PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : FACEBOOK dobiera reklamy na podstawie PODSŁUCHÓW?


Gordon_FreeMaN
29-10-2017, 18:03
Każdy, kto korzysta z Facebooka musiał natknąć się na reklamy zbieżne z jego wyszukiwaniami w przeglądarce lub bieżącymi potrzebami. Jeśli zepsuł nam się telefon i szukamy nowego – Facebook w mig zasypie nas reklamami smartfonów. Jednak coraz więcej osób zwraca uwagę na to, że reklamy które widzą na portalu są podejrzanie zbieżne z tematyką ich rozmów przeprowadzanych w czasie rzeczywistym, np. przez czat głosowy.

Do oskarżeń o podsłuchiwanie użytkowników odniósł się Rob Goldman, specjalista odpowiedzialny za reklamy na Facebook. Na Twitterze napisał:

„Uruchamiałem reklamy na Facebook. Nigdy nie używaliśmy i nie używamy twojego mikrofonu do dobierania reklam. To po prostu nieprawda”.

Dopytywany przez Internautów, czy tak samo ma się sytuacja z Instagramem, portalem należącym do Facebook, Goldman potwierdził.

Mimo to, pod jego tweetem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których użytkownicy opisywali przykłady reklam związanych z tematyką ich rozmów.

Kierownictwo Facebooka zaprzecza, utrzymując, że reklamy dobierane są tylko i wyłącznie na podstawie zainteresowań, polubień itp. danych udostępnianych przez użytkownika. Opisane zdarzenia określa jako przypadki, argumentując to tym, że zapewne reklamy pojawiały się wcześniej, ale nie przykładaliśmy do nich wagi. Dopiero po odbyciu rozmowy zwróciliśmy na nią uwagę, a nasz mózg szukając wyjaśnienia dopisał sobie teorię o podsłuchiwaniu.

Być może faktycznie nie ma co doszukiwać się w tym teorii spiskowej. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Facebook o każdym użytkowniku ma zgromadzone setki stron danych, podsłuchiwanie faktycznie może być niepotrzebne do właściwego dobierania reklam. Z drugiej strony – reklamy to ogromne źródło dochodów. Czemu by więc nie szpiegować użytkowników aby zwiększyć zyski firmy?

Źródło:FACEBOOK dobiera reklamy na podstawie PODSŁUCHÓW? Kierownictwo giganta zmuszone do ujawnienia SZCZEGÓŁOW! | wpolityce24 (http://wpolityce24.pl/facebook-dobiera-reklamy-na-podstawie-podsluchow-kierownictwo-giganta-zmuszone-do-ujawnienia-szczegolow,9477.html)

kellrez
31-10-2017, 13:00
Google też, na podstawie ciasteczek ;)

Gordon_FreeMaN
01-11-2017, 10:36
Google też, na podstawie ciasteczek ;)

ja osobiście mam zdanie że Facebook nas prześwietla wręcz...
Kiedy rozmawiałem o odnowieniu ścian - reklama kleju do tapet Metylan...
Kiedy rozmawiam o BMW, strona BMW w reklamach

zachęcam do zrobienia testu, położyć smartfona w polu rozmowy i minimum godzinę rozmawiać o czymkolwiek co jest legalne - zapewniam że w przeciągu następnej godziny stek reklam na dany temat....

leo20
04-11-2017, 07:38
Nie od dziś wiadomo że twarzoksiążka ma gdzieś prywatność swoich użytkowników i podsłuc***e, szpieguje ich gdzie tylko może. Instalując Messengera na telefonie na serwery faceshita wysyłana jest masa danych a na pc nawet jak się wejdzie na fb na nielogu to i ta ciasteczka nas szpiegują. Na szczęście nie korzystam z twarzoksiążki bo mi nie jest do szczęścia potrzebna ale znam osoby które bez tego nie mogą żyć i to jest chore, że w szpiegowaniu nie widzą nic złego.

Rate Motion
05-11-2017, 10:52
Dobrze że rozmawiam o czymś nielegalnym = mam spokój :D. A tak serio to prawda z reklamami, wystarczy że przeglądam nawet jakaś stronę (link z fb) np. smartfony czy samochody to za chwilę od zaje...a reklam.

Gordon_FreeMaN
14-11-2017, 21:41
Dobrze że rozmawiam o czymś nielegalnym = mam spokój :D. A tak serio to prawda z reklamami, wystarczy że przeglądam nawet jakaś stronę (link z fb) np. smartfony czy samochody to za chwilę od zaje...a reklam.

widz w tym, do kiedy masz ten spokoj.............. jesli gadasz o trawce to tam uj ale sa tematy ktore sa baaaardzo w obecnych czasach niepoprawne

Eyris
22-11-2017, 10:29
Facebook to ma tupet.

Oglądam sobie mecze po niemiecku, a tu zaczynają mi wyskakiwać reklamy w tymże języku.
Zaczynam jeść dania japońskie Oyakata, wyskakuje mi reklama Oyakaty.
O Oyakacie nic nie mówiłam głośno, po prostu spożywałam ją przed komputerem ;)

DjLolek
27-01-2019, 22:01
Niestety takie czasy...

Przemo07
01-02-2019, 16:10
rozmiawiałem z dziewczyną, że muszę kupić sobie garnitur a na następny dzień ,,męski styl'' (zdjęcia różnego rodzaju garniturów) obserwuje mnie na insta... dodam, że nie wpisywałem w żadna wyszukiwarkę tego hasła

Positiva
27-02-2019, 22:26
ciekawe muszę sprawdzić niby każdy instyalujac zakladajac konto czy na fb czy na google godził sie na spersonalizowane reklamy

Gordon_FreeMaN
28-02-2019, 08:09
ciekawe muszę sprawdzić niby każdy instyalujac zakladajac konto czy na fb czy na google godził sie na spersonalizowane reklamy

pytanie, czy internetowe korporacje mają prawo nad słuchać 24/24 7 dni w tygodniu? bo robi się to coraz bardziej groteskowe, że wspomnę RAZ o czymkolwiek, zaraz tysiące reklam na FB

Positiva
28-02-2019, 17:58
Noo niby rodo jest a i tak wiedza o tobie wszystko co nosisz co jesz pijesz itp nie wspomnę o sledzeniu gdzie jeździsz biegasz chodzisz jeść nie muszą znać imienia i nazwiska a wiedza wiecej i tak czy maja prawo nie wiem ale lepiej nie będzie