PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Dźwięk Instrument.


Rought Cash
14-01-2016, 14:50
Witam, jako iż ukierunkowałem się co do gatunku który chcę robić a jest to House/Future House, chciałbym się dowiedzieć jakie instrumenty są używane w tym gatunku, może jakieś artykuły związane z tym gatunkiem lub techniki.
I tak przy okazji co to za instrument i skąd go wziąć, czyżby to skrzypce? od 0;00

Marcinkiewicz86
15-01-2016, 17:11
Witam,
powinieneś wrzucić kilka utworów którymi jesteś zainteresowany by ustalić jakie instrumenty. Dla mnie dzisiaj wszystkie chwyty są dozwolone i możesz korzystać z instrumentów każdych byle by cały aranż miał ręce i nogi.
Jak dla mnie podstawa to na pewno stringsy wszelkiej maści, dobre pianino/fortepian oraz subtelne brzmienie gitary elektrycznej czystej, jazzowej np. do tego dobre instrumenty dętę saksofony, flety.
Tutaj dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w ciekawe, konkretne biblioteki brzmień do Kontaktu, one zapewnią dobrą jakość i fajne brzmienie w utworze.

Natomiast Twoje drugie pytanie - są to tzw stringsy, (mogą to być skrzypce, wiolonczela itp..) najlepiej zaopatrzyć się we wtyczkę która generuje dobrej jakości brzmienia strunowe orkiestrowe..., na wysokiej oktawie ustawiasz brzmienie, pojedynczy dźwięk + do tego sidechain i masz gotowe.
Ja polecam świetne brzmienie strunowych instrumentów do Kontaktu:
La Scoring Strings z tego korzysta wielu światowej sławy producentów EDM-u.

A np do pianina Alicia K e ys piano lub Addictive K e ys

Dixidae
16-01-2016, 11:17
Ten basowy dźwięk w głównych częściach utworu jest przez wielu robiony na różne sposoby. Od dawna w house można usłyszeć brzmienia organowe z soczystym sinusoidalnym dołem. Najważniejsze w tworzeniu takich brzmień jest wykręcenie odpowiednio szerokiego, intensywnego dźwięku bo w tej stylistyce jest on głównym elementem utworu. Wielu producentów dzieli go na np.3 warstwy. Jedna środkowa z wyraźnym transjentem i odpowiednio dostosowanym do charakteru melodii wybrzmiewaniem (ale odpowiednio krótkim tak, żeby dźwięki się nie przykrywały), czasem dodatkowa warstwa w środkowo-wysokim paśmie, może być odstrojona np. o kwintę od pierwszego i warstwa basu, zależna od charakteru wyższych warstw. Może to być chrypkowata gitara lub niski deepowy sinus fajnie nasycony przesterem. Jak kolega wyżej napisał dopełnieniem aranżacji może być dowolne brzmienie, wystarczy tylko próbować i oceniać co pasuje. Muzyka ma to w sobie, że nie wiedząc o pewnych zasadach potrafimy tworzyć zupełnie niespotykane kompozycje a jeśli masz dużo czasu jest to przy tym świetna zabawa.

TehNoizee
16-01-2016, 11:19
Syntetyczny dźwięk skrzypiec. Takich jest multum wbudowanych w różne VST. Co do piana to najlepiej będzie pasował The Giant. Raczej nie używałbym fortepianu :P