PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : News NOISIA kończy działalność po 20 latach!


Anjunadave
18-09-2019, 15:36
https://www.noisia.nl/images/Noisia.jpg


Legendarne już drum & bass'owe trio z Holandii, NOISIA kończy działalność. Taką informację podali wczoraj na fanpage i stronie internetowej. Decyzja podyktowana jest zmianami jakie zaszły w ich gustach muzycznych - ich ścieżki zaczęły się po prostu rozchodzić. Już rok temu zdecydowali się zamknąć jeden ze swoich labeli - Invisible Recordings, gdzie wydawana była muzyka eksperymentalna. Z szacunku do tego co stworzyli razem przez 20 lat, zdecydowali się zakończyć projekt NOISIA. W 2020 roku odbędzie się ostatnia trasa (DJ sets), oraz zostanie zakończona audycja radiowa NOISIA Radio.


https://muno.pl/wp-content/uploads/2019/09/Noisia2.jpg


NOISIA to holenderskie trio: Thijs, Nik i Martijn. Produkowali muzykę drum & bass od 2000 roku. Wydali wiele legendarnych utworów które na zawsze zapiszą się w historii muzyki.




jjbiMXfe2NU
SAO-lzl3vVQ
Pb55ep-DrSo
xtppf3xkby4
Ti_IFsQdje4

Uciex
18-09-2019, 16:01
Trochę szkoda, ale z drugiej strony może i dobrze. Od kiedy poszli w dubstep czy jakieś dziwne minimale, to już nie była ta Noisia za którą wielu ludzi uwielbiało. Szkoda, że nie pozostali przy tym w czym byli najlepsi czyli przy neurofunku. Mogli odejść jak prawdziwi bohaterowie, którzy kształtowali Drum'n'Bass, a tak to słabe zakończenie ich projektu Noisia.
Z drugiej strony ich stare świetne kawałki zostaną z pewnością niezapomniane i wieczny szacun dla nich za to :)

Hidden
18-09-2019, 16:17
Dla mnie Noisia zaczęli się, gdy poszli w eksperymenty, jak na przykład soundtrack do gry. Podobało mi się, że przekraczali granice wyobraźni i nie dało się przewidzieć, co następnym razem wypuszczą. Ich wczesne, neurofunkowe kawałki oraz te późniejsze, które nawiązywały do dawnej przeszłości, nigdy mnie nie zachwycały, taką muzykę wolę w wykonaniu innych. Uważam rozłam Noisia za dobrą wiadomość i zapowiedź przekraczania kolejnych granic. Pozdrawiam.

Uciex
18-09-2019, 16:42
Jasne, ciekawe co piszesz i wszystko kwestia gustu.
Ja miałem efekt wow, gdy pierwszy raz usłyszałem
GFag6Y_Nl5M
czy
watch?v=g6lfos1ElcI
byli mistrzami dynamicznej, mocno zlożonej perki i do tego świetnego dopasowania reszty, że po prostu jako całość wyrywało z butów ;)

I tak długo, bo do ok. 2014r. wciąż potrafili zaskoczyć, a później już grali jakoś bez polotu, tak jak inni. Do tego czasu mieli pazur w swoich głowach, podczas tworzenia muzyki to był ich znak rozpoznawczy i dzięki temu stali się popularni.

Ale spoko, że są osoby, które cenią za inne aspekty. To świadczy o tym, jacy to byli wszechstronni producenci muzyczni :)
Świetnie byłoby jakby któryś z nich wrócił to tej mega energicznej muzyki dnb :)

Hidden
18-09-2019, 17:02
Ja też bardzo lubię "The Tide" czy "Moonway Renegade", mam słabość do takich połamańców, ale raczej nie zaliczają się do tradycyjnego repertuaru Holendrów. Utworom wydanym wespół z wyżej wymienionymi ,"Concussion i "Facade", o wiele bliżej do tego, co miałem na myśli.

matchless
18-09-2019, 17:18
Szkoda, wielka szkoda. Dla mnie to osobiście wielka strata, mieli sporo świetnych kawałków i remixów. Ciężko w to uwierzyć...

Wojtek Szczęsny
18-09-2019, 18:38
tak jakby zabrałeś mi szczęście tym tematem ziom :( nie mogę w to uwierzyć...
nigdy już nie posłucham nowego Linkin Park, The Prodigy.. teraz Noisia się rozpadła. Szok...

Śniegu
24-09-2019, 12:32
Ogólnie to o rozpadzie Noisii już był wiadomo nieoficjalnie od pewnego czasu.
Cały czas w rozjazdach, bo każdy z nich pracował nad czymś innym.
Thijs pracuje nad swoim solowym projektem Thys, który naprawdę mnie ciekawi i zapewniał, że nie ma on zamiaru odchodzić z NOISII.
Martijn zyskał sporą popularność z Jaapem de Vries jako Zonderling, chociaż ostatnimi czasy, właśnie to on gra na eventach jako NOISIA, a wcześniej grywał Thijs.
Ostatni event na jakim zagrali razem, to Noisia Invites 2019.
Nie mam pojęcia co obecnie robi Nik :D
W każdym bądź razie, musieli mieć bardzo różne wizje przyszłych wydań albo i nawet przyszłości całego projektu i postanowili pójść w swoje strony.

Szkoda bo to jednak trio, które mocno zrewolucjonizowało scenę Drum & Bass swoimi pokręconymi pomysłami. Wypromowali naprawdę wielu producentów, którzy obecnie są w czołowych wydawnictwach. Ich Vision Recordings również ma bardzo wielu fanów i sporą bazę znakomitych producentów tj. Mefjus, Posij czy Current Value. Wiele przełomowych numerów, których z przyjemnością się słucha do dziś, ba, nawet są grane na festiwalach. Nic tylko życzyć im powodzenia w swoich przedsięwzięciach!

https://soundcloud.com/iamthys/thys-overcome

Jak dla mnie chyba utwór który do dziś siedzi mi w pamięci od nich i nigdy raczej z niej nie wyjdzie to:

ftmW8aP_TAs

MalgorzataDuda
30-10-2019, 05:29
tak jakby zabrałeś mi szczęście tym tematem ziom :( (https://dobramine.com/automaty-do-gier) nie mogę w to uwierzyć...
nigdy już nie posłucham nowego Linkin Park, The Prodigy.. teraz Noisia się rozpadła. Szok...

tak, to był legendarny zespół. przepraszam, że nie będą już razem śpiewać.

Wojtek Szczęsny
30-10-2019, 18:20
tak, to był legendarny zespół. przepraszam, że nie będą już razem śpiewać.
nigdy Ci tego nie wybaczę :rip2:

Negan
30-10-2019, 18:35
E tam nic ciekawego. Sieczki z toalety non stop - nie będę płakał.

Stuku
04-04-2020, 11:14
Szkoda. Mieli dość duży wkład w DnB ...

Anjunadave
24-04-2020, 19:40
https://sun9-11.userapi.com/c206616/v206616603/f90e6/Z-d5Rbsn0Q4.jpg

fedeseverino
03-08-2021, 23:23
Amaaaaazinnggggg

pat6543
04-08-2021, 22:28
Rien d'intéressant là-dedans. La paille des toilettes non-stop - je ne pleurerai pas

BrokenP4nd4
24-09-2021, 14:58
Smutny. Wnieśli ogromny wkład w DnB ...

UrseK
29-09-2021, 08:45
Wielka szkoda, ale nic w naturze nie ginie. Zrobili dotychczas kawał dobrej roboty, ale kto wie … może będzie jak z Pendulum :). Tak czy inaczej szkoda. Wiele kserokopiarek mogłoby się uczyć od nich jak to robić po swojemu w elektronice.