PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Qlimax - The Source


Vinylside
27-10-2020, 13:15
http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i60565_QXTSTL1920x1080.png

Nowe doświadczenie kultowego Qlimax czeka na Ciebie już 28 Listopada 2020 rok.

Nowe doświadczenie kultowego eventu - Qlimax - czeka na Ciebie już 28 Listopada 2020 roku. Nie jest to wydarzenie, nie transmisja na żywo, ale podróż audiowizualna. Nadchodzi Qlimax - The Source.

Qlimax - The Source, zanurzy Cię w mistyczny świat, dzięki audiowizualnemu doświadczeniu online, które przekształci Twój dom w świątynie muzyki Hardstyle. Pełna impreza z udziałem poszczególnych aktów - The Ritual, The Source i The Afterparty - zawierać będzie wszystkie charakterystyczne elementy, które definiują wiodącą na świecie imprezę. Połączenie największych Hardstyle'owych części, zupełnie nowej muzyki i przełomowych wizualnych efektów sprawia, że "The Source" będzie wyjątkową filmową podróżą w tych ciężkich czasach.

Źródłem Qlimax - The Source, będzie sześcio-rozdziałowa opowieść, która zaprasza Cię w podróż w głąb dźwięki, podążając ścieżkami starożytnej mocy. Podróż, która pozwoli Ci odkryć nowe królestwa i rytuały, z których każdy zawiera własną ścieżkę dźwiękową stworzoną przez siedmiu legendarnych kapłanów z Qlimax.

Czy masz to, czego potrzeba, aby stać się jednym ze źródeł ?

Dołącz do podróży ! Bilety na jedną noc Qlimax The Source trafią do sprzedaży w najbliższą Sobotę (31 Października).
Dostępne będą na https://shop.q-dance.com, razem z limitowaną The Source Mask.

L6EcyTX8yrA

T-M-S
27-10-2020, 18:23
aaa czyli huk tam aby zarobić :D ojj Q-dance..
Nie wiem.. mozecie się nie zgadzać ze mną, ale to jawne lecenie w hu#@
nie rozumiem takich eventów, przychodzi na myśl jedynie chęć zarobku na czymkolwiek.
Bez sensu.

LuQaSzEQ93
28-10-2020, 14:53
Zgadzam się z kolegą wyżej, wiadomo że Qlimaxa w tym roku nie będzie więc nie wiem po co ta transmisja... jak wydadzą hymn stawiam na D-sturba :piwo:

mietekwwy
30-10-2020, 18:32
Dla Panów powyżej. Zamiast cieszyć się, że coś się dzieje w tej branży to jeszcze ponarzekamy co ? Boli te 10 euro czy jak ?

HardManiac
01-11-2020, 06:48
Ja tam nawet jestem zadowolony, że Q-Dance coś tam robi odnośnie swoich imprez i sceny HS, i w pewnym sensie ich rozumiem ,że przy okazji coś tam chcą zarobić, bo każdy chce się w jakiś sposób utrzymać na powierzchni, tym bardziej, że ich przyszłoroczne imprezy również stoją pod znakiem zapytania ...



No cóż, ja czekam na ten live zresztą jak co roku w domku przy piwku, i z przyjemnością znów zanurzę się ta specyficzna imprezę . . . ;).

Vinylside
09-11-2020, 03:41
Generalnie cieszę się, że w tak ciężkim dla muzyki roku, Q-Dance zdecydowało się jeszcze dołożyć do całości cegiełkę w postaci odsłony jednej z najbardziej znanych na świecie imprez. Za 10 lat miło będzie spojrzeć chociażby na Wikipedię, gdzie nie będzie dziury tłumaczonej korona-wirusem a chronologia i ciągłość eventu zostanie zachowana. Inną kwestią jest fakt w jakiej odbywa się to formie. Teoretycznie do dnia dzisiejszego nie potrafię do końca tego zrozumieć i m.in. dlatego wstrzymałem się z zakupem biletu. To będzie jakiś nagrany akt przypominający stylem odsłony DvD ? Bo patrząc na wszelkiego rodzaju informacje i opisy, taki wyciągam z tego wniosek.

HardManiac
09-11-2020, 12:01
A imprezę znów rozpocznie Pan The Qreator

https://www.facebook.com/Qdance/videos/841597566381575/?t=10

Vinylside
11-11-2020, 00:35
Do grona artystów dołącza Sub Zero Project !

358556531889972

Poszperałem trochę w sieci. Ogarnąłem te większe jak i mniejsze szczegóły i zdecydowałem się na zakup biletu. Nie ukrywam, że od początku myślałem, że będzie to trochę inna forma przekazu (bardziej liczyłem na transmisję live), ale znając odpowiednie podejście Q-Dance, okaże się, że człowiek nie odczuje żadnej różnicy. Już patrząc na same zapowiedzi można wyciągnąć taki wniosek. No nic, czekamy na więcej informacji.

HardManiac
11-11-2020, 12:05
Następny artysta to Phuture Noize


https://www.instagram.com/p/CHcx-DVClS2/

HardManiac
12-11-2020, 11:57
Następni artyści Headhunterz & JDX
https://www.instagram.com/p/CHfWxe4ihoN/

HardManiac
12-11-2020, 14:05
Kolejna informacja jest taka, że w tym roku nie będzie oficjalnego hymnu tej imprezy. Każdy z występujących będzie miał własny odosobniony styl seta.

Vinylside
12-11-2020, 19:51
Bardzo dobra decyzja z hymnem. W takich sytuacjach można tylko zmarnować potencjał dobrego utworu wraz z bezpośrednim pomysłem producenta na anthem. A znając życie, przy próbie odziania takiej imprezy konkretnym trackiem, szybko okazałoby się, że jest on w top 3 najlepszych hymnów.

Odosobniony styl setów jest już nam znany od dobrych paru lat bo w większości przypadków nikt nie składa tracklisty w sposób mieszania swoich 3-4 utworów z produkcjami kolegów z branży tylko leci w 100% po swojemu. Finalnie okazuje się, że w "rozkładzie jazdy" można znaleźć maksymalnie 2-3 kawałki od kogoś innego, pełniące jedynie funkcję uzupełnienia seta. W tej kwestii nie kryję swojego niezadowolenia. Rozumiem promocje aczkolwiek nigdy nie byłem fanem występów "live" czy formy prezentacji, którą opisałem powyżej. Nie ma co ukrywać, że odsłuch kolejnego występu DJa na 4 festiwalu w miesiącu, wysuwa wniosek monotonii płynącej z tracklisty.

HardManiac
13-11-2020, 11:57
Następny to B-Front https://www.facebook.com/Qdance/videos/709731109979360 (https://www.facebook.com/djbfront/?__cft__[0]=AZXAIEurzYrVlG56L98zj0NzrXzviRraO0tqxXs5b0pGrNgQB o6RMtsDLfEHQoKX2KsfxFei5ct5OOA13Fnb_wCImpfZQVf4aKO DyAvRkacy0OZG3h1aXJARxoJyIH7H1mddKlKL2SuuR9GNF10DG a74vhRySM8dhGlZT5ZYwrLjW2CgBicuFLTHQ0EMqB5X968&__tn__=kK-R)

HardManiac
16-11-2020, 11:57
Następny to Keltek


https://www.facebook.com/Qdance/videos/416073916060442

Vinylside
17-11-2020, 16:50
Imprezę zakończy ... Sefa.

1074829512931301

.jagi
24-11-2020, 19:47
-c1xkMWoGlc&t=152s

HardManiac
28-11-2020, 21:21
Jeżeli ktoś będzie potrzebował trackliste seta, wraz z linkiem do odsłuchu, to tutaj podaje link https://www.1001tracklists.com/source/5ggtfc/qlimax/index.html

Vinylside
28-11-2020, 23:21
The Legacy

Trzy godzinki Qlimaxowej historii. Historii, która wraz z wiodącą muzyką i uwieczniającą technologią przeszła prawdziwą ewolucję. Miło jest wrócić do płyt winylowych widocznych na DvD, przenieść się do czasów CD-ków i wydań Blu-Ray, kończąc podróż na pendrive'ach wraz z pełnymi setami wrzucanymi dziś na YouTube. Akt z owocnym kawałkiem życia, przekazywanym z pokolenia na pokolenie.

The Source

Skłamię jeśli napiszę, że w stu procentach wierzyłem w tę część. Od początku gdzieś przewijała się ciekawość. Z drugiej strony, myślałem, że jako widz, zostanę sztucznie nafaszerowany ogromną ilością wirtualnych efektów, które ostatecznie nie zaspokoją moich wymagań, ale spowodują drażniący ból oczu. Finalnie, to, co oddało w Nasze ręce Q-Dance śmiało można nazwać arcydziełem.

Film o muzyce. Muzyce, która na wielu płaszczyznach tworzy emocjonalny wachlarz - radość, smutek, poczucie bezpieczeństwa, przygnębienie, strach, niepewność. Tak, to wszystko udało się osiągnąć w niecałą godzinę, siedząc przed telewizorem z słuchawkami na uszach. Audio-wizualna podróż pozwalająca poczuć klimat imprezy. Do tego umiejętne skomponowane nowości, zaostrzające apetyt odbiorców. Wideo, które samą muzyką potrafi przekazać więcej niż niejeden zdobywca Oscara.

The Afterparty

01. The Qreator

Od roku zastanawiam się (i jak zdążyłem wyczytać w sieci, nie tylko ja) na jakie potrzeby został stworzony ten projekt. Nie chcę narzekać, ale na przestrzeni całej edycji "The Source", Qreator wypadł dość słabo, ponieważ jako "nowa" postać na rynku, oprócz jakiś Mash Up'ów, nie ma za wiele do zaoferowania. W głównym filmie pełnił rolę przejściową. Set natomiast zagrał na bardzo średnim poziomie - trochę znanych klasyków pomieszanych z dużą ilością "Reverse Bass'u", co wysuwa podejrzenie dotyczące narodowości osoby pod maską - styl gry bardzo przypomina prezentację włoską. Samo wprowadzenie na tak kultowy event jak Qlimax dobre, aczkolwiek zabrakło jakiegoś szczególnego elementu muzycznego zaskoczenia. Przez jego brak sam występ wydaje się trochę oklepany - tak jakby grał już któryś rok z rzędu a nie zapominajmy, że w 2019 roku również otwierał imprezę. Moim zdaniem najsłabszy występ tej edycji.

02. Sub Zero Project

Cieszyłem się widząc ich w tegorocznym line upie. Mają bardzo dobry rok a dzięki wypracowanemu stylowi, sety grane na eventach, są w mojej ocenie, jednymi z najlepszych odsłon na całej Hardstyle'owej scenie. Podoba mi się nie tylko ich dynamika, ale również spora zawartość "kick editów", które nie zdążyły się jeszcze przejeść w znanych i granych dosłownie wszędzie utworach. Do pełnego zadowolenia zabrakło mi bootlegu "Losing It". Nie można również zapomnieć o nadchodzącej nowości - Enter The Realm. Utwór rozpoczynający set i świetna oprawa audio-wizualnej prezentacji. Dla mnie bomba !

03. Headhunterz

Wykorzystanie preferowanego pianina, emocjonalnego podejścia do muzyki i doświadczenia, za które jest kochany. Nie wyobrażam sobie audio-wizualnej podróży bez tego człowieka. Nowość stworzona z JDX'm już podbiła serca fanów muzyki Hardstyle (w tym również i moje), więc aż "strach" pomyśleć co będzie w dniu oficjalnego wydania. Sam set na zupełnie innym poziomie niż cała reszta. Tutaj człowiek czuje coś więcej. Coś, co sprawia, że pragniesz, aby dana chwila trwała wiecznie. Urozmaicenie tracklisty takimi perełkami jak "The Power Of The Mind", "Psychedelic" czy stary "Dragonborn" to kolejny strzał w dziesiątkę, wynikający właśnie z wspomnianego doświadczenia. Dla mnie najlepszy występ całej edycji "The Source". Brawo Willem !

04. B-Front

Z zagraniem swojego hymnu na początku występu spóźnił się rok. Nie wiem kto podczas zeszłej edycji wpadł na tak "genialny" pomysł, aby nagle wpuścić Boba na 4 minuty na scenę, aby między setami kolegów z branży zagrał sobie "Symphony Of Shadows". Dobrze jednak, że zdecydował się tej nocy nadrobić braki. Set typowo w swoim klimacie - mroczny, przerażający z mieszanką utworów wydanych już jakiś czas temu, jak i tych bardziej "świeżych". Audio-wizualizacja wraz z nowością - The Light Of Darkness - doskonale uzupełniła Jego udział w tej edycji. Po raz kolejny potwierdza On doskonałą dyspozycję na scenie muzyki Hardstyle. Super !

05. Keltek

Rok temu wspominałem, że większość Jego pojedynczych tracków zawsze szybko trafia w mój gust. Mimo wszystko przy 20-30 minutowej kombinacji tych samych dźwięków, robi się trochę nudno. Swoje zdanie podtrzymuję, ponieważ jak można było usłyszeć, aż tak bardzo swojej tracklisty niestety, ale nie urozmaicił.

06. Sefa

Celowo zmarnowany potencjał wraz z szansą na pokazanie się na Qlimaxowej scenie przed publiką czy przedsmak tego, co Nas czeka na kolejnych edycjach ? Nie ma co ukrywać, że to jedna z nielicznych osób, która lubi dodać de swoich występów koncertowe elementy. A ze względu na to, że Dr. Peacock miał już swoje pięć minut, ta noc należała "młodego". Oczywiście zasłużenie. Pokazał w filmie swoją kreatywność czyli to, z czego słynie. Dodatkowo stworzył ciekawy nowy utwór i zagrał rewelacyjny set. Niesmakiem jest następujący fakt; Hardcore'owcy zazwyczaj nie powtarzają się w line upach Qlimaxa a nie ma co ukrywać, że od dawna wiele osób chciałoby zobaczyć Go w Arnhem. Ciekaw jestem czy otrzymana szansa jest jedynie przedsmakiem i wystąpi jeszcze na jakiejś edycji czy po prostu przydał się w odpowiednim czasie. Niemniej jednak było to godne zakończenie całego wydarzenia.

MC Villain - co roku powtarzam, że nic do gościa nie mam, ale wydaje mi się, że spełnił marzenie większości fanów - za dużo się nie odzywał.

Zeszłoroczna edycja to wejście na zupełnie nowy poziom. Po ciekawej oprawie i odważnym, ale jednak odpowiednio zbalansowanym line upie, ktoś wpadł na zajebisty pomysł, aby w dobie koronawirusa nie bawić się w "noc z setami", tylko podbić Qlimax jeszcze wyżej. W efekcie Q-Dance postanowiło zaserwować Nam coś w rodzaju pełnego obiadu z dobrej restauracji. W wieczornym "menu" znalazła się przystawka - The Legacy, danie główne - The Source - i deser - The Afterparty. Początkowa, trzygodzinna dawka wspomnień przerodziła się po 20:00 w arcydzieło - film promocyjny z odpowiednio dobraną obsadą muzyczną i uzupełniający jej styl, klimat. Line Up, który z początku mógł drażnić, finalnie okazał się strzałem w dziesiątkę. Audio-wizualna podróż wraz z biegiem czasu, potwierdziła słuszność doboru producentów (tu pomijam oczywiście przerywnik w postaci Qreatora). Każdy z nich wykonał solidną pracę przy nowym kawałku a zaprezentowany w filmie klimat idealnie współgrał z danym stylem. Na koniec otrzymaliśmy od firmy zbalansowany zestaw setów, który nie pozostawił niedosytu. Zaskoczeniem była kolejność występów. Zazwyczaj ramówka zwiększała swoją prędkość a tym razem mocniejszy klimat przeplatał się z lżejszym. W mojej ocenie zabieg ciekawy, wykluczający wkradającą się czasami monotonię. Podsumowując; cieszę się, że mogłem być w gronie tych, którzy za około 50 złoty mogli podziękować firmie za kolejną edycję kultowego eventu. Nie żałuję wydanych pieniędzy i gdybym mógł to za tego rodzaju noc zapłaciłbym ponownie. Nie ma co ukrywać, że w dobie koronawirusa, przeskoczenie konkurencji i nie będzie tylko zwykłą prezentacją nagranych setów, to bardzo trudne zadanie. Moje oczekiwania Q-Dance spełniło w stu procentach. Dodatkowo, organizatorzy potwierdzili, że wiedzą co robią, dzięki czemu "The Source" z pewnością przejdzie do historii. Historii, która wprowadziła Qlimax na zupełnie nowy poziom za sprawą ciekawej muzyki i niezapomnianej podróży audio-wizualnej.

HardManiac
29-11-2020, 06:56
Sety z wczorajszego Qlimaxa https://www.mixcloud.com/patry-paredes/

.jagi
29-11-2020, 09:23
Co ja mogę powiedzieć? Ta podróż audio-wizualna stworzona i nagrana przez Qlimax przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Sam rytuał był wręcz aż niebotycznie klimatyczny - to, jak wszystko zostało tam "skomponowane" jest nie do opisania :serce: Każdy z artystów zrobił naprawdę solidne produkcje podtrzymane w tym jakże specyficznym Qlimaxowym klimacie, ale moim zdaniem jednak chłopaki z Sub Zero Project zostawili mimo wszystko całą resztę w tyle z ich numerem! Na sam start rytuału dzięki niemu miałem ciary dosłownie wszędzie - te mid-intro, potem laserowe kicki i epicka melodia, w tym numerze jest wszystko, za co kocham hardstyle i tę imprezę :wub: Co do setów uważam tak samo jak Paweł, że Heady zaprezentował się najlepiej :) Każdy jego set, każda produkcja ma w sobie tyle emocji i jednocześnie tyle energii, że kiedy ten gość jest w line-upie, zwiastuje to niesamowity i jedyny w rodzaju taki klimat, którego (oczywiście moim zdaniem) nikt nie jest w stanie dorównać :serce: Właśnie dlatego jestem jego wielkim fanem :) Podsumowując, mimo że byłem tylko przed komputerem z słuchawkami, czułem się jakbym faktycznie przeniósł się do innego świata - to jest właśnie cały Qlimax!

alex3069
30-11-2020, 01:04
Hello my friends you have Full Video of QLIMAX 2020 please ???

HardManiac
05-12-2020, 08:32
Jeżeli ktoś chce jeszcze raz obejrzeć


https://www.youtube.com/watch?v=72yQdeUcKf0

wsa
05-12-2020, 12:02
jak hedzia nie lubię to z jdxem wykręcił sztosika eleganckiego :)
trzeba czekać na oficjalne wydanie do 17 grudnia niestety

Graffik87
11-12-2020, 07:29
Pożyjemy zobaczymy :)

HardManiac
17-12-2020, 13:25
Od 22 Grudnia na platformie Netflix



https://www.youtube.com/watch?v=FxGIWDEK4pQ