PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Słuchawki otwarte czy zamknięte ?


GreenBo
21-07-2016, 09:09
Cześć, mógłby mi ktoś opisać różnicę w słuchawkach zamkniętych i otwartych ? Tzn. chodzi mi tutaj o to do czego w produkcji lepiej nadają się otwarte, a do czego zamknięte i czy jest to aż tak duża różnica. Osobiście preferowałbym otwarte z racji tego, że przy produkcji spędzam dziennie po ok. 5h, a one mniej męczą słuch. Tylko zastanawiam się czy nie podzielić budżetu na pół i kupić takie i takie tylko gorszej jakości.

Marcell Veldt
22-07-2016, 17:56
A nie lepiej jest kupić słuchawki pół-otwarte? Słuchawki otwarte mają mniejsze bassy, niż słuchawki zamknięte, które mają mocne bassy. Jak kiedyś czytałem, to słuchawki otwarte służą głównie do grania za konsoletą, a zamknięte do słuchania muzy. No a pół-otwarte mają znowu nie za mocne bassy, ale też nie za słabe, czyli w miarę do produkcji muzyki :). Nie wyobrażam sobie tworzyć muzy na słuchawkach zamkniętych, bo za bardzo byłoby bass słychać, a to źle... Na otwartych za słabo wtedy słychać bass, nie słychać tego praktycznie. Jak dla mnie najlepszy wybór, to słuchawki pół-otwarte. Wiadomo, że musisz też patrzeć na zakres częstotliwości jakie mają słuchawki i na impedancje(zależne od karty dźwiękowej czy udźwignie :) )
Do tworzenia muzy jakoś nie potrzebujesz super głośnych słuchawek, bo Ty tworzysz, a nie słuchasz muzy :). No ale wybór należy do Ciebie :D

GreenBo
28-07-2016, 21:14
Dzięki za odp. ale ostatecznie kupiłem otwarte i zamknięte, a do grania w klubie z tego co się orientuję to lepiej nadają się słuchawki zamknięte gdyż lepiej izolują dźwięki z otoczenia. :)