PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Efekt Jak ożywić drop


Rought Cash
28-12-2015, 16:43
Witam, ostatnio zacząłem remixować pewien kawałek i mam taki problem, a mianowicie, wydaje mi się że drop jest mało energiczny, jak nadać mu trochę więcej dynamiki, energi

Uciex
28-12-2015, 17:02
1. Za dużo nawrzucałeś dźwięków przed dropem. Przesuń wszystko tak, aby była chwila ciszy przed dropem, wtedy głośniki z większą mocą wejdą w drop
2. Ścisz ten vocal, bo za głośno gra względem dropa.
3. Możesz zmniejszyć reeverb/release dźwięku głównego melo, żeby trochę zyskać na dynamice ;)

Rought Cash
28-12-2015, 17:40
Czyli tak na przyszłość by nad takim czymś popracować to należy dobrze zmixować?

Uciex
28-12-2015, 19:16
Dobry mix to podstawa! :) FX'y nie powinny się "wychylać". Na pewno nie powinny być głośniejsze niż głośność głównego melo, drumline'u, bo wtedy wychodzi takie coś jak w temacie ;)

ClearMind
28-12-2015, 22:13
Wtyczka od Dada Life fajnie nadaje mocy na dropie (Sausage Fattener). Możesz podbić ten bass jakimś sub bassem i na moje oko możesz go "przyniszczyć" trochę, żeby brzmiał drastyczniej :P
Jeszcze jedna rzecz jaką zauważyłem to kick gra chyba delikatnie za głośno względem reszty w dropie.

Bawiłem się trochę z tym gatunkiem i mi wyszło coś takiego choć szału i tak nie ma
https://soundcloud.com/cyanide-music/scovendo-dj-show-youre-my-thing-cyanide-remix

Jak chcesz to pisz na pw o jakieś rady.

TehNoizee
29-12-2015, 05:02
Jakby ten FX nie nachodził na drop to byłoby o wiele lepiej... Zresztą jak dla mnie sam drop jest kiepski. Po prostu rozkręca się ciekawie i wchodzi... coś takiego? Jak z filmami. Trailery wręcz epickie, a sam film... pozostawia trochę do życzenia. Mi się tam po prostu nie podoba, ale to pewnie kwestia gustu. Niemniej jednak takie mam odczucia. No i nie zapomnij o masteringu. Jak mix jest dobrze zrobiony to mastering powinien podnieść dynamikę utworu.

Adwell93
29-12-2015, 12:09
Nad obrazem stereo popracuj bo słychać jakby to lekko w mono było.

Rought Cash
29-12-2015, 14:51
Wprowadziłem trochę zmian, drop zmieniłem i prawdopodobnie w takiej wersji zostanie, siedziałem i próbowałem to zmixować wydaję mi się że teraz lepiej to brzmi, jeszcze mastering ale tego się narazię uczę, co by tu jeszcze można było poprawić?

Bloxxy
29-12-2015, 16:26
zlayerowałbym całą góre, bo dół zabiera Ci dynamike ;)