PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Dlaczego serwerem do uploadu muzy jest zippshare?


szukacz
04-11-2020, 15:01
Przeciez jest tyle serwerow do up muzy bez reklam i z dluzsza zywotnoscia plikow


czemu nie zmienicie? sponsoruja was?

michukru
04-11-2020, 15:32
Żeby pijawy się musiały trochę pomęczyć żeby sobie muzyczkę pobrać

DJ. Don D&C
04-11-2020, 16:04
Po co napisałeś ten post ? Założyłeś gościu raptem 4 tematy (bez urazy) i po tym fakcie nagle cię olśniło że trzeba serwer zmienić na inny? No bez przesady. Jedyną rozsądna alternatywą na twoje żale jest np: https://krakenfiles.com
ale co to zmieni w twoim przypadku? nagle zaczniesz być bardziej aktywny ....no nie wiem.

Miczki
04-11-2020, 23:26
Liż mi pięty, pijawo xDDD


_______________________________________________
Post edytowany przez Moderatora Forum
Powód moderacji:


Bardzo proszę o powstrzymanie się od wyzwisk i wszelkiego rodzaju prowokacji. Próbujmy rozwiązywać tematy w sposób normalny.


_______________________________________________

Vinylside

Vinylside
04-11-2020, 23:58
Powiedzmy sobie szczerze, po co na forum miałoby dochodzić do tak wielkiej zmiany ? Od lat Zippyshare jest tu serwerem przewodnim, który jak się okazuje, mimo sporadycznych problemów, przeżył świetnie zapowiadające się swego czasu "giganty", jak chociażby odsiebie czy mixstep. Spokojnie, na krakenfiles prędzej czy później też przyjdzie pora i ponownie zostanie z nami ten stary, zły, ale jednak trwały i niezawodny Zippy.

Nie potrafię jednak zrozumieć, dlaczego w co trzecim temacie w dziale "Wasze Pytania" wywołuje się do tablicy właśnie ten serwis. Czy naprawdę jest on aż tak problematyczny ? W czym leży problem; w jakości odtwarzanych utworów, które i tak odpalasz na szybko, aby chwilę później podjąć decyzję czy dany kawałek znajdzie miejsce na Twoim dysku ? W downloadzie, uploadzie, prędkości ? W reklamach, których nie ma ? Piszę całkowicie poważnie, ponieważ ostatni drażniący problem jaki napotkałem to bodajże kilku / kilkunastu-godzinna przerwa w działaniu całej strony. Dodam tylko, że opisana sytuacja miała miejsce kilka lat temu i do dnia dzisiejszego jest absolutny spokój. Nie przeszkadza mi słaba jakość odtwarzanego kawałka bo jeżeli chcę go usłyszeć w pełnym wymiarze to po prostu decyduję się na download. Ten zaś nie sprawia mi żadnych kłopotów, ponieważ zawartość ściąga się z serwera z zadowalającą mnie prędkością. Podobnie jest z uploadem. Dodatkowo, o jakichkolwiek drażniących reklamach zdążyłem już dawno zapomnieć, ponieważ sama strona mnie nigdzie nie przekierowuje.

Na koniec o żywotności plików. Internet rozwinął się do tego stopnia, że praktycznie nic w nim nie ginie. To już nie są czasy, gdzie wszystko dopiero się rozwija i przez usunięcie np. takiego RapidShare, cenne zawartości idą się bujać. Możliwości do znalezienia czegokolwiek są proste i łatwe, wystarczy tylko chcieć. A jeżeli nie masz ochoty na szersze poszukiwania, zawsze możesz uderzyć do naszych działów z pomocą, gdzie odpowiednia grupa osób przeważnie staje na wysokości zadania.

Miczki
05-11-2020, 12:36
Powiedzmy sobie szczerze, po co na forum miałoby dochodzić do tak wielkiej zmiany ? Od lat Zippyshare jest tu serwerem przewodnim, które jak się okazuje, mimo sporadycznych problemów, przeżyło świetnie zapowiadające się swego czasu "giganty", jak chociażby odsiebie czy mixstep. Spokojnie, na krakenfiles prędzej czy później też przyjdzie pora i ponownie zostanie z nami ten stary, zły, ale jednak trwały i niezawodny Zippy.

Nie potrafię jednak zrozumieć, dlaczego w co trzecim temacie w dziale "Wasze Pytania" wywołuje się do tablicy właśnie ten serwis. Czy naprawdę jest on aż tak problematyczny ? W czym leży problem; w jakości odtwarzanych utworów, które i tak odpalasz na szybko, aby chwilę później podjąć decyzję czy dany kawałek znajdzie miejsce na Twoim dysku ? W downloadzie, uploadzie, prędkości ? W reklamach, których nie ma ? Piszę całkowicie poważnie, ponieważ ostatni drażniący problem jaki napotkałem to bodajże kilku / kilkunastu-godzinna przerwa w działaniu całej strony. Dodam tylko, że opisana sytuacja miała miejsce kilka lat temu i do dnia dzisiejszego jest absolutny spokój. Nie przeszkadza mi słaba jakość odtwarzanego kawałka bo jeżeli chcę go usłyszeć w pełnym wymiarze to po prostu decyduję się na download. Ten zaś nie sprawia mi żadnych kłopotów, ponieważ zawartość ściąga się z serwera z zadowalającą mnie prędkością. Podobnie jest z uploadem. Dodatkowo, o jakichkolwiek drażniących reklamach zdążyłem już dawno zapomnieć, ponieważ sama strona mnie nigdzie nie przekierowuje.

Na koniec o żywotności plików. Internet rozwinął się do tego stopnia, że praktycznie nic w nim nie ginie. To już nie są czasy, gdzie wszystko dopiero się rozwija i przez usunięcie np. takiego RapidShare, cenne zawartości idą się bujać. Możliwości do znalezienia czegokolwiek są proste i łatwe, wystarczy tylko chcieć. A jeżeli nie masz ochoty na szersze poszukiwania, zawsze możesz uderzyć do naszych działów z pomocą, gdzie odpowiednia grupa osób przeważnie staje na wysokości zadania.

Vinyl, powiem Ci jedno - jesteś chyba tutaj najinteligentniejszym użytkownikiem. Twoje posty zawsze czytam z wielką przyjemnością; są wielowymiarowe i poruszają temat z każdej strony.

Co do tematu, już tak na poważnie (mój pierwszy post traktujcie jako zwykły trolling) - krakenfiles już w tym momencie dystansuje zippy. Dlaczego? Otóż jako jedyny znany mi hosting automatycznie analizuje widmo audio, które możemy później sprawdzić w załączonym jpegu. Znacznie usprawniłoby to pracę moderacji, która nie musiałaby pobierać pliku, żeby sprawdzić jego częstotliwości. Dzięki temu moderzy działów zaoszczędziliby również na czasie.

Wspominałeś również o alteratywnych serwerach. Moim zdaniem - jeśli mówimy o starszych albo słabo dostępnych kawałkach - rosyjskie w a r e z y są niedoścignione. Tam można znaleźć takie perełki, że głowa mała. Trzeba tylko wiedzieć, że "skachat" oznacza pobrać xD.

Peace!

Sanbit
05-11-2020, 12:54
Internet rozwinął się do tego stopnia, że praktycznie nic w nim nie ginie. To już nie są czasy, gdzie wszystko dopiero się rozwija i przez usunięcie np. takiego RapidShare, cenne zawartości idą się bujać. Możliwości do znalezienia czegokolwiek są proste i łatwe, wystarczy tylko chcieć. A jeżeli nie masz ochoty na szersze poszukiwania, zawsze możesz uderzyć do naszych działów z pomocą, gdzie odpowiednia grupa osób przeważnie staje na wysokości zadania.
Oboma ryncoma się podpisuję... Jeśli nie chcesz, by coś Ci akurat przepadło a wolisz nie trzymać tego, bądź zbudować kolekcję z innymi ziomkami to z pomocą przychodzi mega.co.nz Kurde, myślałem, że mój backup dysku 120gb pójdzie po wielu latach z tego serwisu w niepamięć... no ale... Trzyma się idealnie a też tam jest sporo plików, ani jeden nie spadł z rowerka :)

Może by po prostu umówić się na sporządzanie jakichś kolekcji właśnie dla pasjonatów? Wiadomo, że muzyki wychodzi ogrom, ale są perły, które szkoda, by komuś za 10 lat umknęły? Może kanał 4clubbers na yt z muzyką z tamtych lat? Kolekcje? kurde, coś jak discogs tyle, że z namacalnymi kawałkami?

Vinyl, powiem Ci jedno - jesteś chyba tutaj najinteligentniejszym użytkownikiem. Twoje posty zawsze czytam z wielką przyjemnością; są wielowymiarowe i poruszają temat z każdej strony.
A ja Ci powiem, że kolega po prostu doróśł! :) Również go pamiętam, troszkę z nieco innej strony, bo lubił dyskutować, ale tak samo jak i ja był raczej po stronie jazdowiczów :D Niemniej uważam, że dość wartościowy super mod :)

Romik
05-11-2020, 17:08
A dlaczego po prostu nie Google Drive? Teraz jest w dobrych cenach. Sam mam Administratora i chyba nawet no limit w przestrzeni
pojemnościowej dysku )

Zapraszam

http://przemyslawromik.pl/

szukacz
05-11-2020, 20:03
odsiebie to byl polski serwer to musial wpasc szybko
zippy wyskakuja reklamy i przekierowania


Google Drive super opcja admina stac na konto na forum



https://wrzucplik.pl/pokaz/2103797---wpgx.html

ten spoko serwis

Barti
05-11-2020, 20:26
odsiebie to byl polski serwer to musial wpasc szybko
zippy wyskakuja reklamy i przekierowania


Google Drive super opcja admina stac na konto na forum



https://wrzucplik.pl/pokaz/2103797---wpgx.html

ten spoko serwis




uBlock i problemu z reklamami nie ma.
Największym minusem zippy jest aktualnie brak dostępu z kilku krajów (błąd 503).

Sanbit
05-11-2020, 21:12
A dlaczego po prostu nie Google Drive? Teraz jest w dobrych cenach. Sam mam Administratora i chyba nawet no limit w przestrzeni
pojemnościowej dysku )

nadal należy to honorować jako alternatywę dla Zippy. Wszystko co aktualne zippy przetrzyma w uploadach, uważam, że należy szukać po prostu miejsc na tzw. kolekcje.
Głównie klasyków... Bo obecna muzyka nie porywa jak ta sprzed 30-20 lat... Tej zarchiwizowanej będzie co raz to mniej.
Lata 2016-2020 to wysyp tracków, które może i sa dobre, ale nie będa nigdy klasykami, bo idzie znaleźć kilka wyjątków, które wbiją się w kanon elektroniki czy jej "przełom" (komercjalizacja deep house chociażby).

Wstawiacie tu piękne tematy z klasykami... tego będzie nam brakować za kilka lat, jeśli przestaniemy archiwizować takie numery, Szczególnie te, które na naszych parkietach rządziły.
Znam Was, jesteście pasjonatami, @Hidden jest dla mnie ikoną tego forum... Wykopuje (imo) numery które słyszałem, ale ich nie znałem, niesamowite to jest.

Tak czy inaczej, wydaje mi się, że lepiej będzie pozostać przy Zippy, jest raczej bezproblemowe. Obchodzą Was Ci, którzy po dwóch tygodniach szukają up'a? Raczej nie. Twórzcie kolekcje ze znajomymi w chmurach, wymieniajcie się, kompletujcie biblioteki. To jest pasja.

Romik
05-11-2020, 21:50
http://przemyslawromik.pl/

Generalnie zacząłem już ..kolekcje.. To ja mogę udostępnić serwer.


Ustawilem też YouTube i Radio FM serio

stoprocent
05-11-2020, 22:40
Przemysław Romik (http://przemyslawromik.pl/)




:inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

Hidden
06-11-2020, 08:23
nadal należy to honorować jako alternatywę dla Zippy. Wszystko co aktualne zippy przetrzyma w uploadach, uważam, że należy szukać po prostu miejsc na tzw. kolekcje.
Głównie klasyków... Bo obecna muzyka nie porywa jak ta sprzed 30-20 lat... Tej zarchiwizowanej będzie co raz to mniej.
Lata 2016-2020 to wysyp tracków, które może i sa dobre, ale nie będa nigdy klasykami, bo idzie znaleźć kilka wyjątków, które wbiją się w kanon elektroniki czy jej "przełom" (komercjalizacja deep house chociażby).

Wstawiacie tu piękne tematy z klasykami... tego będzie nam brakować za kilka lat, jeśli przestaniemy archiwizować takie numery, Szczególnie te, które na naszych parkietach rządziły.
Znam Was, jesteście pasjonatami, @Hidden jest dla mnie ikoną tego forum... Wykopuje (imo) numery które słyszałem, ale ich nie znałem, niesamowite to jest.

Tak czy inaczej, wydaje mi się, że lepiej będzie pozostać przy Zippy, jest raczej bezproblemowe. Obchodzą Was Ci, którzy po dwóch tygodniach szukają up'a? Raczej nie. Twórzcie kolekcje ze znajomymi w chmurach, wymieniajcie się, kompletujcie biblioteki. To jest pasja.

Myślę, że każdy z nas tworzy takie trwałe kolekcje, tyle że dla siebie i wedle własnego gustu, oczywiście mam na myśli archiwizację plików. A jeśli upierasz się przy wspólnym, forumowym projekcie, spójrz na znikomy ruch w działach Dyskografie i Klasyki. Prawda jest taka, że 4C żyje tylko dzięki tym nieporywającym nowościom i nie zmienimy tego.

To nie pierwszy raz, gdy kierujesz w moją stronę pochlebstwa. To bardzo miłe, ale obawiam się, że z kimś mnie mylisz, bo prawie nie widuję cię w moich tematach. Pozdrawiam.

Sanbit
06-11-2020, 17:44
To nie pierwszy raz, gdy kierujesz w moją stronę pochlebstwa. To bardzo miłe, ale obawiam się, że z kimś mnie mylisz, bo prawie nie widuję cię w moich tematach. Pozdrawiam.
Ogólnie jestem tu sporadycznie i miewam "fale", gdzie jestem tu dzień w dzień przez tydzień, na przemian z dwoma tygodniami przerwy. Może po prostu kojarzę Cię jako osobę, która trzyma dział klasyków, bo częściej zaglądałem w tematy Twojego autorstwa. Dawno mnie nie było ;) Nie mylę z nikim innym :)

A jeśli upierasz się przy wspólnym, forumowym projekcie, spójrz na znikomy ruch w działach Dyskografie i Klasyki.
Znikomy ruch jest wszędzie, podziękować można facebookowi ;) Wszystkie fora przez tą plagę, jaką jest fejs, liczą znikomy ruch... Pasjonaci konkretnych marek samochodów/modeli jedynie trzymają swoje fora w kupie. Reszta ma w dupie :D Rzesza 30+. również trzymają się swoich pasji na forach. Androidziarze, mechanicy, pasjonaci samochodowi etc. Muzyka jest trochę innym tematem, gdzie właściwie... wystarczy youtube i masz wszystko.

Nie upieram się, absolutnie, została Was garstka pasjonatów, naprawdę zajawionych w tym co robicie od przeszło dekady. To jest właśnie cudowne i aż szkoda, by to zanikało poprzez zippyshare po 30 dniach ;)

Knife Party
19-12-2021, 19:33
Żeby pijawy się musiały trochę pomęczyć żeby sobie muzyczkę pobrać

Ha ha pomęczyć? Przecież każda muzyka z tej strony jest na YouTube i można ją posłuchać lub pobrać przez jakiś converter. Widzę że dalej ludzie się tutaj zachowują jakby to była jedyna strona gdzie można pobrać muzykę 😄

michukru
19-12-2021, 20:07
Ha ha pomęczyć? Przecież każda muzyka z tej strony jest na YouTube i można ją posłuchać lub pobrać przez jakiś converter. Widzę że dalej ludzie się tutaj zachowują jakby to była jedyna strona gdzie można pobrać muzykę 😄

Masz rację mistrzu... oficjalnie wycofuje moje słowa z poprzedniego roku i zwracam ci honor, a teraz na zgodę odpalmy sobie na jutube Thomas Veex - Sexo Loco

1yL6Ds-FcbY

cherishyourlife.
19-12-2021, 22:06
Ha ha pomęczyć? Przecież każda muzyka z tej strony jest na YouTube i można ją posłuchać lub pobrać przez jakiś converter. Widzę że dalej ludzie się tutaj zachowują jakby to była jedyna strona gdzie można pobrać muzykę 😄

Najwyraźniej masz zerowe pojęcie na temat muzyki. Wróć kiedy zasięgniesz właściwej wiedzy - wtedy podzielisz się z nami swoimi mądrościami ;)

R3belz
20-12-2021, 17:15
Ha ha pomęczyć? Przecież każda muzyka z tej strony jest na YouTube i można ją posłuchać lub pobrać przez jakiś converter. Widzę że dalej ludzie się tutaj zachowują jakby to była jedyna strona gdzie można pobrać muzykę ��

Pobierajac muzyke z yt poprzez konwersacje to zabojstwo.. Sm upload na yt juz jest automatycznie skowersowany wiec pobierasz skonwersowana juz wczesniej piosenke przed zakupem od kogos. Plik MP3 niestety jest stratny z kazda konserwacja :).

G0MEL
03-02-2022, 17:47
Ja daje na Kraken zawsze. Muzyka dłużej się tam utrzymuje...

kondik
20-03-2023, 07:18
Z końcem marca 2023 zippyshare likwidują.

beRRo
20-03-2023, 07:49
Z końcem marca 2023 zippyshare likwidują.

Miliony utworów wygaśnie... :hang2:

Cuban
20-03-2023, 09:12
dlatego pora juz myslec nad zmiana.. nie czekac ;) krakenfiles badz inny tego pokroju hosting ;)