PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Sprzęt Problem z monitorami studyjnymi, bądź z kartą dźwiękową.


DjVTom
16-01-2016, 17:36
Witam, mam ów problem taki, iż podczas gdy rozgłaszam na karcie dźwiękowej(focusrite scartlet 2i4) głośność obu monitorów(yamaha hs-8) to jeden gra ciszej(lewy), a drugi głośniej, po zamianie kabli, jest odwrotnie. Podczas gdy wyłączam jeden z monitorów, co któryś raz, wszystkie otwarte audio w komputerze nagle się zatrzymuje, tak jakby, moja karta zostaje w tej chwili resetowana. Co zrobić mam? Kupić nowy kabel? Czy może oddać kartę dźwiękową do serwisu, bo sądzę, iż oba monitory grają dobrze, ponieważ to kwestia podłączenia kabli. Jak pisałem wyżej, jak są podłączone normalnie, ciszej gra lewy, a jak na odwrót, ciszej gra prawy.

Pozdrawiam i dziękuje.

Marcinkiewicz86
16-01-2016, 22:37
Witam,
sprawa jest prosta...aby sprawdzić czy to wina monitorów czy też interfejsu..po prostu podłącz kolejno jeden monitor pod lewy i prawy kanał i drugi..
Jak zaczną się zachowywać tak samo to na 100% nie jest to wina monitorów, a kanału w interfejsie.
Zobacz też czy w oprogramowaniu nie masz ustawionego balansu z większą siłą na prawym kanale itd..
No jest opcja że może być jakiś problem z działaniem tego interfejsu. Na moje to właśnie tak wygląda że gdzieś coś nie działa po stronie interfejsu.

Poza tym masz wiele opcji do sprawdzenie..
na ścianie centralnej masz kanał słuchawkowy - możesz podłączyć słuchawki i przetestować, z tyłu masz aż 2 kanały stereo dla głośników/monitorów jeden naprzemiennie jack i RCA (zbalansowane i niezbalansowane) oraz druga para RCA. Próbowałeś wszystkie kanały? Na wszystkich to samo?

Co do kabli nie sądze..to byś albo miał zakłócenia albo brak sygnału, ale to byś widział uszkodzenie mechaniczne, to nie tak że nagle złe kable powodują że coś gra ciszej ,głośniej, lepiej, gorzej..jak jest sygnał wg mnie kable są dobre.