PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sport Fame MMA 10


DJAdikOfficial
26-03-2021, 21:06
Siemanko!
Kolejna gala przed Nami :) Zapraszam do dyskusji ;)

KARTA WALK NA GALI FAME MMA 10


Kasjusz "Don Kasjo" Życiński VS. Norman "Stormin" Parke

Marcin Dubiel VS. Cezary Nykiel

Dawid Malczyński VS. Adrian "Polak" Polański

Mateusz "Haribo" Gąsiewski VS. Amadeusz "Ferrari" Roślik

Mikołaj Śmieszek VS. Michał Gala

Marta "Linkimaster" Linkiewicz VS. Kamila "Kamiszka" Wybrańczyk

Łukasz Lupa VS. Gabriel "Arab" Al-Sulwi

Piotr Pająk VS. Gamou Fall

Arkadiusz "Aroy" Tańcula VS. Mateusz "Muran" Murański

Dawid "Ambro" Ambroziak VS. Kamil "Hassi" Hassan




OFICJALNY TRAILER FAME MMA 10
EkkE6JgkDZ8


Jakie są Wasze typy tym razem? Kto wygra, a kto przegra?
Typujcie!

Vinylside
28-03-2021, 23:53
Kasjusz "Don Kasjo" Życiński vs. Norman "Stormin" Parke

Marcin Dubiel vs. Cezary Nykiel

Dawid Malczyński vs. Adrian "Polak" Polański

Mateusz "Haribo" Gąsiewski vs. Amadeusz "Ferrari" Roślik

Mikołaj Śmieszek vs. Michał Gala

Marta "Linkimaster" Linkiewicz vs. Kamila "Kamiszka" Wybrańczyk

Łukasz Lupa vs. Gabriel "Arab" Al-Sulwi

Piotr Pająk vs. Gamou Fall

Arkadiusz "Aroy" Tańcula vs. Mateusz "Muran" Murański

Dawid "Ambro" Ambroziak vs. Kamil "Hassi" Hassan

DJAdikOfficial
29-03-2021, 09:00
Po udostępnieniu przez FAME wszystkich walk, twierdzę że jak na jubileuszową galę to bardzo słabo.
Liczyłem na "coś więcej"

Ale cóż... Moje typy:
1. Kasjusz "Don Kasjo" Życiński
2. Cezary Nykiel
3. Dawid Malczyński
4. Amadeusz "Ferrari" Roślik
5. Michał Gala
6. Kamila "Kamiszka" Wybrańczyk
7. Gabriel "Arab" Al-Sulwi
8. Piotr Pająk
9. Arkadiusz "Aroy" Tańcula
10. Kamil "Hassi" Hassan

Vinylside
29-03-2021, 16:36
Bardzo podobał mi się fragment wypowiedzi Adriana Polaka, który przy pytaniach o kolejne walki powiedział, że chciałby czegoś świeżego bo obecnie to wszystko, co dzieje się wokół Jego starć przypomina odgrzewane kotlety. W mojej ocenie podobnie jest z galą. Spójrzmy, 20 uczestników z czego 6 debiutantów i tylko jedna walka (Śmieszek - Gała) na pełnej świeżości. Cała reszta to stały, stary i wymieszany między sobą skład. Tak czy inaczej starcia zapowiadają się ciekawie a na papierze z miejsca przebijają poprzednią edycję.

Patrząc na kartę walk, ostatnie konferencje, wywiady, organizacje, komentarze i opinie w internecie, śmiało idzie dojść do wniosku, że Fame MMA małymi krokami (celowo bądź nie) będzie chciało odchodzić od burd czy konfliktów, stawiając przy tym na bardziej sportowe gale. A całą rolę tego niby negatywnego widowiska przejmie ich nowo uruchomiony półprodukt - Hype. Powtórzę to, co usłyszałem wczoraj na pewnym re-streamie. Kiedyś oglądając konferencję śmiałem się z prawdziwych dymów, nietypowych wypowiedzi, prowokacji, darcia do mikrofonu lub rzucania szklankami. Dzisiejsze live'y są zwyczajnie nudne, ponieważ większość próbuje zachowywać się profesjonalnie. Oczywiście, ma na to wpływ ciężka praca wyniesiona z przygotowań, nabrana pokora po stoczonych walkach i brak myśli o ulicznych bójkach (za to wszystko oczywiście szacunek), ale z drugiej strony nie do takiego widowiska przyzwyczaiła Nas ta federacja.

Typy:

01. Dawid "Ambro" Ambroziak
02. Arkadiusz "Aroy" Tańcula
03. Gamou Fall
04. Gabriel "Arab" Al-Sulwi
05. Kamila "Kamiszka" Wybrańczyk
06. Mikołaj Śmieszek
07. Amadeusz "Ferrari" Roślik
08. Dawid Malczyński
09. Cezary Nykiel
10. Kasjusz "Don Kasjo" Życiński

DJAdikOfficial
16-05-2021, 21:46
Nie wiem jak u Was, ale ja przej*bałem cały kupon :( :D

Wynik walk:

Dawid "Ambro" Ambroziak - Piotr "Miejski Drwal" Szczurek - wygrana Szczurka przez decyzję sędziów
Michał Gała - Mikołaj Śmieszek - wygrana Gały przez decyzję sędziów
Gabriel "Arab" Al-Sulwi - Łukasz Lupa - wygrana Al-Sulwiego przez decyzję sędziów
Amadeusz "Ferrari” Roślik - Mateusz Gąsiewski - wygrana Roślika przez poddanie rywala
Piotr Pająk - Alan Kwieciński - wygrana Pająka przez poddanie rywala
Arkadiusz Tańcula - Mateusz Murański - wygrana Tańculi przez decyzję sędziów
Marta "Linkimaster" Linkiewicz - Kamila Wybrańczyk - wygrana Linkiewicz przez decyzję sędziów
Dawid Malczyński - Adrian "Polak" Polański - wygrana Polańskiego przez nokaut
Marcin Dubiel - Cezary Nykiel - wygrana Dubiela przez duszenie
Kasjusz "Don Kasjo" Życiński - Norman Parke - wygrana Parke'a przez decyzję sędziów

No i teraz kilka bardzo skróconych zdań ode mnie na temat FAME MMA 10 i wyników...

Gabriel Al-Sulwi vs. Łukasz Lupa
Bardzo dobra walka, na korzyść Araba. Wielkie brawa za tą walkę.

Amadeusz Ferrari vs. Mateusz Gąsiewski
Myślę, że Gąsiewski mógłby wygrać gdyby się bardziej postarał, ale ostatecznie skończyło się to obaleniem i korzyścią na stronę Ferrari.

Pająk vs. Alanik
Kibicowałem Pająkowi, chciałem żeby przykrócił ego Alanikowi i tak się stało. Z tego co wiem, będzie rewanż na Fame 11, lub 12.

Arkadiusz Tańcula vs. Mateusz Murański
Tańcula dużo trafnych ciosów na początku, lecz z biegiem czasu i rund było widać, że traci siłę. Ostatecznie wygrał, lecz po walce zemdlał i trochę słabo to o nim świadczyło. Wielki sportowiec, a odleciał... Słabiutko!

Marta Linkiewicz vs. Kamila Wybrańczyk
Moim zdaniem - Najlepsza walka tej gali. Dziewczyny pokazały klasę i ostatecznie okazały szacunek co do siebie. Co rzadko się zdarza w walkach kobiet na Fame!

Dawid Malczyński - Adrian Polański
Dobra passa Malczyńskich skończyła się już na poprzedniej gali, gdy jego brat stracił pas mistrza. Dawid poszedł w ślady braciszka. Po Malczyńskim spodziewałem się większej ilości wyprowadzonych ciosów i lepszej walki. Ostatecznie wygrał Polak, czym mi bardzo zaimponował ;)

Marcin Dubiel vs. Cezary Nykiel
Moim zdaniem Dubiel wygrał tylko dlatego, że miał większą masę i dłużej przygotowywał się do walki. Czaruś był o wiele mniejszy, no i co za tym idzie - o wiele chudszy. Poza tym, Dubiel walczył już w oktagonie, a Nykiel odbył swoją pierwszą walkę i to w dodatku z krótkim przygotowaniem do niej.

Kasjusz Życiński vs. Norman Parke
Kto oglądał ten wie... Moim zdaniem wygrał Don Kasjo. Więcej oddanych ciosów w stosunku co do przeciwnika.
Parke natomiast dostał punkt ujemny, za wchodzenie głową i ostatecznie cios głową. Norman moim zdaniem pokazał swoim stylem żenującą walkę, którą po pewnym czasie była wręcz nudna. Dodam, że ciągle walka była przerywana przez sędziego.



Tyle ode mnie! Zapraszam do dyskusji i wymiany zdań! :)

clubberpl
16-05-2021, 23:32
Gala całkiem fajnie wyszła, spoko sie ogladalo, nie rozumiem calej tej nagonki na FAME, jakby aspirowali oni na bycie profesjonalna federacja, ale niewazne, nie bede sie tu rozwodzil.

Niestety jak to standardowo bywa, jedna walka mi uwaliła kupon, mialem do wyjecia 600 zl, z 50 postawionych, ale pan Malczynski stwierdził, ze nie zarobie sobie tego wieczoru, i mimo 20 cm przewagi wzrostu, postanowil wchodzic w Polaka totalnie bezsensownie, zamiast punktowac go i trzymac na dystans.
W ogole mysle, ze Malczynscy byli dobzi z poczatku tego fejmu, jak nikt nic jeszcze nie umial, bo mieli dobre warunki, ale kazdy zaczal ostro harowac, a oni chyba totalnie olewaja treningi, no i odbilo sie to szybko na nich.

Kasjo wg mnie wcale nie był lepszy od Normana, to, ze walnal wiecej weselniakow na garde, to nie znaczy ze byl skuteczniejszy i zadawal wiecej ciosow. Norman przez roznice we wzroscie musial walczyc w ten sposob i tyle, to był jego plan.
Ludzie mysla, ze jak on jest zawodowcem w MMA (do tego parterowcem a nie stójkowiczem), to powinien kłaść jednym ciosem kazdego amatora. Tyle, ze co do Kasja to przeciez on był w kadrze Polski, stoczył wiele amatorskich walk, i na prawde chlop ma pojecie.

Pajakowi kibicuje od dawna, sledze jego kanał chyba jak mial ze 40k subów, i szczerze to wygrał troche fartownie, a do momentu duszenia zdecydowanie Alanik (za ktorym nie przepadam) prezentował sie lepiej, no ale udalo sie wygrac i zycze Pioterowi dalszych sukcesow.

Tancula wygrał ale troche przegrał, chlopak cos tam mamrocze ze fame to ma byc furtka do profesjonalnego mma, ale niestety chyba nie wie o czym mowi.
Muranski łeb z betonu, i pokazał sie calkiem niezle, myslalem ze bedzie deklasacja.

Reszty juz mi sie nie chce komentowac bo bez wiekszych emocji.
Ambro jak zwykle nie zawiodl i pieknie podbil mi kursik :D


No i to na tyle.

Vinylside
17-05-2021, 15:47
Zacznę od zdania, które w ciągu ostatnich 24 godzin obiegło już cały internet - świetna impreza póki gospodarz nie nasrał na stół.

W zakłady bukmacherskie na tego typu wydarzeniach się nie bawię ze względu na to, że zawsze jest jakaś niespodzianka i zazwyczaj okazuje się, że więcej bym na tym stracił niż wygrał. Widać to w sumie po powyższych typowaniach. Oczywiście, cześć karty uległa zmianie, ale „pewniaczki” pokroju Malczyńskiego czy Don Kasjo na pewno gdzieś by tam zostały.

Całościowo galę można ocenić na duży plus. PPV działało bez zarzutu, początkowo wydająca się średnia karta walk przerodziła się w kilka bardzo emocjonujących pojedynków a oprawa wizualna idealnie wkomponowała się w klimat wcześniejszych zapowiedzi.

Z grona zwycięzców największym zaskoczeniem jest dla mnie Adrian Polak. Trafił idealnie !

Nie znam się kompletnie na liczeniu punktów czy to w pojedynkach bokserskich czy to w MMA. Z pozycji zwykłego kanapowca mogę powiedzieć, że Don Kasjo podobał mi się bardziej. Może wynikało aktywniejszej postawy w walce, nie wiem. Ostatecznie po tym co odwalili włodarze zwyczajnie szkoda mi Normana. Jasne, ma swoje za uszami, ale jako zwycięzca został potraktowany przez federacje jak śmieć. Organizatorzy widocznie mieli w planach zupełnie inny koniec dlatego ostatecznie sztabkę złota odebrał sam.

W Lutym słyszałem plotki o tym, że „ktoś” kto obecnie na polskim rynku robi mega zamieszanie, zarezerwował termin na Wrzesień w Arenie Gliwice i podobno tym „kimś” jest właśnie osoba zajmująca się organizacją gal Fame MMA.