PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Dyskusja Muzyka na pirackich CD


DJ Graco
13-06-2021, 19:16
Hej,
jakie macie wspomnienia związane z czymś takim?
Swego czasu jak CD było baardzo popularne najbardziej na początku XXI wieku i przełomów to na bazarach można było znaleźć pirackie wydania albumów.
Była też taka kategoria piratów nazywająca się covery. Były to składanki nazywane różnie. Sam mam w domu składankę opisaną jako "Techno Club Rotation" z tracklistą z tyłu okładki a po włożeniu do środka słychać niestety tandetne covery takich utworów jak Blank & Jones - The Nightfly, Sunbeam - wWake Up, U96 - Das Boot 2001, Paffendorf - Where Are You.
Zdarzały się jednak covery, które były bardziej dopracowane. Poniżej zamieszczam link do youtuba, na którym gość wrzuca jakąś zgraną płytę i są na niej covery takich hitów jak She's The Sun Scootera, I turn to you i wiele innych, ale niektóre podobają mi się bardziej od oryginału.
Nie mogę jednak ustalić czego cover jest w utworze o nazwie LUV, ale to nie na ten wątek raczej.
https://www.youtube.com/watch?v=JzWvBfIo-mc

Czasami na niektórych piratach trafiały się też ciekawe kwiatki. Ja słyszałem kiedyś wersję Sunbeam - Wake Up, tylko bez tego szeptu "Wake Up", który był w utworze, ale instrumental był oryginalny od Sunbeama.
Do dzisiaj nie udało mi się owej wersji znaleźć i nie wiem czy to nie było właśnie z jakiegoś pirata, bo na oficjalnych singlach tego nie ma.
Teraz w dobie internetu to nie to co kiedyś. Miało to swój klimat jak się przynosiło płytkę z bazaru. Czasami mam wrażenie, że chciałbym się urodzić w latach 80 a nie w 2000 by przeżyć to wszystko. Bardzo mentalnie mnie ciągnie do epoki 1990-2005 (tak orientacyjnie podałem).

DJ Graco
14-06-2021, 21:28
Dopiszę jeszcze, co mi się przypomniało.
Bardzo często zdarzały się też takie piraty, które zawierały co prawda oryginały, ale bardzo często albo jakiś ucięty extended z fade in i out na końcu albo co gorsza i też taką płytę mam fragment jakiegoś źle przyciętego seta.
Były też pirackie składanki w dobrej jakości zarówno jak i wykonania płyty jak brzmieniowo.

drogotyk
24-07-2021, 10:08
Oj kiedyś to było. A co do wspomnień to mam bardzo różne. Czasami bywało tak, że płyty były tak porysowane ale nie można było przed zakupem popatrzyć. Potem w domu zonk.

o2vip
25-07-2021, 20:06
Tego mi właśnie brakuje zakupu CD i kaset prosto z łóżka polowego :) wtedy to nie wiedziałem że to są piraty cena była odpowiednia człowiek miał naście lat i cieszył się że kupił CD bądź kasetę :)