PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Co Kupić? Jaki Kontroler?


Criss Dave
09-12-2018, 10:02
Proszę o pomoc w kupnie kontrolera, który gra bez laptopa, gotowy odrazu do pracy. Cena ok 3000 tyś, może troszkę ponad. Pozdr.

tenk
12-12-2018, 12:57
To pytasz bardziej o sprzęt typu standalone. W cenie około 3k raczej niczego sensownego nie znajdziesz. Denony i Pionki używane zaczynają się od około 4500. Chyba, że znajdziesz jakiegoś Numarka czy inny wynalazek (ale nie jestem w stanie podać Ci ani modelu, ani ceny).

Używany Denon MCX8000 - znalazłem najtaniej za 4200 (do nego cjacji)
Używany Pioneer XDJ-RX - znalazłem za 4900
Używany Pioneer XDJ-RR (okrojona wersja RX) - 4700

Vinylside
12-12-2018, 17:08
Udostępniam Ci tekst, który został przeze mnie napisany w 2015 roku http://www.forum.juvepoland.com/images/smiles/cooler.gif
A ja klasycznie mogę polecić Ci sprzęt, nad którym się już zastanawiałeś - Pioneer-XDJ R1. Myślę, że konsola pasuje idealnie do domowego studia i jest po prostu dobra dla każdego kto chce się czegokolwiek nauczyć. Wiadomo, każdy zestaw składający się z dwóch CDJów i mixera wygląda ładnie, ale spójrzmy prawdzie w oczy - nie warto wydawać 8 czy 10 tysięcy (nie mówiąc już o wyższych sumach) na sprzęt, który w chwili obecnej będzie Ci służył tylko i wyłącznie do nauki.

Jeśli chodzi o XDJ-R1 to będę z Tobą szczery; w Polsce byłem chyba jednym z pierwszych posiadaczy owego sprzętu przez co przez pewien okres straciłem dużo nerwów, ponieważ konsola była po prostu niedopracowana (to jest tak jak z nowym systemem operacyjnym; lepiej poczekać pół roku aż uporają się z drobnymi usterkami niż kupić w dniu premiery i denerwować się przez parę miesięcy aż do usunięcia wad). U mnie problemy zniknęły po regularniej aktualizacji systemu konsoli oraz dwukrotnych odwiedzinach serwisu Pioneera w Katowicach. W chwili obecnej po dwóch latach sprzęt szczerze mówiąc wygląda i przede wszystkim działa jak nowy. Dodatkowo myślę, że spełnia on Twoje wszystkie wymagania; można grać z pendrive'a oraz płyt i przede wszystkim konsoleta jest bardzo prosta w obsłudze; idzie nauczyć się na niej praktycznie wszystkich podstaw. Dodatkowo jeżeli jesteś ambitny to masz 8 efektów, którymi możesz się pobawić podczas nagrywania seta. Cena także myślę, że nie jest jakaś wysoka, szczególnie patrząc na możliwości sprzętu. Cała konsola zamknięta w jednym pudełku, serio super sprawa i moim zdaniem strzał po prostu w dziesiątkę. Ja polecam bardzo gorąco !

Grecodeejay
19-12-2018, 11:05
polecam serie xdj rx.