PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sport Premier League 2018/19 - Typer (Zapisy do 8 sierpnia 2018)


Rubin
09-07-2018, 14:03
Witam wszystkich serdecznie,

Niektórzy z Was już pewnie wiedzą, że obecnie organizuję powoli dobiegający już końca Typer na MŚ w Rosji (link (http://www.4clubbers.com.pl/sport/1335693-world-cup-russia-2018-typer.html)). Pierwszy taki Typer na 4CL i mam nadzieję, że nie ostatni. Zabawa jest bardzo konkurencyjna i wciągające, a Ci, którzy biorą w niej udział pewnie zdali już sobie sprawę, że zaczęli traktować Typera niezwykle poważnie.

Typer Premier League będzie trwał cały sezon i obejmie wszystkie 38. kolejek ligi anglieskiej. Liga rozpoczyna się w piątek 10 sierpnia o 21:00 meczem Man Utd vs Leicester, dlatego też zapisy przyjmuję max do środy 8.08.2018 do godz 23:59 czasu polskiego.

Regulamin zamieszczony poniżej może jeszcze ulec zmianie. Wszelkie sugestie i uwagi na temat ulepszenia regulaminu są mile widziane. W tej kwestii proszę pisać do mnie na PM, aby nie zaśmiecać tego tematu.

Aby się zapisać do Typera wystarczy w odpowiedzi w tym temacie dopisać swój nick z forum do listy poniżej (kopiuj - wklej). Proszę przeczytać dalszą część regulaminu zanim dopiszecie się do listy, ponieważ obok swojego nicka należy wpisać numer klubu, za którego wyniki chcecie otrzymywać punkty bonusowe w całym sezonie.

1. Rubin (nr 12)
2. ...



Regulamin:

1. Za poprawnie wytypowany wynik meczu = 10 pkt

2. Za wytypowanie zwycięzcy bądź poprawne wytypowanie remisu (niedokładny wynik) = 5 pkt

3. Dodatkowo w każdej kolejce PL przewidziane jest typowanie od 2 do 4 spotkań (w zależności od rangi meczu), tak zwanych JOKERÓW, za które ilość zdobytych punktów zostanie podwojona.

4. Gracz, który w danej kolejce zdobędzie najwięcej pkt otrzyma dodatkowo bonus = 10 pkt.

5. W przypadku, kiedy 2 lub więcej osób w danej kolejce uzyska taką samą największą ilość pkt, to wszystkie te osoby otrzymują pkt bonusowe równo po = 5 pkt

6. Wyniki wszystkich meczów brane są pod uwagę do 90 minuty + doliczony czas.

7. Tabela z wynikami będzie uaktualniana na bieżąco w każdej kolejce w tym temacie w głównym poście, a typy będę podawał co najmniej na 48 godziny przed rozpoczęciem każdej kolejki Premier League.

8. Dla zwycięzcy obecnie nie ma przewidzianej nagrody. Chyba, że Administracja zgodzi się coś zasponsorować :)

9. Zapisy przyjmuję tylko do 100 uczestników. Większej liczby osób nie dam rady sam ogarnąć. Chyba, że ktoś zobowiąże się pomóc w podliczaniu wyników.

10. Typy na dany mecz muszą być podane najpóźniej na minutę przed rozpoczęciem meczu. Typy, które zostaną przesłane w momencie rozpoczęcia meczu nie będą brane pod uwagę.

16. Jak otrzymacie 'Thanks' po zatypowaniu, to znaczy, że wasze wyniki zostały przeze mnie skopiowane i zapisane.

Jeśli ktoś to po otrzymaniu podziękowania będzie chciał zmienić swoje typy na dany mecz, to proszę, aby wyniki meczów, które chcecie edytować umieścić w nowym poście. Wtedy te stare automatycznie nie będą brane pod uwagę.

17. Brak typów w 3 kolejkach PL z rzędu automatycznie eliminuje danego gracza z udziału w Typerze.

18. Każdy z uczesników musi dodatkowo wybrać sobie 1 z 20 klubów Premier League. Za wyniki wybranego klubu gracze otrzymują punkty bonusowe po każdej kolejce. Punkty będą przypisane w następujący sposób:

A) Za zwycięstwo = 10 pkt
B) Za remis = 5 pkt
C) Za porażkę = minus 5 pkt
D) Za każdą strzeloną bramkę = 3 pkt
E) Za każdą straconą bramkę = minus 2 pkt
F) Za każdą bramkę samobójczą = minus 3 pkt

Ilość graczy na dany klub nie jest ograniczona.

Kluby do wyboru, to:

1. Arsenal
2. AFC Bournemouth
3. Brighton and Hove Albion
4. Burnley
5. Cardiff City
6. Chelsea
7. Crystal Palace
8. Everton
9. Fulham
10. Huddersfield Town
11. Leicester City
12. Liverpool FC - Rubin
13. Manchester City
14. Manchester United
15. Newcastle United
16. Southampton FC
17. Tottenham Hotspur
18. Watford
19. West Ham United
20. Wolverhampton Wanderers

Kokos 1835
09-07-2018, 19:16
Wszystko spoko ja bym się pisał ale proponuję zamiast typować całą nudną PL dać na każdy weekend po 3/4 najciekawsze mecze z 5-ciu najlepszych lig europejskich + ekstraklasa :D

Śniegu
09-07-2018, 19:43
Tak samo jak Kokos, myśle, że Premier League może być trochę nudne i żmudne do obstawiania. Może lepiej nie wiem, Liga Mistrzów/Liga Europy, albo tak jak Kokos zaproponował, 5 najciekawszych meczy z weekendu z różnych lig :)

Rubin
10-07-2018, 10:42
Dobra Panowie @Kokos i @Sn0w. Być może macie rację, bo nie każdy na tym forum musi być fanem Premier League, tak jak ja. Dlatego też chęć zorganizowania takiego typera.

Pomysł z typowaniem po 2 mecze w tygodniu z każdej z pięciu najsilniejszych lig w Europie (Premier League, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1) jest ciekawy i jak najbardziej do przyjęcia. Łącznie będzie 10 spotkań na weekend/tydzień.

Do tego możemy również dodać najciekawsze mecze Ligi Mistrzów w rozgrywkach grupowych, to jest po 10 spotkań w każdej kolejce i wszystkie spotkania w fazie pucharowej.

Co do Ekstraklasy, to jestem na nie. Co wy na to?

Kokos 1835
10-07-2018, 17:32
No to nawet nie trzeba się sztywno trzymać 5 x 2 spotkania bo można dać np. 3 z Angielskiej jak wypadnie Liverpool - Chelsea, City- UTD, Totenham - Arsenal itd. w jednej kolejce :D
Tak samo można np, dać mecz z Portugalskiej ligi Benfica - Porto itp. Albo z Ekstraklasy
Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec xD Mogę pomóc to ogarnąć możemy po każdej kolejce np w poniedziałek zgadać się na jakimś komunikatorze i wybrać mecze na kolejną kolejkę.
Ale ekstraklasy zawsze bym jakiś "mecz kolejki" dorzucił dla funu :D