PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Inne dodawanie wtyczek vst


LuQaSzEQ93
05-09-2016, 20:22
Witam. Mógłby ktoś w czysty i przejrzysty sposób objaśnić mi od A do Z jak dodawać wtyczki do fl'a 10.Chodzi mi o dodawanie wtyczek na kanały jak i na mixer. Pozdro

Vinylside
06-09-2016, 13:03
01. Dodawanie wtyczek do okna głównego, czyli na patterny

a) klikamy w zakładkę "Channels",
b) najeżdżamy kursorem na napis "Add one",
c) po wykonaniu powyższych czynności powinna pojawić się nam lista dostępnych wtyczek,
d) klikamy na wtyczkę, która nas interesuje,
e) wtyczka powinna uruchomić się i być dostępna oknie głównym.


02. Dodawanie wtyczek do mixera

a) klikamy w zakładkę "View",
b) wybieramy okno, na którym pisze "Mixer",
c) po wykonaniu powyższych czynności na ekranie głównym powinien pojawić się mixer,
d) najeżdżamy kursorem na mały trójkąt znajdujący się po prawej stronie mixera i klikamy na niego lewym przyciskiem myszy,
e) po wykonaniu powyższych czynności powinna pojawić się nam lista dostępnych wtyczek,
d) klikamy na wtyczkę, która nas interesuje,
e) wtyczka powinna uruchomić się i być dostępna w slocie mixera.


03. Uwagi

Należy pamiętać, że wtyczki dzielą się na dwa rodzaje - dźwięk i efekty. W tym przypadku wtyczki z pierwszej kategorii uruchomią się tylko i wyłącznie po dodaniu ich do okna głównego, te drugie natomiast przypisane są do mixera. Krótko mówiąc - wtyczki pokroju ReFX Nexus, Sylenth czy NI Massive nie zostaną uruchomione w mixerze podobnie jak Fruity Parametric EQ, Fruity Delay czy Vocodex nie będą współpracować z oknem głównym.

LuQaSzEQ93
06-09-2016, 22:47
dzieki Paweł za opis ale mógłby ktoś to objaśnić w jakiś obrazkach bo za każdym razem wyskakuje mi błąd,coś robię żle niestety.

Vinylside
07-09-2016, 09:50
dzieki Paweł za opis ale mógłby ktoś to objaśnić w jakiś obrazkach bo za każdym razem wyskakuje mi błąd,coś robię żle niestety.

To może wstaw ze 2 screeny na których widać jaki błąd wyskakuję podczas ładowania wtyczek. Będzie to zdecydowanie łatwiejsza opcja dla tych, którzy chcą pomóc.