PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Program Pytania o materiały


Angel00
05-06-2016, 22:32
Pytanie numer jeden. Czy jak ustawię tempo 128 w górnym liczniku w FL Studio 12 gdy robię nutę od początku to wszystkie sample w niej władowane tzn w projekcie już będą w tej szybkości 128 czy trzeba coś zmieniać? Jak tak to jak?
A i czy ktoś może podesłać paczki z materiałami do tworzenia Bigroomu i Hard House'u typu Junkie Kid, chodzi mi o sample, persety i jakieś tam dodatki typu nexus.

TehNoizee
07-06-2016, 23:26
1. Nie jadę na FL, ale z tego co mi wiadomo to ustawienie tempa w programie zmienia tempo tylko utworu, a nie sampli - te trzeba ręcznie przyspieszyć/zwolnić. Każdy z loopów musi mieć osobno zmienione tempo. Raz zmienione tempo w loopie będzie miało stale takie tempo na jakie zmieniłeś, więc tego jednego loopa możesz używać setki razy w utworze w tempie Ci odpowiadającym.
Dobra trochę się zamotałem, ale mam nadzieję, że ogarniasz o co chodzi. Jeśli się mylę (od czasu kiedy ostatni raz dotykałem FL minęło dobre kilka lat) to proszę o sprostowanie.

2. Weź sobie załatw jakiegoś Massive, Sylenth czy coś i wykręć własne dźwięki, a jak nie to poszukaj tutoriali na YT. Polecam takie rozwiązanie, bo czegoś się nauczysz i w swoim czasie będziesz sam kręcił coś oryginalnego, a nie używał dźwięków wałkowanych milion razy, od których już się niedobrze robi.