PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Technika Miks wokalu


blackmister
24-10-2016, 21:15
Yoo! :) Mam pytanie do obeznanych producentów... w jaki sposób mógł zostać zrobiony miks wokali w stosunku do całej reszty w tym konkretnym przypadku?

1:02 i dalej...


m5-NIh7D_P4

Chodzi mi o taki konkretnie "efekt" jak powyżej, tj. brak "dziur" na wokalu spowodowanych zbyt głęboką kompresją, ale też brak przesterów w momencie uderzenia stopy czy pojawienia się dużego basu, przy jednoczesnym, równym poziomie każdego sampla... Czy tam jest pociągnięty sidechain od wokali na wszystkie sample, oprócz stopy i całej góry (w postaci hihatów), itd. + kompresor na tych samplach? Jak osiągnąć tak czysty miks wokalu z silną melodią np. pianina?

Dzięki za odpowiedź! za pomoc lecą +++ :)

Pozdro :)

Creativo
29-12-2016, 12:18
Powiem Ci, że absolutnie nie zajmuje się wokalami i nigdy nie miksowałem żadnego, ale z tego co słyszę i widzę to jest chyba zajumany wokal Eryki Badu, tzn. że sama wokalistka ma niesamowitą kontrolę głosu, została nagrana w zajebistym studiu, przez świetnych inżynierów, przepuścili to przez kompresory warte tyle co nasze domy, a później jeszcze jakieś kozaki zajęli się ostatnim szlifem. No i jeśli to faktycznie jest sampel to po masteringu.... A czysty miks to pewnie tylko i wyłącznie odpowiednio dobrane dźwięki + korekcja EQ. Zobacz sobie "Inside The Mix" np. Rihanna- Diamonds. Tam w całej sesji na chyba 100 dźwięków jest może 5 wtyczek, bo wszystko zostało idealnie dobrane/ nagrane.