PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Technika Jak uzyskać taki efekt na vokalu ?


McMarco
16-01-2016, 15:05
Witam. W związku z tym, iż nie znalazłem nic, z czego mógłbym skorzystać piszę tutaj.
Chciałbym uzyskać podobny przynajmniej efekt na vokalu jak poniżej:

https://soundcloud.com/zuripl/www-zuri-pl-intro

Nie chodzi mi o kopiowanie tylko o jakieś informacje (oczywiście pomijając dykcje lektora) jak kręcić takie efekty w FL-u.


Po prostu czy ktoś mógłby mi coś podrzucić na ten temat?
Byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam

Dixidae
17-01-2016, 13:52
Pewnie rozczaruję Cię swoją wypowiedzią ale podstawą jest tutaj odpowiedni głos. Trzeba na sucho brzmieć potężnie co później eksponuje się przez wykorzystywanie efektu zbliżeniowego w mikrofonie. Do tego dochodzi dość mocna kompresja wyrównująca dynamikę. Kluczowa jest też odpowiednia korekcja z wyeksponowaniem zakresu 1600-2200 Hz, co pozwoli uzyskać bardzo czytelny, wyraźny dźwięk. Słychać też, że wokal ma dość potężny pogłos, myślę, że Hall albo Plate sprawdzi się wyśmienicie, najważniejsze aby imitował pomieszczenie o dużych gabarytach. Jeśli używasz FL'a to być może masz też dostęp do pokładowego Vocodera. Jeśli poszukasz tutoriali na yt to znajdziesz wiele filmików, które nauczą Cię go obsługiwać. Z jego poziomu możesz dodać harmoniczne, zmienić nawet bardzo charakter głosu, dodać efekt chórku czy za pomocą klawiatury grać swoim głosem jak syntezatorem.

McMarco
18-01-2016, 06:21
Bardzo dziękuję za konkretną wypowiedź :) Tak jak kolega napisał przede wszystkim odpowiedni vokal - z tego sprawę sobie zdaję. A co do wtyczek, prócz vocodera jakieś inne, które warto polecić do vokalu?