, gdyż jednym z zadań masteringu jest nadanie utworowi profesjonalnego i przyjemnego brzmienia. A każdy człowiek ma inny gust, dla jednego będzie brzmiało ładniej, gdy utwór będzie trochę bardziej bassowy, a dla innego będzie utwór ładniejszym gdy będzie bardziej jaskrawy (bardziej uwydatnione wysokie częstotliwości).

Prawie każdy artysta masteruje utwór samemu, jednakże wytwórnie czasem proszą o wersje utworu bez masteringu, aby oni mogli go wymasterować, gdyż wg. nich mogą zrobić by brzmiało lepiej.

Dlatego myślę, iż kolega ma racje, nie wszystkie utworu muszą koniecznie być grane z pokrętłami na godzinie 12. W końcu mixowanie też jest sztuką i dla jednego utwór z lekko większymi, czy mniejszym bassami itp. może brzmieć lepiej. Na szczęście 3 pokrętła w mixerze DJskim dają małe możliwości, że tak powiem 'remixerskie' i normalny słuchacz praktycznie nie wyczuje różnicy.

Podsumowując, myślę iż ustawienie potencjometrów na mixerze dj'skim powinno być dobierane wg. uznania, tak aby po prostu w całym secie brzmiało dobrze, a przejście brzmiało tak jak DJ tego chce.

Rooreck
20-04-2011, 10:42
Mastering audio jest dziedziną bardzo bliską SZTUCE. Jest to dlatego, gdyż jednym z zadań masteringu jest nadanie utworowi profesjonalnego i przyjemnego brzmienia. A każdy człowiek ma inny gust, dla jednego będzie brzmiało ładniej, gdy utwór będzie trochę bardziej bassowy, a dla innego będzie utwór ładniejszym gdy będzie bardziej jaskrawy (bardziej uwydatnione wysokie częstotliwości).

W przypadku wielu, wielu doświadczonych inżynierów, jest tak, że często wiedzą jak dany kawałek będzie brzmiał w klubie i żeby uzyskać ten niepowtarzalny, zaskakujący, efekt, np. rezonujący bass, czy lead który odczuwasz w tylnej części czaszki, spędzają ogromną ilość czasu...
Jedno przekręcenie pokrętła, nawet nieznaczne efekt owy psuje.

Prawie każdy artysta masteruje utwór samemu,

Jesteś w bardzo głębokim błędzie...

jednakże wytwórnie czasem proszą o wersje utworu bez masteringu, aby oni mogli go wymasterować, gdyż wg. nich mogą zrobić by brzmiało lepiej.

... bo wielu artystów ssie jeżeli chodzi o tą dziedzinę, więc wytwórnie najwyraźniej dają to w ręce profesjonalnych realizatorów dźwięku.

Dlatego myślę, iż kolega ma racje, nie wszystkie utworu muszą koniecznie być grane z pokrętłami na godzinie 12. W końcu mixowanie też jest sztuką i dla jednego utwór z lekko większymi, czy mniejszym bassami itp. może brzmieć lepiej. Na szczęście 3 pokrętła w mixerze DJskim dają małe możliwości, że tak powiem 'remixerskie' i normalny słuchacz praktycznie nie wyczuje różnicy.

Tak jak mówię, nikt tego tutaj nie zabrania, jedynie wymieniamy poglądy dotyczące brzmienia utworów, przyznam szczerze, że sam czasem lubię dodać lekko bass'eu w ciekawych w moim mniemaniu partiach utworów, ale nie używam tego zabiegu nagminnie.

Podsumowując, myślę iż ustawienie potencjometrów na mixerze dj'skim powinno być dobierane wg. uznania, tak aby po prostu w całym secie brzmiało dobrze, a przejście brzmiało tak jak DJ tego chce.
Jak najbardziej się z tym zgadzam, co podkreślałem z resztą wielokrotnie...

Pozdrawiam!!!

tomanee
20-04-2011, 11:12
Jesteś w bardzo głębokim błędzie...


Huh? Popytaj naszych music producerów z forum. Podejrzewam, że większość (nie każdy!) masteruje samemu.

Pamiętam jak Armin prowadził kiedyś wywiad bodajże z Sanderem van Dornem czy woli samemu masterować czy oddać to inżynierowi. Powiedział, że robi wszystko sam. Owszem to jest producent z wyższej półki, który zapewne ma sporą wiedzę z zakresu inżynierii dźwięku, no ale to jest dowód na to co powiedziałem.

A żeby nie być gołosłownym. Proszę masz tutaj INNY wywiad z Arminem w którym wypowiada się o masterowaniu: Armin Van Buuren (http://www.soundonsound.com/sos/aug09/articles/armin.htm)


cyt. "Although a lot of electronic music producers seem tempted to master their own tracks, Armin is cagey about following this trend. “I’m too insecure about it,” he admits, “so I leave it up to a mastering engineer."

Nie wiem jak z twoim angielskim, więc na wszelki wypadek wyjaśnię (bez obrazy jeżeli umiesz :) )

Jak powiedział Armin, wielu producentów muzyki elektronicznej masteruje utwory samemu, jednakże on jest ostrożny co do tego i zostawia tą pracę 'inżynierom-masterowania'.
Więc, widzisz. Możemy się spierać czy to artysta czy inżynier powinien masterować utwór, ale fakt jest faktem. Dużo artystów woli masterować samemu.

Osobiście myślę,że to inżynier powinien robić, ale tak się nie zdarza zbyt często.

Walu
20-04-2011, 12:34
Dalej zaznaczam, ze nie mam pojecia o czym mowie, zapewne kolejny raz mine sie z fachowymi definicjami na ten temat, ale uwazam, ze nawet poprawnie zmasterowany kawalek: raz - w moim odczuciu prawie zawsze brzmi jałowo, nudno, plasko. Dwa - i tak bedzie brzmial zawsze inaczej w zaleznosci od naglosnienia na jakim bedzie sluchany. Jak ktos ma kolumny z lipnym glosnikiem bassowym, to i najlepszy mastering nic nie pomoze, jedynie mozna sie ratowac korektorem, bla, bla, takie tam

Tak to juz jest, ze zwykly zjadacz chleba ma wyje*ane na mix dja i tak samo zwykly dj ma wyje*ane na mastering producenta/inzyniera. Zreszta nawet jak sam sie wezme za Able i zglebie tajniki produkcji to nie wydaje mi sie zeby eq na mixerze podczas mojego seta kiedykolwiek jeszcze wskazywalo poludnie. Kiedys nawet balem sie, ze to co robie faktycznie moze byc uznawane za blad od strony inzynierii dzwieku, ale najprostsze co moglem zrobic, to poszperalem w necie za zdjeciami i filmikami z rzutem na mixer podczas seta topowych dji i teraz jestem pewny swego.

marxam
21-04-2011, 21:32
Dzięki, zawsze robiłem mixy, ale nigdy nie na frazy, więc to też się przyda :)

MAJSTER KLEPKA
22-04-2011, 22:09
Oceńcie moje przejscie :

SauceMafia
03-05-2011, 23:15
30 minutowy secik do oceny. Proszę o porady i uwagi :)


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


*off top
Chcesz ocene "seciku" to wystawiaj seta do działu promo mix. Tu można podawać tylko pojedyncze przejscia, a nie 30min wypociny.



_______________________________________________

Greg_

barrtt
07-05-2011, 15:28
Wrzucam tutaj dwa przejścia do oceny.Prosze o porady co by tutaj poprawic,ogolnie przejscia tworzylem bez liczenia itd , chcę zobaczyć czy jest sens wogole tak zaczynac przygodę z djingiem (bez konkretnej techniki).

Matthew Stend
10-05-2011, 17:26
@ Barrtt pierwsze przejście totalne radiowe po prostu wbiłeś następny wałek jak się nuta skończyła a drugie przejście dobre od razu na początku frazy,pozdro

Mandark
10-05-2011, 19:49
dodaje swoje przejscia pierwsze w stylu hands up:



prosze o cenne porady co do mixow tego stylu muzycznego bo czesto nie potrafie znalezc odpowiednich momentow i to jak wchodzic druga nutka ;d
drugie przejscie to elektryki ;p



prosze o ocene xD

@Edit : jeszcze jedno xD

Christoph'86
12-05-2011, 20:26
No więc ja też dodam dwa przykłady moich przejść,liczę na szczere opinie:) Nie jestem DJ-em, gram dla własnej przyjemności,a te przejścia nagrywane były na VDJ

Freaksane
13-05-2011, 09:48
@Mandark - odnosnie elektrykow
w Zombie chyba za ostro ten drugi kawalek wszedl i wydaje mi sie ze jest minimalnie rozjechany, ale moze tylko mi sie wydaje bo jakosc niska dosc nagrania

i ***y Sax tez za szybko wchodzi, a potem zjezdzasz od razu z glosnoscia i wrzucasz drugi kawalek. probuj na eq pracowac zamiast sciszac glosnosc utworu

Dj Encore
13-05-2011, 09:57
Fraze najczesciej bardzo dobrze slychac... Zazwyczaj zaczyna sie jakims clapsem, mocneijszym hatem, albo poczatkuje ją jakis FX ;-) hmm, nie wiem jak to wytlumaczyc, ja to juz robie na wyczucie....

@ Mandrak
Wchodz z nutami w nastepujacy sposob: Bas -3/High -3/Mid - 0 i wraz z bitem zwiekszaj bas do +1/2 i High tez.^^ Bedzie lepiej brzmiec, uwierz

tilek91
02-06-2011, 19:13
Mam nadzieje ze temat jeszcze aktualny i prosze o ocene przejscia :) porady

FazZi85
02-06-2011, 20:16
coś mi to przypomina znaczy się tego pajaca z yt co mixa robi a później do tego video, dla mnie wydaje się ok przejście, ale są tutaj lepiej doświadczeni zapewne więc tez cię ocenią

tilek91
02-06-2011, 20:31
coś mi to przypomina znaczy się tego pajaca z yt co mixa robi a później do tego video, dla mnie wydaje się ok przejście, ale są tutaj lepiej doświadczeni zapewne więc tez cię ocenią
masz na myśli Dj Blend ? :shifty:

Neowik
02-06-2011, 20:38
Lekki koń na przejściu :)

FazZi85
02-06-2011, 20:40
tak dokładnie chodzi mi o niego, ale szkoda gadać, każdy ma swój przepis na sukces. On wizualnie raczej więcej show robi. To wszystko na ten temat.

nowluka
04-06-2011, 14:22
Spoko, zagraj ktoś na frazy breakcore, albo ekstremia speedcorowe...
http://www.youtube.com/watch?v=IBTeNWa0yDw&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=bX3YupDMCGU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=36bQkyxOWZk&feature=related

bomek
07-06-2011, 19:31
Witam wszystkich, głównie tych zielonych w temacie grania :P

Dosłownie od kilku dni mam sprzęcik (2 cdj 400 i numark dxm 06) i próbowałem grać. Próbowałem sklecać 2 kawałki ze sobą ale często to marnie wychodzi. Próbowałem grać na frazy. Ustawiłem sobie punkty CUE ale sam nie wiem kiedy wejść z 2 kawałkiem, czy odjąć basy czy średnie.

Numery znam, nie na pamięć ale orientuje sie w nich. Czesto też się zdarzało że 2 kawałki miały BPM 128 wiec nie było problemów z dostosowaniem pitcha.

Może istnieje jakiś kurs dla laików. Najlepiej filmik, albo podany zestaw kawałków co z czym zgrywać i w którym momencie i jak to robić. Chce nauczyć się jakichś podstawowych schematów. Proszę o pomoc :)

No i jeszcze kwestia szybkiego poruszania się faderami i pokrętłami. Są jakieś złote zasady co do obsługi mixera przy przejściach?

tilek91
07-06-2011, 20:36
to masz ładny sprzęcik :) ja grywam na setkach
jeśli mają te same pitche , to nic tylko trafic w poczatek frazy :D
często w kawałkach słyszy się dodatkowy dźwięk (hat, "sopran" jakby) w ostatniej frazie głównego motywu ,myślę że to jest moment w którym ,w pierwszym bicie tej frazy należy wcisnąć play na drugim odtwarzaczu i słuchać na słuchawkach czy dobrze trafiłeś w pierwsze uderzenie frazy. Jeśli tak -to nie slychać koni. A więc gdy ta ostatnia fraza z dodatkowym dzwiekiem sie skonczy i wchodzi kolejna to w tym momencie wchodzisz na live z trackiem z drugiego odtwarzacza ;) (nie przyciskając jeszcze raz play) tylko za pomocą faderów (sprobuj za pomocą crossfadera) ale nie poprostu ot tak z lewej strony na prawą, tylko pozostan chwile na srodku ;) zobacz jaki jest efekt. Cwicz cwicz cwicz ,az bedzie perfekt a bitowanie nie bedzie zajmowało Ci duzo czasu


No i jeszcze kwestia szybkiego poruszania się faderami i pokrętłami. Są jakieś złote zasady co do obsługi mixera przy przejściach?

CWICZ

bomek
07-06-2011, 22:25
Dzięki za wskazówki :)

A więc gdy ta ostatnia fraza z dodatkowym dzwiekiem sie skonczy i wchodzi kolejna to w tym momencie wchodzisz na live z trackiem z drugiego odtwarzacza ;) (nie przyciskając jeszcze raz play) tylko za pomocą faderów (sprobuj za pomocą crossfadera)


Czyli jak rozumiem.

1.Leci sobie kawałek powiedzmy na lewym playerze, crossfader jest całkowicie na lewo
2.Kończy się fraza w lewym playerze, wciskam play w prawym

i co teraz? lewy dalej słychać a prawy na razie nie gra "live" tylko w słuchawkach. Kiedy nadejdzie kolejna fraza ustawiam crossfadera na środek i robi się lipa. Tak jakby nakłądają się na siebie frazy, Wokal w 1 numerze z drobnymi wstawkami wokalnymi z 2 playera. Tragicznie to brzmi.

A może mam to rozumieć inaczej, crossfader od razu na środek ustawiony, kończy się fraza wciskam play i lecą 2 kawałki na raz, z tym że ten z prawego playera ma z początku wyciszony bas i ewentualnie podbity mid i high.

I jeszcze 1. Używać przycisków kill (np. kill bass). Stosuje się taki zabieg przy przejściach? Czy lepiej recznie krecić basem?

Play(ce)
07-06-2011, 22:50
Dzięki za wskazówki :)
Kończy się fraza w lewym playerze, wciskam play w prawym

i co teraz? lewy dalej słychać a prawy na razie nie gra "live" tylko w słuchawkach. Kiedy nadejdzie kolejna fraza ustawiam crossfadera na środek i robi się lipa. Tak jakby nakłądają się na siebie frazy, Wokal w 1 numerze z drobnymi wstawkami wokalnymi z 2 playera. Tragicznie to brzmi.

Kakofonia znaczy:)


Kończy się fraza

Wiesz co to fraza?

Fraza to moment. Moment w którym, zwykle słychać, że coś zmieniło/zaczęło/skończyło w utworze. Włącz sobie utwór i od pierwszego uderzenia licz 32 uderzenia (beaty), 33 będzie frazą. Wtedy usłyszysz zmiany w utworze. Nowe dzwięki dojdą bądź odejdą, bynajmniej. Napewno coś się zmieni.


kończy się fraza wciskam play i lecą 2 kawałki na raz, z tym że ten z prawego playera ma z początku wyciszony bas i ewentualnie podbity mid i high. Potem charczą mi głośniki, co mam zrobić, żeby tak nie było?

Nie przesterowywać. Jak wycinasz z jednego utworu jakąś partie, uzupelnij lukę partia z drugiego utworu. Bo jak napierd*lisz wszystkiego to g*wno wyjdzie. A po co masz się zniechęcać.


A może mam to rozumieć inaczej, crossfader od razu na środek ustawiony,

Samochodem też od razu ruszasz z ostatniego biegu?


I jeszcze 1. Używać przycisków kill (np. kill bass). Stosuje się taki zabieg przy przejściach? Czy lepiej recznie krecić basem?

Wedle wizji twórcy seta. Tylko bez przesady z "efekciarstwem" bo set będzie wyglądał jak plastikowa blondyna, których lada dzień z przyjściem lata, czeka nas wysyp.

nowluka
07-06-2011, 23:45
A nie mieszasz jakoś bardzo gatunków ? Nie łączysz starych uplifting trance z jakimiś jackin housami?

Pooglądaj filmiki na yt od gościa ellaskins

Kedar
10-06-2011, 00:39
Moze pomoga Ci te filiki :

Jak miksować utwory muzyczne - Spryciarze.pl (http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-miksowac-utwory-muzyczne)

dodam jeszcze ze zanim dorobilem sie swojego sprzetu to sluchalem rozych setow ( najlepiej tych w ktorych znasz nuty ) wtedy widisz jakto kleja inni Dje. Nie wiesz kiedy wchodzic z drugim utworemto powiem ci tak -> pamietajaby wtym zachowac plynnosc kiedy trzeba przebij bassy kiedy jest jeszcze za wczesie to nie. warzne jestpoczucie rytmu:) Sprzecik masz konkretny takcwicz cwicz i cwicz wszystkoprzyjdzie z czasem :)
Powodzenia !

Play(ce)
12-06-2011, 23:53
@KEDAR
Ty jesteś z Polski?!!

@BOMEK

Musisz czuć rytm i nie mówię tu już o wielkim graniu, tylko typowym wyczuciu rytmu, abyś wyczuwał pewną regularność. Gdy nauczysz się liczyć tempo bez licznika praktycznie rzecz biorąc będziesz potrafił grać tzn. nie robił koni, dopiero po opanowaniu tej sztuki, siłą rzeczy zaczniesz zwracać uwagę co grasz, więc narazie nie zaprzątaj sobie głowy robieniem wyszukanych setów tylko trenuj granie. Ważne, żebyś samo granie robił intuicyjnie, a zastanawiał się tylko nad doborem utworów, ale na to potrzeba czasu. Pograj trochę i pochwal się pierwszymi efektami:)

bomek
13-06-2011, 02:49
Dzięki chłopaki za wskazówki :) Widać że chcecie pomóc.

Przez ostatnie dni mało grałem (lece z pracą licencjacką :/). Nie nakładam już wokali na siebie bo z tego wychodzi totalna żenada. Czekam aż 1 kawałek się zaczyna kończyć i dopiero wchodze z kolejnym. Ewentualnie staram się też zrobić pętle tam gdzie wokalu brak i wtedy wchodze z 2.

Wiesz co to fraza?

Skończyłem 5 lat muzycznej więc wiem co to takty, frazy (chociaż tego terminu się tam nie stosowało), co to tempo 3/4 itd :P Mówiąc: kiedy kończy się fraza mam na myśli moment w którym zbliża się kolejna fraza (tzn znów wchodzi na 1). Ja słysze kiedy to nastąpi bez liczenia- jeśli znam kawałek. Jeśli kawałka nie znam to wtedy sobie czasem policze :)

Nie przesterowywać. Jak wycinasz z jednego utworu jakąś partie, uzupelnij lukę partia z drugiego utworu. Bo jak napierd*lisz wszystkiego to g*wno wyjdzie. A po co masz się zniechęcać.

Właśnie staram się to praktykować. Zazwyczaj wchodze 2 kawałkiem z obciętym bassem, ewentualnie podbite troche HIGH. Średnie też ruszam ale to działa symetrycznie, prawy kanał na 15 a lewy jest na 9 i potem to normlizuje.

Szczerze mówiąc to nie chcę sobie robić siary teraz i nagrywać tego, ale za jakiś czas dam coś do oceny :P Nie ogarniam troche tych moich 400-tek jeszcze (jeśli chodzi o pętle i beat-loop) więc nie bawię się narazie w jakieś tam efekty tylko po prostu gram.

Mam też problem z "rozjeżdżaniem się kawałków". Często jest tak że na odsłuchu kombinuję jak zrównać tempo obu kawałków, niby jest dobrze ale potem się wszystko rozkleja i sam nie wiem ktory kawalek gra za szybko czy wolno. Jak się dowiaduję? :P Kręce jogiem lekko w tył albo w przód i wtedy wiem czy winowajca gra za szybko czy za wolno i znów wtedy pitch'em koryguję.

Musisz czuć rytm i nie mówię tu już o wielkim graniu, tylko typowym wyczuciu rytmu, abyś wyczuwał pewną regularność. Gdy nauczysz się liczyć tempo bez licznika praktycznie rzecz biorąc będziesz potrafił grać tzn. nie robił koni, dopiero po opanowaniu tej sztuki, siłą rzeczy zaczniesz zwracać uwagę co grasz

Liczniki BPM....hmmm :D:D Kuszą! I to jak ! Spróbuję je zakleić czymś tak żebym nie widział i wtedy zobaczę jak sobie radzę. Powinienem się wtedy szybciej nauczyć zgrywać dobrze.

Tylko bez przesady z "efekciarstwem" bo set będzie wyglądał jak plastikowa blondyna, których lada dzień z przyjściem lata, czeka nas wysyp.

Hahaha :lol2eh1: NIe mogłem się przestać śmiać :D


Pozdro! :)

nowluka
13-06-2011, 05:54
A jaka to filozofia stukać palcem o blat, albo liczyć do 4, ja rozumiem poczucie rytmu w tańcu gdzie operujemy całym ciałem, ale nie przy dwóch nadgarstkach i palcach...

Play(ce)
13-06-2011, 20:28
Skończyłem 5 lat muzycznej więc wiem co to takty, frazy (chociaż tego terminu się tam nie stosowało), co to tempo 3/4 itd :P

Zwracam honor. Ty powinieneś nam dawać jakieś wskazówki:)


Mam też problem z "rozjeżdżaniem się kawałków". Często jest tak że na odsłuchu kombinuję jak zrównać tempo obu kawałków, niby jest dobrze ale potem się wszystko rozkleja i sam nie wiem ktory kawalek gra za szybko czy wolno. Jak się dowiaduję? :P Kręce jogiem lekko w tył albo w przód i wtedy wiem czy winowajca gra za szybko czy za wolno i znów wtedy pitch'em koryguję.

Dobrze kombinujesz. Po co Ci nasze rady.

A jaka to filozofia stukać palcem o blat, albo liczyć do 4

Albo bujać ciałem w rytm muzyki.

henrykss
13-06-2011, 23:05
wiam wszystkich, jestem nowicjuszem na forum i zadam banalne pytanie. zaczynam wertowac topic od poczatku, niestety nie moge odsluchiwac linkow z miksami, ktore wrzucacie. wyswietla mi sie stronka kokos.net. czy mam sie na niej logowac, zeby zgrac kawalek?
z gory dzieki za odpowiedz i sory za durne pytanie

Marisoli
14-06-2011, 04:54
Najprawdopodobniej linki wygasły.

henrykss
19-06-2011, 23:31
Witam,
Nie wiem, czy jeszcze ktokolwiek zaglada na ten topic, ale mam nadzieje ze tak. Jak kazdy z was kiedys i ja postanowilem rozpoczac zabawe z DJka. Zakupilem uzywki CDJ100s i DJM300. Mam 2 pytanka:
1. czy gdy wchodzicie w pierwszy bit nowej frazy, czy macie od razu podgloszony kanal wchodzacego kawalka, czy wchodzicie na sluchawkach z wyciszonym kawalkiem, ewentualnie korygujecie bledy i powoli zglaszacie?
2. czy kawalek wchodzacy "B" ma miec wyciszone tylko basy? czy wysokie i srednie tez? kiedy mam wyciszyc basy kawalka konczacego sie "A", czy tez tylko zabieram basy , czy inne tez?

Z gory dzieki za odpowiedz, mam nadzieje ze jeszcze ktos tu zaglada.
Pozdr

nowluka
20-06-2011, 00:40
Są różne kawałki, jedne zaczynają się od drobnego pukania, które już jest przytłumione, inne od 1s napieprz.
Próbuj na różne sposoby, to Tobie ma się podobać, a nie nam.

henrykss
21-06-2011, 10:13
Sam jestem nowicjuszem, wiec nie będę dawal zanych rad, powiem jedynie co mi pomogło. Przewertowałem dokładnie topic od 1 do ostatniej stronki + oglądam dużo filmikow na YT , gdzie DJe graja na takim sprzęcie jak mój. Najwazniejsze czego dowiedziałem się z forum, to zasada mixowania na frazy. Kiedys gralem amatorsko na zwykłych deckach, nie majac pojęcia co to fraza, takt, itp. Topic uswiadomil mi co tak naprawdę odpowiada za dobry mix. Najwazniesze to zalapac zasade grania na frazy, następnie nauczyć się dogrywania tempa (jestem na tym etapie) a kolejny krok to praca z Equalizerem. Jeśli chodzi o ten krok, to widze ze kazdy ma swój sposób, jedni mowia, ze wchodzcy kawalek powinien mieć ustawione wszystkie tony na srodek a zmieniamy tylko w kawałku schodzącym, inni ze wchodzący basy na 0 a reszta bez zmian i powoli dokręcamy , zerując w schodzącym. Ogolnie moja dewiza to „powoli do przodu”. Nie ma co się zaptrywac od razu na zaawansowanych DJow , tylko uczyc się krok po kroku. Moim marzeniem jest zagrac jeszcze kiedyś w klubie, chociaż nie wiem czy nie jestem na to za stary. Poki co zakupiłem w miare fajny i niedrogi sprzęcik (CDJ 100S +DJM 300)

Niebawem wrzuce jakiś mix do oceny i powiecie czy cos ze mnie będzie J

Pozdrawiam wszystkich nowicjuszy

henrykss
21-06-2011, 21:24
Mam pytanko. Jak moge najszybciej dodac moj mix?

Z gory dzieki za podpowiedz

lukaszlbn88
21-06-2011, 21:57
Jeżeli chcesz go dodać tutaj to najpierw wrzuć go na Zippyshare.com - Free File Hosting (http://www.zippyshare.com) (musi mieć format mp3, jeżeli masz go w wav to użyj jakiegokolwiek programu do edycji dźwięku (np. gold wave) i zapisz jako mp3, co do wstawiania to tu masz regulamin :P
http://www.4clubbers.com.pl/promo-mix/340502-20-08-10-regulamin-dzialu-promo-mix.html

henrykss
21-06-2011, 23:13
A wiec to moj pierwszy mix, po zalapaniu co to fraza :)

Zippyshare.com - mix.mp3 (http://www2.zippyshare.com/v/86784504/file.html)

Dajcie znac czy ujdzie.

PS. Sory jesli cos spalilem z dodaniem mixa, ale to moj pierwszy tu

lukaszlbn88
22-06-2011, 16:47
moim zdaniem wcześniej możliwe że trafiłeś we frazę ale tony nie bardzo i wyciszenie pierwszego utworu ni stąd ni z owąd - za mało low w drugim utworze i wyciszenie pierwszego utworu też trzeba frazować nie tak z powietrza sobie wyciszam i już jest przejście. pokombinuj z tonami przy przejściu - więcej basu, wsłuchaj się w tony średnie i może je jakoś uwydatnij, żeby nie gryzły się jeden z drugim, np wycisz znacznie w jednym kanale ton średni. Przejście do dopracowania pod względem tonów, pod względem zgrania bitów jest ok.
po przesłuchaniu po raz któryś z kolei: w Twoim nagraniu utwór pierwszy powinien grać aż do 1:53, dopiero wtedy powinieneś go wyciszyć, bo wtedy kończy się fraza w drugim utworze, potrzymaj ten pierwszy trochę, nie wyciszaj od razu, albo jak wyciszasz od razu to w zdecydowanym momencie nie w losowym (co 32 / 8)

PlayCue
02-07-2011, 16:32
Witam, przesłuchałbym ktoś i sprawdzić gdzie i na czym popełniam błędy? Będę wdzięczny.



Wykonane na 2 x Pioneer CDJ - 100 S + Reloop RMX - 20.

Ostatnie przejście nie wyszło, wiem o tym.
Uczę się około miesiąca.

henrykss
11-07-2011, 07:48
moim zdaniem wcześniej możliwe że trafiłeś we frazę ale tony nie bardzo i wyciszenie pierwszego utworu ni stąd ni z owąd - za mało low w drugim utworze i wyciszenie pierwszego utworu też trzeba frazować nie tak z powietrza sobie wyciszam i już jest przejście. pokombinuj z tonami przy przejściu - więcej basu, wsłuchaj się w tony średnie i może je jakoś uwydatnij, żeby nie gryzły się jeden z drugim, np wycisz znacznie w jednym kanale ton średni. Przejście do dopracowania pod względem tonów, pod względem zgrania bitów jest ok.
po przesłuchaniu po raz któryś z kolei: w Twoim nagraniu utwór pierwszy powinien grać aż do 1:53, dopiero wtedy powinieneś go wyciszyć, bo wtedy kończy się fraza w drugim utworze, potrzymaj ten pierwszy trochę, nie wyciszaj od razu, albo jak wyciszasz od razu to w zdecydowanym momencie nie w losowym (co 32 / 8)

Dzieki za fachowa odpowiedz. z tego co napisales wynika, ze tony tez mam dodawac/ujmowac "na frazy"?

czy moglby ktos w dostepny sposob opisac jak zmieniac tony przy wejsciach? lukaszlbn88 fajnie wytlumaczyl powyzej, ale nadal mi nie wychodzi. frazy ok, zgrywanie bitow ok, ale nie wiem kiedy wyciszac kawalek i kiedy dodawac/odejmowac tony i od jakich zaczynac.
z gory dzieki , jesli ktos podzieli sie informacja jak to najlepiej robic.

Zola1908
07-08-2011, 21:37
Kiedy i jakie tony wyciszać zależy już od Twojej techniki i doświadczenia.Każdy obiera swoją taktykę.Próbuj dalej :)

DJ Bone
13-08-2011, 14:55
Hmm...

henrykss
23-08-2011, 07:30
nice :)

czym miksowales?

DJ Bone
23-08-2011, 11:31
American Audio SDJ 1 + jakiś szajski mixer :P

Faza1987
23-08-2011, 13:03
Moim zdaniem dobry set :) trening czyni mistrza...pamietaj... Co do twoich przejsc musisz bardziej kombinowac niskimi i wysokimi tonami:) Ale mozesz tez uzyc efektow przy przejsciach... Ja zawsze podchodze do tego w ten sposob ze jak ludzie sa na parkiecie PIJANI! LUB NACPANI! ( co jest oczywista sprawa) nie zwracaj uwagi na drobne szczegoly... Tak naprawde czlowiek ktory sie nie zna nie zauwazy zlego przejscia ale wiadomo lepiej trenowac i dazyc do perfekcji:) Wiec nie zrazaj sie tylko trenuj i trenuj i jeszcze raz trenuj i wyrob swoja taktyke swoj styl:)

medis
02-09-2011, 16:37
Witam

Jak w temacie, chciałbym się nauczyć grać czarne niczym nawciagany czarnych z brooklinu;) Mam doświadczenie Dj okolo roku ale nigdy nie interesowaly mnie czarne (tzn nie obchodziy mnie przejscia o moze tak :P) ale ostatnio bylem w paru klubach z taką nutą i nawet mi sie spodobalo. Tyle ze tam mieli ISOSa
z gramkami ... Mozecie więc zdradzic co nie co o tym gatunku ? jak robicie przejscie, kiedy wejsc w bit i takie tam tajniki ... bo rozbieżność BPM przy takich nutach jest dość spora ...Dodam że mozliwosci mam dosc skromne (2*CDJ100 + DJM400) :P czy w ogole da się zagrać na takim sprzęcie czarne ?

Sunnyjendro
02-09-2011, 19:18
Witam

Jak w temacie, chciałbym się nauczyć grać czarne niczym nawciagany czarnych z brooklinu;) Mam doświadczenie Dj okolo roku ale nigdy nie interesowaly mnie czarne (tzn nie obchodziy mnie przejscia o moze tak :P) ale ostatnio bylem w paru klubach z taką nutą i nawet mi sie spodobalo. Tyle ze tam mieli ISOSa
z gramkami ... Mozecie więc zdradzic co nie co o tym gatunku ? jak robicie przejscie, kiedy wejsc w bit i takie tam tajniki ... bo rozbieżność BPM przy takich nutach jest dość spora ...Dodam że mozliwosci mam dosc skromne (2*CDJ100 + DJM400) :P czy w ogole da się zagrać na takim sprzęcie czarne ?

Normalnie ze się da :D pamiętaj że refren w 99% piosenek przy tempie 90-100 bpm trwa okolo 20 sek. (nie jest to jakas kurcze nowość ale jak to rozkminiłem to normalnie dalo mi inne spojrzenie na sprawe ;p hehe) Dlatego dobrze jest miec piosenki z poczatkowym bitem najlepiej jakby mial min te 20 sek. No i najprościej ale zarazem najmniej efektownie jest wciskac play na poczatku ostatniego refrenu i stopniowo wchodzić z drugim trackiem ;P


Narazie to tyle. Wiem, że nie jest to jakieś odkrycie ameryki i z pewnością jest to sposob na bardzo monotonne i nudne granie. No ale przecież od czegoś trzeba zacząć ;]

ToxiQ
11-09-2011, 15:47
http://www26.zippyshare.com/v/53230610/file.html
Mógł by mi ktoś powiedzieć czy dobrze robie te przejscia bo sam juz nie wiem

Dj_Krut
11-09-2011, 21:38
Nom ja tylko odsłuchałem pierwsze przejście i na tym zakończyłem , trenuj trenuj i jeszcze raz trenuj , frazy się nie nakładają na siebie w tym przypadku do tego wchodzisz One night in Ibiza za wcześniej , musisz odróżniać główny motyw od końcowego , z bassem to wyleciałeś w kosmos a potem go wyciszyłeś w jednej sekundzie

Dalej nie słuchałem wiec nie wiem jak jest

Rada trenuj i dużo czytaj pytaj znajomych o cenne informacje

Tomi1992
11-09-2011, 21:52
Nom ja tylko odsłuchałem pierwsze przejście i na tym zakończyłem , trenuj trenuj i jeszcze raz trenuj , frazy się nie nakładają na siebie w tym przypadku do tego wchodzisz One night in Ibiza za wcześniej , musisz odróżniać główny motyw od końcowego , z bassem to wyleciałeś w kosmos a potem go wyciszyłeś w jednej sekundzie

Dalej nie słuchałem wiec nie wiem jak jest

Rada trenuj i dużo czytaj pytaj znajomych o cenne informacje


Jak chcecie nauczyć sie dobrze wchodzić we frazy to proponuje kilka godzin przy gramofonach, mixer, 2x gramki i kilka vinyli ( naj po 2 z każdego gatunku )
Brak widma, brak czegolwiek... Tylko ty i twój słuch...

Dj_Krut
12-09-2011, 07:30
Jak chcecie nauczyć sie dobrze wchodzić we frazy to proponuje kilka godzin przy gramofonach, mixer, 2x gramki i kilka vinyli ( naj po 2 z każdego gatunku )
Brak widma, brak czegolwiek... Tylko ty i twój słuch...

Mi to już nie potrzebne :piwo: Znam ten temat dość dobrze :ide:

DJBlane
22-09-2011, 12:27
A ja mam takie pytanie, jak słuchał energy mixów, to oni grają w sposób taki, że jak wchodzi nowa fraza to wraz z 1 bitem słychać już nową nutkę. Jak oni to robią? Wchodzą frazę szybciej? i później pogłaśniają na mikserze 2 kanał? czy na żywca wchodzą? :D odrazu na full głośności? Czy jeszcze jakiś inny sposób?

FazZi85
22-09-2011, 13:11
drakoo @ Właśnie jak sama nazwa wskazuje są to mixy, a nie sety.
Dzięki temu że robią taki mix na frazach dobrze dobrane utworki tworzą jakąś tam całość. Jest to w celu reklamy i promocji. wg. mnie robią to na programie, później podkład głosu i mix jest.
Dlatego są one takie sławne, bo ciekawie są zrobione.
W klubie całkiem inaczej grają, ale wcale nie jest powiedziane że nie można tak grać, bo można.

Mam znajomego dja, który tak czasem gra ja nazywam to 'sławne 30sekundowce'

DJBlane
22-09-2011, 15:40
Ale jak słuchałem mattheo to tak samo gra :P dlatego mnie to ciekawi :P bo podoba mi się to bardziej niż takie stopniowe wchodzenie :)

mdj4
01-10-2011, 15:09
Zippyshare.com - Dj Jo-Bo-Nito Promo Mix vo.1.mp3 (http://www65.zippyshare.com/v/99809/file.html)

To mój pierwszy secik, proszę o komentarze :):):)
Co jest do poprawek ? itp. :)

boy350
08-10-2011, 21:11
Witam, mam pewien problem. Na wakacje, sprawiłem sobie sprzęcik, denoni dn-s700. Wszystko ładnie pięknie, tylko mam pewnien problem, iż nuty nie chcą się skleić, bpm się zgadzają, a nutki, oddzielnie lecą.. Czy to ja coś źle robię, czy problem leży gdzie indziej?

Xien
08-10-2011, 21:22
Kupiłeś sprzęt bez opcji "sync". Czyli kupiłeś jakieś tanie uwno.
A tak na serio to jeszcze musisz trafić w tzw. frazę i bawić się jogiem :)

boy350
08-10-2011, 21:25
Wiem kiedy wbić się w utwór, pierwsze 10-15 sekund jest dobrze. Ale potem zaczyna się rozchodzić..

PlayCue
08-10-2011, 21:29
Własnie po to masz jog'a aby kontrolować to w czasie "całego" zgrywania dwóch utworów.

boy350
08-10-2011, 21:31
czyli przedemną jeszcze dużo nauki.... Dobra dzięki za info.

tilek91
09-10-2011, 10:19
jesli 10-15sekund jest dobrze ,to dostosuj pitcha jeszcze jesli masz taka mozliwosc, zalezy z jaka dokladnoscia masz tam pitcha ,a jak nie mozna lepiej to jog

zboro1991
09-10-2011, 12:27
cwicz, cwicz, cwicz. zle ustawiony pitch, nie patrz na bpm, tylko graj na sluch. liczniki nie zawsze prawde mowia

Andzelo
09-10-2011, 12:46
Wiem kiedy wbić się w utwór, pierwsze 10-15 sekund jest dobrze. Ale potem zaczyna się rozchodzić..

no to jak ci się rozchodzi do przodu albo słyszysz ze zwalnia to zwolnij lub przyspiesz delikatnie pitchem i oczywiscie dokręcaj talerzem :)

ToxiQ
12-10-2011, 19:04
Czy mógł by ktoś sprawdzić

swiecuska
31-10-2011, 12:24
Ktos moglby to ocenic ? Krotki mix, chcialbym wiedziec czy dobrze wchodze w te frazy :)
Zippyshare.com - CANDLE S.mp3 (http://www64.zippyshare.com/v/97569296/file.html)

mdj4
31-10-2011, 17:39
Witam :)

Czy mógłby ktoś ocenić jak wychodzi mi ta gra :muza:






:muza:

P4SIO
08-11-2011, 09:58
Witam! Chciałem zapytać o radę/pomysł na przejścia przy utworach o dużej różnicy w BPM (np. z nuty 128 na 138). Czasem nuty mają wysoki BPM ale wcale nie są jakoś mega szybkie ale nie mogę ich wstawić w środek seta, bo właśnie nie wiem jak je zgrać żeby było miłe dla ucha przejście. I teraz pytanie jakie są sposoby na zgranie takich nut? Jakieś filmiki na YT? Jakaś pomoc? :)

Walu
08-11-2011, 13:33
Imo jest raczej malo przypadkow, w ktorych takie tracki do siebie pasuja. Co za tym idzie, jesli nie pasuja, to ich razem nie gramy. Gdybys mial problem natury, ze chcesz miec te 2 tracki w secie, niekoniecznie obok siebie, to wsadz pomiedzy nie ze 3-4 inne coraz szybsze i po kazdym przejsciu dodawaj te 2bpm.

P4SIO
08-11-2011, 13:43
No wiem wiem, że tak można dawać i stopniowo przechodzić ale szukałem jakieś patentu na dobrze brzmiące przejście bezpośrednie :)

matt romanoFFF
08-11-2011, 13:52
A nie możesz w trakcie break'a zmienić wałka?
Dać delay'a, albo echo do granego i pobawić się eq z nowym wałkiem.

P4SIO
08-11-2011, 16:51
Z break'em to jest jakiś pomysł :) a co do efektów to ja się amatorsko bawię i nie mam konsoli więc czasem to wszystko ciężko ogarnąć tylko na klawie i myszce :D Nie mniej dzięki za radę :)

BastekDJ
17-11-2011, 10:57
Witam jestem nowy na tym forum i pisze do was z pytaniem czy ciekawy jest taki styl miksu disco-polo ????


Zippyshare.com - disco.mp3 (http://www27.zippyshare.com/v/35284927/file.html)

Acerek
24-11-2011, 15:50
Jak w temacie , poszukuje jakiegoś tutka/poradnika , i ogólnie jak zacząć djke , gram już troszke , lecz moja gra , nie jest zadowalająca , chciałbym coś co pomogłoby mi wejść na prawidłowy tor :D

z góry dzięki .
;p

Acerek
30-11-2011, 19:05
No więc tak , gram od niedawna , ale po długich ćwiczeniach widzę poprawę w mojej grze , ale mam kilka pytań ,
1.
czy wejść utworem można wyłącznie 1 bitem frazy , czy można ustawić bezpośrednio przed vocalem aby gdy jeden vocal zchodzi , wszedł odrazu drugi ?

2.
czy przy przejściach mogę używać efektów , czy narazie mam zostawić to w spokoju , (konkretnie filtra)

tilek91
30-11-2011, 19:13
Ucz sie bez efektow.. bedziesz slyszal jak ci wychodzi przejscie,a nie maskował błędy juz na początku efektami..

Ucz sie grac na frazy, pierwszym bitem zaczynaj

DjQcyk
30-11-2011, 19:16
Jeszcze możesz grać , motywami :) Vocalem wchodzić , też można . Spróbuj i wybierz najlepszą dla sb. opcję .

Nie zawsze trzeba grać frazami.

Jack Daniels
08-12-2011, 16:27
Witam.

Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem denonów dns 1000.
Wcześniej od 4 lat bawiłem się w vdj... aż w końcu moje marzenia się spełniły :)
Ale do rzeczy. Mam ogromny problem z przejściami pomiędzy utworami.
Gdy wiem że oba kawałki są 128 bmp i wbije odpowiednio w fraze plus ustawie -+ pitchem to wychodzi mi to ładnie. , ale gdy jeden kawałek ma 128 a drugi 130 to mam wielki problem...
Wiem co mam robić ale nie wiem JAK TO ROBIĆ.
Ogarniam frazę itp ale za cholerę nie mogę zrobić czystego przejścia.
Od 3 dni codziennie po 4 godziny ćwiczę i nic... chwile jest dobrze a potem kawałek się rozjeżdza.
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć JAKIMI PRZYCISKAMI MAM SIĘ POSŁUGIWAĆ PODCZAS ROBIENIA PRZEJŚCIA?
Bardzo chciałbym żeby mi ktoś pokazał na żywo jak mam robić, ćwiczyć... pewnie byłoby mi łatwiej.

Liczę na pomoc. Pozdrawiam

DJ Bone
09-12-2011, 19:15
po to masz suwak pitch zeby regulować tempo utworu. btw nie uzywaj licznikow, graj na słuch ;)

tilek91
10-12-2011, 03:07
Witam.

Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem denonów dns 1000.
Wcześniej od 4 lat bawiłem się w vdj... aż w końcu moje marzenia się spełniły :)
Ale do rzeczy. Mam ogromny problem z przejściami pomiędzy utworami.
Gdy wiem że oba kawałki są 128 bmp i wbije odpowiednio w fraze plus ustawie -+ pitchem to wychodzi mi to ładnie. , ale gdy jeden kawałek ma 128 a drugi 130 to mam wielki problem...
Wiem co mam robić ale nie wiem JAK TO ROBIĆ.
Ogarniam frazę itp ale za cholerę nie mogę zrobić czystego przejścia.


Z tego co sie orientuje to te playery nie maja dokladnego licznika bpm..
Graj na sluch tak jak radzi wyżej ;)

Jack Daniels
10-12-2011, 14:26
No ale latwo pisać... graj na słuch. Chciałbym żeby wypowiedział się ktoś kto grał już na tych denonach i opisał mi dokładnie jak mam podkręcać utwór. Nie wiem czy pitch/key ma być wł czy ma migać....

matt romanoFFF
10-12-2011, 14:30
Musi się świecić zielona dioda przy przycisku pitch/key. Wtedy działa jog i pitch bend. Na tym odtwarzaczu jog to nieporozumienie. Ja używam pitch bendu do dogrywania.

Pozdrawiam

nowluka
10-12-2011, 19:19
No ale latwo pisać... graj na słuch. Chciałbym żeby wypowiedział się ktoś kto grał już na tych denonach i opisał mi dokładnie jak mam podkręcać utwór. Nie wiem czy pitch/key ma być wł czy ma migać....


Hej, zgrywanie na słuch przychodzi z czasem, liczniki w dns przekłamują, ja np nie zakleiłem ich, ale jak wybiore utwór to od razu tab'uje żeby nabić nierealne tempo np 350:DNa początku nagrałem sobie 2 płytki trance, bo stwierdziłem, że najłatwiej jest się uczyć na muzyce, która jest wolna i ma taką frazowiastą strukturę. Po trzech dniach na mase mi się znudziło, oczywiście praktycznie nic nie ogarniałem nadal i nie było z tego zabawy. Moja rada, nagraj muzykę, która Ciebie serio buja. Potem strzeli Ci coś w głowie, jak mi, po prostu pewnej nocy odpaliłem konsoletkę, trzask prask, wszystko idzie... Ja osobiście dokręcam jogiem, żadko kiedy kożystam z buttonów +/-, nie ustawiam cue point - bo to za długo trwa w denonach, puszczam kawałek i ustawiam dwa dowolne hot starty (te buttony od loopów) - szybko i w miare precyzyjnie to idzie. Nie pamiętam żebym cokolwiek ustawiał przez cue - pomimo że dns1000 ma pamięć do 1000 miejsc. Przy graniu hardtechno, nie ma czasu, żeby sobie krecić jogiem i ustawiac cue...

Co do zgrywania, ustaw sobie cue, jak idzie równo to puśc play, jak jest źle to dokręć jogiem na +, jak zrobi się jeszcze gorzej, to znowu klikasz cue i zmieniasz suwakiem predkość na mniejszą. Używając joga kieruję się zasadą ćwiartek, dociskam płytę palcem i dokręcam +/- o 1/4 talerza, dla mnie to jest taka optymalna wartość załatania odchylenia prędkości trackA od trackB :D lol

dawidinho171
11-12-2011, 13:03
Witam Nie wiem czy dobry Dział w razie proszę o przeniesienie

Mam takie pytanie gram na Reloop RMX 20 Bf i 2x Numark Axis 8
Mam Problem z dobraniem dobrego tempa nutka np. ma 128.6 BPM
i gram gdzieś około 136 BPM to jest gdzieś 6.1 Pitch na 12% a 2 nutka ma 130.2 BPM to jak dobrać pitch do tej 1 nutki bo nie zawsze BPM jest rowny i zawsze cos sie zmienia co wtedy zrobić żeby ładnie wyszło ??

ESKEY DJ
11-12-2011, 13:17
Szczerze ? Nie profanuj muzyki z takim tempem. 136 - za dużo energy się nasłuchałeś.

A co do tematu, po prostu musisz ćwiczyć, to słychać po prostu, musisz tracka przyśpieszyć ale mniej. dokręcaj, kombinuj pitchem.

Harnasik
11-12-2011, 13:28
NIE PATRZ NA LICZNIKI ! Graj na słuch :facepalm:

dawidinho171
11-12-2011, 15:19
Harnasik na Licznik Kolego sie nie patrze:) a w jakim tempie mam grać ?? chyba 128 nie bede gral bo wtedy sie da sie sluchac ani grac za wolne a 136 az tak szybkie nie jest muzyka klubowa jest tak gdzies do 138/139

matt romanoFFF
11-12-2011, 15:32
Gdyby artysta produkując utwór chciał go mieć na 138 bpm, to zrobiłby go w takim tempie, a nie w innym, tak dla beki.
Jak chcesz grać szybko, to sobie graj hands upy, a nie house'owe wałki, które w takim wysokim tempie brzmią trochę niepoważnie i trochę zalatują ww. energy.

Pozdrawiam

dawidinho171
11-12-2011, 15:39
Gdyby artysta produkując utwór chciał go mieć na 138 bpm, to zrobiłby go w takim tempie, a nie w innym, tak dla beki.
Jak chcesz grać szybko, to sobie graj hands upy, a nie house'owe wałki, które w takim wysokim tempie brzmią trochę niepoważnie i trochę zalatują ww. energy.

Pozdrawiam
Zgadzam sie w 100% ale House nie mieszajmy w to w energy nie graja raczej house w 138:lol2eh1:
ale tak jak napisałeś "Gdyby artysta produkując utwór chciał go mieć na 138 bpm, to zrobiłby go w takim tempie, a nie w innym, tak dla beki" tylko jakies tempo do kazdej nutki musi byc jakies :)

nowluka
11-12-2011, 22:47
To jak happy hardcore zgrywać z trance.

P3t3k
18-12-2011, 20:37
Cześć,
nie wiedziałem gdzie o to zapytać więc postanowiłem napisać to tutaj. Jeżeli zły dział to nie jeździć po mnie tylko mi to napisać bo nie jestem aż taki obeznany na tym forum.
Chodzi mi o mój set. Chciałbym się dowiedzieć co bym mógł w nim dopracować a co pozostawić. Głównie chodzi mi tutaj o przejścia. Pomoże mi ktoś w tym ?;) Jakieś oceny, plusy, minusy... Korzystałem z reloop rmx-20 i traktor i jest to mój pierwszy set.
Czekam za odpowiedzią.
Pozdrawiam

Set:
Zippyshare.com - Dance mix vol.1.mp3 (http://www8.zippyshare.com/v/26376241/file.html)

matt romanoFFF
18-12-2011, 20:53
Wiesz....muzyka jest średnia i sposób grania taki jak wszystkich, czyli standard. Powiem Ci coś. Nie szukaj muzyki na 4clubbers, tylko szukaj muzyki na beatporcie, na juno. Szukaj jej tam, gdzie nie ma tych słabych rytmów.....a ten motyw z tą polską piosnką sprawił, że przestałem tego słuchać. CO TO WG JEST?

Póki nie będziesz grał DOBREJ muzyki to ode mnie nigdy nie dostaniesz pochwały. Technikę można wyćwiczyć, chociaż nie wiem jak można na traktorze robić konie, ale przez to co zagrałeś, to już bym z tym skończył.

Pozdrawiam

grzesiekckck
18-12-2011, 21:14
wytłumaczy by mi ktoś dokładniej jaki zrobić dobrze przejście na odsłuch na sprzęcie? Ćwiczę ćwiczę i nic z tego może ktoś ma jakiś poradnik? bo z tego co widze wszyscy pisza o frazach a we fraze umiem trafić miej więcej tylko mam problem z tym dostosowaniem tempa na słuch?;)

Acerek
25-12-2011, 21:30
1 Set by Acerek on SoundCloud - Create, record and share your sounds for free (http://soundcloud.com/acerek/1-set)
Proszę o ocene tego , wpisalem tam , 1 przejscie z*****em , bo nie mogłem wgl zgrać tych 2 utworków , pozostałe 2 zostawiam wam do oceny , na koniec nie zwracajcie uwagi , bo wrzucilem to tylko do oceny przejsc .

MAJSTER KLEPKA
27-12-2011, 16:53
dawno nie bylo mnie w tym temacie dlatego wrzucam przejscie
a w zasadzie dobor ktory doradzialem kumplowi



doskonale wiem ze basem dalem za mocno , ale ocencie sam dobor

Lemonek
02-01-2012, 15:19
Witam!

Interesuje mnie to co robi DJ, więc chciałbym się tym zajmować. Jestem jednak początkującym i pare rzeczy nierozumię. Proszę osób które się na tym znają o podowiedzenie mi jak mam robić przejścia.

1. Wiem już że muszę trafić w początek frazy. Ale moje pytanie do Was jest troszke inne. Powiecmy że kończy się pierwszy utwór i chce zacząć drugi. Oczekuje frazy. Gdy taka już nastąpiła wciskam 'play'. I co teraz? Czy utwór drugi ma mieć bass na minimum? Czy crossfader ma zostać lekko przesunięty? Czy trzeba i w którym momęcie wybijać bassy? Proszę krok po kroku o opisanie mi tego. Będe naprawde bardzo wdzięczny.

Acerek
02-01-2012, 15:29
Drogi Lemonku : D , masz tu taki link : http://www.4clubbers.com.pl/djs-pomoc/766488-jak-zgrywac-bitowac-na-sluch-poradnik-dla-poczatkujacych.html
Jest to w miarę prosto i dobrze wytłumaczone .

sinq
15-01-2012, 21:02
moze ktos zrobi filmik i wytłumaczy w nim o co chodzi z tymi frazami? :/ bawie sie juz z miesiąc w vdj i nic mi nie wychodzi.. powoli mam tego dośc.
Czytałem o tym duzo ale nic nie rozumiem.. moze jak zopbacze filmik to załapię o co w tym chodzi ;)
Prosze was o pomoc

DJ Bone
16-01-2012, 07:50
Włącz sobie jakiś utwór, od początku licz 32 uderzenia stopy, na 33 uderzeniu ZONK wchodzi nowy element czy to perkusji czy instrument.. oto w tym wszystkim chodzi ;)

sinq
16-01-2012, 17:14
ale jeśli ustawię sobie punkt cue np w połowie utworu to skad mam wiedziec która to juz fraza??

Trzcinsky
18-01-2012, 12:46
Jeżeli dobrze zrozumiałem to jest to wejście w fraze to jest to:
x-bass
y-clap
xyxy-xyxy-xyxy-xyxy-xyxy-xyxy-xyxy-xyxy- jakis efekt przejścia- xxxx-xxxx-xxxx...
.................................................. ........../\......................... /\
.................................................. ..........wyciszamy bas ........wchodzimy 2 nutą w 1 bas
Dobrze zrozumiałem?
Oprócz wyciszenia basu robimy jeszcze coś eq?

Acerek
18-01-2012, 15:31
Siemka !
Po pierwsze sorki że pisze tu , ale do tematu Matheo nikt praktycznie nie zagląda , chciałbym abyście ocenili moj króciutki secik , o ile można to tak nazwać : F

http://soundcloud.com/acerek/secik-2

Wiem , wiem , słaba technika , gram od 1-1,5 miecha , gram na reloopach rcd 800s i numarku x6 .

aby wam czas oszczędzić w secie są oznaczone przejscia , troche zmuła bo zaspany jestem



Od oceny przejść jest specjalny temat.
Jak chcesz osobny temat to lepiej wrzucaj do działu promo mix.

Ten temat łączę z tematem o frazach.

greg_

djsebbek23
28-01-2012, 14:40
znajomy mowi ze glownie sa 64 bitowe frazy

BartaSSek
28-01-2012, 17:30
mi tez lepiej sie mixuje na 16 taktow (64 beaty)

sinq
29-01-2012, 11:06
a gdy robie przejscie na sprzęcie, tam nie ma wyswietlacza ile BMP wiec skąd mam wiedziec jakie tempo ustwaic? oczywiscie utwór na 2 decku mam wyciszony.. a jak zrobie głosniej to bedzie słychac ze jest nierówno. Jak to sie ustwaia?

BartaSSek
29-01-2012, 12:54
widze, ze pelen profesjonalizm w systematycznej i hierarchicznej nauce....prosze bardzo....http://www.4clubbers.com.pl/djs-pomoc/766488-jak-zgrywac-bitowac-na-sluch-poradnik-dla-poczatkujacych.html




frazami zajmij sie potem :) najlepiej zgrywaj na poczatek beaty ktore czesto sa na poczatku i koncu utworu bez wokali itp bedzie latwiej na poczatek
powodzenia


a poza tym to przejscie sie robi jak juz jest wszystko zgrane i we frazie

sinq
30-01-2012, 21:04
a moze jednak zrobi ktos video tutorial???

DJ Bone
30-01-2012, 21:14
nie ma lekko :) ćwicz, nikt Ci gotowca nie da ;)

tranceye
14-02-2012, 17:38
Witam ;) wychodze z malym pytaniem jak miksowac dubstep i kawalki drum & bass ? :)
na Jakim programie ? ;) w jaki sposob by zrobic dobrego seta;)

za konkretne odpowiedzzi thanks i plus ;)

Rooreck
14-02-2012, 19:51
najlepiej miksować w paincie.

Dubstep miksuje się tak jak inne gatunki muzyczne tylko nie zwracasz uwagi na kicki, bo jest rozmieszczona nieregularnie, tylkoe na werble, występujące na 2 i 4 w takcie.

tranceye
15-02-2012, 15:28
Witam ;)
Wychodze z pytaniem , jak miksowac kawalki dubstepu i drum & bass ?
na jakim programie i w jaki sposob by zrobic dobry set ;)
za konkretne odpowiedzi plus .


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


Poprzedni Twój temat został połączony z innym wątkiem, a Ty zakładasz nowy.
Warn za nabijanie tematów + robienie zamieszania.


_______________________________________________

Woncky

Skinek
27-02-2012, 10:19
Witam :)
dorzucam i swoje przejście do oceny xd







a i wiadomo najlepiej ściągnąć i na winampa bo jakość marna w odsłuchu na zippy

Trzcinsky
29-02-2012, 20:02
http://speedy.sh/GAgbg/Mumon-Electro-House-mix.mp3
A to są moje małe wypociny które trwają 33 min,jeżeli wybrałem zły dział to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie go w odpowiednie miejsce :)

lovemotions.
29-02-2012, 22:33
Ja wpadnę z takim zapytaniem :) ... temat ma 70 stron , może już ktoś poruszał tą kwestię .... no ale :] spytam , elementy nazwę po swojemu gdyż tak będzie z pewnością najlepiej :P

w programie Virtual DJ , gdy gra Nam sobie obojętny jaki utwór to u góry przewija się Nam pasek , a pod Nim , kwadraciki ' Duży 3x mniejsze , Duży , 3 mniejsze ...

Każda nowa fraza ma miejsce co 8 czy 32 taki większy kwadracik ? :) Czy może żadna z moich teorii nie jest prawdziwa ? Prosiłbym o objaśnienie ;)

PS. Mówią , że kto pyta nie błądzi :P

Skinek
01-03-2012, 14:19
każda fraza co 8 tych grubszych kwadracików ;p
1 grubszy + 3 te mniejsze * 8 = 32 = fraza

lovemotions.
01-03-2012, 14:29
A więc dobre wyobrażenie miałem na ten temat. Dzięki :)

Lemonek
22-03-2012, 18:36
Witam Wszystkich!

Mam problem dotyczący przejść. Jestem nowy jeśli chodzi o te tematy i dopiero zaczynam przygode z graniem i chcę, żeby ktoś powiedział mi co robie źle i jak zrobić to dobrze. Chciałbym umieć na początek robić płynne i jak najlepsze przejścia, jednak niewiem gdzie tkwi błąd i chciałbym żeby osoba która już trochę gra i wie o co chodzi oceniał mnie i powiedziała co jest nie tak. Dodam tyle że posiadam Kontlorer Numark Mix Track Pro.

A tutaj podaje moje przejście.


Z góry dziękuje za wskazówki.
Pozdrawiam.

DJDziubsoon
12-04-2012, 15:25
śłuchajcie mam taka mała sprawę

kolega robi taką kameralną impreze w klubie bedzie tak z 20-30 osób ale nie ma DJ poprosił mnie czy bym nie pograł błagał więdz sie zgodziłem słucha mojich setów i moja muzyka mu odpowiada jak najbardziej ale jest problem w klubie jest cała konsolka pionka 800 czyli DJM800 i 2x CDJ800 ja dotychczas grałem tylko na pionkach 100 i 200 raz nie jestm jeszcze tak dobry zeby robic przejscie na słuch widziałem te 800 i poradzcie mi jak juz ustawie sobie tempo BMP jak dobrze wejsc w 2 utwór bez koni odrazu mówie ze gram electro house czyli nuty w extended :)

LUB TAKA MAŁA PROŚBA : jest ktoś może kto ma sprzęt w domu i Jest ze Szczecina izgodził by sie dac mi lekcje 1dniowa?

grzesiekckck
01-05-2012, 21:39
mam pytanko jak zaznaczyć cue zeby było dobrze i zeby dużo nie dogrywać jogiem jeżeli piosenka zaczyna sie 4 bitem tak jak tutaj: Zippyshare.com - Deepside Deejays - Never Be Alone (DJ Viduta Remix).mp3 (http://www50.zippyshare.com/v/61934087/file.html) ,ma może ktoś jakiś sposób na takie nutki :) ?

DJ EBERT
01-05-2012, 22:10
Warto też wspomnieć o dobieraniu kawałków wg. tonacji bo jak wiadomo kazda pisenka ma inną ..
Przejście np. z piosenki o tonacji 6B na 12A jest mega słabe :P

Rooreck
02-05-2012, 00:32
Przejście np. z piosenki o tonacji 6B na 12A jest mega słabe :P

Skąd taki klucz dorwałeś i co oznaczają te cyfry/litery?

DJ Bone
02-05-2012, 05:23
chyba chodzi mu o koło camelota, czy jak to się nazywa; )

Estrax
02-05-2012, 07:32
A nie przypadkiem o koło kwintowe? :P

Rooreck
02-05-2012, 11:57
Nijak nie ma takich oznaczeń na kole kwintowym:

http://i52.tinypic.com/2a9qn0m.jpg

DJ Bone
02-05-2012, 17:00
istnieje jeszcze coś takiego dla programu mixed in key :)

http://www.harmonic-mixing.com/Images/camelotHarmonicMixing.jpg

mecristo
24-05-2012, 09:45
To może i ja dam do oceny swojego seta
Mecristo - Progressive House Mix Vol. 3 [21.05.12] by Mecristo on SoundCloud - Create, record and share your sounds for free (http://soundcloud.com/mecristo/mecristo-progressive-house-mix)

T-Muss
24-05-2012, 16:11
Pierwsza sprawa - ogarnij przestery.

Staraj się zrobić przejście jeszcze przed breakiem,wbij o frazę wcześniej, żeby nie szedł sam 'suchy bit' do wokalu z pierwszego kawałka. Może czasem to wychodzi fajnie - przeważnie jednak IMO nie. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi.

mecristo
24-05-2012, 21:45
Co do przesterów to wiem, że są - wiem jak to wyeliminować zapomniałem o tym przed nagraniem seta. Zawsze wchodzę z kawałkiem przed głównym motywem, a tobie z tego co rozumiem chodzi o to, żeby wejść z kawałkiem frazę wcześniej przed motywem głównym czy się mylę?

@Edit:
W sumie sprawdziłem to i wydaje się, że przejścia są bardzo fajne, aczkolwiek na konsoli przetestuję to dopiero z rana, na pewno dużo trzeba nad tym popracować.

mdj4
30-05-2012, 10:02
...witam kiedyś się tu udzielałem :)
więc może ktoś przesłucha i powie jak jest ?
Zippyshare.com - DJ Dajzen_D Promo Mix vol.12.mp3 (http://www64.zippyshare.com/v/27812278/file.html)

z góry dziękuje :)

mecristo
20-06-2012, 17:21
Mecristo - Feel The Music Vol.2 [20.06.2012] by Mecristo on SoundCloud - Create, record and share your sounds for free (http://soundcloud.com/mecristo/mecristo-feel-the-music-vol-2)
Mam nadzieję, że ktoś znajdzie czas na ocenę, dzięki z góry.

Rooreck
20-06-2012, 18:30
Dziwię się że zaczynacie naukę od takiej muzyki, osobiście uważam że większość big roomów i complextro jest ciężej zmiksować pod względem equalizacji i fade'ingu niż trance.

o ile w tym chaosie ciężko wyłapać czy trafiasz we frazy, a chyba trafiasz, to z volume faderami robisz jakąś czarną magię - ściszasz, przygłaśniasz bez konkretnego celu - nie wiem po co tak kombinować ;)

generalnie nie jest źle. Wiele rzeczy musisz robić bardziej z wyczuciem i płynniej, zbyt dużo tutaj agresji, więcej wyczucia.

Pamiętaj że frazy, takty i beaty to nie tylko jednostki do nakładania utworów ale i wszystkich czynności jakie robisz w miksie


Na plus jest to co w DJ'ingu najważniejsze, gdybym był na imprezie gdzie grałbyś takiego seta to nawet bym się bawił mimo, że nie lubię takiej muzyki, są dobre motywy. :)

mecristo
20-06-2012, 18:33
Powiem Ci tak - wiem i zdaję sobie sprawę z tego wyciszania, aczkolwiek mam mikser rmx 20 i wiesz lepiej mi na słuchawkach się ogólnie odsłuc***e bo nie mam za dobrych głośników na chwilę obecną, dlatego jest taki dziwny efekt. Jak zmienię mikser to wrzucę tutaj swojego kolejnego seta mam nadzieję, że wtedy nie będziesz słyszał już tego problemu. Ogólnie każdy kawałek staram się dobierać właśnie, żeby można było się pobawić. Ja lubię krytykę, dlatego z każdego komentarza wyciągnę jakieś wnioski wielkie dzięki za twoją opinię:)

matt romanoFFF
20-06-2012, 18:35
@mecristo

Ja nigdy nie miałem głośników do odsłuchu i jakoś daje radę, więc argument średni.

Pozdrawiam

mecristo
20-06-2012, 19:38
Ja się niczym nie bronię po prostu wiem, że mikser z odsłuchem na master jest na pewno wygodniejszy niż bez odsłuchu na master. Ja osobiście wolę wszystko słyszeć w słuchawkach. Człowiek się ciągle uczy jak to mawiają, więc i tak wszystko przyjdzie z czasem ;)

mecristo
01-07-2012, 19:13
Mecristo - 15 MinMix [01.07.2012] by Mecristo on SoundCloud - Create, record and share your sounds for free (http://soundcloud.com/mecristo/mecristo-15-minmix-01-07-2012)

15 minutowy, aczkolwiek wydaje się być fajny. Byłem w stanie wkręcić w te 15 minut jeszcze ze 3 traczki, ale siedem i tak chyba dobrze. Czekam na wasze odpowiedzi co poprawić, jak wy to słyszycie.

DJ Bone
01-07-2012, 23:16
frazy nawet, ale poćwicz equalizacje. no i taka mała rada ode mnie, nie miksuj na razie w stylu 'o zmieszczę tyle i tyle w 15min' bo nie ma sensu, zmieść polowe tych kawałków które zagrałeś ale zrób płynny miks tak aby sluchacz nie odczuł zmiany kawałka (to też w sumie zależy od doboru nuty). jeszcze coś by się znalazło, jak na razie tyle ode mnie. pjona ;)

mecristo
14-07-2012, 22:55
Mecristo - Special mix for the listeners [14.07.2012] by Mecristo on SoundCloud - Create, record and share your sounds for free (http://soundcloud.com/mecristo/mecristo-special-mix-for-the)

spawn3d
25-07-2012, 12:00
Cześć wszystkim!

Jestem początkujący i mam pewną niejasność przy dopasowywaniu bitów

Przykładem mówiąc:

Mam 2 utwory o takim samym BPM, delikatnie nie trafiłem w frazę i muszę teraz pracować talerzem lub(?) kontrolerem bpm na boku (nie wiem jak to się nazywa profesjonalnie)a może muszę pracować i talerzem, i kontrolerem jednoczesnie? Z moich obserwacji wynika, że po lekkim cofnięciu talerza, bit się wyrównuje, z drugiej jednak strony, znajomy mówił, mi że po wyrównaniu talerzem mam też cofać na kontrolerze z boku. Tutaj chyba zaobserwowałem, że wtedy bit znowu się psuje(może się mylę)

Bardzo proszę, wytłumaczcie mi jak robić aby było najbardziej efektywniej.

Pozdrawiam

Belir
25-07-2012, 13:10
Witaj, to jest tak jeśli nie trafiasz we frazę, słyszysz tzw konia to tak jak napisałeś "wyrównujesz"/dokręcasz talerzem, a jeśli utwory sie rozjeżdżają regulujesz tempo ot cała filozofia. Musisz po prostu ćwiczyć wszystko ogarniesz po czasie, nic nie ma od razu. Powodzenia

mtspl
25-07-2012, 13:39
Dokładnie jak wyżej kolega napisał . Jeżeli utwór Ci się rozjeżdża dokręcasz talerzem , ale jeżeli słyszysz ze to nie skutkuje dodajesz stopniowo % ... Ja liczę że 0.8% = +1BPM 1.6= +2BPM itd itd :)

Belir
25-07-2012, 14:20
Nie zawsze ten schemacik działa, ale dość często. Próbuj na początku na słuch żeby się nie przyzwyczaić :D

Rooreck
25-07-2012, 14:57
Witaj, to jest tak jeśli nie trafiasz we frazę, słyszysz tzw konia to tak jak napisałeś "wyrównujesz"/dokręcasz talerzem, a jeśli utwory sie rozjeżdżają regulujesz tempo ot cała filozofia. Musisz po prostu ćwiczyć wszystko ogarniesz po czasie, nic nie ma od razu. Powodzenia

Jak bym Cię tak palnął, nie wiesz co to fraza podobnie jak kolega, ale on pyta a ty mu radzisz. Weź się zastanów nad sobą trochę.

Odsyłam

Co to fraza:

http://www.4clubbers.com.pl/djs-pomoc/150753-co-fraza-kiedy-wchodzic-utworem-czytaj.html

*obaj macie się mi tutaj rozliczyć czy zrozumieliście pojęcie frazy :D :P


Dla autora tematu
Bitowanie:

http://www.4clubbers.com.pl/djs-pomoc/766488-jak-zgrywac-bitowac-na-sluch-poradnik-dla-poczatkujacych.html

norbi96
16-08-2012, 07:32
Mam wątpliwości czy mogę zamieścić ale zamieszczam z pytaniem :)

Mundek - The last on software (surprise!) by mundek9098 on SoundCloud - Create, record and share your sounds for free (http://soundcloud.com/norbertp96/mundek-the-last-on-software)
To robiłem jeszcze na virtualDJ dwa dni temu (zanim wpadłem na ten temat) ale nie o to chodzi ;) Czy idąc tym tropem mogę uczyć się robić przejścia na sprzęcie czy coś by się przydało w tym zmienić? :)

@artin.bruyen - Istotnie przyśpieszyłem gdzieś w granice 140bpm bo zwyczajnie chciałem żeby szybciej to brzmiało ;)

artin.bruyen
16-08-2012, 08:58
według mnie jest jak najbardziej ok ale w tym rodzaju muzyki aż tak bardzo się nie oriętuję,
wydaje mi sie że jak na tą muzykę to za dużo bpm

Victor Teeg
16-08-2012, 09:29
Dokładnie jak wyżej kolega napisał . Jeżeli utwór Ci się rozjeżdża dokręcasz talerzem , ale jeżeli słyszysz ze to nie skutkuje dodajesz stopniowo % ... Ja liczę że 0.8% = +1BPM 1.6= +2BPM itd itd :)



1BPM = 0,8% tylko w pionkach!

Myuuks
28-09-2012, 20:04
Cześć wszystkim chciałem się Was spytać czy dobrze wszedłem we frazy czy przejścia dobrze zrobione? Staram się ćwiczyć, ale jedynie mogę być zły na siebie, że po porażce się szybko zniechęcam, ale staram się to poprawiać :)



Jeżeli macie jakieś zastrzeżenia to piszcie co mogę poprawić, co jest źle.
Z góry dziękuje :)

mecristo
05-10-2012, 21:43
Moim zdaniem zrobiłeś dość dobre przejścia, miło się tego słucha jeszcze trochę pracy i efekt będzie świetny:)

Powodzenia.

grzesiekckck
14-10-2012, 20:24
Na imprezach na jakim tempie polecacie grac? na jakim gracie bo widze ze jest tutaj paru dj ? :)

Giavo
19-10-2012, 10:50
1BPM = 0,8% tylko w pionkach!

Ja jak na swoich numarkach Ndx 200 na 0,8 % robię przejścia przy produkcjach z umiarkowanym bpm - 128-132 to mi się ładnie zgrywają. Ale gdy już przy wyższych np. Hardstyle czy HU to słyszę jak leciutko uciekają.

Wiecie może ile procent jest przypisane dla Numarka ?
Bo jak kolega napisał że 0,8 bpm tylko dla pioniera to się lekko zastanaiwam... :huh:

Kris Louder
19-10-2012, 12:11
W numarku jest również 0,8 pitch = 1 bpm , ale i tak na to nie patrz, graj na słuch;)

stresS
19-10-2012, 13:11
Ja tak zapytam z innej beczki, bo czasem mam z tym problem. Czasami zdarza się tak, że mam jeden utwór domyślnie 128, a drugi 139 i jak to dobrze połączyć? Jak podkręcę 128 do 139, to kawałek nie będzie nadążał, a jak dam wolniej ten drugi, to też będzie kicha.
Ciężko też w takiej sytuacji złapać frazę, chyba że tempo będzie w jednym nadgięte, tak jak pisał wcześniej. Jaki macie na to sposób? Bo wiem, że niektórzy ludzie potrafią połączyć dwa naprawdę odmienne kawałki - nawet dla jaja, ale wychodzi im to dobrze, bo wiadomo że w klubie czy nawet na secie, nikt nie będzie łączyć szybkiego dnb ze stonowanym housem.

Dragon Fly
24-10-2012, 16:13
stresS jak dobrze podkrecisz ze 128 na 139 to musi nadazac, fraza tez jest do zlapania. Nie widze w tym zadnego problemu.


1BPM = 0,8% tylko w pionkach!

Nie tylko. To jest proporcja wiec nie zalezy czy to pionek czy denon czy jakis citronic czy mc crypt. Poprostu przyspieszasz kawalek o 0,8% i tyle.

Kris Louder
24-10-2012, 19:45
Nie patrz na to ze 1bpm to 0.8 bpm, zdaj sie na swoj sluch ;) od 128 do 139 hm, co ty grasz? :o miksujesz house z hands upem?:P Krecisz jogiem do przodu i jesli slyszysz ze sie zgrywa to pitch do przodu, albo na odwrot ;)

lalaland
31-10-2012, 11:52
Panowie, zostawiam set pod ocenę. Sam zauważam w nim niedoskonałości, które chcę wyeliminować, ale jestem ciekawe Waszego zdania? Przejścia, dobór kawałków, klimat, ogólne plusy i minusy. Będę wdzięczny, dzięki! Gatunek: house i tech house.

Zippyshare.com - aaa.mp3
(http://www63.zippyshare.com/v/51247109/file.html)

Kam Grosson
31-10-2012, 15:05
Panowie, zostawiam set pod ocenę. Sam zauważam w nim niedoskonałości, które chcę wyeliminować, ale jestem ciekawe Waszego zdania? Przejścia, dobór kawałków, klimat, ogólne plusy i minusy. Będę wdzięczny, dzięki! Gatunek: house i tech house.

Zippyshare.com - aaa.mp3
(http://www63.zippyshare.com/v/51247109/file.html)

Technicznie genialnie jak dla Mnie. Cały set słuchałem klimacik extra. Tech House jest gatunkiem w którym przejścia nie powinny być agresywne (wszystko gra). Jedyne co mi się nie podobało przejście 36:40 coś zabrakło. Reszta jest idealna :P Secik pełen klimatu bardzo dobry !!!.

Flashard
31-10-2012, 16:52
A zadam może trochę dziwnie pytanie.Często grając łapię się na złym frazowaniu.Mam na myśli że mam problem z wyczuciem wchodzenia frazy ,,spokojniej" np. widzę 40 sekund do końca i myślę sobie że już wejdzie fraza np jak w nutach extented a tu jeszcze jedna fraza głównej nuty.Problem mam w tym że wchodzę kawałkiem który rozkręca się 2 frazy i nie wiem czy druga piosenka będzie spokojna za 1 czy 2 frazy i wychodzi kiszka bo druga nuta wchodzi na ostatniej fazie pierwszego kawałka. Albo sytuacja kiedy wydaje się że nastąpi taki półsekundowy moment ciszy przy szczycie muzyki i chcę zrobićszybkie przejście crossem a tu okazuje się że dalej szczyt. Jak z tym walczyć? Bo domyślam się,że perfekcyjne znanie każdego kawałka nie ma sensu

Kris Louder
31-10-2012, 19:56
Musisz znać to co grasz, kiedy wchodzi wokal itp. Zwróć uwagę na to że np. większość utworów w wersji extended jak grasz to masz początek dajmy na to: 5:35 to równo za minutę 4:35 wchodzi wokal i wtedy opuszczasz linefader wychodzącego utworu. Jeśli grasz na konsoli to zalecam obsługiwanie miksera line-faderami, na pewno będzie Ci wygodniej niż crossem, spróbuj. :)

lalaland
31-10-2012, 20:20
Technicznie genialnie jak dla Mnie. Cały set słuchałem klimacik extra. Tech House jest gatunkiem w którym przejścia nie powinny być agresywne (wszystko gra). Jedyne co mi się nie podobało przejście 36:40 coś zabrakło. Reszta jest idealna :P Secik pełen klimatu bardzo dobry !!!.
Hehe, zgadza się; prawdę powiedziawszy - w ostatniej chwili zmieniłem kawałek, który chcę zagrać i przejście wyszło mocno spóźnione.

Bardzo się cieszę, że Ci się podobało, nie spodziewałem się tak miłej opinii. Bardzo dziękuję!

Flashard
31-10-2012, 22:31
Kris nie zrozumieliśmy się troszkę.Do przejść normalnych (na 1-2 frazy) urzywam oczywiście line-fader`ów.Mam na myśli to że nie wiem jak utwór się kończy często bo w jednych nuta zaczyna schodzić do postaci extented 3 frazy przed końcem ( 45 sekund) a inne np dopiero jedną (15 sekund) i często się na tym łapię że źle wejdę no bo praktycznie patrząc wyprzedzam myślą co się stanie z pierwszym kawałkiem za dwie frazy.

Woncky
01-11-2012, 00:38
Kris nie zrozumieliśmy się troszkę.Do przejść normalnych (na 1-2 frazy) urzywam oczywiście line-fader`ów.Mam na myśli to że nie wiem jak utwór się kończy często bo w jednych nuta zaczyna schodzić do postaci extented 3 frazy przed końcem ( 45 sekund) a inne np dopiero jedną (15 sekund) i często się na tym łapię że źle wejdę no bo praktycznie patrząc wyprzedzam myślą co się stanie z pierwszym kawałkiem za dwie frazy.

Przed wejściem przewiń sobie kawałek na koniec i sprawdź jak jest?

Lemonek
14-11-2012, 19:35
WItam!

Miskuje juz jakiś czas i chciałbym wiedzieć na jakim etapie jestem. Nagrałem krótki set i chcialbym żeby osoby które juz w tym trochę siedzą wypowiedziały się co do tego setu. Oczywiście chciałbym usłyszeć prawde, nawet jeśli będzie ona bolesna. Oceńcie frazy, jak przejście zostało zrobione i czy ogólnie może być. Liczę na Was, im więcej wypowiedzi i ocenie tym bardziej mnie to zadowoli ;)
Z góry dziękuje za poświęcony czas odsłuchu i opinie ;)

A tutaj secik
Zippyshare.com - mixxx.mp3 (http://www39.zippyshare.com/v/22192820/file.html)

shredder
10-12-2012, 14:36
Witam mam takie pytanie czy by mi ktos mogł pow ja robic dobrze przejscia na konsolce bo wlasnie zakupuje i sie boje ze tego nie ograne . Z GÓRY DZIEKI ;)

Triks
10-12-2012, 21:10
Jest na forum wiele poradników :) graj , cwicz , graj :) a tym dziale znajdziesz juz wiele , takze zacznij od 1 posta i dalej

HdwaO
28-12-2012, 11:19
Żyje ktoś w tym temacie, bo chciałbym podrzucić coś do oceny ? :)

Galci
29-12-2012, 11:43
Podrzuć ;) ..........

HdwaO
18-01-2013, 18:18
Wybaczcie po 100-kroć za nieobecność, awaria monitora i w konsekwencji brak możliwości podrzucenia mp3. Ale już sie rehabilituje.


Kawałki to:

Faruk Sabanci - Elveda (Original Mix)
Krzysztof Chochlow & Camilo Santi - Prime (Original Mix)

Oczywiście wyciąłem niepotrzebne części piosenek i zostawiłem samo przejście



Proszę o ocene, cenne uwagi etc

Pozdrawiam

DjKlimo
03-02-2013, 10:22
słyszałem że nie wszystkie piosenki mogą się ze sobą zgrać czy to prawda ? Jak je wybierać ? są kryteria jakieś ?:muza::muza:

Czips
03-02-2013, 10:26
Przeczytaj przyklejone poradniki w tym temacie.
W skrócie mówiąc nie zgrywa się ze sobą (przynajmniej przeważnie) kawałków np. House, który ma ok. 128BPM z jakimiś speedcore'ami, które mają po 200BPM.

greg_
03-02-2013, 10:29
Rozwalają mnie pytania "DJ" czy można zgrać kawałki.

Poza tym szukaj poradników na forum i zadawaj pytania tam gdzie ich miejsce.

Zacznij od regulaminu.
Potem się zaczynaj udzielać na forum.

Sanbit
03-02-2013, 10:30
Wszystko w granicach rozsądku.
Utwory extended (rozszerzone) beż większych problemów.

DjKlimo
03-02-2013, 12:46
Rozwalają mnie pytania "DJ" czy można zgrać kawałki.

Poza tym szukaj poradników na forum i zadawaj pytania tam gdzie ich miejsce.

Zacznij od regulaminu.
Potem się zaczynaj udzielać na forum.

nie rozumiem twojej odpowiedzi ? każda muze da się zgrać ale pytam się czy wszystkie można doskonale zgrac . To jest forum więc każdy może liczyć na pomoc a nie na dziwne odpowiedzi .

Woncky
03-02-2013, 13:34
nie rozumiem twojej odpowiedzi ? każda muze da się zgrać ale pytam się czy wszystkie można doskonale zgrac . To jest forum więc każdy może liczyć na pomoc a nie na dziwne odpowiedzi .

Jeśli byś przejrzał parę przyklejonych tematów w tym dziale (nawet niekoniecznie czytając każdy post) to nie zadałbyś takiego pytania. Także nasza odpowiedź brzmi - było, znajdź sobie, dowiedz się więcej, a dopiero potem pytaj jeśli nie znajdziesz odpowiedzi.
Żeby nie było, że Cię odsyłam z niczym - hasło "miksowanie harmoniczne" na pewno da Ci jakiś pogląd.
Pozdro

DjKlimo
03-02-2013, 13:58
tylko administrator jest tu mądry on mi tylko udzielił odpowiedzi. Szkoda że jest mało tutaj takich ludzi .

matt romanoFFF
03-02-2013, 14:16
Ty przecież DJ jesteś. Nie wiesz już wszystkiego?

Pozdrawiam

Rooreck
03-02-2013, 14:42
tylko administrator jest tu mądry on mi tylko udzielił odpowiedzi. Szkoda że jest mało tutaj takich ludzi .

Zadajesz durne pytania - dostajesz durne odpowiedzi.

Każdy utwór da się jakoś zgrać z innym dowolnym utworem, kwestia twojej kreatywności i tego czy to ma jakikolwiek sens.



@DOWN
chłopcze ...

DjKlimo
03-02-2013, 15:45
Twoja odpowiedz jest durna .to nie moje pytanie tylko ogladam yt i gosciu zasugerowal ze niekazde kawalki mozna zgrac

Woncky
03-02-2013, 16:11
Może w takim razie powinieneś napisać do autora filmu co miał na myśli? Ja na pewno nie traktowałbym portalu youtube jako jedynego słusznego źródła, które mówi prawdę o otaczającym nas świecie.

Najlepszą odpowiedź już dostałeś:
Każdy utwór da się jakoś zgrać z innym dowolnym utworem, kwestia twojej kreatywności i tego czy to ma jakikolwiek sens.
Osobiście uważam temat za wyczerpany, jeśli macie coś do dodania to proszę bez konkursu na najlepszą ripostę, bo za każdy następny post w jakimkolwiek stopniu oceniający czyjś poziom inteligencji będą wyciągane konsekwencje.

A ode mnie dobra rada - jeśli czegoś nie wiece, to najpierw sami spróbujcie odnaleźć odpowiedź, a dopiero potem pytajcie na forum. Przychodzenie z bzdurnymi pytaniami, na które już nie raz padła odpowiedź nie wygląda dobrze - pomijając dodatkowe pretensje na uwagi, aby doczytać we własnym zakresie.

KO3
03-02-2013, 16:19
chodzi o to, że "Dj" by raczej takiego pytania nie zadał, bo dobry dejot zrobi przejście z Mozarta na przykładowo Aoki'ego tak, że Ci majtki spadną przez głowę :P
Odpowiedział przecież Rooreck, na Twoje pytanie, więc w jaki sposób ta odpowiedź jest durna?
@up sorry nie odświeżyłem przed dodaniem posta