PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Artykuł Końcówka roku dla sublabelu Med School?


Śniegu
20-09-2017, 14:12
Wszyscy, którzy kiedykolwiek słuchali, bądź słuchają muzyki z gatunku Drum & Bass na pewno dobrze znają wytwórnię Hospital Records. Jest to obecnie jedna z największych wytwórni tego gatunku obok RAM Records. W jej szeregach znajdują się takie osobistości jak Logistics, Nu:Tone, Cyantific, High Contrast, Camo & Krooked i wielu wielu innych oraz oczywiście współzałożyciel całego przedsięwzięcia czyli Tony Coleman aka London Elektricity. Przetaczały się przez nią największe gwiazdy tego gatunku, ale w roku 2006, Tony postanowił założyć sublabel Med School, w którym będą wydawać młode talenty, które niekoniecznie chcą iść w mainstream. Tutaj swoją karierę zaczynały takie postacie jak Lynx czy chociażby Reso. Obecnie sublabel trzyma się bardzo dobrze, ale może końcówka roku będzie właśnie ich.Wszystko za sprawą czterech producentów, którzy mniej więcej w odległości miesiąca zaplanowali swoje albumy. Niektórzy debiutują, a inni wydają już kolejne albumy właśnie w tym labelu, ale zacznijmy od początku.

http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i52669_logofull.jpg


http://www.up.4clubbers.pl/out.php/i52670_medschool.png

Pierwszym producentem, który ogłosił swój album był Whiney. Jest to młody, ale bardzo utalentowany producent, który ma już w swoim dorobku kilkanaście kapitalnych produkcji. Początkowo współpracował on z innymi producentami, przy okazji ucząc się i doskonaląc swoje umiejętności. Pod koniec roku 2016 przyszedł czas, kiedy Will postanowił, że zacznie produkować utwory solowe i tak pojawiło się jego pierwsze EP - Stranger Tides. Jak się niedługo później okazało, młody producent uzyskał bardzo dużo pochwał, a sam Will bardzo szybko uwierzył w swoje możliwości i w maju obecnego roku, ogłosił, że przygotowuje swój debiutancki album. Oczywiście Med School już wydało jego pierwsze EP, zatem z największą przyjemnością zaproponowali mu wydanie jego albumu właśnie w tym labelu. Po niedługim czasie, w sierpniu otrzymaliśmy "Talisman". Na albumie znalazło się 12 utworów, których nigdzie wcześniej nie wydał, a całość bardzo pozytywnie zaskoczyła słuchaczy. Will bardzo ambitnie podszedł do całości i zachwycił swoją kreatywnością. Poniżej chciałbym zaprezentować Wam utwór, który stworzył ze swoim już długoletnim przyjacielem Keeno: "Never Too Long".

PoB7EF-I2OI

Kolejną bardzo interesującą wiadomością, jaka pojawiła się z omawianego labelu, to wiadomość o kolejnym wydaniu. Tym razem otrzymaliśmy informację, że bardzo ceniony australijski producent o pseudonimie Royalston, również zaplanował album. "Popular Mechanics" zostanie wydane 6 października i z pierwszych utworów, jakie zostały wydane, prezentuje się kapitalnie. Royalston jest szczególnie znany, ze swojego specyficznego podejścia do utworów. U niego nie ma czegoś takiego jak "prosty utwór", każda z jego produkcji jest dokładnie przemyślana i kapitalnie wykonana. Jest to już drugi album tego producenta, jednak krótszy niż OCD, które pojawiło się w 2014 roku. Nie znaczy to, że album będzie słabszy. Ten album właśnie będzie czymś wyjątkowym, gdyż Dylan bardzo mocno przyłożył się do niego. Australijczyk jest bardzo ambitną osobą i szybko się nie poddaje, dodatkowo jego chęć tworzenia czegoś nowego i niecodziennego naprawdę zaskakuje i bardzo jestem ciekaw, jak zaprezentuje się album w całości, gdyż po pierwszych utworach, można powiedzieć, że będzie bardzo ciekawie. Na zachętę chcę Wam przedstawić utwór tytułowy utwór z tego właśnie albumu: "Popular Mechanics" i sami sprawdźcie czy faktycznie Dylan jest producentem wartym uwagi, a ja mogę go Wam z czystym sumieniem polecić.

1wKe6Z5eMyg

Trzecim z nich, ale ostatnim który ogłosił swój album jest brytyjski młody producent, o którym już wcześniej wspomniałem, bardzo dobry przyjaciel Whiney'a, Keeno, który już przez długi czas jest członkiem Med School. Tego chłopaka, przedstawiać raczej nie trzeba, gdyż na scenie zdążył już się pokazać z najlepszej swojej strony. Od dziecka uczył się grać na pianinie, przez co teraz w jego utworach możemy często usłyszeć właśnie ten instrument. W porównaniu do poprzednich wymienionych producentów, Keeno wydaje już swój trzeci album o nazwie: "All The Shimmering Things". Poprzednie dwa albumy to popisy tego producenta, który naprawdę wie jak budować utwory i zbudować przyjemny dla ucha klimat. Keeno od początku swojej kariery celował w klimaty liquid, bądź melodic i do dziś się ich trzyma. Ten album nie będzie inny, oczywiście po raz kolejny będzie starał rozpieścić nasze uszy delikatnymi brzmieniami i nie tylko. Jest to obecnie jeden z najciekawszych producentów muzyki tego klimatu i z wielką radością możemy oczekiwać jego albumu, który pojawi się 3 listopada. Nie mamy niestety żadnego utworu w całości, preview wszystkich utworów możecie znaleźć TUTAJ (https://www.hospitalrecords.com/shop/release/keeno/medic72-all-the-shimmering-things) (Mini-mix dodam, gdy tylko się pojawi), a żeby pokazać Wam co potrafi, zaprezentuję Wam produkcję z ostatniego wydania Willa, "Insomnia Of An Anxious Mind":

nfReNQidiqE

Na koniec zostawiłem sobie człowieka, który po części odpowiada za Med School, gdyż pełni w tym labelu funkcję zastępcy, czyli Etherwood, który ogłosił, że pracuje nad trzecim już albumem, niestety nie mamy jeszcze informacji, czy album został zakończony i czy pojawi się w tym roku, czy na początku następnego. Osobiście uważam, że Etherwood jest obecnie największym talentem w całym Med School i bez wątpliwości jestem w stanie powiedzieć, że jest na co czekać. Niestety nie mogę nic więcej na temat tego albumu powiedzieć, ze względu na brak informacji, ale gdy coś się pojawi, na pewno o tym poinformuję. Pozostawię Was z najciekawszym wg. mnie utworem tego producenta: "Falling Out Of Consciousness".

wpJkqDxKa6M

Tak o to zapowiada się końcówka roku właśnie w tym sublabelu. Czy wg. Was ma szansę zawojować końcówkę roku i wyskoczyć ponad Hospital? Za pewne odpowiedź na to pytanie pojawi się dopiero pod koniec roku, ale z samych zapowiedzi można wywnioskować, że walka będzie bardzo zacięta. Serdecznie zapraszam do sprawdzenia tych albumów gdy tylko się pojawią i dziękuję za uwagę!

Trush
20-09-2017, 18:09
Fantastyczny artykuł ŚnieŻynek.

Utwór Whiney & Keeno fantastyczny, generalnie utwory tego drugiego są dobre, zaraz po nich polubiłam Etherwood.
Royalstom w mniejszym stopniu podoba mnie się, ale nie omieszkam sprawdzić albumu jak tylko się ukaże.

Coraz bliżej końca roku więc pozostaje wypatrywać tych wydawnictw.

JacobC
20-09-2017, 19:12
Med School wystawia ciężkie działa na koniec roku, bez wątpliwości końcówka jest ich. Podejrzewam, że sam Royalston ze swoim "Popular Mechanics" uplasuje się w topce albumów roku, a czeka nas jeszcze Etherwood i Keeno. Jak dla mnie bomba. Może być ciekawie ^^

CJ Priorytet
07-10-2017, 14:54
Drumy to są jednak drumy ciężko jest nie znaleźć coś dla siebie :) Cały Hospitality aby dziś ogarnąć wszystkie wydawnictwa trzeba by było miesiącami siedzieć a co dopiero pozostałe wytwórnie... Med School bez wątpienia wydaje dźwięki w moim klimacie, bardziej undergroudnowe brzmienia i już słychać w zaprezentowanych tutaj produkcjach że trzymają klasę :)