PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Prośba o pomoc w kompletowaniu sprzętu


koperrrr
11-02-2020, 23:47
Cześć,

Chciał bym wrócić po latach (5) do grania imprez okolicznościowych jednak z większym nastawieniem na wesela.

Sprzęt który posiadam nie nadaje się na tak poważne imprezy więc postanowiłem wymienić go całkiem i skompletować wszystko "od zera".

Kwota jaką chciał bym przeznaczyć to przedział między 20-30 tys zł.

Pomińmy kwestie kabli, mikrofonów, słuchawek itp.

Potrzebuje porady co do:

1) Nagłośnienie - interesuje mnie tylko nowe. Myślałem o Polaudio ale chyba cenowo nie zmieści się w budżecie.

W oko wpadły mi 2 zestawy

https://m.ceneo.pl/35323046;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q0_UL_WUc7rQs&gclid=CjwKCAiAvonyBRB7EiwAadauqdeaSHllUgeifTeoRCqN qZnpmO9cqEWvNvy31-353fcp6yGU6MQONRoCVLoQAvD_BwE#tab=click

https://rockon.pl/pl/p/DNA-RLX-3300-SET-Zestaw-naglosnieniowy-aktywny-/11049?gclid=CjwKCAiAvonyBRB7EiwAadauqYCZjuSJTc6cCE UN_iJitXe55NBRhoSF1qgrkoBLcd1IYNeI8WN7dhoCEE0QAvD_ BwE

Może poradzicie coś ciekawszego?

2) oświetlenie

To mogło by być używane ale zależało by mi na estetycznym wyglądzie więc najlepiej głowice ruchome plus sterownik (nie bardzo podoba mi się miszmasz kolorystyczny u dj-a i kiedy każde światło żyje swoim życiem)

3) konsola

Raczej kontroler.

Myślałem o Pioneer xdj-r1 ale ten jest wycofany z produkcji więc w grę wchodzi używany.

Może jakiś jeszcze spełnia te same funkcje (CD , USB, PC)

Pomożecie?

Z góry dziękuję, Piotrek

John Melts
12-02-2020, 11:15
jesli juz bardzo uparles sie na "kalkulator" to warto moim zdaniem na teraz zainwestowac w nowy Pioneer XDJ-XZ czy jakos tam :)
Ma chyba wszystkie funkcje NXS2 i z opinii, wygląda na całkiem porządny sprzęt z tego typu kategorii

koperrrr
12-02-2020, 17:43
Zasadniczo nie jestem z tych zagorzałych przeciwników, wręcz zwolenników bo czy dla gości na weselu/imprezie istotne jest z czego gra dj? A ja sam na tommorowland raczej grać nie będę ;)

W każdym razie bardzo dziękuję za odpowiedź :) rozważę ta opcje.

Woncky
13-02-2020, 00:47
DNA to straszna bieda brzmieniowa jeśli chodzi o kolumny, zdecydowanie odradzam. W ogóle moim zdaniem najlepiej zainwestować najwięcej w nagłośnienie, bo to podstawowe narzędzie na imprezach okolicznościowych. Popatrz turbosound, electro voice, qsc - jakiś zestaw 2+1.

Z oświetlenia to zależy od mocy, polecałbym Ci skontaktować się z showdmx - Michał na pewno dobierze Ci fajny zestaw i zrobi dobrą cenę ;) Sterowanie ogarniesz z komputera za pomocą przejściówki usb-dmx, koszt zakupu takiej kostki 150 zł, a oprogramowanie darmowe. Jeśli nie będziesz chciał sam nad tym siedzieć i programować urządzeń, to są na rynku firmy, które za niewielkie pieniądze przygotują Ci gotowe show oświetleniowe wg. twoich potrzeb.

Odnośnie konsolety to obsługi CD w nowych urządzeniach już nie znajdziesz, jeśli wystarczy USB + komp, to warto się zainteresować XDJ-RR albo RX.

koperrrr
13-02-2020, 10:26
I to jest odpowiedź, która wiele rozjaśnia :)

Bardzo dziękuję :)

Co powiesz 2 takim razie o zestawie naglosnienia EV, które podałem w pierwszym poście?

Woncky
13-02-2020, 22:21
ZLX to jest najniższa seria od EV, grają nawet przyzwoicie, ale cicho. Moim zdaniem lepiej byłoby dołożyć i zmienić górki na wyższą serię, co najmniej ELX.

Wszystko też zależy od wielkości imprez jakie planujesz grać - czy głównie trafiają Ci się imprezy na 50-60 osób - takie da się pogonić dwoma górkami na 15" bez suba i warto rozglądać się za 15". Jak większe, to i tak będziesz brać bas - można zejść rozmiarem z górek, wziąć na głośniku 12" albo i 10". No i też pytanie o targanie tego - co jak na sali będą schody? Sub na 18" to wielka locha - samemu może być ciężko, dlatego może lepszym rozwiązaniem jest 2x15"? W każdym razie koniecznie sprawdzaj koniecznie wagę basu.

Do 10.000 zł popatrz sobie zestawy turbosound IQ, HK audio LUKAS albo 2x QSC CP + jakiś bas od QSC. Najtańsza sensowna opcja nagłośnieniowa to moim zdaniem Alto TS - ale wszystko co droższe, będzie lepsze ;)

koperrrr
14-02-2020, 22:26
Dziękuję, Twoja odpowiedź na pewno bardzo ułatwi mi dobór sprzętu :)

Jestem winien dobrego bociana ;)

djandrzej
17-02-2020, 22:46
Witam. Polecam Ci nagłośnienie JBL z serii PRX 800 W, a konkretnie aktywny Subwoofer PRX 818 XLF W + 2 x PRX 812 W. Cyfrowy korektor DSP poprzez WiFi + tablet. Ustawisz idealne brzmienie do każdej sytuacji akustycznej. Posiadam, polecam. Nie zawiedziesz się, to będzie grać naprawdę dobrze. Wystarczy Ci też kontroler DJ DDJ-400 + mikser Allen&Heath ZED 6. Więcej Ci nie potrzeba. pozdrawiam