PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Co Kupić? Gramofony + DVS uniwersalnie RP 8000+dxm06?


djkordi
06-03-2018, 20:24
Witam brac DJ'ską.

Przyszedł moment w którym w po latach na CD / hybrydach / kontrolerach chce zakupić gramofony i w pełni cieszyć się tym zawodem.

Chce Was prosić o radę czy dobrze wybrałem czy są jakieś alternatywy i w podjęciu decyzji:

Sprzęt głównie ma pracować na weselach alternatywnych ale wesela są tylko w sezonie i weekendy pozostały czas będzię spędzał w pokoju męczony ile tylko starczy czasu :)

Najważniejsze dla mnie więc jest mobilność, odpada opcja dodatkowej puszki i co weekend podłączania na nowo kabli (a więc karta dźwiękowa w mikserze lub bezpośrednio w gramofonie) i tutaj rozważałem zakup RP 6000/7000 + Mikser traktora.

Niestety jestem Anty-traktorzystą i najwygodniej gra mi się na serato i rekordbox'ie co nie zmienia faktu, że jeżeli będzie to najmądrzejsza opcja to się przyzwyczaję.

Powstał pomysł zakupu 2xRP 8000 i naprawy mojego poczciwego DXM06 od Numarka (wymiana faderów + innofader) co da mi pokaźny bank pętli i hot cue zostawiając kilka stówek na mikserze.

Czy są inne alternatywy w budżecie do 5-6 tyś za całość? Czy pchac się w naprawę DXM06 czy nie ma to żadnego sensu ?

Woncky
07-03-2018, 02:31
Pierwsze primo nie trafia do mnie argument o mobilności - chcesz targać dwa gramofony i mikser, ale puszka i dwa kable więcej to już za dużo :P ale biorąc pod uwagę to co niżej napiszę, to pewnie zewnętrzny interfejs sporo by ułatwił.

Zmartwię cię, bo technicznie RP 8000 jest gramofonem z wbudowanym kontrolerem midi, ale bez karty dźwiękowej - żeby postawić DVS na tych gramofonach to i tak potrzebujesz puszki. W ogóle nie powstały gramofony z wbudowanym interfejsem, także robić DXM bez sensu.

Jeśli myślisz o serato, to najsensowniejszą opcją jaką widzę jest zakup miksera RMX-90 DVS - jedyny, który w twoim budżecie ma dwa wejścia mikrofonowe, pod wesela musi to być. Do tego używka 2x RP 6000, używane systemy i nowe igły, przyda Ci się też coś to ustawiania hot cue, loopów z poziomu sprzętu itd - najtaniej wychodzą dicery. W 6k jest jakaś szansa, że się zmieścisz ze wszystkim.

djkordi
07-03-2018, 12:42
Czyli reloopy jadą po midi jak zwykły kontroler ?

Też w sumie spoko, ja po prostu potrzebuje żeby na stole stały gramce ale baza muzyki była na lapku, Czy to będzie rozwiązane kodem czasowym i puszką czy po midi jest mi to obojętnie, byle działało :D

Od pomysłu dxm'a powoli odchodzę bo faktycznie średnio z kosztami się opyla niestety

Woncky
07-03-2018, 23:20
Rp 8000 tylko te pady działają jako kontroler midi, także żeby grać z płyty, to i tak potrzebujesz puszki.

djkordi
13-03-2018, 20:36
Dzięki, to sporo zmienia, bo w takim razie potrzebuje i tak miksera z kartą

W tej chwili po przesłuchaniu kilku zestawów i oczywiście ograniczaniu się do budżetu wstępnie wybieram rp 8000 + djm 250 i może całość pośmiga z rekordboxem.

Jak kupie, to dam znać jak się sprawują :)

baniakrulez
17-03-2018, 20:37
djm 250 mk2 ma kartę i wsparcie rekordboxa klucz licencji do rekorboxa i rekorboxa DVS jedyne co musisz dokupić to timecody bo nie są sprzedawane razem z mikserem, a dlaczego tak sie uparłeś na te reloopy 8000? Chyba ze Ci bardo potrzebne te kontrolki midi na gramcu, RP 7000 mk2 są tańsze tylko bez midi. Pomyśl o skrzyni na sprzęt bedzie trochę cieżka ale nie trzeba nic podłaczać i odłączać, ja w swojej miałem wszystko spięte i dorobiłem sobie gniazdko z tyłu skrzynki na jeden kabel a w środku zrobiłem przedłużacz z 4 gniazdkami dwa na gramce jedno na mikser i jedno na laptopa, tyle ze skrzynka też mozę kosztować około 1000 zł ale wygodna mimo że cieżka sprawa.