PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Dźwięk Mix


SoneX
01-05-2016, 18:48
Cześć, cały czas uczę się produkcji. Ostatnio zrobiłem remake jednej piosenki z naciskiem na jak najlepszy mix i chciałbym się zapytać czy jest coś jeszcze źle, czy coś powinienem poćwiczyć? Jeśli ktoś też ma jakieś pytania do mnie to śmiało :)
44lp6synRHE

Marcinkiewicz86
03-05-2016, 20:00
Witam,
miks ok, brzmi fajnie ale...ja jestem za tym by obojętnie czy robiąc remake czy własną produkcję, stworzyć od A do Z całość, bo jakby nie patrzeć fragment trwa 30 sek a cały track oryginalny ponad 3 min bodajże, tam się sporo dzieje i pewne rzeczy tez powinny być uwzględnione w miksie w odniesieniu w całej aranżacji a nie tylko w tym fragmencie.

Także najlepiej - najpierw kompozycja, aranżacja a potem miks całości, bo takie fragmenty niekoniecznie załatwiają całą sprawę, może być tak ze elementy perkusji są ciszej słyszalne w jednym fragmencie a w innym zbyt głośno, czasem dolne pasma nie pasują w innych fragmentach a miks ma swoje cechy które najlepiej robić w całości do całej produkcji.

Ten fragment brzmi fajnie ale pytanie jak to by grało gdyby całość była ponad 3 min..

Creativo
12-05-2016, 09:29
Co to za mix zrobiony ze stemów, daj coś swojego, wtedy ocenimy ;)