PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Słuchawki


MattsonOfficial
30-03-2016, 23:02
Witam ,

mam pytanie co do słuchawek, a mianowicie chciałbym zakupić nowe słuchawki do 800 zł i tutaj mam kilka pytań do was:

1) W moich 1 leciwych słuchawkach, które posiadam od 3,5 roku (SONY MDR V150) nie możliwe jest już słuchanie, a co więcej tworzenie muzyki. Juz nie chodzi o samą kwestię słabej jakości dźwięku, ale zmęczenia powstającego po 20 minutach pracy na nich. Jak mniemam są to słuchawki zamknięte i dlatego tak się w nich obecnie męczę, a także czuję , że lekko mi się pogorszył słuch.

Pytanie - czy słuchawki półotwarte zapewnią mi większy komfort pracy oraz zmniejszą podatność na uszkodzenie słuchu? (przez te słuchawki co obecnie mam tworzę przy bardzo cichych wartościach volumme)

2) Dużo bardziej wolałbym kupić monitory studyjne, ale nie mam warunków domowych do tego. (za dużo hałasu bym robił, a niestety nie pozwalają mi na to domownicy) Czy porządne słuchawki mogą być dobrą alternatywą ?

3) Czym się różnią słuchawki półotwarte od otwartych ?

4) Czy do nowych słuchawek warto dokupywać interfejs audio ?


Z góry dziękuję za odpowiedzi

Marcinkiewicz86
31-03-2016, 18:55
Witam,
problemem u Ciebie jest to że użytkowałeś zamknięte słuchawki przez cały czas jako jedyne źródło, sprzęt do odsłuchu a to błąd.
Generalnie słuchawki zamknięte - szczelnie przylegają do ucha, jest duża izolacja od zewnętrznych źródeł dźwięku, nie ma wentylacji ucha i do zastosowań krótkotrwałych, a nie ciągła praca przez ileś godzin..bo to wykańcza słuch no i do tego męczy.

Otwarte natomiast mają konstrukcję taką która swobodnie wymienia ciśnienie z otoczeniem i przez to słychać dźwięki z zewnątrz, nie przylegają szczelnie, ucho ma wentylacje, no i tak nie męczą.

Moje zdanie jest takie, jako jedyny sprzęt audio - tylko półotwarte, bo wykończysz narząd słuchu. Jeśli dysponujesz kwotą 800 pln to ja bym pomyślał nad Beyerdynamic DT 880 PRO
Myślę że znajdziesz za ok 800 zł, jak nie to warto coś dorzucić.
Ogólnie nie mając monitorów fajnie są Beyerdynamic DT 150 ale konstrukcja zamknięta więc do codziennej pracy odpadają.

Możesz zainteresować się też AKG K240 chociaż moim zdaniem ciekawsze są Beyerdynamic.

MattsonOfficial
01-04-2016, 22:45
Dzięki za odpowiedź ! Mam jeszcze pytanko czy w tych półotwartych można w nich komfortowo dłużej popracować (tak np. do godziny i przerwa) przy dosyć niskiej głośności ?