PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Inne Bootleg pytanie


Rought Cash
02-03-2016, 19:43
Witajcie, mam pewne pytanie, jeżeli nie mogę się doczekać odpowiedzi od artysty w sprawie praw autorskich to czy mogę w jakiś sposób legalnie i bez pózniejszych problemów wrzucić kawałek do neta np zamiast remix dać bootleg, zauważyłem tak z piosenkami East Freaks gdzie w większości ma on dopiski Bootleg.

Krystian T
02-03-2016, 21:04
Jak sobie w domowym zaciszu zremiksowałeś utwór np. Hardwella i napisałeś do niego o prawa to wątpię że ktokolwiek Ci odpisze. Nie masz praw piszesz bootleg i puszczasz w neta bez problemu. Jakbyś miał wokal cały remix pack z jakiegoś źródła np. jakiś typ robił konkurs i wystawił czy udostępnił wokal to możesz podpisać remix. Ale co Ty piszesz o łamaniu prawa, tysiące amatorskich producentów pisze remix a ma bootleg i nikt im problemu nie robi

Rought Cash
03-03-2016, 11:11
A podczas kontroli w klubie nie ma problemów z takimi bootlegami? czy trzeba mieć oryginalną nutkę ?

Marcinkiewicz86
03-03-2016, 20:49
Moim zdaniem najlepiej skontaktować się z ZAiKSem, oni wszystko na ten temat wiedzą, bootleg jak najbardziej ale nic z tym dalej nie zrobisz i raczej rozpowszechnianie gdybyś chciał będzie ryzykowne, poza tym np. youtube często blokuje filmiki z wokalami oficjalnymi że to niezgodne z prawem itd..narusza prawa jakiegoś wydawnictwa i tyle..
Nie wiem też jak SC się zachowuje..a wstawiać takie rzeczy tylko na fora to taka typowa amatorska robota..równie dobrze mógłbyś zapodać mp3 znajomym i tyle..bezsensu.