PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : News Dance Music Aristocracy i 4Clubbers.pl prezentują cotygodniowy podcast!


MKL.
28-07-2016, 19:38
Po tygodniach żmudnych przygotowań nadszedł czas na odsłonięcie kurtyny. Dance Music Aristocracy we współpracy z zaprzyjaźnionym 4Clubbers.pl z niezmierną przyjemnością przedstawiają Wam nowy projekt: cotygodniowe show „Dance Music Aristocracy”! Sprawdź zapowiedź wideo, przeczytaj kilka słów o pomyśle, a także o nadchodzących wywiadach i miksach od gości z całego świata!

https://2.bp.blogspot.com/-yG5iQm3wYTc/V5oWijrwiEI/AAAAAAAAB7c/USomRk8ZwZULS35GEjIQgxFJ_JyrfeivgCLcB/s500/DMA%2BPodcast.jpg

Dance Music Aristocracy i 4Clubbers.pl prezentują cotygodniowy podcast!

Już od dawna chciałem wykorzystać swoje doświadczenie jako słuchacza muzyki elektronicznej w celu zrobienia czegoś fajnego dla innych. Część z Was być może pamięta moje podejścia pod stworzenie podcastu, które jednak za każdym razem spalały na panewce. A to słomiany zapał, a to brak czasu, a to bardzo słaby pecet - powodów było wiele, a skutek zawsze ten sam: nic z tego nie wychodziło. Tym bardziej zwątpiłem w cały projekt Dance Music Aristocracy (o miksach nawet nie wspominając!) kilkanaście tygodni temu, kiedy spaliłem swój i tak opłakany komputer. Pomyślałem wtedy, że właściwie to i tak nikim to nie wzruszy i być może dobrze się stało, bo swój wolny czas mogę poświęcić na coś zupełnie innego. Los postanowił inaczej - w najmniej oczekiwanym momencie zorganizowałem środki na bardzo porządny sprzęt, pozwalający na realizację wszystkich planów, które zawsze były rozpatrywane w kategorii marzeń - poza DMA była nim również produkcja muzyki - a i doba w magiczny sposób stała się na tyle długa, że mogę z przyjemnością poświęcić naprawdę sporo czasu na stronę i związane z nią pomysły (a także na nadrobienie choć drobnej części z ponad 2 terabajtów utraconej muzyki elektronicznej. Tak, teraz średnio co 25 sekund aktualizuję kopię katalogu muzycznego na swoim internetowym dysku, a dyski zewnętrzne zamykam w podziemnym bunkrze rodem z „Zagubionych”).

W kolaboracji z zaprzyjaźnionym 4Clubbers.pl stworzyłem podcast „Dance Music Aristocracy”. O co tyle szumu? Przede wszystkim: o muzykę. Starannie wyselekcjonowaną muzykę: od niemal wszystkich odmian house'u (zarówno tych elektrycznych, głębokich jak i melodyjnych) po elektronikę, bass music czy experimental. W każdy czwartek od 20:00 będę prezentował Wam mieszankę przedpremier, najnowszych wydań, klasyków oraz znanych, mało znanych i w ogóle nieznanych produkcji sprzed kilku(nastu) lat, dzięki czemu grana muzyka będzie różnić się względem cotygodniowych miksów gwiazd EDM. Skoro o gwiazdach mowa - postaram się wcielić w rolę łowcy talentów (i być może przyszłych gwiazd muzyki elektronicznej), zapraszając gości z całego świata do nagrania dla Was guestmixa; ponadto z każdym z nich przeprowadzę wywiad. Goście pojawiać się będą w pierwszy czwartek każdego miesiąca, natomiast w trzeci czwartek każdego miesiąca będę nagrywać dla Was miks z brzmieniami stricte nie-tanecznymi, jak choćby electronica, experimental, ambient czy chillstep. Oczywiście to wszystko poza godzinnym miksem z mojej strony, który będzie pojawiać się co tydzień.

Premierowy epizod będzie trwał ponad 2,5 godziny - pierwsza godzina show to mój „standardowy” miks, druga - miks specjalny (również z mojej strony), natomiast trzeci set (w akompaniamencie wywiadu) to nieco ponad 40 minut w wykonaniu gościa z Rosji, który już teraz zgarnia support od największych gwiazd na scenie. Jest to niejako throwback, bowiem wywiad i guestmix są sprzed kilku miesięcy, jednak tym lepiej można ocenić olbrzymi postęp młodego producenta.

Nie przedłużając: wszystkiego dowiecie się z poniższego teasera, w którym w ramach przedsmaku zamieściłem także swego rodzaju minimix, prezentujący utwory, które usłyszycie na przestrzeni nadchodzących epizodów.

870kIclkOZc

Transmisja live startuje w każdy czwartek od 20:00 na stronach głównych dancemusicaristocracy.blogspot.com oraz 4clubbers.pl. Czekamy na Waszą opinię i zainteresowanie tym projektem, bo tylko wspólnie możemy zrobić coś naprawdę dużego!

Okładkę podcastu wykonał SaheX, polecam przejrzeć jego społecznościówki:
Instagram (instagram.com/m.s_design_)
Facebook (facebook.com/SalatekPL)
Deviantart (sahex.deviantart.com)
Temat z pracami na 4Clubbers (4clubbers.com.pl/prace-graficzne-do-oceny/1209997-adidas-new-collection-plakat-krajobraz-fotomanipulacja.html)



_______________________________________________
Zapraszam do śledzenia mojej strony Dance Music Aristocracy na:
- dancemusicaristocracy.blogspot.com
- Facebooku (Dance Music Aristocracy / @DanceMusicAristocracy)
- Twitterze (DanceMscAristocracy / @DMAristocracy)

Znajdziecie tam wszelakie aktualności ze świata muzyki elektronicznej. :)

.marcin
28-07-2016, 21:32
SŁYSZAŁEM KOMPLEKSTRO, MOGĘ GINOŃĆ !!!!oneone11

postaram się wcielić w rolę łowcy talentów (i być może przyszłych gwiazd muzyki elektronicznej)

na to czekam, jakby co to wiesz gdzie jestem :papa:

:piwo:

Kill3r
29-07-2016, 14:07
No jak Mocny jest to i ja tez chce byc dostrzezony i zostac gwiazdo EDM!!!111 xD

MKL.
29-07-2016, 16:19
Lajcik - wystarczy, że podeślecie skan Paszportu Polsatu i wideło z live performancem lepszym od tego łaka, który będzie moim gościem za jakiś czas :D No i się wysypałem przez Was ;/


CPdAK4VhwKA

Fugeo
29-07-2016, 16:38
Dobre disko gra xD

Kill3r
29-07-2016, 20:45
Lajcik - wystarczy, że podeślecie skan Paszportu Polsatu i wideło z live performancem lepszym od tego łaka, który będzie moim gościem za jakiś czas :D No i się wysypałem przez Was ;/


CPdAK4VhwKA



czalendz aksept!!!
jutro ode mnie wideo nagrane nokią 3310 jak miksuje dobre dubstepy na moim mixerze z zelmera!!1
a tak serio to gruby poczatek :D
gut łork Michau! :D

Mr. Electryfing
31-07-2016, 01:28
świetny pomysł, polecam, Piotr Fronczewsky :) to nie ma prawa się nie udać, trzymamy kciuki :)

_Koras
01-08-2016, 14:00
Jak najbardziej popieram. Pomysł ciekawy, nie mogę doczekać się pierwszych efektów. Muzyka od House po Experimental, czyli to co lubię najbardziej. No i muszę zachwalić grafikę, bo robi wrażenie :)

PatrykM
02-08-2016, 14:49
Muzycznie pod mój gust, powodzonka

YaHu
02-08-2016, 20:03
A gdzie link do seta w mp3?

MKL.
02-08-2016, 20:22
A gdzie link do seta w mp3?

Linki do pobrania i tracklisty będą trafiać w piątek ok. 20:00 na dancemusicaristocracy.blogspot.com i w sobotę, też koło 20:00, na 4Clubbers.pl ;)

MKL.
04-08-2016, 19:07
AKTUALIZACJA: Niestety mimo starań muszę przyznać się do porażki przeciwko zapaleniu spojówek, więc pierwszy epizod show zostaje przełożony na 11 sierpnia (od godziny 20:00). W ramach oczekiwania stworzyłem dla Was playlistę, zawierającą 100 utworów, które jeszcze lepiej przedstawią Wam to, czego możecie spodziewać się od tego podcastu. Smacznego i do usłyszenia za tydzień! :)

Dance Music Aristocracy: The Cornerstone (Spotify Playlist):

https://open.spotify.com/user/dancemusicaristocracy/playlist/6c2krS4jORQeFFwDaqdJHe

Skobel
06-08-2016, 20:03
Michał, nad Tobą czarne chmury krążą od samego początku, hehe:) Wytrwałości życzę ,a przede wszystkim zdrówka!

MKL.
06-08-2016, 22:02
Michał, nad Tobą czarne chmury krążą od samego początku, hehe:) Wytrwałości życzę ,a przede wszystkim zdrówka!

Dzięki Radek :) Szczerze mówiąc po prostu olałem temat zdrowia nie biorąc go na poważnie, szczęśliwie już praktycznie jestem zdrów i ten czwartek jak najbardziej powinien wypalić! :)

YaHu
13-08-2016, 13:43
I jak, wypaliło?

MKL.
14-08-2016, 22:10
I jak, wypaliło?

Rada dla wszystkich: Zripowanie utworów z CDR-ów i - przede wszystkim - z vinyli oraz zwarpowanie tego w Abletonie wcale nie trwa tak krótko, jak przypuszczałem. :D Wiwat czasom, w którym 128 BPM rzeczywiście oznacza 128 BPM! No cóż, czego się nie robi dla sklejenia godzinnego miksa ze wspomnieniami z dzieciństwa. :)

Zajrzyj w czwartek o 20:00. ;)

YaHu
19-08-2016, 19:04
Można prosić o link do odsłuchu?