PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : News Tiësto otwiera deep house'ową wytwórnię, AFTR:HRS


MKL.
26-04-2016, 08:19
Chyba nie nastąpi moment, w którym Tiësto przestanie zaskakiwać swoich fanów (również niegdysiejszych - zwłaszcza trance'owych, którzy dziś traktują go jako zdrajcę). I tak, po zmianie upodobań na brzmienia bliższe 128 BPM oraz gatunki ściśle kojarzone z erą EDM, Tijs ku zaskoczeniu wszystkich oznajmia otwarcie nowego, bardziej undergroundowego labelu - AFTR:HRS.

https://1.bp.blogspot.com/-ukNzYLKYShM/Vx32_ILYkCI/AAAAAAAAB3w/4ucWttmRJ2QhEBLHt9TESl5o0AuL-mIUQCLcB/s1600/Ti%25C3%25ABsto%2Botwiera%2Bdeep%2Bhouse%2527ow%25 C4%2585%2Bwytw%25C3%25B3rni%25C4%2599%252C%2BAFTRH RS.jpg

Tiësto otwiera deep house'ową wytwórnię, AFTR:HRS


Czy tak naprawdę decyzja o założeniu nowej wytwórni ma prawo dziwić? Już Musical Freedom w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy gościło w swoich szeregach m.in. Funkin Matta, Mr. Belta & Wezola, Bougenvillę czy CID-a, nie wspominając o tym, że właśnie Musical Freedom wydało „Gecko” Olivera Heldensa, które niemal w pojedynkę wprowadziło trwającą do dziś modę na future house. Rozbieżność stylistyczna produkcji zaczęła być coraz większa, a że większość słuchaczy bigroomu krytykuje fanów popularnego house'u z pogranicza deep/future (z wielką, czułą wzajemnością), najlepszym i najoczywistszym pomysłem było otwarcie nowej, tematycznej wytwórni (patrz: casus Mixmash Records, które całkiem niedawno zainaugurowało Mixmash Deep).

Tak właśnie powstało AFTR:HRS, czyli nowy label Tiësto traktujący o bardziej podziemnej odsłonie muzyki house, co można wywnioskować już po słowach Tijsa:

„Zawsze uwielbiałem grać deep house i inne łagodniejsze utwory w swoim radio show oraz w występach na żywo; lubię też słuchać ich, gdy prowadzę samochód czy wychodzę gdzieś późno w nocy / wcześnie rano. Chciałem stworzyć nową wytwórnię poświęconą właśnie takiemu typowi produkcji, więc dziś otwieram AFTR:HRS. Spodziewajcie się świetnej muzyki!”

Na ich poparcie otrzymaliśmy także minutową zapowiedź pierwszego wydania AFTR:HRS, jednak utwór miał swoją premierę w show Danny'ego Howarda w BBC Radio 1, dzięki czemu możemy już dziś przesłuchać całość. Track nosi tytuł „Nungwi”, a jego twórcą jest zupełnie anonimowy BLR:

https://soundcloud.com/aftrhrsrecords/world-exclusive-blr-nungwi-live-on-bbc-radio-1-with-danny-howard-april-23-2016

Czyżby nowy projekt Holendra? Jestem niemal pewny, że tak. A Wy?

AKTUALIZACJA: Data wydania pierwszego utworu została zaplanowana na 20 maja.



https://cdn.pbrd.co/images/2eRHx78k.png

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia mojej strony dancemusicaristocracy.blogspot.com oraz śledzenia profili społecznościowych Dance Music Aristocracy, gdzie znajdziecie znacznie więcej aktualności ze świata EDM!

facebook.com/DanceMusicAristocracy
twitter.com/DMAristocracy
soundcloud.com/DMAristocracy
mixcloud.com/DanceMusicAristocracy

martinanders
26-04-2016, 12:58
Fajnie. Nastepny label do wydawania dzieciakow z bogatymi starymi. Bo watpie, zeby Tiesto wylapywal nieznane nikomu talenty.

randy94
26-04-2016, 13:11
może kawałek tyłka nie urywa, ale można to nazwać deepem w przeciwieństwie do "deepów" wydawanych w sublabelach spinnin czy mixmash
czyżby juz teraz tiesto wiedział, ze nastepnym podgatunkiem house, który zdobedzie olbrzymia popularnosc bedzie akurat deep house? już teraz możemy zauważyć przewagę bardziej niszowych gatunków w top sklepu beatport, numer jeden w tej chwili jest kawalek techno! big room, czy jak to niektórzy jeszcze nazywają progressive jest poza pierwsza dziesiatka, bo dopiero na 12 miejscu!

Andre
26-04-2016, 15:39
Nungwi ? jak na debiut , jest nieźle ;)

Brainwasher
26-04-2016, 16:26
Wątpię żeby ten label wydawał underground'owe produkcje, może na początku tak będzie ale z wydawnictwa na wydawnictwo będzie coraz bardziej komercyjnie tak myślę.

RDWN
26-04-2016, 17:03
No i co to znaczy AFTR:HRS? :)
After Hours? After Horse? After HiRes? Może After Heros? :sweeeet: Nie mam pojęcia

Andre
26-04-2016, 17:15
No i co to znaczy AFTR:HRS? :)
After Hours? After Horse? After HiRes? Może After Heros? :sweeeet: Nie mam pojęcia

Niech znaczy co chce , byle produkcje były godne ;)

MKL.
26-04-2016, 18:15
No i co to znaczy AFTR:HRS? :)
After Hours? After Horse? After HiRes? Może After Heros? :sweeeet: Nie mam pojęcia

Jak rozumiem pijesz do słynnego problemu ze STMPD RCRDS Marcinka Garrixa? :P Tiësto jednak wybrnął lepiej, bo raz, że jest dwukropek stosowany m.in. przy zapisie godziny, a dwa, że w swojej audycji grał deep house'owe sety, podpisane właśnie "After Hours".

Jenes1312
26-04-2016, 18:38
Tiesto otwiera deep housową wytwórnie, a Arty będzie miał prawdopodobnie dwa kawałki wydane w Revealed!!! Ja się pytam co tu się dzieję!!! :o

RDWN
26-04-2016, 21:55
Jak rozumiem pijesz do słynnego problemu ze STMPD RCRDS Marcinka Garrixa? :P Tiësto jednak wybrnął lepiej, bo raz, że jest dwukropek stosowany m.in. przy zapisie godziny, a dwa, że w swojej audycji grał deep house'owe sety, podpisane właśnie "After Hours".

Dokładnie :) Może wyjdę na hipokrytę, bo sam mam nick bez samogłosek, ale dziwna jest i wkurzająca zarazem ta moda na skracanie nazw. A potem nie wiadomo jak to czytać :slina:

JacobC
27-04-2016, 17:28
No. Wyszedłeś na hipokryte. I to w ch*j :D

Czekam na jakieś ciekawe release z tego labelu. Pewnie po paru miesiącach będzie to "zwykły" House z dodatkiem paru Future'ów, które i tak będą robiły największe "łał". Czy to źle? Nie. Nawet mam nadzieję żeby tak się stało :chaplin:

Papaj
28-04-2016, 14:52
Underground i w owych czasach Deep House lub Future House? No to nieźle pojechał autor postu :)

MKL.
28-04-2016, 15:21
Underground i w owych czasach Deep House lub Future House? No to nieźle pojechał autor postu :)

Ja o deep housie a ten pewnie o rytmach pokroju Lost Frequencies XDD O future nawet nikt nie wspominał. Oczywiście że deep house jest undergroundowy i nie wiem jak można twierdzić, że nie - pewnie kwestia znajomości gatunku. No to nieźle pojechał autor komentarza ;)

wsa
30-04-2016, 10:57
gadajcie co chcecie - kawałek promujący jak dla mnie bardzo dobry

stresS
30-04-2016, 20:22
Kurna, wiem że jest moda na minimalizm, ale ten logotyp to chyba po pijaku robili. Grafik płakał jak oglądał.

Creativo
30-04-2016, 22:16
Przecież ten utwór nie ma nic wspólnego z tym gatunkiem

MKL.
01-05-2016, 12:32
Przecież ten utwór nie ma nic wspólnego z tym gatunkiem

A z jakim ma? Pytam z ciekawości. Dubstep? Trance? Chyba, że zdążył już powstać dla takich utworów jakiś śmieszny podgatunek podgatunku, ale pozwól, że jednak będę operował tymi podstawowymi nazewnictwami. Utwór jest zdecydowanie "głęboki", tempo na moje ucho to jakieś 123 BPM, więc nie widzę absolutnie żadnego powodu, żeby nie nazwać tego deep housem.

Creativo
01-05-2016, 21:57
Utwór zasługuje na miano po prostu house lub ewentualnie progressive house, https://soundcloud.com/um-records/deep-spelle-vs-deep-active-sound-only-for-me-original-deep-mix tak brzmi numer deep houseowy... oczywiście można by podać wiele innych jak chociażby ten https://soundcloud.com/addex/john-creamer-stephane-k-i-wish

MKL.
01-05-2016, 23:47
Utwór zasługuje na miano po prostu house lub ewentualnie progressive house, https://soundcloud.com/um-records/deep-spelle-vs-deep-active-sound-only-for-me-original-deep-mix tak brzmi numer deep houseowy... oczywiście można by podać wiele innych jak chociażby ten https://soundcloud.com/addex/john-creamer-stephane-k-i-wish

Wiem czym jest deep house, nie musisz mi tłumaczyć, ale dzięki - nawet nienajgorsze kawałki, choć ograniczając pojmowanie całego gatunku deep do takiej stylistyki jak ta powyższa nieco okroiłeś gatunek. ;) Mi bardziej pasuje pod deep niż progressive (oczywiście mówimy o tym klasycznym progressive housie); klasyczny, a nawet ten dzisiejszy house też brzmi inaczej, nawet mocno go uogólniając, więc dla mnie to po prostu deep house i to bez większego zastanowienia, bo szczerze mówiąc nie jestem genre nazi i mam to zwyczajnie gdzieś... choć u mnie na dysku na pewno trafi do folderu z deepem: nie będzie się gryzło z resztą głębokich utworów w okolicach 120 - 125 BPM, a w progressive, tech czy zwykłym housie - a i owszem. ;)

TranceEyes
07-05-2016, 14:27
Wątpię żeby ten label wydawał underground'owe produkcje, może na początku tak będzie ale z wydawnictwa na wydawnictwo będzie coraz bardziej komercyjnie tak myślę.

Często jest tak, że label ma kilka bardziej komercyjnych pozycji, które napędzają biznes, aby można sobie wydawać resztę... Poczekamy, zobaczymy ;)

Marco Donati
02-06-2016, 22:22
Przyznam szczerze że na początku dość sceptycznie podchodziłem do tematu rzekomo Deep'owego labelu Tiesto...lecz pierwsze wydawnictwo mile mnie zaskoczyło...

Czekam na dalszy rozwój wytwórni, być może będzie to coś godnego uwagi na dłużej...