PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Co Kupić? Allen Heath DX vs Pioneer vs Traktor


B00M
20-11-2017, 20:39
Cześć!

Zastanawiam się nad zakupem kontrolera z racji tego, że samo granie na oprogramowaniu przestało być wystarczające. ;)

Głównym kryterium w tym przypadku jest możliwość grania na Traktorze, cena a także im większa liczba kanałów tym lepiej.


1) A&H Xone:DX - jedyne oferty jakie znalazłem to na serwisach zagranicznych. Czytałem wiele dobrych opinii na temat tego sprzętu - jednak ma on swoje lata, w związku z czym pozostaje jedynie opcja używanego sprzętu. Czy istnieje dobre mapowanie do Traktora? Jak wygląda kwestia sprowadzenia sprzętu zza granicy? Warto dać za niego kwoty z przedziału 1000-2000 zł? Na co trzeba uważać kupując taki kontroler za granicą?

2) Traktor S2 - minusem jest to, że tylko dwukanałowy jednak będzie b. dobrze współpracować z Traktorem.

3) Reloop Mixon 4 - najdroższy sprzęt spośród wszystkich. 4 kanały, całkiem bogate wyposażenie. Jak z trwałością?

4) Pioneer DDJ SB2 - cenowo bardzo ok, z tego co widziałem głównie przystosowany do oprogramowania Serato. Czy waszym zdaniem na warto zacząć od tego kontrolera?

Dzięki za odpowiedzi!

Woncky
20-11-2017, 23:34
Xone to już staruszek, ja bym odpuścił, bo znaleźć sprzęt w dobrej kondycji fizycznej może być ciężko, tym bardziej odradzałbym sprowadzenie zza granicy w ciemno.

SB2 jest dedykowany do serato i nie ma oficjalnej mapy pod traktora, tylko robione przez użytkowników, jak to działa nie wiem, musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto używa.

Znając produkty NI to ten reloop będzie porównywalny trwałością, jak będziesz dbać tak będziesz mieć generalnie, nie są to jakieś wadliwe sprzęty, ale też trzeba na nie uważać żeby trochę wytrzymały. Mixon też jest dedykowany do serato, ale masz oficjalne traktorowe mapy reloopa do pobrania na ich stronie.

Pytanie do Ciebie czy chcesz się uczyć gry na słuch czy po prostu sobie pomiksować z automatyczną synchronizacją tempa? Jeśli to pierwsze, to wszystkie zaproponowane przez ciebie kontrolery mają krótkiego pitcha i generalnie da się tego nauczyć, ale zadanie jest utrudnione. Z budżetowych opcji z normalnym pitchem warty uwagi jest mixtrack pro 3

B00M
22-11-2017, 21:10
@Woncky, dzięki za odpowiedź!

Rzeczywiście, A&H jest bardzo ciekawym kontrolerem jednak może być problem przy zakupie zza granicy. W Traktorze często gram na 3, rzadko (ale czasami) nawet 4 kanałach jednocześnie jednak jest to dosyć ciężkie przy użyciu myszki, bo nie ma takiej dynamiki jaką bym oczekiwał.

Co myślisz o tym, aby zakupić Traktor S2 oraz do tego AKAI MPD218? Myślę, że jest to dość budżetowy zestaw a jednak na sam początek powinien wystarczyć. Czy wiesz jak wygląda kwestia wirtualnych decków? Niekoniecznie musi to być na Traktorze S2, chciałbym ogólnie poznać zasadę działania tego rozwiązania, gdzie wykorzystuje się łącznie 4 kanały. Z tego co się orientuję, przy zakupie sprzętu od NI, otrzymuje się klucz do Traktora - dobrze kojarzę?

Czy Twoim zdaniem lepiej byłoby kupić zestaw w stylu: Pioneer DDJ-SB2 albo Pioneer DDJ-RB, do tego Traktor PRO2 i opcjonalnie akai MPD218? Znalazłem w internecie mapowanie do tego pada, więc można by go wykorzystać w setach.

Woncky
22-11-2017, 23:38
O traktorze się za bardzo nie wypowiadam bo siedzę w serato, z NI miałem bardzo mało wspólnego.

Przemyśl temat na ile będą Ci potrzebne jogi w tym gatunku co grasz, bo podświadomie przeczuwam, że najlepszą robotę z Twoim przypadku zrobiłby zestaw np. 2x traktor x1 i do tego najzwyklejszy mikser 4 kanałowy, nawet bez efektora, bo wszystko masz w traktorze. Tylko z kolei do tego potrzebowałbyś interfejs i to już drogo wychodzi. Był kiedyś na rynku Reloop Contour, to by było podejrzewam najlepsze rozwiązanie. Z używek i zakładając oszczędności poszukałbym na twoim miejscu numarka 4trak, powinien spełnić oczekiwania na 100%.

B00M
24-11-2017, 00:24
Znalazłem jeszcze jedną ciekawą propozycję, jest to kontroler wraz z padem: Numark Mixtrack Quad. Co ciekawe, jest on 4-kanałowy i cena wydaje się całkiem atrakcyjna. Co sądzisz o tym modelu? Sprzęt z tego co widzę jest bardziej popularny zagranicą, sądząc, po ilości opinii.

hauas
04-03-2018, 18:27
serwus

tak jak ci kolega napisal- nie pakuj sie w zadne wynalazki typu reloop, numark itp
dwa kontrol X1 (wybralbym mk2 z touchpadem), karte i wszystko podpinasz do dowolnego 4 kanalowego mixera

dodatkowy plus zestawu- wszystko sie miesci do torby na lapka