PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt AKAI Force - kontrowersyjna stacja robocza


djbacu
20-01-2019, 14:45
Ostatnimi czasy AKAI pokazało samodzielnie działającą stację roboczą nadającą się do gry na żywo jak i produkcji.




https://force.akaipro.com/media/wysiwyg/akai-pro/pdp/force/AkaiPro-img-ForceTC1.jpg


Posiada wbudowane oprogramowanie bazujące na koncepcji Ableton Live, ekran dotykowy, wejścia i wyjścia audio, pady, gałki itp. Dodatkowo posiada możliwość współpracy z Abletonem. Ale najwięcej kontrowersji wywołała cena, w niektórych polskich sklepach pojawiły się już pierwsze sztuki w cenie 7 tyś zł.



https://force.akaipro.com/


Zastanawiam się jakie jest wasze zdanie na temat tego sprzętu bo jestem przed etapem budowania własnego setapu do improwizacji na żywo. Ogólnie planowałem zakupić pełną wersję Abletona do tego osobny dedykowany komputer tylko do muzyki, interfejs audio, jakiś kontroler midi...




vJljEtOgUMA&t




Ogólnie wydał bym tyle samo co na nową zabawkę od Akai ale nie wiem jak z jej możliwościami, martwi mnie uboga liczba brzmień virulanych instrumentów i brak informacji o rozwoju....

OffLife
31-03-2020, 10:19
Miałem przez jakiś czas przyjemność testować, kupiłem ale szybko sprzedałem. Używam Abletona bądź Logica Pro do tego NI Maschine + Komplete. Jak dla mnie sprzęt ma sporo ograniczeń co dla niektórych jest zaleta jak dla mnie wada. Nie potraliłem się przestawic z komputerowego setup w którym nie masz praktycznie ograniczeń na sprzęt tego typu. Ubogie efekty, mało instrumentów itd.

Wybrałbym komputer z Abletonem, jak masz pieniążki to polecam jeszcze Pusha 2 którego posiadam. Super kontrola nad Abletonem. Force to zabawka która nawet jak uda Ci się coś ciekawego zrobić to nie będziesz mógł zmiksować bądź zmasterować utworu wewnątrz urządzenia, będziesz i tak potrzebować komputera. Jak dla mnie praca z tym urządzeniem to męczarnia i nie zastąpi komputera nawet w 10%. Być może to przez moja specyfikę pracy i przyzwyczajenia. Nie lubię ograniczeń