PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : News Oliver Heldens o inspiracjach oraz planach HI-LO na 2016 rok


MKL.
14-04-2016, 21:38
Maszyna do tworzenia kolejnych hitów, czyli Oliver Heldens, jest zajęty nie tylko tworzeniem tracków podbijających kluby, festiwale i radia oraz budowaniem marki Heldeep Records, ale również rozwojem projektu HI-LO. Właśnie na nim Heldens skupił się w ostatnim wywiadzie, uchylając rąbka tajemnicy odnośnie nadchodzących collabów, a także źródła inspiracji.

https://3.bp.blogspot.com/-dXc4Yv5L_D4/Vw0KP1S4zpI/AAAAAAAAB08/F3UBwmGg7aszECHK_xrdFHQmHM-mgzHtwCLcB/s1600/HI-LO%2Bo%2Bwczesnych%2Binspiracjach%2Boraz%2Bnadchod z%25C4%2585cych%2Bwsp%25C3%25B3%25C5%2582pracach.j peg

Oliver Heldens o inspiracjach oraz planach HI-LO na 2016 rok

Brzmienie Olivera szturmem przejęło scenę muzyki tanecznej, jednak artysta postanowił równolegle tworzyć muzykę znacznie bardziej niekomercyjną, co w efekcie końcowym dało narodziny HI-LO - aliasowi mającemu za zadanie przekazanie tajże niekomercyjnej muzyki szerszemu gronu publiczności w łatwiej przyswajalnej formie. HI-LO oraz Olivera Heldensa łączą jednak wspólne inspiracje:


„Od czego by tu zacząć... zacznijmy od mojego ojca. Siedzi w muzyce bardzo głęboko i grał na instrumentach klawiszowych, ma także syntezatory i inny sprzęt. Ponadto był naprawdę wielkim fanem funku i jazzu, ale także techno, drum'n'bassu, synthpopu oraz grupy Kraftwerk. Myślę więc, że to miało na mnie duży wpływ, bo uwielbiam funk i disco, jednak kiedy byłem bardzo młody zakochałem się w cięższych gatunkach muzyki tanecznej, jak choćby hardstyle, a nawet hardcore. Później, kiedy zacząłem chadzać na pierwsze szkolne imprezy oraz do klubów - największych klubów w Rotterdamie, to właśnie tam zakochałem się w muzyce house.

Myślę, że moją największą inspiracją było nowe brzmienie deep house wprost z Wielkiej Brytanii, np. Shadow Child, Disclosure czy Julio Bashmore, ale również moje korzenie, do których zaliczam m.in. hardstyle, a także wiele klubowych produkcji z lat 2006-2009. Szczególnie patrząc na „Gecko” ta muzyka miała wielki wpływ, którego nigdy bym się nie spodziewał.

To zabawne, bo wielu ludzi słuchając mojej twórczości jako HI-LO mówi: „inspiracja techno jest mocno wyczuwalna”, jednak ja tak naprawdę nigdy nie lubiłem techno w czystej postaci. Mój ojciec był wielkim fanem Richiego Hawtina, a ja nigdy za nim nie przepadałem, choć w ostatnim czasie techno polubiłem”.


Bardziej undergroundowa odsłona Heldensa czerpie swoją charakterystykę z ciężkich i agresywnych dźwięków UK bass, bass house, tech house czy house:


„Sprawa z techno ma się tak, że lubię je tylko w przypadku, gdy utwór wyróżnia się sam w sobie... Mam na myśli sytuację, kiedy jestem w domu, włączam nagranie i zaczynam tańczyć. Postrzegam przeznaczenie sporej ilości techno jako coś stworzonego do zagrania w trzygodzinnym miksie i będącego częścią naprawdę długiego seta doświadczanego na żywo.

To, co naprawdę lubię w projekcie HI-LO to fakt, że tworzę wiele produkcji zainspirowanych techno, ale równocześnie chcę, aby były one bardziej rozrywkowe i „funky” - tak, aby były taneczne dla każdego. Znaczy, czasem są naprawdę mroczne... naprawdę alternatywne i undergroundowe, jednak wciąż są rozrywkowe i taneczne, co bardzo mnie cieszy”.


Na tym jednak nie koniec, bowiem producent zapowiada, że możemy spodziewać się także słyszalnych zaczerpnięć z drum'n'bassu:


„Jako HI-LO jestem także mocno zainspirowany drum'n'bassem i powiedziałbym, że on również jest dla mnie dużym natchnieniem.

Mam dwa nadchodzące utwory z Bobbym Pumą i jeden z nich jest naprawdę zainspirowany drum'n'bassem... to coś w stylu połączenia The Prodigy z Oliverem Heldensem / HI-LO oraz Bobbym Pumą - to bardzo ciekawy track... Ten utwór jest jak parowóz - wciąż pędzi, i pędzi, i pędzi... Te dwa tracki powinny wyjść już niebawem, więc miejcie oczy szeroko otwarte”.


Projekt wciąż ewoluuje, więc stagnacja jest mu obca - tym bardziej, że kolejny powiew świeżości wniosą artyści, z którymi Heldens spotyka się w studio:


„W zasadzie po prostu pracuję z ludźmi, których jestem wielkim fanem, jak Throttle czy Bobby Puma... współpracuję z Foxem Stevensonem, później biorę się za HI-LO; w tej chwili mam tak wiele niezatytułowanych produkcji... kiedy je ukończę od razu je wydam”.

https://soundcloud.com/heldeeprecords/hi-lo-ooh-la-la-available-december-7




Żródło: Stoney Roads (http://stoneyroads.com/2016/04/hi-lo-keeping-it-fresh-for-2016)



Czytaj również:
Boys Noize zapowiada piąty studyjny album pt. „Mayday” (http://www.dancemusicaristocracy.blogspot.com/2016/04/boys-noize-zapowiada-piaty-studyjny-album-pt-mayday.html)
Flume dzieli się datą wydania „Skin” oraz darmowym trackiem (http://www.dancemusicaristocracy.blogspot.com/2016/04/flume-dzieli-sie-data-wydania-skin-oraz-darmowym-trackiem.html)


https://cdn.pbrd.co/images/2eRHx78k.png

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia mojej strony dancemusicaristocracy.blogspot.com oraz śledzenia profili społecznościowych Dance Music Aristocracy, gdzie znajdziecie znacznie więcej aktualności ze świata EDM!

facebook.com/DanceMusicAristocracy
twitter.com/DMAristocracy
soundcloud.com/DMAristocracy
mixcloud.com/DanceMusicAristocracy

Kotyniak
18-04-2016, 13:51
Pamiętam jak wydał "Gecko" jaki to był szał i powiew świeżości, kompletnie nowe dźwięki, następnie kapitalny remix do "Animals", gdzie oryginalną wersją się już po prostu rzygało, a on to zremiksował w taki sposób, że szczena opadła. Obecnie jest już na samym topie i widać, że pracuje w studio non stop oraz ma masę kawałków do wydania. Świetny i nietuzinkowy producent, czołówka jeśli chodzi o Future i mroczny House ;)

sawciu
18-04-2016, 14:05
Ciekaw jestem czy ktoś pamięta Heldensa z wcześniejszych brzmień jak np. "Stinger". Już tam można było usłyszeć jego nietypowy, prześwietny styl. Mam nadzieję, że projekt HI-LO jak najbardziej będzie pielęgnowany i będzie to coś na zasadzie Gaii, Gouryelli czy Purple Haze :)

Dawid92
18-04-2016, 14:27
Nudny już jest i jego czas mija

MKL.
18-04-2016, 15:15
Nudny już jest i jego czas mija

Czy nudny - kwestia gustu, ale że jego czas mija? Jestem przekonany, że do tego jeszcze baaardzo daleko. ;)

Angelo Biati
21-04-2016, 08:23
Może się zdawać, że jest nudny bo większość kopiuje jego dźwięki. Oliver wydaje jeden kawałek potem w przerwie pomiędzy jednym wydaniem a drugim inni wydaja po 10 a nawet więcej kawałków w jego stylu ;(

DanQiu
23-04-2016, 10:31
No bez przesady prawie każdy kawałek jest inny Renegade Mastah , Pikachu wyżej wypisany Stinger

Macielug
24-04-2016, 13:34
Jeden z moich ulubionych artystów. Wielu zarzucało mu komercyjność, ale projektem HI-LO udowodnił, że zależy mu też na undergroundowych brzmieniach. Życzę mu powodzenia i mam nadzieję, że przyjedzie niebawem do Polski.