PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Inne Strony z tonacją utworu


Krystian T
04-02-2017, 13:09
Witam!
Szukam strony podobnej do www.audiokeychain.com gdzie mogę szukać z całej bazy kawałków wszystkie piosenki które mają np. daną tonację lub prędkość. Bo powiedzmy że mam kawałek w F-minor i chce do niego znaleźć kawałek który będzie pasował o tej samej tonacji. Czy znacie jakieś inne strony niż tą co podałem ? Nie piszcie o Beatport bo tam pokaże tonacje jak wejdę na kawałek a to zajmie 10 lat jakbym miał tak szukać pojedynczo klikać na piosenkę.

Bloxxy
04-02-2017, 15:02
https://www.beatport.com/tracks/all

Zakładka KEY :)

(jak pomogłem poprosze o +) :D

MrRoorMusic
10-04-2017, 13:45
Moze bede wredny w tym co powiem ale nie zabierajmy sie do robienia muzyki majac ucho na ktore ktos nadepna. Jezeli nie slyszymy roznicy miedzy C a G, C-mol a C-dur. Nie slyszymy roznicy miedzy tonacja w jakiej zaspiewany jest wokal i nie potrafimy dobrac odpowiednich akordow, to moze nie jest to cos co powinnismy robic. Niektorzy to po prostu slysza i to sie nazywa "sluch muzyczny" a niektorzy musza sie tego nauczyc. Producent nie musi byc muzykiem ale przyslowiowa galkologia i technika nie jest wystarczajaca w tej pracy. Dlatego polecam nauke na jakims instrumencie. Gitara, pianino, flet poprzeczny lamany :D co tam chciecie. Nie zmuszam nikogo do natychmiastowego zapisania sie na lekcje, ale jest duzo kursow online. Jezeli sie nie urodzilismy ze sluchem muzycznym z czasem dzieki praktyce nabierzemy wprawy i zaczniemy nie tylko slyszec ale widziec dzwieki. To taka metafora ale tak sie staje. Wtedy nie bedziemy potrzebowali zadnych tabeli, roznice po prostu uslyszymy.