PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Bukmachera a urząd skarbowy


KAFAR.
04-01-2016, 20:32
Cześć

Pisze z pytaniem co grozi za obstawianie meczy u bukmacherów online? Jakie kary? piszę ponieważ obstawiam od półtorej roku drobne kwoty wyplacilem może łącznie z tamtad 1000 zł przez ten czas 2 kolegów którzy też tam grają właśnie otrzymali wezwanie z urzędu skarbowego ale nie przyjęli tego i podejrzewają że to to jutro idę dopiero po odbiór. Ktoś może wypowiedzieć się w tym temacie?

Dave al Mine
04-01-2016, 21:25
nie musisz się rozliczać...podatek płaci się od jednorazowej wygranej przekraczającej 2280 zł...z tego co wiem to raczej kazdy bukmacher automatycznie pomniejsza wygraną o ten 10% podatek i on staje się wtedy płatnikiem a nie Ty...

i jeszcze jedna kwestia...czy bukmacher jest zarejestrowany w Polsce czy nie...bo jeżeli zagranicą to może okazać się ze sam powinieneś ujawnić taki przychód

u kogo obstawiasz ?

KAFAR.
04-01-2016, 22:07
Bukmacher jest zarejestrowany za granica gram na bwin. I teraz pytanie czy moga mi cos zrobic gdy mialem raz dochód 600 i raz 400 z tego serwisu ok rok temu ?

badzi0
05-01-2016, 01:17
O czymś takim to tylko bajki słyszałem, straszyli nas tym w gimnazjum, że jeżeli nie będziemy płacić podatku do buka te 12% to policmarstry po nas przyjadą :D dla mnie to naciąganie i ściema. Oczywiście 12% podatek jest wymagany ale przy bukmacherach stacjonarnych czyli tych na ulicy, pobieranie 12% online jest pośmiewiskiem na całą Europe gram na wieeelu bukach zarejestrowanych w Unii i nigdzie się z czymś takim nie spotkałem.
Do rzeczy, albo masz kumpli słabych żartownisiów, albo PIS naprawdę coś zmienił :D serio, legalnie możesz sobie grać bez podatku na dowolnych bukach zarejestrowanych w UE bez ryzyka "wjazdu na chatę". To jest tylko nagonka, żeby grać na tych gównach nazywających się bukami :D koszą grubą kasę na gimbazach z tych 12% przy równie gównianych kursach i małej ofercie.
Skoro bukmacher jest zarejestrowany w UE to odprowadza podatek do UE, a skoro my lewacy jesteśmy w mlekiem i miodem płynącej UE to czego się bać?!
Jeżeli jednak nie wierzysz to spytaj się na jakimś forum bukmacherskim o to, jeżeli mało Ci będzie to wybieraj kasę powoli, po 200zł (kwota wolna od podatku) a nie wszystko na raz.
Po za tym, jaki bank by się zainteresował przelewem 600zł?!!??! NIe masz co się martwić ziomek, spokojnie sb tam wygrywaj miliony, a jeżeli będziesz miał jakieś dobre typy to pisz, bo coś na grubym minusie jestem ostatnio :P

podatek płaci się od jednorazowej wygranej przekraczającej 2280 zł

te ale kto Wam udowodni, że to wygrana?, nie spotkałem się żeby buk w temacie przelewu napisał mi "wygrana dnia 12.12.15r." :D jeżeli już to bank mógłby się przyczepić o wielkobudżetowe darowizny lub pożyczki, z których podatek już muszą wyciągnąć, ale ja ostatnio robiłem przelewy powyżej 10k związane z przeprowadzką i żadnego telefonu nie dostałem, takie realia, że dla banku nawet 10k to nie jest dużo :(

pozdrawiam, i napisz co tam chłopaki dostali za liścik i kto ich podpier za niepłacenie podatków, czy ich przypadkiem przez IP nie zhakowali :)

Dave al Mine
05-01-2016, 08:38
O czymś takim to tylko bajki słyszałem, straszyli nas tym w gimnazjum, że jeżeli nie będziemy płacić podatku do buka te 12% to policmarstry po nas przyjadą :D dla mnie to naciąganie i ściema. Oczywiście 12% podatek jest wymagany ale przy bukmacherach stacjonarnych czyli tych na ulicy, pobieranie 12% online jest pośmiewiskiem na całą Europe gram na wieeelu bukach zarejestrowanych w Unii i nigdzie się z czymś takim nie spotkałem.
Do rzeczy, albo masz kumpli słabych żartownisiów, albo PIS naprawdę coś zmienił :D serio, legalnie możesz sobie grać bez podatku na dowolnych bukach zarejestrowanych w UE bez ryzyka "wjazdu na chatę". To jest tylko nagonka, żeby grać na tych gównach nazywających się bukami :D koszą grubą kasę na gimbazach z tych 12% przy równie gównianych kursach i małej ofercie.
Skoro bukmacher jest zarejestrowany w UE to odprowadza podatek do UE, a skoro my lewacy jesteśmy w mlekiem i miodem płynącej UE to czego się bać?!
Jeżeli jednak nie wierzysz to spytaj się na jakimś forum bukmacherskim o to, jeżeli mało Ci będzie to wybieraj kasę powoli, po 200zł (kwota wolna od podatku) a nie wszystko na raz.
Po za tym, jaki bank by się zainteresował przelewem 600zł?!!??! NIe masz co się martwić ziomek, spokojnie sb tam wygrywaj miliony, a jeżeli będziesz miał jakieś dobre typy to pisz, bo coś na grubym minusie jestem ostatnio :P



te ale kto Wam udowodni, że to wygrana?, nie spotkałem się żeby buk w temacie przelewu napisał mi "wygrana dnia 12.12.15r." :D jeżeli już to bank mógłby się przyczepić o wielkobudżetowe darowizny lub pożyczki, z których podatek już muszą wyciągnąć, ale ja ostatnio robiłem przelewy powyżej 10k związane z przeprowadzką i żadnego telefonu nie dostałem, takie realia, że dla banku nawet 10k to nie jest dużo :(

pozdrawiam, i napisz co tam chłopaki dostali za liścik i kto ich podpier za niepłacenie podatków, czy ich przypadkiem przez IP nie zhakowali :)

nie podatek 12% tylko 10%...i każdy Polski bukmacher pobiera ten podatek od wygranych ponad 2280 pln...12% to podatek obrotowy pobierany z góry przy zakładaniu kuponu bez względu czy wygrasz czy nie i nie ważne ile...ale nie wszyscy go pobierają

nie wprowadzaj kolegi w błąd z jakimś wypłacaniem kasy "powoli"...co to ma do rzeczy ? liczy się ile wygrał na jednym kuponie a nie jak tą kasę później wypłacał

a po drugie to jaki problem udowodnić że wygrałeś ? chodzi mi o gry online..masz konto zarejestrowane na prawdziwne dane...wszystkie kupony są rejstrowane i wiadomo przecież które wygrały a które nie...ale US raczej by się w to nie bawił...chyba że by dostał cynk że jakiś gracz zgarnia grube kwoty i nie płaci podatku

ale podejrzewam że to jakaś ściema z tym liścikiem z urzędu skarbowego bo ja nigdy o czymś takim nie słyszałem

KAFAR.
05-01-2016, 10:24
LISTY okazały sie zaległymi mandatami :gamer4: Czyli podsumowując jeśli będe sobie grał jak do tej pory wygrywając kwoty 50 zł i nie przekraczając kwoty na jednym kuponie 2280 zł to nic mi zrobic nie mogą? :P

Dave al Mine
05-01-2016, 10:38
LISTY okazały sie zaległymi mandatami :gamer4: Czyli podsumowując jeśli będe sobie grał jak do tej pory wygrywając kwoty 50 zł i nie przekraczając kwoty na jednym kuponie 2280 zł to nic mi zrobic nie mogą? :P

nawet jak przekroczysz tą kwotę to prawdopodobnie **uja Ci zrobia bo grasz u bukmachera zarejestrowanego zagranica, a w takim przypadku to sam musisz się do tego przyznać :P...no chyba ze jesteś tak bardzo uczciwy, że się przyznasz :P

badzi0
05-01-2016, 11:35
przecież o tym piszę, jak udowodnią Ci wygraną skoro to dane chronione i dostępne tylko dla organizacji w UK, czyli tam gdzie zarejestrowane jest Bwin (chyba :D )
i nie wiem czy grasz, ale podatek obrotowy przy zakładach online jest pobierany tylko w Polsce. I nigdy się nie spotkałem z jakimkolwiek problemem przy wygrywaniu nawet większych sum (nie że bogaty jestem ale mieliśmy grupe na FB z 19osób, każdy wpłacił po 100zł i uzgadnialiśmy kupony wspólnie, potem wygraną dzieliliśmy się, fajny sposób jeżeli nie ma się duzo kasy ;p )... więc nie strasz kolegi o dozwolonych wielkościach jakiś wygranych szczególnie grając na brytyjskim buku.

KAFAR.
05-01-2016, 13:13
Dzięki Panowie :)

Dave al Mine
05-01-2016, 13:19
przecież o tym piszę, jak udowodnią Ci wygraną skoro to dane chronione i dostępne tylko dla organizacji w UK, czyli tam gdzie zarejestrowane jest Bwin (chyba :D )
i nie wiem czy grasz, ale podatek obrotowy przy zakładach online jest pobierany tylko w Polsce. I nigdy się nie spotkałem z jakimkolwiek problemem przy wygrywaniu nawet większych sum (nie że bogaty jestem ale mieliśmy grupe na FB z 19osób, każdy wpłacił po 100zł i uzgadnialiśmy kupony wspólnie, potem wygraną dzieliliśmy się, fajny sposób jeżeli nie ma się duzo kasy ;p )... więc nie strasz kolegi o dozwolonych wielkościach jakiś wygranych szczególnie grając na brytyjskim buku.

nie rozumiesz w ogóle o czym pisałem...znasz prawo ? nie pisałem o jakiś dozwolonych wielkościach tylko o kwocie od której powinno płacić się podatek !...jeżeli wygrasz ponad 2280 to podatek odprowadzi bukmacher a nie Ty...przynajmniej tak jest u Polskich...a jeżeli gra u zagranicznych to gdy wygra więcej niż 2280 to sam powinien odprowadzić 10% podatku...takie jest prawo...urząd skarbowy nie jest w stanie tego skontrolować więc liczą na to że ludzie sami będą się do tego przyznawać :P

a podatek obrotowy 12% przy zakładach wzajemnych dotyczy nie tylko tych online...tych stacjonarnych też...takie mamy niestety prawo podatkowe

badzi0
05-01-2016, 13:31
jeżeli wygrasz ponad 2280 to podatek odprowadzi bukmacher a nie Ty...przynajmniej tak jest u Polskich
przecież to napisałem, że u polskich TYLKO
urząd skarbowy nie jest w stanie tego skontrolować
Dokładnie to też napisałem, kłócimy się o tą samą racje ;p
a podatek obrotowy 12% przy zakładach wzajemnych dotyczy nie tylko tych online...tych stacjonarnych też...takie mamy niestety prawo podatkowe
o tym pisałem w pieerwszym poście, że to pośmiewisko na skalę Europy , żeby odprowadzać 12% z online, że to tylko naciąganie ludzi i nie powinno to bbyć dozwolone :)

KAFAR.
05-01-2016, 16:15
Czyli jak kiedys wygram 10 tys przeleje je na wlasne konto i sie do mnie ktos przywali to mam powiedzic ze babcia mi z Ameryki przesłała ? :P

kellrez
28-01-2016, 00:04
Jakby ci milion przelała to się mogą przywalić, przy takiej kwocie nikogo to nie będzie interesować.